Bazylika św. Franciszka z Paoli: bilety i wycieczki

Bazylika św. Franciszka z Paoli – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

1. Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

Po zaplanowanym odbiorze o 08:15 rozpocznij 2-godzinną wycieczkę po Neapolu z przystankami w katedrze miejskiej, aby odwiedzić Kaplicę Skarbów i Bazylikę San Restituta. Następnie przejazd na Plac Plebiscytowy, aby zobaczyć fronton Pałacu Królewskiego i majestatyczny neoklasycystyczny kościół San Francesco di Paola. Stamtąd udaj się na Plac Ratuszowy; domem dla Nowego Zamku zbudowanego przez francuską rodzinę Anjou. Twoja wycieczka po Neapolu kończy się na tarasie w Posillipo, z którego roztaczają się jedne z najlepszych widoków na całe miasto. Stamtąd przejazd do Pompejów, jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie. Będąc w Pompejach, Twój przewodnik zabierze Cię do najbardziej fascynujących miejsc tego starożytnego miasta, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i Lupanare, spalone, pokryte i zachowane przez popioły wulkaniczne podczas masowej erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Po zapoznaniu się z historią Pompejów wróć do Neapolu i wysiądź w wybranym miejscu docelowym około 13:30.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

2. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

Zobacz główne atrakcje i wspaniałe ukryte klejnoty Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po Piazza del Plebiscito, podziwiaj Pałac Królewski i zwiedzaj tętniącą życiem dzielnicę Quartieri Spagnoli. Spotkaj się w pobliżu neoklasycystycznego Piazza del Plebiscito. Spaceruj po tym tętniącym życiem placu, który jest miejscem spotkań miejscowej ludności. Podziwiaj zewnętrzną stronę Bazyliki Reale Pontificia San Francesco da Paola, oszałamiający Pałac Królewski w Neapolu i fasadę Opery San Carlo. Podczas zwiedzania miasta pieszo i robienia wielu zdjęć lokalny przewodnik opowie o lokalnych historiach i historii tych kultowych neapolitańskich pomników. Podziwiaj Castel Maschio Angioino (Castel Nuovo) i jego imponujący Łuk Triumfalny. Przejdź się po galerii handlowej Umberto I z kultowymi kopułami i przeszklonymi arkadami. Spaceruj wąskimi i ruchliwymi uliczkami dzielnicy Quartieri Spagnoli. Podziwiaj widoki i dźwięki uliczek, gdy poczujesz lokalne życie. Odkryj różne przykłady sztuki ulicznej, w tym legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, który wciąż jest czczony przez mieszkańców. Następnie udaj się na ulicę Toledo, jedną z głównych ulic centrum miasta. Zobacz Bank of Napoli i słynną stację metra Toledo Art Station, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

3. Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

Poznaj piękno Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach i Parku Narodowym Wezuwiusza. Poznaj historię Neapolu podczas szczegółowej wycieczki po mieście. Rozbudź swoją ciekawość i odkryj, jak naprawdę żyli Rzymianie na stanowisku archeologicznym w Pompejach, zanim udasz się na spacer wokół jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed hotelem i wsiądź do minibusa na dwie godziny zwiedzania Neapolu. Zatrzymaj się w katedrze w Neapolu, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i bazylikę Santa Restituta. Odkryj Piazza del Municipio, plac ratuszowy Neapolu i zobacz średniowieczny Castel Nuovo, zanim przejedziesz ulicami mieszkalnymi Posillipo. Zatrzymaj się przy słynnej Chiesa di Sant'Antonio a Posillipo, aby podziwiać najlepsze widoki na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta na Piazza del Plebiscito, aby zobaczyć front Pałacu Królewskiego w Neapolu i piękny kościół San Francesco di Paola. Przejdź obok historycznej galerii handlowej Galleria Umberto I i słynnej opery Teatro di San Carlo. Jedź do Pompejów, aby poznać fascynujące miejsca, takie jak Forum, łaźnie termalne i Dom Wettiuszów. Odkryj Lupanar, spalony przez popiół wulkaniczny i kamienie podczas erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Zrób sobie przerwę na relaks podczas lunchu, w tym pizzy i drinka. Kontynuuj do Torre del Greco, mijając Park Narodowy Wezuwiusza. Wejdź na szczyt jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Spaceruj po kraterze na wysokości prawie 1200 metrów, aby zobaczyć panoramę uroczej zatoki Neapolitańskiej. Wróć do Neapolu, gdzie Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu.

