Dodaj daty

Bazylika św. Marka

Najsłynniejszy kościół Wenecji jest również fascynującym świadectwem jej dawnego bogactwa i potęgi.

Bazylika św. Marka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: bazylika św. Marka bez kolejki i audioprzewodnik

1. Wenecja: bazylika św. Marka bez kolejki i audioprzewodnik

Zaoszczędź czas podczas wizyty w Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do słynnej bazyliki św. Marka. Zachwyć się setkami złotych mozaik w świątyni i dowiedz się więcej o sztuce bizantyjskiej dzięki audioprzewodnikowi. Pobierz audioprzewodnik na swoje urządzenie mobilne i udaj się do bazyliki św. Marka, aby rozpocząć wycieczkę. Omiń długie kolejki do wejścia i załóż słuchawki. Podziwiaj 5 kopuł i liczne dzieła sztuki. Poznaj legendy i historie związane z tą świątynią, która istnieje od prawie 1000 lat.  Zachwyć się mozaikami, które pokrywają prawie 4000 m² powierzchni bazyliki. Podziwiaj wspaniałe marmurowe inkrustacje na podłogach. Poczuj atmosferę budynku, który jest głównym elementem placu św. Marka. 

Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

2. Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: najważniejsze atrakcje, Bazylika św. Marka i Pałac Dożów

3. Wenecja: najważniejsze atrakcje, Bazylika św. Marka i Pałac Dożów

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź 2 najbardziej znane atrakcje Wenecji – bazylikę św. Marka oraz pałac Dożów. Omiń długie kolejki dzięki zarezerwowanym wcześniej biletom i zachwyć się wspaniałymi weneckimi klejnotami, zwiedzając w swoim tempie. Rozpocznij wycieczkę na placu św. Marka. Podziwiaj wieżę zegarową i marmurowe posągi lwów, a następnie udaj się z przewodnikiem do bazyliki. Zachwyć się złotymi mozaikami i bogatym wzornictwem. Przekonaj się, dlaczego świątynia ta jest symbolem weneckiej władzy i bogactwa. Później zwiedź pałac Dożów. To gotyckie arcydzieło było niegdyś siedzibą weneckiego rządu. Dowiedz się więcej o dożach Republiki Weneckiej oraz XIV-wiecznych rzeźbiarzach, którzy pracowali przy budowie pałacu.  Spacerując po tym światowej sławy zabytku, podziwiaj wspaniałe widoki na lagunę. Wysłuchaj niezwykłej historii Casanovy. Poznaj znaczenie mostu Westchnień, a także starego i nowego więzienia. Po zakończeniu wycieczki kontynuuj odkrywanie historii i kultury Wenecji dzięki wliczonemu w cenę wstępowi do Museo Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteki św. Marka (Biblioteca Marciana).

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

4. Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałacem Dożów

5. Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałacem Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem do Bazyliki Świętego Marka bez kolejki

6. Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem do Bazyliki Świętego Marka bez kolejki

Weź udział w ciekawej wycieczce z przewodnikiem po bazylice św. Marka, która słynie ze złotych mozaik. Wejdź do tego majestatycznego kościoła bez kolejki i zacznij zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem, który opowie Ci o historii tego bizantyjskiego dzieła sztuki i jego znaczeniu. Zachwyć się 5 kopułami ozdobionymi przez słynnych artystów. Odwiedź skarbiec bazyliki, który obejmuje wspaniały zbiór relikwii i cennych przedmiotów gromadzonych przez wieki. Udaj się na tarasy, z których rozciąga się widok na będący sercem Wenecji plac św. Marka oraz Rumaki Lizypa. Później skorzystaj z aplikacji mobilnej, aby zwiedzić 5 dzielnic Wenecji oraz ich główne atrakcje i place. Słuchaj komentarza audio na temat ponad 120 najważniejszych atrakcji miasta, w tym wspaniałego teatru La Fenice, mostu Rialto, getta żydowskiego, Arsenału i majestatycznego mostu Ponte dell’Accademia.

Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

7. Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

Zobacz najważniejsze atrakcje bazyliki Świętego Marka, w tym muzeum, mozaiki i arcydzieła, z lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj widoki na plac Świętego Marka z bazyliki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu słynnego placu św. Marka i udaj się prosto do bazyliki.Gdy tylko wejdziesz do atrium, podziwiaj sufit i zobacz lśniącą przestrzeń złotych mozaik, które zaprowadzą Cię do wnętrza kościoła.  Odkryj arcydzieła z przeszłości, takie jak słynne złote kopuły, ikonostas, cyborium, ołtarz główny z grobem św. Marka Ewangelisty i inne cuda. Następnie wejdź po stromych, ale wspaniałych schodach na 1. piętro, na którym znajduje się Muzeum św. Marka. Zobacz wspaniałe wnętrze bazyliki z góry.  Następnie udaj się na taras bazyliki, skąd w cieniu słynnego posągu 4 koni z brązu (kopia) możesz podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na plac św. Marka. Na koniec zobacz oryginalny posąg koni, który niegdyś stał w górnej części fasady kościoła.  Pod koniec wycieczki możesz zostać dłużej w Muzeum Bazyliki Świętego Marka, aby zwiedzić ją samodzielnie – bilet wstępu jest wliczony w cenę wycieczki. Możesz też podziwiać wspaniałą panoramę placu z tarasu bazyliki lub wrócić na parter, aby zwiedzać we własnym tempie.

Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

8. Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

Ciesz się tym, co najlepsze w Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź trzy najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień i Pałac Dożów. Omiń długie kolejki na zewnątrz dzięki naszym biletom bez kolejki, aby zaoszczędzić cenny czas. Odkryj imponujący Pałac Dożów ze wspaniałymi pokojami i setkami arcydzieł. Tutaj Doż i jego Rada kontrolowali losy tysiącletniej historii Republiki. Przeżyj to razem z przewodnikiem, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając Cię w bardzo szczególnym kontekście historycznym: europejskie średniowiecze i następne stulecia. Następnie przejdź przez słynny na całym świecie Most Westchnień i odwiedź wilgotne i ciemne więzienia Piombi. Jego nazwa pochodzi od sugestii, że więźniowie wzdychali, widząc ostatni widok pięknej Wenecji przez okno, zanim zostali zabrani do swoich cel. Kontynuuj zwiedzanie sali głównej i lśniących złotymi nawami Bazyliki św. Marka, poznaj historię dzieł sztuki zdobiących kościół, a jeśli jest to przewidziane w wybranej opcji zwiedzania, dotrzyj do muzeum Bazyliki. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Plac św. Marka, serce Wenecji, z tarasu Bazyliki. Wreszcie, możesz kontynuować samodzielne zwiedzanie Wenecji, korzystając z naszego audioprzewodnika. Aplikacja mobilna zawiera cyfrową mapę, która poprowadzi Cię przez miasto, pokazując najlepsze miejsca.

Wenecja: wycieczka piesza i poszukiwanie skarbów – główne atrakcje

9. Wenecja: wycieczka piesza i poszukiwanie skarbów – główne atrakcje

Zwiedzaj Wenecję w swoim tempie podczas pieszego poszukiwania skarbów w ramach gry na telefonie. Spróbuj rozszyfrować zagadki, szukaj pomocy w głównych atrakcjach miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Ta atrakcja na świeżym powietrzu jest doskonała dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają miasto, par, grup, rodzin oraz dzieci. Świetnie sprawdzi się też jako zajęcie integracyjne. Po pobraniu na swoje urządzenie mobilne (link i dane do logowania otrzymasz po dokonaniu rezerwacji) gry w poszukiwanie skarbów, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 głównych atrakcji Wenecji. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry połączonej ze zwiedzaniem miasta. Rozpocznij wycieczkę od wspaniałej bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari. Odwiedź Campo San Polo, drugi co do wielkości plac w mieście. Uwiecznij na zdjęciach most Rialto, najstarszy most na Canal Grande, i zachwyć się kościołem San Salvador, którego historia sięga VII wieku. Później udaj się na tętniący życiem plac św. Marka, największy i najbardziej znany plac w Wenecji. Podziwiaj bazylikę św. Marka, która słynie z ozdobnych mozaik. Zobacz pałac Dożów, symbol Wenecji. Odwiedź zachwycający kościół San Zaccaria i kościół San Giorgio dei Greci, gdzie zachwyci Cię charakterystyczna pochylona wieża, ozdobne wnętrza i ściany z pozłacanymi portretami. Na przystankach poznasz lepiej każdą z atrakcji i otrzymasz zadanie rozwiązania zagadki związanej z miejscem, co może Ci się udać tylko, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Musisz użyć swojej wyobraźni, zdolności logicznego myślenia i obserwacji oraz umiejętności pracy w zespole, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel wycieczki. Rozpocznij grę w dowolnym momencie i korzystaj z elastyczności, dzięki której możesz wstrzymać grę, kiedy zechcesz, aby odpocząć, zrobić wspaniałe zdjęcia, zjeść lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę po jakimś czasie lub zachowaj pozostałą część na kolejny dzień.

