Bazylika św. Piotra

Bazylika św. Piotra

Bazylika św. Piotra – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

1. Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

2. Rzym: Muzea Watykańskie, zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej i wstęp do bazyliki

Odkryj kolekcję sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki, z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci wszystko o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, napotykając cuda Kaplicy Sykstyńskiej, wraz z freskami Michała Anioła. Stań twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sąd Ostateczny. Możesz także w pełni wykorzystać swoje doświadczenie, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki Świętego Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.>

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

3. Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Odkrywaj Rzym we własnym tempie w autobusie wycieczkowym typu hop-on hop-off z otwartym dachem. Zobacz cesarskie zabytki starożytnego Rzymu, a także barokowe i renesansowe budynki historycznego centrum miasta, poznając chwalebną przeszłość i teraźniejszość miasta. Doświadcz Rzymu jak nigdy dotąd na naszych trasach autobusowych Hop-on Hop-off. Wybierz miejsce rozpoczęcia wycieczki i podziwiaj wszystkie najlepsze zabytki Wiecznego Miasta na naszej Zielonej Trasie, poznaj włoskie smaki na naszej Pomarańczowej Trasie, i ciesz się urokliwymi miejscami Rzymu na naszej Niebieskiej Trasie. Na pokładzie audioprzewodnik zapewni Ci komentarz miejski podczas zwiedzania. Możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia, 24 godzin, 48 godzin lub 72 godzin od pierwszego skasowania biletu. Autobusy kursują mniej więcej co 20 minut: Terminal 1 (Piazza dei Cinquecento róg Via Cavour)4 Święta Maria Maggiore (Piazza Dell'Esquilino, 12) Koloseum (Via di San Gregorio w pobliżu wejścia do Palatynu) Circus Maximus (przez Circo Massimo Belvedere Romolo e Remo) Piazza Venezia (Via del Teatro Marcello przed numerami obywatelskimi 32-34) Watykan (Lungotevere Tor di Nona 7) Willa Borghese (Via Ludovisi 48) Plac Barberini (Via Barberini, 14) Pyramid/Testaccio Quarter (Piramida Cestiusza – cmentarz niekatolicki, brama miejska św. Pawła i mur św. Pawła) Eataly (rynek Eataly, dzielnica Garbatella, sztuka uliczna) Galeria Borghese (Via Pinciana) Bioparco/Zoo (Via Mercadante 34,36) Villa Giulia (Piazza Thorvaldsen - Narodowe Muzea Etruskie, Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) Auditorium Parco della Musica (Via de Coubartin) Muzea Maxxi (przez Guido Reni 4/a)

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

4. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

Stwórz swój idealny dzień w Watykanie dzięki całodniowemu biletowi bez kolejki, mapie i szybkiej orientacji. Zanurz się w ekskluzywnych obszarach, takich jak galeria Pinacoteca i Muzeum Etrusków. Rozkoszuj się kultowymi miejscami, takimi jak Dziedziniec Pinecone i Galeria Map. Zwieńcz swoje doświadczenie wizytą w klejnocie koronnym - Kaplicy Sykstyńskiej. Nasz bilet zapewnia dostęp, a nasza mapa orientacyjna ułatwi Ci poruszanie się po jej cudach. Przeżyj niesamowitą przygodę w Watykanie, odkrywając ukryte skarby i kultowe arcydzieła we własnym tempie.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

5. Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Zwiedzaj Wieczne Miasto z autobusu hop-on hop-off z biletem 1-dniowym, 24-, 48- lub 72-godzinnym. Podróżuj obok ikon miasta, opuść autobus na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz z powrotem do następnego autobusu, gdy chcesz kontynuować. Zachowaj elastyczność podczas oglądania wszystkich niesamowitych zabytków Rzymu. Legenda mówi o Romulusie i Remusie oraz 7 wzgórzach Rzymu. Dziś miasto jest domem dla jednego z największych kościołów na świecie, Bazyliki San Pietro w Watykanie, do którego prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych zabytków znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarni i urokliwych trattorii, Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wysiąść w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti lub Terminal C Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni in Laterano Koloseum Circo Massimo Piazza Venezia Largo Argentina Piazza Navona Vaticano (Castel Sant'Angelo) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Piazza Barberini Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

6. Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Odkryj Muzea Watykańskie podczas wycieczki z przewodnikiem z gwarancją bez kolejki. Odwiedź Bazylikę Świętego Piotra i podziwiaj dzieła Michała Anioła i Berniniego. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich z ich ogromną kolekcją zbudowaną przez papieży na przestrzeni wieków i odkryj jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji sztuki na świecie. Zobacz salę Pio Clementino, Laocoon i Apollo Belvedere. Podziwiaj dzieła starożytnych kartografów w Galerii Map i wędruj po Galerii Kandelabrów i Galerii Gobelinów, aby zobaczyć flamandzkie dzieła uczniów Rafaela. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej, aby zobaczyć legendarne freski Michała Anioła. Piotra, najważniejszego kościoła chrześcijańskiego na świecie, gdzie będziesz podziwiać między innymi arcydzieło Michała Anioła Pietę i imponujący ołtarz Baldachim autorstwa Berniniego. Wycieczka kończy się na Placu Świętego Piotra, zdominowanym przez imponującą kopułę Michała Anioła i otoczonym słynną podwójną kolumnadą Berniniego.

Rzym: Bilet wstępu do Bazyliki Świętego Piotra i Kopuły oraz wycieczka audio

7. Rzym: Bilet wstępu do Bazyliki Świętego Piotra i Kopuły oraz wycieczka audio

Odkrywaj Bazylikę i Kopułę Świętego Piotra jak nigdy dotąd, ze 136 metrów w górę. Podziwiaj widoki Rzymu z góry podczas wycieczki z przewodnikiem. Położona w Watykanie Bazylika św. Piotra jest niezwykłym symbolem zarówno o długotrwałym znaczeniu religijnym, jak i wyjątkowej pomysłowości architektonicznej. Ta okazała bazylika, pierwotnie zamówiona przez papieża Juliusza II w XVI wieku, została zbudowana w przypuszczalnym miejscu pochówku św. Piotra, cenionego ucznia Jezusa Chrystusa, odzwierciedlając wieki historii i duchowego szacunku. Najpierw wejdź na kopułę i przyjrzyj się wewnętrznym mozaikom, podczas gdy audioprzewodnik opowie Ci o historii kościoła. Zachwyć się panoramicznym widokiem na Plac Świętego Piotra i Ogrody Watykańskie. Następnie obejrzyj z daleka Koloseum i podziwiaj Panteon, Zamek Świętego Anioła i inne starożytne budowle, które czynią Rzym wyjątkowym. Po zejściu z kopuły podziwiaj Pietę Michała Anioła, Baldacchino Berniniego oraz miejsca spoczynku św. Piotra i innych papieży. Korzystając z mapy cyfrowej i 27 wyznaczonych punktów odsłuchowych, wycieczka audio poprowadzi Cię w podróż przez najważniejsze atrakcje bazyliki. Poznaj szczegółowe ozdoby i wyszukane mozaiki, które zdobią wewnętrzne ściany. Zagłęb się w La Pieta Michała Anioła oraz w znaczenia i historyczne znaczenie niezwykłego chodnika pod tobą. Zgodnie z naszym zobowiązaniem do przejrzystości, szacunku i pasji we wszystkich aspektach naszej działalności, przedstawiamy do rozpatrzenia zestawienie kosztów tego pakietu: - Bilety na kopułę Bazyliki Świętego Piotra z windą: 10,00 € - Audioprzewodnik po Bazylice Świętego Piotra: 7,00 € - Audioprzewodnik po kopule Bazyliki Świętego Piotra: 8,50 € - Wycieczka z przewodnikiem po Watykanie w Rzymie: 3,50 €

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, groby papieskie i wspinaczka na kopułę

8. Rzym: Bazylika Świętego Piotra, groby papieskie i wspinaczka na kopułę

Odkryj kultowe miejsca Rzymu w ramach tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po placu św. Piotra. Podziwiaj widoki na miasto ze szczytu bazyliki św. Piotra. Podziwiaj dzieła sztuki, takie jak wzruszający posąg Michała Anioła „Pieta”. Zejdź do podziemi bazyliki, aby odkryć miejsce ostatecznego spoczynku św. Piotra. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie rozpocznij wycieczkę, wchodząc na szczyt kopuły bazyliki. Obejrzyj imponujące mozaiki kopuły, po czym udaj się na górny balkon. Możesz stąd podziwiać wspaniałe widoki na miasto – Koloseum, Panteon i inne słynne zabytki. Zejdź do bazyliki i podziwiaj jej imponujące wnętrze oraz dowiedz się, dlaczego jej budowa trwała 150 lat. Spójrz na kolorowy marmur, złote sufity oraz misterne mozaiki. Poznaj ciekawostki na temat znajdujących się tu słynnych dzieł renesansowych i neoklasycznych artystów.  Następnie udaj się pod ziemię do zabytkowych grot bazyliki i odwiedź grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku i podziwiaj piękne freski. Zakończ zwiedzanie na placu św. Piotra i zachwyć się jego majestatyczną architekturą. 

