Bazylika św. Marka

Bazylika św. Marka

Bazylika św. Marka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Bazylika św. Marka - bilet, audioprzewodnik i wycieczka VR

1. Wenecja: Bazylika św. Marka - bilet, audioprzewodnik i wycieczka VR

Oszczędź czas podczas wizyty w Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do popularnej Bazyliki św. Marka. Podziwiaj setki złotych mozaik w Bazylice i poznaj szczegóły sztuki bizantyjskiej w środku dzięki audioprzewodnikowi.Pobierz audioprzewodnik na urządzenie mobilne i udaj się do Bazyliki św. Pobierz audioprzewodnik na swoje urządzenie mobilne i udaj się do Bazyliki Świętego Marka, aby rozpocząć wycieczkę. Omiń długie kolejki i załóż słuchawki. Poznaj pięć kopuł i szereg dzieł sztuki. Posłuchaj legend i historii otaczających ten kościół, który stoi od prawie 1000 lat. Zobacz olśniewający efekt 43 000 stóp kwadratowych mozaik w kościele. Podziwiaj oszałamiające marmurowe inkrustacje na podłogach. Poczuj atmosferę panującą w budynku, który dominuje nad Placem Świętego Marka. Kontynuuj swoją podróż z ekscytującym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości. Dzięki zestawowi słuchawkowemu VR czas się oddala, odsłaniając Piazza San Marco i jego kultowe zabytki takimi, jakimi były kiedyś. Wyobraź sobie Bazylikę przekształconą w prywatną kaplicę doży, a Pałac Dożów w średniowieczną fortecę!

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

2. Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

3. Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Odkryj esencję Wenecji podczas kameralnej wycieczki z przewodnikiem, zwiedzając dwa najbardziej kultowe miejsca w mieście: Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów. Dzięki biletom wstępu bez kolejki ominiesz kolejki i zanurzysz się we wspaniałości tych weneckich cudów pod okiem doświadczonego gospodarza. Rozpocznij swoją podróż na Placu Świętego Marka, gdzie zachwyci Cię historyczna Wieża Zegarowa i majestatyczne Marmurowe Lwy. Zanurz się w bogatej historii Wenecji, a Twój przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o przeszłości miasta. Następnie wejdź do słynnej Bazyliki Świętego Marka z ekskluzywnym dostępem, podziwiając jej mieniące się złote mozaiki i wystawny wystrój, jednocześnie odkrywając jej znaczenie jako symbolu weneckiego prestiżu i dobrobytu. Kontynuuj zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dożów, wspaniałego przykładu architektury gotyckiej i niegdyś siedziby weneckich rządów. Uzyskaj wgląd w życie dożów weneckich i mistrzowskich rzemieślników stojących za skomplikowanym projektem pałacu. Spacerując po tym architektonicznym klejnocie, podziwiaj panoramiczne widoki na lagunę i słuchaj urzekających historii, w tym legendarnych wyczynów Casanovy i przejmującej opowieści o Moście Westchnień oraz przylegających do niego Starym i Nowym Więzieniu. Po wycieczce przedłuż swoją wenecką odyseję dzięki bezpłatnemu dostępowi do Muzeum Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana, gdzie możesz jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatym dziedzictwie i kulturze Wenecji.

Wenecja: Bazylika św. Marka: Wejście bez kolejki i audioprzewodnik

4. Wenecja: Bazylika św. Marka: Wejście bez kolejki i audioprzewodnik

Podnieś rangę swojej wizyty w Bazylice Świętego Marka w Wenecji dzięki naszemu ekskluzywnemu biletowi wstępu z pominięciem kolejki, który zapewni Ci maksymalne wykorzystanie czasu na zwiedzanie tego architektonicznego arcydzieła. Omiń kolejki i zanurz się w samym sercu bogatej historii i dziedzictwa kulturowego Wenecji. Twoja podróż rozpoczyna się od płynnego wejścia, dzięki czemu możesz od razu zanurzyć się w zapierającej dech w piersiach zewnętrznej części Bazyliki Świętego Marka. Ozdobiony misternymi rzeźbami i marmurowymi kolumnami, włosko-bizantyjski projekt bazyliki jest wizualną ucztą, która nadaje ton cudom, które kryją się w środku. Wewnątrz odkryj niezrównane piękno złotych mozaik bazyliki, z których każda opowiada wyjątkową historię o znaczeniu religijnym i historycznym. Uzyskaj głębszy wgląd w zawiłe szczegóły architektury i ewolucję bazyliki.