Wenecja: Pałac Dożów i bazylika św. Marka

10. Wenecja: Pałac Dożów i bazylika św. Marka

Zobacz Pałac Dożów i Bazylikę św. Marka, dwa najbardziej kultowe miejsca w Wenecji, podczas wycieczki z przewodnikiem. Przez wieki los Najjaśniejszej Republiki decydował się w majestatycznych salach Pałacu Dożów. Spaceruj po wspaniałych salach i podziwiaj dobrze zachowane bezcenne skarby, arcydzieła sztuki i freski. Odwiedź więzienie, przechodząc przez słynny Most Westchnień, zwany tak, ponieważ więźniowie często wzdychali, patrząc po raz ostatni na swoją ukochaną lagunę i wolność przed dotarciem ich komórki. Wśród słynnych gości więzień Pałacu Dożów był Giacomo Casanova, słynny uwodziciel i poszukiwacz przygód, któremu udało się uciec z więzienia w 1756 roku. Następnie udaj się do Bazyliki św. Marka, jednego z najpiękniejszych kościołów na świecie. Jak sama nazwa wskazuje, ta katedra jest ściśle związana z patronem Wenecji, św. Markiem, a szczątki świętego faktycznie znajdują się tutaj. Podziwiaj zapierające dech w piersiach złote mozaiki pokrywające wysokie ściany i zobacz Pala d'Oro, ołtarz wykonany z setek kawałków emalii na złotym liściu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 140
Sortuj wg:
Strona 1 z 9

Bazylika św. Marka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Marka? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Marka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 28 006 opinii

Nasz przewodnik (przepraszam, nie pamiętam jej imienia) był doskonały - bardzo kompetentny, mówił bardzo dobrze po angielsku, co ułatwiało zrozumienie - tak się cieszę, że odbyliśmy tę wycieczkę, ponieważ wiele się nauczyliśmy. Wskazówka dotycząca podróży jest to pełna trzygodzinna wycieczka - aby naprawdę się nią cieszyć, nie korzystaj z niej przed opuszczeniem miasta, chyba że masz co najmniej 4 godziny między końcem wycieczki a wylotem z Wenecji. Na trasie było nas 6, co pozwoliło śledzić wszystkich - poranny wyjazd był świetny, ponieważ pokonaliśmy tłumy. Doskonały!

Wycieczka była dobrze zorganizowana i bardzo pouczająca. Przewodnik mówił bardzo dobrze po niemiecku i dał bardzo wnikliwy przegląd tła i historii Wenecji. Można było również dobrze ją słyszeć przez słuchawki, kiedy musiała mówić cicho.

Nieskomplikowany proces rezerwacji, bardzo dobre miejsce spotkań na Placu Świętego Marka, bardzo dobry przewodnik po dwóch zarezerwowanych atrakcjach - miły, pouczający, zabawny. Kolejki można było ominąć w tym dniu, całkowity sukces.

Bardzo mi się podobała wycieczka, jestem bardzo zadowolona z Pani przewodnik (Diana).

Bardzo profesjonalna przewodniczka po obu wspaniałych obiektach