Dodaj daty

Bazylika św. Piotra

Ta wybudowana w miejscu pochówku św. Piotra bazylika jest światowym centrum katolicyzmu.

Bazylika św. Piotra – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

1. Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

Odkryj kolekcję dzieł sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, podziwiając cuda Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Zachwyć się, stając twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sądem Ostatecznym. Możesz również w pełni wykorzystać swoje wrażenia, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki św. Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

2. Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Odkryj Wieczne Miasto z autobusu wycieczkowego typu hop-on hop-off z biletem na 1 dzień, 24, 48 lub 72 godziny. Przejedź obok ikon miasta, wysiądź z autobusu na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz do następnego autobusu, gdy będziesz chciał kontynuować podróż. Zachowaj elastyczność, oglądając wszystkie niesamowite zabytki Rzymu. Legenda opowiada o Romulusie i Remusie oraz o 7 wzgórzach Rzymu. Dziś w mieście znajduje się jeden z największych kościołów na świecie, Bazylika San Pietro w Watykanie, do której prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych atrakcji znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarnianej i uroczym trattoriom Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wyskoczyć w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti, Terminal B Largo di Villa Peretti lub Terminal Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni na laterano Koloseum Cyrko Massimo Plac Wenecki Largo Argentyna Plac Navona Watykan (Zamek Świętego Anioła) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Plac Barberiniego Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

3. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

Stwórz swój idealny dzień w Watykanie dzięki całodniowemu biletowi bez kolejki, mapie i szybkiej orientacji. Zanurz się w ekskluzywnych obszarach, takich jak galeria Pinacoteca i Muzeum Etrusków. Rozkoszuj się kultowymi miejscami, takimi jak Dziedziniec Pinecone i Galeria Map. Zwieńcz swoje doświadczenie wizytą w klejnocie koronnym - Kaplicy Sykstyńskiej. Nasz bilet zapewnia dostęp, a nasza mapa orientacyjna ułatwi Ci poruszanie się po jej cudach. Przeżyj niesamowitą przygodę w Watykanie, odkrywając ukryte skarby i kultowe arcydzieła we własnym tempie.

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

4. Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Odkrywaj Rzym we własnym tempie w autobusie wycieczkowym typu hop-on hop-off z otwartym dachem. Zobacz cesarskie zabytki starożytnego Rzymu, a także barokowe i renesansowe budynki historycznego centrum miasta, poznając chwalebną przeszłość i teraźniejszość miasta. Doświadcz Rzymu jak nigdy dotąd na naszych trasach autobusowych Hop-on Hop-off. Wybierz miejsce rozpoczęcia wycieczki i podziwiaj wszystkie najlepsze zabytki Wiecznego Miasta na naszej Zielonej Trasie, poznaj włoskie smaki na naszej Pomarańczowej Trasie, i ciesz się urokliwymi miejscami Rzymu na naszej Niebieskiej Trasie. Na pokładzie audioprzewodnik zapewni Ci komentarz miejski podczas zwiedzania. Możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia, 24 godzin, 48 godzin lub 72 godzin od pierwszego skasowania biletu. Autobusy kursują mniej więcej co 20 minut: Terminal 1 (Piazza dei Cinquecento róg Via Cavour)4 Święta Maria Maggiore (Piazza Dell'Esquilino, 12) Koloseum (Via di San Gregorio w pobliżu wejścia do Palatynu) Circus Maximus (przez Circo Massimo Belvedere Romolo e Remo) Piazza Venezia (Via del Teatro Marcello przed numerami obywatelskimi 32-34) Watykan (Lungotevere Tor di Nona 7) Willa Borghese (Via Ludovisi 48) Plac Barberini (Via Barberini, 14) Pyramid/Testaccio Quarter (Piramida Cestiusza – cmentarz niekatolicki, brama miejska św. Pawła i mur św. Pawła) Eataly (rynek Eataly, dzielnica Garbatella, sztuka uliczna) Galeria Borghese (Via Pinciana) Bioparco/Zoo (Via Mercadante 34,36) Villa Giulia (Piazza Thorvaldsen - Narodowe Muzea Etruskie, Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) Auditorium Parco della Musica (Via de Coubartin) Muzea Maxxi (przez Guido Reni 4/a)

