Dodaj daty

Bazylika św. Franciszka z Paoli

Bazylika św. Franciszka z Paoli – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

1. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

Zobacz główne atrakcje i wspaniałe ukryte klejnoty Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po Piazza del Plebiscito, podziwiaj Pałac Królewski i zwiedzaj tętniącą życiem dzielnicę Quartieri Spagnoli. Spotkaj się w pobliżu neoklasycystycznego Piazza del Plebiscito. Spaceruj po tym tętniącym życiem placu, który jest miejscem spotkań miejscowej ludności. Podziwiaj zewnętrzną stronę Bazyliki Reale Pontificia San Francesco da Paola, oszałamiający Pałac Królewski w Neapolu i fasadę Opery San Carlo. Podczas zwiedzania miasta pieszo i robienia wielu zdjęć lokalny przewodnik opowie o lokalnych historiach i historii tych kultowych neapolitańskich pomników. Podziwiaj Castel Maschio Angioino (Castel Nuovo) i jego imponujący Łuk Triumfalny. Przejdź się po galerii handlowej Umberto I z kultowymi kopułami i przeszklonymi arkadami. Spaceruj wąskimi i ruchliwymi uliczkami dzielnicy Quartieri Spagnoli. Podziwiaj widoki i dźwięki uliczek, gdy poczujesz lokalne życie. Odkryj różne przykłady sztuki ulicznej, w tym legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, który wciąż jest czczony przez mieszkańców. Następnie udaj się na ulicę Toledo, jedną z głównych ulic centrum miasta. Zobacz Bank of Napoli i słynną stację metra Toledo Art Station, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

2. Neapol i Pompeje: półdniowa wycieczka

Po zaplanowanym odbiorze o 08:15 rozpocznij 2-godzinną wycieczkę po Neapolu z przystankami w katedrze miejskiej, aby odwiedzić Kaplicę Skarbów i Bazylikę San Restituta. Następnie przejazd na Plac Plebiscytowy, aby zobaczyć fronton Pałacu Królewskiego i majestatyczny neoklasycystyczny kościół San Francesco di Paola. Stamtąd udaj się na Plac Ratuszowy; domem dla Nowego Zamku zbudowanego przez francuską rodzinę Anjou. Twoja wycieczka po Neapolu kończy się na tarasie w Posillipo, z którego roztaczają się jedne z najlepszych widoków na całe miasto. Stamtąd przejazd do Pompejów, jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie. Będąc w Pompejach, Twój przewodnik zabierze Cię do najbardziej fascynujących miejsc tego starożytnego miasta, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i Lupanare, spalone, pokryte i zachowane przez popioły wulkaniczne podczas masowej erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Po zapoznaniu się z historią Pompejów wróć do Neapolu i wysiądź w wybranym miejscu docelowym około 13:30.

Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

3. Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

Poznaj piękno Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach i Parku Narodowym Wezuwiusza. Poznaj historię Neapolu podczas szczegółowej wycieczki po mieście. Rozbudź swoją ciekawość i odkryj, jak naprawdę żyli Rzymianie na stanowisku archeologicznym w Pompejach, zanim udasz się na spacer wokół jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed hotelem i wsiądź do minibusa na dwie godziny zwiedzania Neapolu. Zatrzymaj się w katedrze w Neapolu, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i bazylikę Santa Restituta. Odkryj Piazza del Municipio, plac ratuszowy Neapolu i zobacz średniowieczny Castel Nuovo, zanim przejedziesz ulicami mieszkalnymi Posillipo. Zatrzymaj się przy słynnej Chiesa di Sant'Antonio a Posillipo, aby podziwiać najlepsze widoki na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta na Piazza del Plebiscito, aby zobaczyć front Pałacu Królewskiego w Neapolu i piękny kościół San Francesco di Paola. Przejdź obok historycznej galerii handlowej Galleria Umberto I i słynnej opery Teatro di San Carlo. Jedź do Pompejów, aby poznać fascynujące miejsca, takie jak Forum, łaźnie termalne i Dom Wettiuszów. Odkryj Lupanar, spalony przez popiół wulkaniczny i kamienie podczas erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Zrób sobie przerwę na relaks podczas lunchu, w tym pizzy i drinka. Kontynuuj do Torre del Greco, mijając Park Narodowy Wezuwiusza. Wejdź na szczyt jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Spaceruj po kraterze na wysokości prawie 1200 metrów, aby zobaczyć panoramę uroczej zatoki Neapolitańskiej. Wróć do Neapolu, gdzie Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem

4. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się ekscytującą i pouczającą 2,5-godzinną pieszą wycieczką po niezwykłym Neapolu i odkryj, dlaczego jest on uważany za jedno z najpiękniejszych i najbardziej tętniących życiem miast w basenie Morza Śródziemnego. Zobacz to, co najlepsze w tym starożytnym i mistycznym mieście z doświadczonym przewodnikiem, który wyjaśni jego ukryte klejnoty, legendy i pełną akcji historię. Przejdź obok Pałacu Królewskiego w Neapolu, gdzie niegdyś rezydowali wielcy królowie Burbonów, i odkryj spektakularny Real Teatro di San Carlo, piękną neapolitańską operę. Kontynuuj do San Francesco di Paola, pięknego kościoła znajdującego się na Piazza del Plebiscito, głównym placu Neapolu, i przejdź się po pięknej Galerii Umberto I, publicznej galerii handlowej naprzeciwko opery San Carlo. najstarsza opera we Włoszech. Zobaczysz także Santa Chiara i Kościół Jezusa. Odwiedź niektóre ze starożytnych zamków Neapolu, zbudowanych tysiące lat temu, i przejdź się przez główne historyczne centrum miasta do słynnej ulicy Spacca Napoli, obszaru, w którym Neapol został założony, aby odwiedzić niektóre z najważniejszych kościołów w mieście.

Neapol: najciekawsze atrakcje miasta Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

5. Neapol: najciekawsze atrakcje miasta Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

„Widzisz Neapol”, powiedział niemiecki poeta Wolfgang Goethe, „a potem umierasz”. Ale to nie powinno brzmieć złowieszczo. Goethe parafrazował miejscowe powiedzenie, które sugeruje, że możesz nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dobrze żyć, odwiedzając to najbardziej włoskie miasto, z jego dumnymi tradycjami, pysznym jedzeniem i nadmorskim pięknem pod ponadczasowym okiem Wezuwiusza. A co z historią? Było ich tu wiele, od starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu i Bizancjum po Gotów, piratów Saracenów, Andegawenów, Aragończyków, Burbonów i napoleońskich generałów. Spędziłem trochę czasu, studiując te odcinki do mojego podcastu, Historia Włoch, i przeprowadzę Cię przez nie dzisiaj, gdy będziemy spacerować. Wycieczka rozpoczyna się na jednym z największych placów we Włoszech w pobliżu imponującego Castel Nuovo. Stamtąd przejdziemy przez dzielnicę teatralną i główną ulicę handlową, gdzie można skosztować neapolitańskich przysmaków. To zabierze nas do wielkiego Piazza del Plebiscito, gdzie znajdziesz imponujący Pałac Królewski w Neapolu i katedrę w Neapolu. Zwiedzanie zakończymy spacerem brzegiem morza, skąd rozpościera się widok na miasto rozciągające się w stronę Wezuwiusza. Wycieczka kończy się w starożytnym i dziwnie nazwanym „zamku z jaj”, Castel dell'Ovo. Dołącz do mnie w tym spacerze do najważniejszych zabytków starego Neapolu. Po drodze odkryjesz, dlaczego „That's Amore”, zakochując się w mieście, jak wielu innych przed tobą.

Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

6. Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

Odkryj urok Neapolu podczas pieszej i krajoznawczej wycieczki z przewodnikiem z lokalnym przewodnikiem. Poznaj jego ulice, bogate w historię i tradycje oraz poprzez jego atrakcje. Przejdź obok jednego z najstarszych zamków w Neapolu, Maschio Angioino. Symbol miasta został po raz pierwszy zbudowany w okresie panowania francuskiego, a następnie powiększony w okresie panowania hiszpańskiego. Kontynuuj przez Piazza Plebiscito, wejdź na plac i podziwiaj architekturę bazyliki San Francesco di Paola - która przypomina styl Panteonu - i pałacu królewskiego. Następnie przejedź po historycznym centrum przez Spaccanapoli, drogę dzielącą Neapol na dwie części. Podziwiaj kościół Gesù Nuovo z widokiem na plac, zanim dotrzesz do Via San Gregorio Armeno, gdzie sklepy rzemieślnicze słynące z szopek są otwarte przez cały rok. Po drodze odbierz przekąskę w jednym z lokalnych cukierni.