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i wizyta u św. Piotra

9. Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i wizyta u św. Piotra

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Watykanie, by poznać jedne z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Zwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra w towarzystwie przewodnika. Zachwyć się bogato zdobionymi wnętrzami i podziwiaj słynne dzieła sztuki. W pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych galeriach w muzeum. Zobacz Salę Okrągłą, Galerię Gobelinów oraz Galerię Map Geograficznych. Zwróć uwagę na bogato zdobione sufity w każdej z sal, a także na starożytne posągi, freski i zawieszone na ścianach gobeliny. Później udaj się do kaplicy Sykstyńskiej. Podziwiaj mistrzowsko wykonany fresk, który zdobi cały sufit i ściany. Kaplica Sykstyńska, która została ozdobiona przez Michała Anioła w latach 1508–1512, stanowi najwspanialsze dzieło sztuki dojrzałego renesansu. Michał Anioł poświęcił kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich najwspanialszych lat, tworząc kolejne malowidła – od „Stworzenia Adama” po „Sąd Ostateczny”. Artysta, by zadowolić papieży, pracował dzień i noc, nawet śpiąc w kaplicy. Warto wiedzieć, iż Michał Anioł swoją frustrację wyrażał poprzez ukryte znaczenia w swoim dziele, które zdołano już odkryć i rozszyfrować. O prywatnych żartach Michała Anioła opowie Ci przewodnik. Ostatnią częścią tej pieszej wycieczki z przewodnikiem jest wizyta w bazylice św. Piotra. Świątynia ta stanowi jedno z najsłynniejszych dzieł architektury epoki renesansu. Uważa się ją za największy kościół na świecie. Zachwyć się wnętrzem tej wspaniałej budowli w towarzystwie przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na rozmaite renesansowe i barokowe arcydzieła, jakie zdobią bazylikę. Zobacz „Pietę” – słynną rzeźbę Michała Anioła, a także imponujący baldachim nad ołtarzem św. Piotra – dzieło Berniniego. Wycieczkę zakończysz przed bazyliką. Wyrusz na spacer po placu św. Piotra lub zwiedź znajdujący się nieopodal zamek Świętego Anioła na własną rękę. 

Rzym: Autobus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour z audioprzewodnikiem

10. Rzym: Autobus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour z audioprzewodnikiem

Przygotuj się na zwiedzanie Rzymu w wyjątkowy sposób! Wejdź na pokład dwupiętrowego autobusu z odkrytym dachem i podziwiaj oszałamiającą architekturę oraz fascynującą historię miasta. Zobacz kultowe Koloseum, zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami ze słynnych Schodów Hiszpańskich i daj się oczarować majestatycznemu Watykanowi. Dzięki codziennym odjazdom z dworca Termini i możliwości dołączania do wycieczki na dowolnym przystanku na trasie, jest to doskonały sposób na zwiedzanie ponad 10 miejsc w całym mieście. Jeśli masz ochotę na przygodę, odkryj Wieczne Miasto pieszo dzięki naszym fantastycznym cyfrowym samodzielnym wycieczkom pieszym. Odkryj wspaniałe miejsca oraz zanurz się w bogatej historii i kulturze tego niesamowitego miasta. Niektóre z miejsc, które można zobaczyć na trasie wycieczki: Bazylika Matki Bożej Większej Koloseum Forum Romanum Circus Maximus San Giovanni Plac Wenecki (Piazza Venezia) Piazza Navona Panteon Zamek św. Anioła Watykan Bazylika św. Piotra Fontanna di Trevi Schody Hiszpańskie Piazza Barberini Dworzec kolejowy Termini

Liczba znalezionych atrakcji: 332 | 28.06
Sortuj wg::

Bazylika św. Piotra: najlepsze atrakcje w pobliżu

Bazylika św. Piotra: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Piotra? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Piotra: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(108 130 recenzji)

Zamówiliśmy bilet pięć minut przed autobusem, zapłaciliśmy przez PayPal... wsiedliśmy do autobusu i nie było żadnych problemów. Byliśmy zadowoleni, zwłaszcza, że za dwie osoby dorosłe zapłaciliśmy 25 euro.

W bardzo gorący wiosenny dzień w Rzymie zdecydowałem się pobawić w turystę i przejechałem niebieski tor dookoła bardzo ładnym, klimatyzowanym autobusem. Spełnił moje oczekiwania.

Jeśli nigdy nie byłeś w Rzymie, jest to idealne miejsce, aby to zobaczyć.

Przewodnik był bardzo kompetentny, przyjazny i pomocny! ! !

Niektóre stacje nie zapewniały wskazówek głosowych.