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

5. Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika św. Marka: wstęp bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

6. Wenecja: Bazylika św. Marka: wstęp bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w ciekawej wycieczce z przewodnikiem po bazylice św. Marka, która słynie ze złotych mozaik. Wejdź do tego majestatycznego kościoła bez kolejki i zacznij zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem, który opowie Ci o historii tego bizantyjskiego dzieła sztuki i jego znaczeniu. Zachwyć się 5 kopułami ozdobionymi przez słynnych artystów. Odwiedź skarbiec bazyliki, który obejmuje wspaniały zbiór relikwii i cennych przedmiotów gromadzonych przez wieki. Udaj się na tarasy, z których rozciąga się widok na będący sercem Wenecji plac św. Marka oraz Rumaki Lizypa. Później skorzystaj z aplikacji mobilnej, aby zwiedzić 5 dzielnic Wenecji oraz ich główne atrakcje i place. Słuchaj komentarza audio na temat ponad 120 najważniejszych atrakcji miasta, w tym wspaniałego teatru La Fenice, mostu Rialto, getta żydowskiego, Arsenału i majestatycznego mostu Ponte dell’Accademia.

Omiń kolejkę: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Marka z przewodnikiem

7. Omiń kolejkę: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Marka z przewodnikiem

Wraz z przewodnikiem zorganizowanym w porozumieniu z Curia di Venezia, możesz odbyć pełną wycieczkę po Złotej Bazylice, niegdyś prywatnej kaplicy dożów Wenecji i jedynej tego rodzaju we Włoszech, dzięki pięknym złotym mozaikom i marmurowej posadzce. Posłuchaj, jak przewodnik opisuje sceny biblijne oraz historię i specyfikę tej starożytnej bazyliki. Podziwiaj skarb i taras ze wspaniałym widokiem na Plac Świętego Marka lub Pala d'Oro (jeśli wybrano opcję).

Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

8. Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

Ciesz się tym, co najlepsze w Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź trzy najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień i Pałac Dożów. Omiń długie kolejki na zewnątrz dzięki naszym biletom bez kolejki, aby zaoszczędzić cenny czas. Odkryj imponujący Pałac Dożów ze wspaniałymi pokojami i setkami arcydzieł. Tutaj Doż i jego Rada kontrolowali losy tysiącletniej historii Republiki. Przeżyj to razem z przewodnikiem, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając Cię w bardzo szczególnym kontekście historycznym: europejskie średniowiecze i następne stulecia. Następnie przejdź przez słynny na całym świecie Most Westchnień i odwiedź wilgotne i ciemne więzienia Piombi. Jego nazwa pochodzi od sugestii, że więźniowie wzdychali, widząc ostatni widok pięknej Wenecji przez okno, zanim zostali zabrani do swoich cel. Kontynuuj zwiedzanie sali głównej i lśniących złotymi nawami Bazyliki św. Marka, poznaj historię dzieł sztuki zdobiących kościół, a jeśli jest to przewidziane w wybranej opcji zwiedzania, dotrzyj do muzeum Bazyliki. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Plac św. Marka, serce Wenecji, z tarasu Bazyliki. Wreszcie, możesz kontynuować samodzielne zwiedzanie Wenecji, korzystając z naszego audioprzewodnika. Aplikacja mobilna zawiera cyfrową mapę, która poprowadzi Cię przez miasto, pokazując najlepsze miejsca.

