Dodaj daty

Bazylika św. Dominika

Bazylika św. Dominika – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

1. Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Przebij się przez olśniewający labirynt wąskich brukowanych uliczek Sieny, poznając jej fascynującą i barwną historię podczas tej wycieczki audio z przewodnikiem. Założona jako osada etruska, do 1100 roku Siena stała się potężnym miastem-państwem dzięki silnej armii oraz kwitnącemu przemysłowi bankowemu i handlowemu. Przez następne stulecia Republika Sieny stała się ważnym ośrodkiem średniowiecznej i renesansowej sztuki i nauki, wpływając na artystów z całych Włoch i Europy. Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o historii miasta i zobaczysz niektóre z jego najbardziej znanych zabytków. Twój spacer zaczyna się na słynnym XIII-wiecznym Piazza del Campo w Sienie, wspaniałym głównym placu, na którym latem co dwa lata nadal odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Tutaj opiszę bogatą historię miasta, dzieląc się anegdotami i wskazując główne atrakcje placu, w tym Palazzo Pubblico, sieneński ratusz z majestatyczną dzwonnicą. Stamtąd przejedziesz przez stare miasto, zatrzymując się na krótko przed najstarszą siedzibą banku na świecie, bankiem Monte dei Paschi di Siena, założonym w 1472 roku. Zobaczysz kilka wspaniałych punktów widokowych, zanim dotrzesz do przed Duomo, jednym z najbardziej imponujących przykładów włoskiej architektury gotyckiej we Włoszech.

Siena jak miejscowy (z licencjonowanym przewodnikiem)

2. Siena jak miejscowy (z licencjonowanym przewodnikiem)

Krótko mówiąc, ta trasa poprowadzi Cię przez fascynujący świat Palio, słynnego wyścigu konnego, który pokazuje dumę mieszkańców Sieny z ich Contrady i ich miasta. Spacerujemy malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, zbaczając z utartych szlaków masowej turystyki, zanurzając się w autentyczności i uroku, dzięki którym Siena znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze spotkamy znaczące postacie pochodzące z tego niezwykłego miasta, takie jak szanowana Santa Caterina. Zagłębimy się również w świeckie instytucje, takie jak średniowieczny szpital Santa Maria della Scala, jeden z najstarszych w Europie, oszałamiająca katedra (na zewnątrz) i obywatelska potęga, Palazzo Pubblico, ozdobiona wspaniałym Piazza del Campo. Te kultowe zabytki Sieny zapewnią Ci prawdziwą perspektywę od wewnątrz, pozwalającą naprawdę poznać miasto i zobaczyć je oczami miejscowego. Wyruszmy więc razem w tę ekscytującą podróż i pozwól, by czar Sieny rozwinął się przed Tobą!

Wycieczka po Sienie i San Gimignano z Rzymu, grupa prywatna

3. Wycieczka po Sienie i San Gimignano z Rzymu, grupa prywatna

Całodniowa prywatna wycieczka – w cenie degustacja jedzenia i wina Ciesz się całodniową podróżą z Rzymu, przez wzgórza Chianti, do miast Siena i San Gimignano. Siena, piękne średniowieczne miasto we Włoszech. Odwiedzicie serce Sieny i centralny plac znany jako „Piazza del Campo”, znany na całym świecie ze słynnego „Palio”, wyścigów konnych odbywających się dwa razy wokół placu w średniowiecznym stylu każdego lata. Siena słynie nie tylko z wina, ale także ze słodyczy: „Panpepato”, „Panforte”, „Ricciarelli”. Zatrzymaj się na dobrą włoską kawę i skosztuj typowego słodyczy ze Sieny. Kontynuacja do San Gimignano, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanego jako „Miasto Stu Wież”, które nadal zachowuje swoje oryginalne cechy i ponadczasowy urok. Ponadto nazwa „San Gimignano” jest związana z jednym z najbardziej historycznych toskańskich win: „La Vernaccia di San Gimignano”. Przyjeżdżając do San Gimignano odkryjesz jego urokliwe średniowieczne uliczki, odwiedzisz stare centrum tego wspaniałego miasta, w którym produkowane jest słynne wino Chianti. Zatrzymaj się na degustację wina i lokalnych produktów w pięknej piwnicy z winami: 10 różnych rodzajów wina, a następnie odwiedź posiadłość i dowiedz się o przetwarzaniu winogron. Obiad w restauracji na osiedlu. Wyjazd do Rzymu około godziny 16:00.

Bazylika św. Dominika: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika św. Dominika? Kliknij tutaj.