Dodaj daty

Bazylika Świętego Krzyża

Bazylika Świętego Krzyża – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

1. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

2. Warszawa: City Highlights Tour z hotelem Pick up / Drop Off

Codzienny Cityrama Tour of Warsaw wraz z wizytą w Łazienkach. Będziesz miał okazję zobaczyć najbardziej rozpoznawalne i niezwykłe miejsca w stolicy Polski. Poznaj piękną Warszawę w naszych klimatyzowanych 18-osobowych autokarach. Ciesz się komfortem zwiedzania w małej grupie. Podczas tej niezapomnianej wycieczki zrelaksuj się i pozwól naszym profesjonalnym przewodnikom oprowadzić Cię po zabytkowych miejscach, aby poczuć ducha miasta. Nie pozwolimy, aby nasi goście poczuli się zagubieni, czekając na nas na ulicy, ponieważ z przyjemnością odbierzemy Cię z hotelu, a po wycieczce odwieziemy Cię do miejsca pobytu. Odbiór z hotelu między 9:45 a 10:15. Wysiądź w hotelu między 13:00 a 13:15. Dostępne o każdej porze roku. Poniżej przedstawiamy przykładowy program takiej wycieczki po mieście: 1. Stare Miasto, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 2. Zamek Królewski i Plac Zamkowy, rezydencja polskich monarchów w latach 1596 – 1795, a także rezydencja Prezydenta RP w 1918 roku. Istnieje również możliwość zobaczenia pierwszego świeckiego zabytku w Polsce, jakim jest III Kolumna Króla Zygmunta . 3. Katedra św. Jana, świadek najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W gotyckim kościele znajduje się sarkofag zawierający szczątki wybitnych Polaków. 4. Warszawski Rynek Starego Miasta i Barbakan. 5. Dawne getto żydowskie, Pomnik Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich – budynek będący prawdziwym współczesnym dziełem sztuki. Umschlagplatz i ulica Mila, miejsce schronu, w którym popełnił samobójstwo przywódca powstania w getcie Mordechaj Anielewicz. 6. Trakt Królewski ze wspaniałymi arystokratycznymi rezydencjami i słynnymi zabytkami, m.in. kościół św. Krzyża z urną z sercem Fryderyka Chopina (1810 - 1849). 7. Park Królewski, spacer po najpiękniejszym parku w Warszawie zwanym potocznie Łazienkami lub „Łazienkami”. Pałac na Wyspie, okazała letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego (1764 - 1895). 8. Inne ważne miejsca: Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstania Warszawskiego 1944 i Pomnik Ofiar Katynia. 9. Warszawska Praga *: Stadion Narodowy, Katedra św. Floriana, Cerkiew, ul. Targowa i Ząbkowska, Pomnik Braterstwa Broni, Koneser - XIX-wieczna fabryka wódek, niepowtarzalny widok warszawskiej Starówki z Most Dąbrowskiego. * ta część wycieczki po mieście jest dostępna, jeśli pozwala na to ruch

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

3. Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Rozpoczniesz swoją wycieczkę od spotkania z przewodnikiem o 17:30 obok pomnika Kopernika przed Polską Akademią Nauk. Podczas wycieczki dowiesz się ciekawych faktów z życia kompozytora, odwiedzając najważniejsze dla niego i jego rodziny miejsca w mieście. Odwiedzisz kościół, w którym Chopin co niedzielę grał na organach, kawiarnię, w której spędzał wolny czas, budynki, w których mieszkał z rodziną, pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert, oraz miejsce, z którego odszedł Warszawa na zawsze w powozie. Przy okazji dowiecie się też, co kompozytor jadł i pił, by zadbać o swoje zdrowie i sami będziecie mieli okazję skosztować tego właśnie trunku. Wreszcie, pod koniec wycieczki, zostaniesz pozostawiony w jednym z najlepszych warszawskich salonów muzycznych, gdzie zrelaksujesz się i będziesz cieszyć się wyjątkowym 1-godzinnym recitalem muzyki Chopina. Trasa zakończy się na początku koncertu, a koncert zakończy się około 20:00.

