Bazylika św. Piotra

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Majestatyczna Bazylika św. Piotra

Słynna na cały świat Bazylika św. Piotra była budowana przez 120 lat. Pracowali nad nią najbardziej utalentowani architekci swoich czasów. To prawdopodobnie największe osiągnięcie budownictwa późnego renesansu – oto 5 z jego niezliczonych cudów!

 • Plac św. Piotra

  1. Plac św. Piotra

  Przed wejściem do Bazyliki znajduje się ogromny plac, który otaczają 4 rzędy toskańskich kolumn. Na środku znajduje się wysoki na 25 metrów obelisk.

 • Fasada

  2. Fasada

  Fasada budynku, zaprojektowana w epoce baroku przez architekta Carlo Maderno, mierzy 114 metrów szerokości i 45 metrów wysokości. Wykonana w całości z trawertynu stanowi niezapomniany widok!

 • Nawa główna

  3. Nawa główna

  Bogate wnętrze, w tym bajecznie udekorowana nawa główna, jest tak ogromne, że ciężko ocenić rozmiary budynku!

 • Kopuła

  4. Kopuła

  Zaprojektowana przez Michała Anioła 136-metrowa kopuła jest najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Z daleka wyróżnia się na tle reszty budynków Rzymu. Widać z niej niesamowitą panoramę miasta.

 • Groty Watykańskie

  5. Groty Watykańskie

  Pod bazyliką znajduje się rozległa sieć tuneli, których część stanowią Groty Watykańskie. Pochowano w nich wielu papieży, w tym Jana Pawła II i samego św. Piotra.

Zaplanuj pobyt

 • Pamiętaj o stosownym ubiorze

  Mimo wysokich temperatur w sezonie letnim, do należących do Kościoła budynków można wejść tylko i wyłącznie w odpowiednim stroju. Obowiązuje zakaz wstępu w szortach, spódniczkach mini i z odkrytymi ramionami.

 • Przyjdź wcześnie – unikniesz kolejek

  Kolejki do Bazyliki św. Piotra potrafią być bardzo długie. Aby ich uniknąć, lepiej przyjść wcześnie – tym bardziej latem, kiedy temperatury są naprawdę wysokie. Od kwietnia do września bazylika jest otwarta dla zwiedzających w godz. 7.00-19.00, a od października do marca w godz. 7.00-18.00. W większość poranków długie kolejki zaczynają się pojawiać już około godz. 11.00.

 • Zobacz papieża!

  W każdą środę papież udziela audiencji powszechnej na Placu św. Piotra (zimą w auli Pawła VI). Audiencje rozpoczynają się o godz. 10.30, ale większość zwiedzających przychodzi wcześniej, żeby zająć lepsze miejsca. Wchodzić można już między godz. 8.00 i 8.30.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 7.00-18.30.
 • Cena
  Ceny biletów zależą od wielkości grupy.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojechać można autobusami nr 40, 60 i 64 lub czerwoną linią metra (stacja „Cipro”).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zakryj ramiona. Nie przychodź w szortach ani w krótkiej spódniczce.

  • Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym. Weź ze sobą wodę – przyda się podczas stania w kolejce.

Bazylika św. Piotra: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Piotra? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Piotra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 17 482 opinii

Ferdinando był doskonały. Był pełen wiedzy i bardzo podekscytowany dzieleniem się swoim doświadczeniem. Widok Bazyliki z tak małą liczbą osób był dla niego taką ucztą, że nie mógł powstrzymać podniecenia. Ta wycieczka była świetnym sposobem na zobaczenie wspaniałego miejsca. Grupa była mała – 8 osób, co nadało jej bardzo intymny charakter. Całe doświadczenie było dobrze zorganizowane. Słuchawki pozwoliły nam słyszeć wyjaśnienia Ferdinanda podczas robienia zdjęć i wędrówki we własnym tempie. Wędrówka na szczyt była wyczerpująca i nie dla tych, którzy nie lubią zamkniętych przestrzeni lub boją się wysokości. Ale widok z góry był absolutnie oszałamiający i wart wysiłku.

Niesamowite przeżycie. Marle była super jako nasz przewodnik, niezwykle kompetentna, a także bardzo miła i pomocna, upewniając się, że wszyscy bezpiecznie wrócili z kopuły. Zdecydowanie polecam!

Nasz przewodnik był bardzo przyjazny, ciepły i bardzo serdeczny. Była też dość kompetentna, więc w sumie warto było spędzić czas w Rzymie. Z pewnością polecam!

Bardzo dobra tylko główna do odwiedzenia w Rzymie, uprzejma i kompetentna gospodyni, polecam getyourguide ze względu na powagę zespołów.

Bardzo ciekawie i interesująco. Zdecydowanie warto