Rzym: Zwiedzanie Rzymu autobusem Hop-on Hop-off

5. Rzym: Zwiedzanie Rzymu autobusem Hop-on Hop-off

Przygotuj się na zwiedzanie Rzymu w wyjątkowy sposób! Wejdź na pokład dwupiętrowego autobusu z odkrytym dachem i podziwiaj oszałamiającą architekturę oraz fascynującą historię miasta. Zobacz kultowe Koloseum, zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami ze słynnych Schodów Hiszpańskich i daj się oczarować majestatycznemu Watykanowi. Dzięki codziennym odjazdom z dworca Termini i możliwości dołączania do wycieczki na dowolnym przystanku na trasie, jest to doskonały sposób na zwiedzanie ponad 10 miejsc w całym mieście. Jeśli masz ochotę na przygodę, odkryj Wieczne Miasto pieszo dzięki naszym fantastycznym cyfrowym samodzielnym wycieczkom pieszym. Odkryj wspaniałe miejsca oraz zanurz się w bogatej historii i kulturze tego niesamowitego miasta. Niektóre z miejsc, które można zobaczyć na trasie wycieczki: Bazylika Matki Bożej Większej Koloseum Forum Romanum Circus Maximus San Giovanni Plac Wenecki (Piazza Venezia) Piazza Navona Panteon Zamek św. Anioła Watykan Bazylika św. Piotra Fontanna di Trevi Schody Hiszpańskie Piazza Barberini Dworzec kolejowy Termini

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

6. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Watykanie, by poznać jedne z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Zwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra w towarzystwie przewodnika. Zachwyć się bogato zdobionymi wnętrzami i podziwiaj słynne dzieła sztuki. W pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych galeriach w muzeum. Zobacz Salę Okrągłą, Galerię Gobelinów oraz Galerię Map Geograficznych. Zwróć uwagę na bogato zdobione sufity w każdej z sal, a także na starożytne posągi, freski i zawieszone na ścianach gobeliny. Później udaj się do kaplicy Sykstyńskiej. Podziwiaj mistrzowsko wykonany fresk, który zdobi cały sufit i ściany. Kaplica Sykstyńska, która została ozdobiona przez Michała Anioła w latach 1508–1512, stanowi najwspanialsze dzieło sztuki dojrzałego renesansu. Michał Anioł poświęcił kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich najwspanialszych lat, tworząc kolejne malowidła – od „Stworzenia Adama” po „Sąd Ostateczny”. Artysta, by zadowolić papieży, pracował dzień i noc, nawet śpiąc w kaplicy. Warto wiedzieć, iż Michał Anioł swoją frustrację wyrażał poprzez ukryte znaczenia w swoim dziele, które zdołano już odkryć i rozszyfrować. O prywatnych żartach Michała Anioła opowie Ci przewodnik. Ostatnią częścią tej pieszej wycieczki z przewodnikiem jest wizyta w bazylice św. Piotra. Świątynia ta stanowi jedno z najsłynniejszych dzieł architektury epoki renesansu. Uważa się ją za największy kościół na świecie. Zachwyć się wnętrzem tej wspaniałej budowli w towarzystwie przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na rozmaite renesansowe i barokowe arcydzieła, jakie zdobią bazylikę. Zobacz „Pietę” – słynną rzeźbę Michała Anioła, a także imponujący baldachim nad ołtarzem św. Piotra – dzieło Berniniego. Wycieczkę zakończysz przed bazyliką. Wyrusz na spacer po placu św. Piotra lub zwiedź znajdujący się nieopodal zamek Świętego Anioła na własną rękę. 