Neapol Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

7. Neapol Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Klasyczny Neapol: prywatna wycieczka Vespa

8. Klasyczny Neapol: prywatna wycieczka Vespa

Odkryj Neapol z siedziby zabytkowej Vespy w towarzystwie przyjaznego i doświadczonego przewodnika. Neapol szczyci się największym w Europie zabytkowym centrum objętym patronatem UNESCO, a podczas tej 4-godzinnej wycieczki zobaczysz wiele najbardziej charakterystycznych zabytków, poruszając się po ulicach, do których nie mają dostępu większe pojazdy. Odkryj tętniące życiem obszary, takie jak wąskie uliczki Spaccanapoli i Via dei Tribunali. Podziwiaj fasadę Gesù Nuovo, wejdź do kościoła Santa Chiara i przejdź przez San Gregorio Armeno (Bożonarodzeniowa Aleja). Odwiedź słynną zasłonę Chrystusa w kaplicy Sansevero (zamkniętą we wtorki) i makabryczny kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco (zamknięty w niedziele), strzeżony przez 3 czaszki z brązu (bilety wstępu na te miejsca nie są wliczone w cenę). Podziwiaj wyłaniający się zamek Piazza del Municipio i wejście do dawnej publicznej strzelnicy w Galerii Umberto I. Po historycznym centrum i głównych zabytkach miasta, ciesz się słynnymi, zapierającymi dech w piersiach widokami ze wzgórza Posillipo i wybierz się na relaksujący spacer do parku Virgiliano, gdzie możesz podziwiać najlepszą panoramę Zatoki Neapolitańskiej. Autoryzowani przewodnicy turystyczni zostali starannie wyselekcjonowani. Poprowadzą Cię wybraną trasą na wygodnych zabytkowych Vespa, wybranych spośród najbardziej ekskluzywnych, jakie kiedykolwiek wyprodukował Piaggio.

2-godzinna wycieczka piesza po Neapolu z przewodnikiem

9. 2-godzinna wycieczka piesza po Neapolu z przewodnikiem

Ciesz się ekscytującą i pouczającą 2-godzinną pieszą wycieczką po niezwykłym Neapolu i odkryj, dlaczego jest on uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Zobacz to, co najlepsze w tym starożytnym i mistycznym mieście z oficjalnym przewodnikiem, który wyjaśni jego ukryte klejnoty, legendy i pełną akcji historię. Odwiedź katedrę San Gennaro, przejdź obok Pałacu Królewskiego w Neapolu, gdzie niegdyś rezydowali wielcy królowie Burbonów, spektakularnej opery Real Teatro di San Carlo. Kontynuuj do San Francesco di Paola, pięknego kościoła znajdującego się na Piazza del Plebiscito, głównym placu Neapolu, i przejdź się po pięknej Galerii Umberto I, publicznej galerii handlowej naprzeciwko opery San Carlo. Odwiedź niektóre ze starożytnych zamków Neapolu, zbudowanych tysiące lat temu, i przejdź się po głównym historycznym centrum miasta do słynnej ulicy Spacca Napoli, obszaru, w którym powstał Neapol, aby odwiedzić niektóre z najważniejszych kościołów w mieście.

Wycieczka piesza po Neapolu i degustacja ciast Babà

10. Wycieczka piesza po Neapolu i degustacja ciast Babà

Ciesz się ekscytującą 2-godzinną pieszą wycieczką po niezwykłym Neapolu i dowiedz się, dlaczego jest uważane za jedno z najpiękniejszych na Morzu Śródziemnym. Zobacz to, co najlepsze w tym starożytnym i mistycznym mieście z oficjalnym przewodnikiem, który wyjaśni jego ukryte klejnoty, legendy i pełną akcji historię. Odwiedź katedrę San Gennaro, przejdź obok Pałacu Królewskiego w Neapolu, w którym niegdyś mieszkali wielcy królowie Burbonów, spektakularnego teatru królewskiego San Carlo i pięknej opery w Neapolu. Kontynuuj podróż do San Francesco di Paola, pięknego kościoła znajdującego się na Piazza del Plebiscito, głównym placu Neapolu, i przejdź się po pięknej Galerii Umberto I, publicznej galerii handlowej naprzeciwko opery San Carlo. Odwiedź niektóre ze starożytnych zamków Neapolu, zbudowane tysiące lat temu i przejdź się przez główne historyczne centrum miasta do słynnej ulicy Spacca Napoli, obszaru, w którym powstał Neapol, i odwiedź niektóre z najważniejszych kościołów w mieście. Podczas wycieczki spróbuj typowego ciasta Babà, małego ciasta drożdżowego nasyconego twardym alkoholem, zwykle rumem, a czasem wypełnionego bitą śmietaną lub kremem do ciasta.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg:

Bazylika św. Franciszka z Paoli: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Franciszka z Paoli? Kliknij tutaj.