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

9. Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

10. Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

Zobacz najważniejsze atrakcje bazyliki Świętego Marka, w tym muzeum, mozaiki i arcydzieła, z lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj widoki na plac Świętego Marka z bazyliki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu słynnego placu św. Marka i udaj się prosto do bazyliki.Gdy tylko wejdziesz do atrium, podziwiaj sufit i zobacz lśniącą przestrzeń złotych mozaik, które zaprowadzą Cię do wnętrza kościoła.  Odkryj arcydzieła z przeszłości, takie jak słynne złote kopuły, ikonostas, cyborium, ołtarz główny z grobem św. Marka Ewangelisty i inne cuda. Następnie wejdź po stromych, ale wspaniałych schodach na 1. piętro, na którym znajduje się Muzeum św. Marka. Zobacz wspaniałe wnętrze bazyliki z góry.  Następnie udaj się na taras bazyliki, skąd w cieniu słynnego posągu 4 koni z brązu (kopia) możesz podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na plac św. Marka. Na koniec zobacz oryginalny posąg koni, który niegdyś stał w górnej części fasady kościoła.  Pod koniec wycieczki możesz zostać dłużej w Muzeum Bazyliki Świętego Marka, aby zwiedzić ją samodzielnie – bilet wstępu jest wliczony w cenę wycieczki. Możesz też podziwiać wspaniałą panoramę placu z tarasu bazyliki lub wrócić na parter, aby zwiedzać we własnym tempie.

Liczba znalezionych atrakcji: 201
Sortuj wg::

Bazylika św. Marka: najlepsze atrakcje w pobliżu

Bazylika św. Marka – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Bazylika św. Marka - bilet, audioprzewodnik i wycieczka VR

Wenecja: Bazylika św. Marka - bilet, audioprzewodnik i wycieczka VR

Oszczędź czas podczas wizyty w Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do popularnej Bazyliki św. Marka. Podziwiaj setki złotych mozaik w Bazylice i poznaj szczegóły sztuki bizantyjskiej w środku dzięki audioprzewodnikowi.Pobierz audioprzewodnik na urządzenie mobilne i udaj się do Bazyliki św. Pobierz audioprzewodnik na swoje urządzenie mobilne i udaj się do Bazyliki Świętego Marka, aby rozpocząć wycieczkę. Omiń długie kolejki i załóż słuchawki. Poznaj pięć kopuł i szereg dzieł sztuki. Posłuchaj legend i historii otaczających ten kościół, który stoi od prawie 1000 lat. Zobacz olśniewający efekt 43 000 stóp kwadratowych mozaik w kościele. Podziwiaj oszałamiające marmurowe inkrustacje na podłogach. Poczuj atmosferę panującą w budynku, który dominuje nad Placem Świętego Marka. Kontynuuj swoją podróż z ekscytującym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości. Dzięki zestawowi słuchawkowemu VR czas się oddala, odsłaniając Piazza San Marco i jego kultowe zabytki takimi, jakimi były kiedyś. Wyobraź sobie Bazylikę przekształconą w prywatną kaplicę doży, a Pałac Dożów w średniowieczną fortecę!

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Odkryj esencję Wenecji podczas kameralnej wycieczki z przewodnikiem, zwiedzając dwa najbardziej kultowe miejsca w mieście: Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów. Dzięki biletom wstępu bez kolejki ominiesz kolejki i zanurzysz się we wspaniałości tych weneckich cudów pod okiem doświadczonego gospodarza. Rozpocznij swoją podróż na Placu Świętego Marka, gdzie zachwyci Cię historyczna Wieża Zegarowa i majestatyczne Marmurowe Lwy. Zanurz się w bogatej historii Wenecji, a Twój przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o przeszłości miasta. Następnie wejdź do słynnej Bazyliki Świętego Marka z ekskluzywnym dostępem, podziwiając jej mieniące się złote mozaiki i wystawny wystrój, jednocześnie odkrywając jej znaczenie jako symbolu weneckiego prestiżu i dobrobytu. Kontynuuj zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dożów, wspaniałego przykładu architektury gotyckiej i niegdyś siedziby weneckich rządów. Uzyskaj wgląd w życie dożów weneckich i mistrzowskich rzemieślników stojących za skomplikowanym projektem pałacu. Spacerując po tym architektonicznym klejnocie, podziwiaj panoramiczne widoki na lagunę i słuchaj urzekających historii, w tym legendarnych wyczynów Casanovy i przejmującej opowieści o Moście Westchnień oraz przylegających do niego Starym i Nowym Więzieniu. Po wycieczce przedłuż swoją wenecką odyseję dzięki bezpłatnemu dostępowi do Muzeum Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana, gdzie możesz jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatym dziedzictwie i kulturze Wenecji.