Watykan: bazylika św. Piotra z cyfrowym audioprzewodnikiem

7. Watykan: bazylika św. Piotra z cyfrowym audioprzewodnikiem

Odkryj fascynującą historię i budzące podziw piękno Bazyliki Świętego Piotra podczas 60-minutowej wycieczki z audioprzewodnikiem na smartfonie. Zanurz się we wspaniałości jednego z najbardziej znanych zabytków Rzymu i zagłęb się w jego bogatą przeszłość i wspaniałą architekturę. Bazylika św. Piotra, znajdująca się w Watykanie, jest świadectwem wielowiekowego znaczenia religijnego i architektonicznej świetności. Pierwotnie zamówiona w XVI wieku przez papieża Juliusza II, ta majestatyczna bazylika została zbudowana w miejscu uważanym za miejsce pochówku św. Piotra, jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Wyrusz w fascynującą podróż, odkrywając legendy i mity otaczające Bazylikę św. Piotra. Dowiedz się o konstrukcji jego wyniosłej kopuły, cudu renesansowej inżynierii, i podziwiaj oculus, który kąpie wnętrze w niebiańskim świetle. Odkryj słynne grobowce znajdujące się w bazylice, miejsca spoczynku wielu papieży i innych znaczących postaci. Dzięki 27 punktom odsłuchowym i wygodnej mapie cyfrowej, audioprzewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze cechy bazyliki. Odkryj zawiłe szczegóły wnętrza bazyliki, od ozdobnych dekoracji po skomplikowane mozaiki zdobiące ściany. Uzyskaj wgląd w symbolikę i kontekst historyczny kryjący się za niezwykłym chodnikiem pod twoimi stopami. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą sztuki, miłośnikiem historii, czy poszukiwaczem duchowym, ta wycieczka z audioprzewodnikiem po Bazylice św. Piotra oferuje wszechstronne i wciągające doświadczenie. Zanurz się we wspaniałości i majestacie tego kultowego arcydzieła i pogłębij zrozumienie jego głębokiego kulturowego i religijnego znaczenia.

Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

8. Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

Weź udział w prywatnej lub wspólnej wycieczce z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra. Zachwyć się niesamowitym wnętrzem świątyni i dowiedz się, dlaczego jej odbudowa trwała 150 lat. Podziwiaj kolorowe marmury, złote sufity i imponującą Pietę Michała Anioła. Twój przewodnik opowie Ci o historii tego renesansowego kościoła. Wjedź windą z przewodnikiem do połowy wysokości w kierunku szczytu kopuły. Później wejdź po schodach na platformę widokową na samym szczycie. Na początek przyjrzyj się z bliska wewnętrznym mozaikom kopuły, po czym podziwiaj wspaniałe widoki na plac św. Piotra i Ogrody Watykańskie z góry. Podziwiaj Rzym z wysokości 136 metrów i zobacz takie atrakcje jak Koloseum, Panteon i Zamek Świętego Anioła.

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

9. Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

Wybierz się na 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po najświętszym miejscu chrześcijaństwa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich, w tym kompleksowej wizyty w Kaplicy Sykstyńskiej. Dzięki ekskluzywnemu dostępowi bez kolejki po bilety przez wejście partnerskie Muzeów Watykańskich, oszczędzisz długiego oczekiwania w kolejkach, które zwykle ustawiają się przed jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie. Uważane za jedno z najważniejszych miejsc w historii ludzkiej cywilizacji, rozpocznij swoją wycieczkę od muzeum, aby zobaczyć ważne kolekcje sztuki, które nabyli różni papieże na przestrzeni wieków. Zwróć uwagę na słynne rzeźby i arcydzieła sztuki renesansowej. Poczuj ciężar historii i poczuj sacrum, obserwując obrazy Rafaela, Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Michała Anioła, w tym jego arcydzieło w Kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

10. Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

Odkryj najlepsze atrakcje Watykanu podczas jednej wizyty. Omiń kolejkę do najważniejszych atrakcji i zobacz wyjątkowe przykłady sztuki i architektury w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Ciesz się zoptymalizowanym planem podróży, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać wizytę w Muzeach Watykańskich w ograniczonym czasie, obejmując między innymi niezwykłą Kaplicę Sykstyńską, Pokoje Raphaela i Bazylikę św. Piotra atrakcji w towarzystwie jednego z naszych przewodników ekspertów. Odwiedź Kaplicę Sykstyńską, gdzie będziesz miał okazję spojrzeć na sufit Michała Anioła, gdy Twój przewodnik wyjaśni tajemnice mistrzowskich obrazów Michała Anioła. W pobliżu Kaplicy Sykstyńskiej znajduje się zespół prywatnych apartamentów papieskich, znanych jako Pokoje Rafaela. W tych wspaniale urządzonych pokojach znajdują się jedne z najwspanialszych dzieł Rafaela, w tym „Szkoła ateńska”, grupowy portret najsłynniejszych filozofów starożytności, wielu z nich w przebraniach współczesnych Raphaelowi. Często pomijane przez gości, którzy spieszą się do Kaplicy Sykstyńskiej, Pokoje Raphaela zasługują na coś więcej niż krótki postój — Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo czasu na podziwianie dzieł Rafaela w wolnym czasie . Wizyta w Muzeach Watykańskich to świetna okazja do odkrycia niezwykłych kolekcji starożytnych rzeźb, w tym legendarnego Laokoona i Apolla Belwederskiego. Te klasyczne dzieła sztuki wywarły głęboki wpływ na artystów renesansu, a ich anatomia mięśni i intensywność psychologiczna silnie wpłynęły na twórczość Michała Anioła i Rafaela. W towarzystwie doświadczonego historyka sztuki dowiesz się wszystkiego o tych starożytnych arcydziełach i zyskasz większe uznanie dla sztuki greckiej i rzymskiej. Przejdź się po słynnej Galerii Map, podziwiaj Dziedziniec Pinecone i odwiedź Dziedziniec Belvedere. Chociaż nie można zobaczyć całej ogromnej kolekcji Watykanu w ciągu kilku godzin, podczas tej wycieczki zobaczysz szereg atrakcji, których nie można przegapić. Po wyjściu z Kaplicy Sykstyńskiej wejdź bezpośrednio do Bazyliki Świętego Piotra, bez konieczności czekania w kolejce. Bazylika była wzbogacana przez wieki rękami niezliczonych artystów i architektów. Podczas wycieczki po Bazylice św. Piotra przewodnik opowie Ci fascynującą historię bazyliki i umieści ją w kontekście historii chrześcijaństwa, od jej początków jako miejsca pochówku do obecnego stanu świetności i międzynarodowego znaczenia.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 273
Sortuj wg:
Strona 1 z 18

Bazylika św. Piotra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Piotra? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Piotra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 108 130 opinii

Wejscie do Muzeum I Kaplicy Sekstynskiej platne Latwo kupic bilet on line i zwiedzasz we wlasnym tempie Zajmuje to kilka godzin ale jest miejsce gdzie mozna zjesc i wypic cos dobrego I kontynuowac zwiedzanie tych wszystkichdziel sztuki Bazylika SwPiotra wejscie za darmo po przejsciu przez bramki jak na lotnisku , zwiedzalam bez przewodnika

Daje możliwość bardzo dokładnego poznania architektury i historii Bazyliki. Narrator dokładnie oprowadza po kościele i ze szczegółami opisuje każdą kaplice, nagrobek czy ołtarz. Jak chcesz dobrze poznać Bazylikę Św. Piotra to jest to najlepsza metoda. Trzeba być cierpliwym. Całość trwa około 2,5 godziny. Ale warto

Ciekawe uczucie przemieszczać się w ścianach kopuły . Niesamowite widoki . Przepiękna mozaika . Polecam .

Bardzo polecam! Super przewodnik, świetnie zorganizowany czas

Cóż tu opiniować. Piękne miejsce , ciekawe eksponaty.