Bazylika św. Piotra

Ta wybudowana w miejscu pochówku św. Piotra bazylika jest światowym centrum katolicyzmu.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zaplanuj pobyt

 • Pamiętaj o stosownym ubiorze

  Mimo wysokich temperatur w sezonie letnim, do należących do Kościoła budynków można wejść tylko i wyłącznie w odpowiednim stroju. Obowiązuje zakaz wstępu w szortach, spódniczkach mini i z odkrytymi ramionami.

 • Przyjdź wcześnie – unikniesz kolejek

  Kolejki do Bazyliki św. Piotra potrafią być bardzo długie. Aby ich uniknąć, lepiej przyjść wcześnie – tym bardziej latem, kiedy temperatury są naprawdę wysokie. Od kwietnia do września bazylika jest otwarta dla zwiedzających w godz. 7.00-19.00, a od października do marca w godz. 7.00-18.00. W większość poranków długie kolejki zaczynają się pojawiać już około godz. 11.00.

 • Zobacz papieża!

  W każdą środę papież udziela audiencji powszechnej na Placu św. Piotra (zimą w auli Pawła VI). Audiencje rozpoczynają się o godz. 10.30, ale większość zwiedzających przychodzi wcześniej, żeby zająć lepsze miejsca. Wchodzić można już między godz. 8.00 i 8.30.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Codziennie w godz. 7.00-18.30.
 • Cena
  Ceny biletów zależą od wielkości grupy.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Dojechać można autobusami nr 40, 60 i 64 lub czerwoną linią metra (stacja „Cipro”).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zakryj ramiona. Nie przychodź w szortach ani w krótkiej spódniczce.

  • Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym. Weź ze sobą wodę – przyda się podczas stania w kolejce.

Bazylika św. Piotra: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Piotra? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Piotra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 44 913 opinii

Ta recenzja jest oparta na doświadczeniach z rezerwacji łącznie 8 wycieczek na tę wycieczkę, wszystkie z GetYourGuide, a każda z nich została ukończona w modnym terminie. Zostało to zarezerwowane przez pomyłkę dla mówiącego po hiszpańsku, mówimy po hiszpańsku, ale nasz przewodnik mówi też po angielsku, w każdym razie nie oczekuj wiele od hostess, ponieważ nie będą uczestniczyć w widowni. Bilety dla publiczności są bezpłatne. Po prostu ustawiają się w kolejce, abyś wziął bilet i zabrał cię z hotelu na linię. Czy warto? Zależy od Ciebie i ile masz na to czasu. Wysłałem e-mail z miesięcznym wyprzedzeniem, aby kupić bilety i dostaliśmy je, niestety nie mieliśmy czasu, aby je odebrać… podczas tej trasy nie martwiłem się o to. Po drugie, następnego dnia mieliśmy kolejną wycieczkę w tym samym miejscu Bazyliki Świętego Piotra, planujemy Ubera dla nas 4 i pobierają od nas około 40 € Ponieważ odbierają nas bardzo wcześnie i z biletem w ręku, przewodnik wyjaśnił, co oczekiwać.

To był cudowny dzień! Odwiedziliśmy wiele miejsc, m.in. Watykan, Koloseum. Nasz przewodnik Andrea i jej asystentka Alexa byli znakomici, zawsze uważni, znają historię, punktualni. Polecili miejsca i gdzie zjeść. To było bardzo miłe doświadczenie, bardzo mi się podobało. Bardzo dziękuję za tę piękną przygodę Andrea i Alexa! 100% POLECAM!

wszystko ok, zwłaszcza gdy zwiedzamy z małymi dziećmi. warto wsiąść z rana na stacji początkowej i przyjechać trasę 2-3 razy, bo później tłumy czekają by się dosiąść i może być problem z miejscami siedzącymi.

Wspanaiała wycieczka z doskonałm przwodnikie. Alessandra była po prostu niesamowiita. Polecam każdemu.

Bardzo dobra organizacja, odbiór urządzenia w języku polskim