Dodaj daty

Bazylika starej katedry św. Patryka, Nowy Jork

Bazylika starej katedry św. Patryka, Nowy Jork – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Nowy Jork: katakumby przy świecach

1. Nowy Jork: katakumby przy świecach

Przez ponad 200 lat Stara Katedra Św. Patryka (St. Patrick's Old Cathedral) służyła jako miejsce ostatniego spoczynku dla wiernych. To historyczne miejsce jest światkiem wielu zmagań i osiągnięć wybitnych katolików Nowego Jorku. Uzyskaj ekskluzywny wstęp do miejsc o ograniczonym dostępie, w tym dwóch otoczonych murem cmentarzy. Odwiedź jedyne czynne katolickie katakumby w Nowym Jorku.   Zobacz, gdzie spoczywają biskupi oraz wybitni nowojorscy katolicy, tacy jak rodzina Delmonico i pierwszy biskup rezydent Nowego Jorku, John Connolly. Ten labirynt krypt należy w większości do bankierów, prawników, liderów przemysłu, kupców, kandydatów politycznych, a nawet do generała wojny domowej, Thomasa Eckerta.

Nowy Jork: Gangsterzy i duchy 2-godzinna piesza wycieczka

2. Nowy Jork: Gangsterzy i duchy 2-godzinna piesza wycieczka

Wybierz się na dwugodzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych dzielnicach Nowego Jorku i odkryj historie gangsterów i duchów z przeszłości miasta. Five Points, Chinatown, Little Italy i Greenwich Village były znane jako dzielnice zastępcze w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Zobacz miejsca, w których gangsterzy, tacy jak John Gotti i Lucky Luciano, bawili się, zawierali umowy i stosowali groźby. Odwiedź nawiedzone miejsca i stare miejsca zbrodni podczas wycieczki prowadzonej przez historyków. Po drodze będą opowiadane straszne opowieści o duchach i gangsterach z ulic Nowego Jorku. Zatrzymaj się w The Five Points, znanym z goszczenia najbardziej niesławnych gangów Nowego Jorku, „Blood Alley” w Chinatown, nawiedzonych domach w West Village oraz wielu restauracjach, w których doszło do morderstw mafijnych w Little Italy. Wejdź do wnętrza Bazyliki św. Patryka z Ojcem Chrzestnym. Wycieczka jest przyjazna rodzinom z częstymi przystankami.

NYC: Historia kultury kulinarnej Lower East Side

3. NYC: Historia kultury kulinarnej Lower East Side

Spaceruj ulicami Lower East Side na Manhattanie, aby odkryć historię różnych społeczności imigrantów podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem dla smakoszy. Rozkoszuj swoje kubki smakowe próbkami potraw z całego świata, prezentując tygiel kultur i kuchni, które charakteryzowały Lower East Side. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem tuż obok pomnika African Burial Ground i Sądu Najwyższego Nowego Jorku. Najpierw poznaj początki społeczności afroamerykańskiej w Nowym Jorku. Udaj się obok słynnej dzielnicy Chinatown i dowiedz się więcej o chińskiej społeczności, która kiedyś mieszkała w tej okolicy. Zobacz niektóre sklepy i restauracje, które pozostały w okolicy, i spróbuj pysznych smażonych pierogów w miejscu popularnym wśród mieszkańców. Odkryj sąsiednią dzielnicę Little Italy, która była niegdyś domem dla tysięcy imigrantów z południowych Włoch. Rozkoszuj się klasycznymi włoskimi smakami, które stanowią podstawę niektórych z najpopularniejszych współczesnych amerykańskich przekąsek. Następnie wejdź do dzielnicy Nolita i zatrzymaj się przed Starą Katedrą św. Patryka, kluczowym punktem irlandzkiej społeczności katolickiej, a następnie wybierz się na krótki spacer po parku Sary D. Roosevelt. Poznaj historię społeczności żydowskiej, która również pozostawiła trwałe dziedzictwo w Lower East Side. Spróbuj knishes, tradycyjnej żydowskiej przekąski aszkenazyjskiej przyrządzanej z ciasta na bazie ziemniaków i różnorodnych smacznych nadzień. Zwiedzając różne dzielnice, dowiedz się, jak różne społeczności imigrantów wpłynęły na współczesną kuchnię i kulturę amerykańską, zanim zakończysz wycieczkę przed Tenement Museum.

Nowy Jork: Degustacja włoskiego jedzenia w Little Italy

4. Nowy Jork: Degustacja włoskiego jedzenia w Little Italy

Zanurz się w kulturze kulinarnej Małych Włoch podczas 2-godzinnej wycieczki degustacyjnej i odwiedź 4 różne miejsca w słynnej dzielnicy Nowego Jorku. Każde miejsce, które odwiedzisz, ma ponad sto lat, a degustacje będą stanowić odpowiednik 4-daniowego lunchu. Zacznij od La Bella Ferrara, zachwycających mieszkańców Małych Włoch od końca XIX wieku i zdobądź trochę włoskich ciasteczek Rainbow. Następnie odwiedź rodzinny Di Palo's, stuletni włoski specjalistyczny sklep spożywczy działający od 1925 roku, w którym robienie mozzarelli jest rodzinną tradycją. Prosciutto ze świeżą mozzarellą i parmezanem, które posmakujesz i z przyjemnością wrócisz po więcej. Następnie udaj się do Nolita Pizza, aby doświadczyć wysokiej jakości usług i pysznej pizzy z wykorzystaniem ważnych włoskich serów. W drodze do piekarni Ferrara przewodnik wskaże lokalizacje z hitów filmowych, takich jak „Ojciec chrzestny”, „Donnie Brasco”, „Ulice nędzy” i „Seks w wielkim mieście”. Następnie zobacz skład przemytu z czasów prohibicji i odkryj plac nazwany na cześć pierwszego włoskiego detektywa z Nowego Jorku. Na koniec zajrzyj do katedry św. Patryka, aby zobaczyć, gdzie odbywają się głośne śluby i uroczystości upamiętniające, zanim zakończysz wycieczkę.

Bazylika starej katedry św. Patryka, Nowy Jork: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika starej katedry św. Patryka, Nowy Jork? Kliknij tutaj.