Warszawa: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Warszawa: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Odkryj różne strony Warszawy, pedałując po mieście ze swoim kompetentnym przewodnikiem. Podziwiaj kultowe zabytki i budynki zarówno w mieście, jak iw centrum oraz wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto. Przejedź Traktem Królewskim, pięknym miejscem z wieloma ważnymi budynkami zarówno pod względem historycznym, jak i architektonicznym, w tym Uniwersytetem Warszawskim i Kościołem Świętego Krzyża, w którym pochowane jest serce Fryderyka Chopina. Kontynuuj jazdę i udaj się do warszawskiego obiektu UNESCO - Starego Miasta. To jedyny na świecie przykład takiej powojennej odbudowy. Dowiedz się o najbardziej charakterystycznych zabytkach, takich jak Zamek Królewski, katedra św. Jana, Rynek i więcej o ponad 700-letniej historii tego obszaru. Zobacz najważniejszy pomnik poświęcony powstaniu w getcie z 1943 roku. Tuż obok zobaczysz jeden z ikonicznych współczesnych budynków miasta, Muzeum Historii Żydów Polskich. Następnie pedałuj w kierunku Wisły, aby odkryć naturalny skarb miasta. Poczuj atmosferę promenady, ulubionego miejsca mieszkańców, pełnego kawiarni, barów i zajęć sportowych. Udaj się z powrotem na drugą stronę rzeki, aby zobaczyć, jak przedwojenna i zrujnowana elektrownia została przekształcona w modne wielofunkcyjne centrum pełne restauracji, placów publicznych, butików projektantów i zajęć na świeżym powietrzu.

Warszawa: Prywatna wycieczka po Chopinie z biletami do Muzeum Chopina

5. Warszawa: Prywatna wycieczka po Chopinie z biletami do Muzeum Chopina

Fryderyk Chopin był wirtuozem fortepianu i jedną z największych ikon muzyki klasycznej epoki romantyzmu. Podczas tej ekskluzywnej wycieczki odkryjesz ślady Chopina w Warszawie, gdzie mieszkał przez ponad 20 lat. Wyrusz w muzyczną podróż i odkryj prawdziwą historię Chopina. Podczas 2-godzinnej wycieczki odwiedzisz fantastyczne Muzeum Fryderyka Chopina z doświadczonym prywatnym przewodnikiem. W odbudowanym XVII-wiecznym dworku znajdziesz największą na świecie kolekcję Chopiniana. Wśród cennych pamiątek znajdują się oryginalne partytury, fotografie, nagrania, a nawet instrumenty Chopina. Przeglądaj interaktywne eksponaty i poznaj życie osobiste oraz osiągnięcia muzyczne kompozytora. Na warszawskiej Starówce znajdziesz również wiele historycznych miejsc, które niosą ze sobą dziedzictwo Chopina. Podążaj za swoim Expert Guide do Pałacu Zamoyskich, aby usłyszeć fascynującą historię fortepianu kompozytora. Innym ciekawym miejscem będzie kościół Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Chopina po przewiezieniu go z Paryża w 1850 roku, rok po jego śmierci. Zobaczysz także kościół Wizytek, w którym regularnie koncertował, oraz jego dawne liceum w Pałacu Kazimierzowskim. Przewodnik podzieli się również wskazówkami, gdzie znaleźć interaktywne muzyczne ławeczki Chopina! Wybierz opcję 3-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia godzinnym koncertem klasycznym arcydzieł Chopina wieczorem po wycieczce. W Warszawie regularnie odbywają się koncerty muzyki klasycznej i recitale fortepianowe w wykonaniu najlepszych pianistów polskich i zagranicznych. Usiądź w prestiżowej sali z kieliszkiem tradycyjnego polskiego trunku - miodowego wina lub soku jabłkowego - i ciesz się pięknymi dźwiękami wypełniającymi przestrzeń. To doskonały sposób, aby uczynić dzień związany z muzyką Chopina jeszcze bardziej wyjątkowym, ponieważ po występie będzie okazja do przedyskutowania muzyki Chopina z innymi gośćmi.

Warszawa: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym i Nowym Mieście

6. Warszawa: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym i Nowym Mieście

Poznaj fakty i legendy stolicy Warszawy podczas prywatnej pieszej wycieczki po najważniejszych i głównych atrakcjach. Niewiele osób wie, że Warszawa była najważniejszym miastem dla gospodarki Polski w czasach nowożytnych, a my szczerze wierzymy, że jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi. To coś, co przychodzi ze zrozumieniem kultury, historii i codziennego życia mieszkańców. Odkryj urok warszawskiej Starówki, zniszczonej w czasie wojny, ale odbudowanej w pięknym barokowym stylu architektonicznym. Podążaj za przyjaznym przewodnikiem po ładnym Rynku Głównym, przejdź przez Plac Zamkowy i wreszcie dotrzyj do wspaniałego Zamku Królewskiego, w którym polscy monarchowie mieszkali od 1596 do 1795 roku. Podziwiaj pomnik Mikołaja Kopernika i kościół Świętego Krzyża, zanim udasz się na Uniwersytet Warszawski. Ciesz się nieco dłuższym postojem na Placu Piłsudskiego, wcześniej Placu Zwycięstwa, gdzie możesz poświęcić czas na refleksję nad wyjątkowym Grobem Nieznanego Żołnierza. Poczuj atmosferę współczesnej Warszawy i obserwuj życie codzienne. Znajdź najlepiej ukryte lokalizacje w mieście z pomocą doświadczonego lokalnego przewodnika. W wersji 6-godzinnej wejdziesz także do Zamku Królewskiego i wspaniałych apartamentów dawnych królów. To najlepszy sposób na porównanie, jak zmieniały się czasy w stolicy Polski od późnego średniowiecza do współczesności, jako centrum gospodarczego, naukowego, biznesowego i rozwojowego.

Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka śladami Chopina

7. Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka śladami Chopina

Najsłynniejszym warszawiakiem był Fryderyk Chopin, znakomity pianista i światowej sławy kompozytor. Naznaczony piętnem choroby geniusz muzyczny i romantyk spędził w Warszawie 20 lat życia. Dorastał, uczył się muzyki, zawierał przyjaźnie i dawał tu swoje pierwsze koncerty. Tu spotkał swoją pierwszą miłość i wiele lat później to tutaj jego serce spoczęło. W Warszawie znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek po kompozytorze. Ta 2-godzinna relaksująca wycieczka piesza śladami Chopina to podróż w czasie, która zabierze Cię 200 lat wstecz do XIX-wiecznej Warszawy. Zobaczysz miejsca, w których żył Chopin i gdzie spędzał czas. Dowiecie się również, co ukształtowało jego osobowość i twórczość muzyczną, kto odegrał ważną rolę w jego życiu i dlaczego wyjechał z Polski. Ponadto odwiedzisz interaktywne Muzeum Chopina, jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Będziesz mógł zobaczyć Ogród Saski, Pałac Radziwiłłów, Kościół Świętego Krzyża i Muzeum Chopina. Podczas tej relaksującej 2-godzinnej wycieczki będziesz oczywiście mógł posłuchać muzyki Chopina.

Warszawa: Półdniowa prywatna wycieczka Chopina do Żelazowej Woli

8. Warszawa: Półdniowa prywatna wycieczka Chopina do Żelazowej Woli

Ta wycieczka krajoznawcza (5-godzinna) obejmująca niektóre miejsca związane ze słynnym polskim kompozytorem Fryderykiem Chopinem obejmuje Warszawę i Żelazową Wolę. W drodze do Żelazowej Woli będziesz miał okazję podziwiać mazowiecką przyrodę. Cena obejmuje transport i profesjonalnego przewodnika. Ta fascynująca wycieczka zabierze Cię do ciekawych miejsc, takich jak: - Ogród Łazienkowski: pomnik Fryderyka Chopina - Trakt Królewski: Belweder, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Kościół Świętego Krzyża, Klasztor Wizytek, Pałac Prezydencki - Zamek Ostrogskich: Muzeum Fryderyka Chopina - Ogród Saski - Wizyta w Żelazowej Woli: miejscu urodzenia Fryderyka Chopina

Warszawa: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

9. Warszawa: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

Twoja wycieczka rozpocznie się na Placu Zamkowym, gdzie zobaczysz Kolumnę Zygmunta. Następnie zobaczysz wspaniały Zamek Królewski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i gotycką katedrę św. Jana. W najstarszej części Starego Miasta – Rynku Starego Miasta zobaczysz symbol stolicy Polski – Warszawską Syrenkę. Kolejnym głównym przystankiem Twojej wycieczki, położonym pomiędzy Starym a Nowym Miastem, jest warszawski Barbakan, który niegdyś otaczał Warszawę. Przejdziesz obok domu, w którym urodziła się Maria Skłodowska-Curie na Nowym Mieście. Następnie przejdziesz Krakowskim Przedmieściem (Traktem Królewskim). Najpierw miniesz Kościół św. Anny, słynne centrum Warszawy, obok Placu Zamkowego, na Krakowskim Przedmieściu. Na jego wieżę można wspiąć się na taras widokowy, z którego widać całe Stare Miasto. Następnie zobaczysz Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Pomnik Kopernika i Kościół Świętego Krzyża, w którym pochowane jest serce Fryderyka Chopina. Warto odwiedzić dwa ważne warszawskie place: Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza i Plac Krasińskich z imponującym Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Prywatna wycieczka po Warszawie