Neapol: Wycieczka z przewodnikiem

4. Neapol: Wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się ekscytującą i pouczającą 2-godzinną pieszą wycieczką po niezwykłym Neapolu i odkryj, dlaczego jest on uważany za jedno z najpiękniejszych i najbardziej tętniących życiem miast w basenie Morza Śródziemnego. Zobacz to, co najlepsze w tym starożytnym i mistycznym mieście z doświadczonym przewodnikiem, który wyjaśni jego ukryte skarby, legendy i pełną akcji historię. Przejdź obok Pałacu Królewskiego w Neapolu, gdzie niegdyś rezydowali wielcy królowie Burbonów, i odkryj spektakularny Real Teatro di San Carlo, piękną operę w Neapolu. Kontynuuj zwiedzanie San Francesco di Paola, pięknego kościoła położonego na Piazza del Plebiscito, głównym placu Neapolu, i przejdź się przez piękną Galerię Umberto I, publiczną galerię handlową naprzeciwko opery San Carlo, najstarszej opery we Włoszech. Zobaczysz także Santa Chiara i Kościół Jezusa. Odwiedź niektóre ze starożytnych zamków Neapolu, zbudowanych tysiące lat temu, i przejdź się przez główne historyczne centrum miasta do słynnej ulicy Spacca Napoli, obszaru, w którym Neapol został założony, aby odwiedzić niektóre z najważniejszych kościołów w mieście.

Neapol: Wycieczka z przewodnikiem City Highlights Self-Guided Audio Walking Tour

5. Neapol: Wycieczka z przewodnikiem City Highlights Self-Guided Audio Walking Tour

„Widzisz Neapol”, powiedział niemiecki poeta Wolfgang Goethe, „a potem umierasz”. Ale to nie powinno brzmieć złowieszczo. Goethe parafrazował miejscowe powiedzenie, które sugeruje, że możesz nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dobrze żyć, odwiedzając to najbardziej włoskie miasto, z jego dumnymi tradycjami, pysznym jedzeniem i nadmorskim pięknem pod ponadczasowym okiem Wezuwiusza. A co z historią? Było ich tu wiele, od starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu i Bizancjum po Gotów, piratów Saracenów, Andegawenów, Aragończyków, Burbonów i napoleońskich generałów. Spędziłem trochę czasu, studiując te odcinki do mojego podcastu, Historia Włoch, i przeprowadzę Cię przez nie dzisiaj, gdy będziemy spacerować. Wycieczka rozpoczyna się na jednym z największych placów we Włoszech w pobliżu imponującego Castel Nuovo. Stamtąd przejdziemy przez dzielnicę teatralną i główną ulicę handlową, gdzie można skosztować neapolitańskich przysmaków. To zabierze nas do wielkiego Piazza del Plebiscito, gdzie znajdziesz imponujący Pałac Królewski w Neapolu i katedrę w Neapolu. Zwiedzanie zakończymy spacerem brzegiem morza, skąd rozpościera się widok na miasto rozciągające się w stronę Wezuwiusza. Wycieczka kończy się w starożytnym i dziwnie nazwanym „zamku z jaj”, Castel dell'Ovo. Dołącz do mnie w tym spacerze do najważniejszych zabytków starego Neapolu. Po drodze odkryjesz, dlaczego „That's Amore”, zakochując się w mieście, jak wielu innych przed tobą.

Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

6. Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

Wybierz się na wycieczkę po Neapolu i odkryj najbardziej charakterystyczne zabytki podczas półdniowej wycieczki z przewodnikiem. Po spotkaniu z przewodnikiem na Piazza del Plebiscito, największym placu we Włoszech, zacznij od podziwiania Pałacu Królewskiego i najstarszego miejskiego baru — Gran Cafè Gambrinus. Następnie dotrzyj do historycznego centrum przez Toledo, jedną z głównych arterii Neapolu. Odwiedź obszar Centro Storico, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryj piękne kościoły i przespaceruj się po niekończących się kultowych uliczkach. Zwiedź tętniącą życiem dzielnicę hiszpańską i zatrzymaj się na targu Pignasecca. Zasmakuj lokalnej kuchni i skosztuj specjałów w towarzystwie typowej neapolitańskiej kawiarni. Udaj się na Piazza del Gesù, jeden z najpiękniejszych placów w mieście i podziwiaj wspaniały barokowy kościół. Następnie dotrzyj do Piazza Bellini, skąd możesz zobaczyć greckie mury Neapolis. Spaceruj starożytnymi uliczkami Via del Tribunali ze starą wieżą Pietrasanta i Via San Gregorio Armeno, słynącą ze sklepów z szopkami. Na koniec przejdź wąskimi alejkami Spaccanapoli, serca Neapolu, zanim zakończysz wycieczkę w Duomo San Gennaro.

Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

7. Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

Odkryj urok Neapolu podczas pieszej i krajoznawczej wycieczki z przewodnikiem z lokalnym przewodnikiem. Poznaj jego ulice, bogate w historię i tradycje oraz poprzez jego atrakcje. Przejdź obok jednego z najstarszych zamków w Neapolu, Maschio Angioino. Symbol miasta został po raz pierwszy zbudowany w okresie panowania francuskiego, a następnie powiększony w okresie panowania hiszpańskiego. Kontynuuj przez Piazza Plebiscito, wejdź na plac i podziwiaj architekturę bazyliki San Francesco di Paola - która przypomina styl Panteonu - i pałacu królewskiego. Następnie przejedź po historycznym centrum przez Spaccanapoli, drogę dzielącą Neapol na dwie części. Podziwiaj kościół Gesù Nuovo z widokiem na plac, zanim dotrzesz do Via San Gregorio Armeno, gdzie sklepy rzemieślnicze słynące z szopek są otwarte przez cały rok. Po drodze odbierz przekąskę w jednym z lokalnych cukierni.

Neapol Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

8. Neapol Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Bourbon Neapol: Ekskluzywny przewodnik i przepustka do Pałacu Królewskiego

9. Bourbon Neapol: Ekskluzywny przewodnik i przepustka do Pałacu Królewskiego

Odkryjemy Neapol podczas ekscytującej wycieczki z przewodnikiem po jego historycznym i politycznym sercu, sięgając od czasów średniowiecza do świetności epoki Burbonów. Spotkamy się na uroczym placu Municipio, obok fontanny Neptuna, punktu wyjścia dla niezapomnianych wrażeń. Nasza podróż rozpocznie się na majestatycznym placu Municipio, politycznym centrum Neapolu z przestronnym placem i bogatym pałacem San Giacomo. Następnie będziemy mieli okazję podziwiać zewnętrzną część Maschio Angioino, kultowej średniowiecznej fortecy w sercu miasta, bogatej w historię związaną z dynastiami Angevin i Aragonese. Będziemy kontynuować nasz odkrywczy spacer, oglądając z zewnątrz Teatro San Carlo, jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych teatrów w Europie, znany z niezwykłej akustyki i luksusu swoich sal. Następnie zanurzymy się w elegancji Galleria Umberto, galerii handlowej o neoklasycznej architekturze, oferującej luksusowe sklepy i zabytkowe kawiarnie pod wspaniałą szklaną kopułą. Nasza przygoda zaprowadzi nas na Piazza Plebiscito, jeden z największych placów w Europie, otoczony znaczącymi budynkami, takimi jak bazylika San Francesco da Paola i Pałac Królewski. Plac ten jest symbolicznym miejscem wydarzeń i spotkań, świadkiem chwalebnej przeszłości Neapolu. Na koniec zagłębimy się we wspaniałość Pałacu Królewskiego, odkrywając wystawne pokoje, w tym kaplicę pałacową i teatr dworski. Muzeum Pałacu Królewskiego, wypełnione dziełami sztuki i meblami z epoki, zabierze nas w podróż w czasie. Odkryjesz urzekający urok Neapolu Burbonów, pulsującego serca europejskiej historii tamtych czasów! Doświadczenie, które warto przeżyć i pielęgnować.

Klasyczny Neapol: Prywatna wycieczka Vespą

10. Klasyczny Neapol: Prywatna wycieczka Vespą

Odkryj Neapol z siedziby zabytkowej Vespy w towarzystwie przyjaznego i doświadczonego przewodnika. Neapol szczyci się największym w Europie zabytkowym centrum objętym patronatem UNESCO, a podczas tej 4-godzinnej wycieczki zobaczysz wiele najbardziej charakterystycznych zabytków, poruszając się po ulicach, do których nie mają dostępu większe pojazdy. Odkryj tętniące życiem obszary, takie jak wąskie uliczki Spaccanapoli i Via dei Tribunali. Podziwiaj fasadę Gesù Nuovo, wejdź do kościoła Santa Chiara i przejdź przez San Gregorio Armeno (Bożonarodzeniowa Aleja). Odwiedź słynną zasłonę Chrystusa w kaplicy Sansevero (zamkniętą we wtorki) i makabryczny kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco (zamknięty w niedziele), strzeżony przez 3 czaszki z brązu (bilety wstępu na te miejsca nie są wliczone w cenę). Podziwiaj wyłaniający się zamek Piazza del Municipio i wejście do dawnej publicznej strzelnicy w Galerii Umberto I. Po historycznym centrum i głównych zabytkach miasta, ciesz się słynnymi, zapierającymi dech w piersiach widokami ze wzgórza Posillipo i wybierz się na relaksujący spacer do parku Virgiliano, gdzie możesz podziwiać najlepszą panoramę Zatoki Neapolitańskiej. Autoryzowani przewodnicy turystyczni zostali starannie wyselekcjonowani. Poprowadzą Cię wybraną trasą na wygodnych zabytkowych Vespa, wybranych spośród najbardziej ekskluzywnych, jakie kiedykolwiek wyprodukował Piaggio.

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Bazylika św. Franciszka z Paoli: najlepsze atrakcje w pobliżu

Bazylika św. Franciszka z Paoli: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Franciszka z Paoli? Kliknij tutaj.