Wenecja: Bazylika św. Marka: Wejście bez kolejki i audioprzewodnik

Wenecja: Bazylika św. Marka: Wejście bez kolejki i audioprzewodnik

Podnieś rangę swojej wizyty w Bazylice Świętego Marka w Wenecji dzięki naszemu ekskluzywnemu biletowi wstępu z pominięciem kolejki, który zapewni Ci maksymalne wykorzystanie czasu na zwiedzanie tego architektonicznego arcydzieła. Omiń kolejki i zanurz się w samym sercu bogatej historii i dziedzictwa kulturowego Wenecji. Twoja podróż rozpoczyna się od płynnego wejścia, dzięki czemu możesz od razu zanurzyć się w zapierającej dech w piersiach zewnętrznej części Bazyliki Świętego Marka. Ozdobiony misternymi rzeźbami i marmurowymi kolumnami, włosko-bizantyjski projekt bazyliki jest wizualną ucztą, która nadaje ton cudom, które kryją się w środku. Wewnątrz odkryj niezrównane piękno złotych mozaik bazyliki, z których każda opowiada wyjątkową historię o znaczeniu religijnym i historycznym. Uzyskaj głębszy wgląd w zawiłe szczegóły architektury i ewolucję bazyliki.

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika św. Marka: wstęp bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Wenecja: Bazylika św. Marka: wstęp bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w ciekawej wycieczce z przewodnikiem po bazylice św. Marka, która słynie ze złotych mozaik. Wejdź do tego majestatycznego kościoła bez kolejki i zacznij zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem, który opowie Ci o historii tego bizantyjskiego dzieła sztuki i jego znaczeniu. Zachwyć się 5 kopułami ozdobionymi przez słynnych artystów. Odwiedź skarbiec bazyliki, który obejmuje wspaniały zbiór relikwii i cennych przedmiotów gromadzonych przez wieki. Udaj się na tarasy, z których rozciąga się widok na będący sercem Wenecji plac św. Marka oraz Rumaki Lizypa. Później skorzystaj z aplikacji mobilnej, aby zwiedzić 5 dzielnic Wenecji oraz ich główne atrakcje i place. Słuchaj komentarza audio na temat ponad 120 najważniejszych atrakcji miasta, w tym wspaniałego teatru La Fenice, mostu Rialto, getta żydowskiego, Arsenału i majestatycznego mostu Ponte dell’Accademia.

Omiń kolejkę: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Marka z przewodnikiem

Omiń kolejkę: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Marka z przewodnikiem

Wraz z przewodnikiem zorganizowanym w porozumieniu z Curia di Venezia, możesz odbyć pełną wycieczkę po Złotej Bazylice, niegdyś prywatnej kaplicy dożów Wenecji i jedynej tego rodzaju we Włoszech, dzięki pięknym złotym mozaikom i marmurowej posadzce. Posłuchaj, jak przewodnik opisuje sceny biblijne oraz historię i specyfikę tej starożytnej bazyliki. Podziwiaj skarb i taras ze wspaniałym widokiem na Plac Świętego Marka lub Pala d'Oro (jeśli wybrano opcję).

Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

Wenecja: Bazylika, Pałac Dożów, wycieczka z przewodnikiem po Moście Westchnień

Ciesz się tym, co najlepsze w Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź trzy najbardziej charakterystyczne zabytki miasta, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień i Pałac Dożów. Omiń długie kolejki na zewnątrz dzięki naszym biletom bez kolejki, aby zaoszczędzić cenny czas. Odkryj imponujący Pałac Dożów ze wspaniałymi pokojami i setkami arcydzieł. Tutaj Doż i jego Rada kontrolowali losy tysiącletniej historii Republiki. Przeżyj to razem z przewodnikiem, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając Cię w bardzo szczególnym kontekście historycznym: europejskie średniowiecze i następne stulecia. Następnie przejdź przez słynny na całym świecie Most Westchnień i odwiedź wilgotne i ciemne więzienia Piombi. Jego nazwa pochodzi od sugestii, że więźniowie wzdychali, widząc ostatni widok pięknej Wenecji przez okno, zanim zostali zabrani do swoich cel. Kontynuuj zwiedzanie sali głównej i lśniących złotymi nawami Bazyliki św. Marka, poznaj historię dzieł sztuki zdobiących kościół, a jeśli jest to przewidziane w wybranej opcji zwiedzania, dotrzyj do muzeum Bazyliki. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Plac św. Marka, serce Wenecji, z tarasu Bazyliki. Wreszcie, możesz kontynuować samodzielne zwiedzanie Wenecji, korzystając z naszego audioprzewodnika. Aplikacja mobilna zawiera cyfrową mapę, która poprowadzi Cię przez miasto, pokazując najlepsze miejsca.

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

Zobacz najważniejsze atrakcje bazyliki Świętego Marka, w tym muzeum, mozaiki i arcydzieła, z lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj widoki na plac Świętego Marka z bazyliki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu słynnego placu św. Marka i udaj się prosto do bazyliki.Gdy tylko wejdziesz do atrium, podziwiaj sufit i zobacz lśniącą przestrzeń złotych mozaik, które zaprowadzą Cię do wnętrza kościoła.  Odkryj arcydzieła z przeszłości, takie jak słynne złote kopuły, ikonostas, cyborium, ołtarz główny z grobem św. Marka Ewangelisty i inne cuda. Następnie wejdź po stromych, ale wspaniałych schodach na 1. piętro, na którym znajduje się Muzeum św. Marka. Zobacz wspaniałe wnętrze bazyliki z góry.  Następnie udaj się na taras bazyliki, skąd w cieniu słynnego posągu 4 koni z brązu (kopia) możesz podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na plac św. Marka. Na koniec zobacz oryginalny posąg koni, który niegdyś stał w górnej części fasady kościoła.  Pod koniec wycieczki możesz zostać dłużej w Muzeum Bazyliki Świętego Marka, aby zwiedzić ją samodzielnie – bilet wstępu jest wliczony w cenę wycieczki. Możesz też podziwiać wspaniałą panoramę placu z tarasu bazyliki lub wrócić na parter, aby zwiedzać we własnym tempie.

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

Bazylika św. Marka: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Bazylika św. Marka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Marka? Kliknij tutaj.

Bazylika św. Marka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(28 006 recenzji)

bardzo złe doświadczenie w przypadku biletu do katedry w dolinie o wartości 20,50 € niż 6 €. Kiedy przeprowadzałem symulację, myślałem, że na bilecie było więcej wizyt. dla mnie to kradzież. Mam dużą grupę znajomych i nie reklamowałbym Cię. Proszę o zaprzestanie wysyłania mi reklam z Waszej grupy. menadżer Wenecji wcale nie jest przyjemny. mam nadzieję, że nie będę już mieć z tobą do czynienia. Panie ROBICHON

Bardzo dobrze – podane wcześniej wyjaśnienia są idealne dla orientacji. Dojazd na miejsce spotkania, organizacja bardzo dobra. Towarzyszy nam członek agencji do Bazyliki na spotkanie z przewodnikiem. W naszym przypadku Valentina była naszym przewodnikiem, bardzo miłym i profesjonalnym. Bardzo dobrze wykonana wizyta trwająca około 30 minut, co pozwoliło nam zaoszczędzić długą kolejkę. Polecać bez umiaru.

Wycieczka w wirtualnej rzeczywistości ożywia historię Wenecji. Obrazy są wspaniałe, a widok 360° jest udany. Wizyta w bazylice jest wspaniała, a audioprzewodnik jest niezbędny, aby zrozumieć, co widzisz.

Być może ze względu na deszcz, który uniemożliwił nam dobre wyniki w trasie, było trochę tłoczno, ponieważ było dużo ludzi i nie wszyscy w grupie współpracowali, aby dać z siebie wszystko.

Zrobiliśmy to, ponieważ był to jedyny sposób, aby dostać się do Bazyliki w ostatniej chwili, a przewodnik był tak kompetentny nawet dla 2 historyków z tytułem magistra.