10. Prywatna wycieczka po Warszawie

Zrelaksuj się i ciesz się komfortem prywatnej wycieczki po mieście o dowolnej godzinie. Zwiedzaj piękną Warszawę prosto z hotelu klimatyzowaną limuzyną, vanem, minibusem lub autokarem (w zależności od liczby osób). Nie wahaj się przedstawić własnych propozycji zwiedzania. Przewodnicy uszanują wszystkie Twoje prośby i mogą zmienić plan zgodnie z Twoimi potrzebami. Przykładowy program 5-godzinnej wycieczki po mieście może obejmować następujące elementy. Przejedź przez centrum Warszawy, w godzinach szczytu setki tysięcy warszawiaków przemyka między szklanymi wieżowcami. W centralnym punkcie miasta znajduje się monumentalny Pałac Kultury i Nauki - najwyższy i chyba najbardziej charakterystyczny budynek w Warszawie iw Polsce. Z najwyższego tarasu widokowego w Warszawie, znajdującego się na 30. piętrze, będziesz miał okazję podziwiać panoramę miasta. Stamtąd udaj się do Parku Królewskiego i przespaceruj się po najpiękniejszym parku Warszawy zwanym potocznie Łazienkami lub „Łazienkami” z „Pałacem na Wodzie”, wystawną letnią rezydencją ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego ( 1764-95). Park zamieszkują przyjazne wiewiórki, które czekają na nakarmienie orzechami laskowymi, a po okolicy przechadzają się dumne pawie ze swoimi wielkimi, kolorowymi ogonami. Następnie udaj się na Trakt Królewski ze wspaniałymi rezydencjami arystokratycznymi i słynnymi zabytkami, w tym Pałacem Prezydenckim, Uniwersytetem Warszawskim i Kościołem Świętego Krzyża z urnami zawierającymi serce Fryderyka Chopina. Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego, rezydencji monarchów (1596-1795), a także rezydencji Prezydenta RP w 1918 r. Jest też okazja zobaczyć III Kolumnę Króla Zygmunta – pierwszy świecki pomnik w Polsce. Katedra św. Jana, gotycki kościół i świadek jednych z najważniejszych wydarzeń w historii Polski z sarkofagami zawierającymi szczątki wybitnych Polaków. Rynek Starego Miasta i Barbakan. Następnie wybierz się na wycieczkę do byłego getta żydowskiego, Pomnika Bohaterów Getta, Umschlag Platz i prawdziwego współczesnego dzieła sztuki – budynku Muzeum Historii Żydów Polskich. Odwiedź Starą Pragę, fascynującą dzielnicę, pełną pracowni artystycznych, galerii, teatrów alternatywnych i undergroundowych klubów, gdzie znajdziemy też wiele niezniszczonych w czasie II wojny uliczek, dzięki czemu można podziwiać piękne przedwojenne latarnie , chodniki i bloki mieszkalne. W drodze powrotnej będzie okazja zobaczyć Stadion Narodowy, największy, najnowocześniejszy stadion w Polsce. Laureat nagrody CEEQA Industry Awards 2012 w kategorii: „Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej”. Stadion to miejsce, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne w Polsce. Inne ważne miejsca to Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstania Warszawskiego.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg:

Bazylika Świętego Krzyża: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika Świętego Krzyża? Kliknij tutaj.

Bazylika Świętego Krzyża: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 296 opinii

Odebrany z mojego hotelu i przywieziony bardzo wygodnym i klimatyzowanym autobusem. Nasza przewodniczka była bardzo kompetentna i pełna pasji, nawet biorąc pod uwagę jej osobiste doświadczenie dorastania w Warszawie, gdy przejeżdżaliśmy przez jej lokalną społeczność. Gorąco polecam wycieczkę dla tych, którzy chcą poznać polską kulturę.

Była to doskonała obserwacyjna wycieczka po Warszawie z kompetentnym i łaskawym przewodnikiem, oferującym nie tylko suche fakty, ale kontekstowe zrozumienie historii miasta i jego mieszkańców, nawet z wnikliwymi odniesieniami do aktualnych realiów życia w Warszawie. Wysoce rekomendowane. To był dobrze spędzony czas.

Bardzo udana wycieczka. Przewodnik bardzo sympatyczny, grupka mała, międzynarodowa. Warszawa w pigułce. Polecam tę wycieczkę na początek wizyty w Stolicy bo można dzięki temu zobaczyć co chcielibyśmy zobaczyć szczegółowo. Dodatkowy plus za polecenie dobrego miejsca na obiad - Podwale 25.

Pani przewodnik Agnieszka bardzo profesjonalna, rzeczowa z ogromną wiedzą o mieście! Bardzo gorąco polecam - Warszawa w pigułce

Jestem mile zaskoczona. Polecam:) Jedno co moznaby bylo zmienic to informacja w jakim jezyku bedzie prowadzona wycieczka.