Bazylika Santa Maria delle Grazie

Bazylika Santa Maria delle Grazie

Bazylika Santa Maria delle Grazie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

1. Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Podziwiaj z bliska arcydzieło, jakim jest „Ostatnia Wieczerza”. Usłysz jego fascynującą historię z ust licencjonowanego przewodnika. Kościół Santa Maria delle Grazie i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza”, zostały wpisane na listę UNESCO w 1980 roku. Były one częścią wielkiego kompleksu klasztornego dominikanów. Zobacz „Ostatnią Wieczerzę”, a ponadto dowiedz się wszystkiego o najwspanialszych malowidłach ściennych epoki renesansu. Licencjonowany lokalny przewodnik zaprezentuje Ci arcydzieło Leonarda da Vinci, a także przedstawi ciekawe fakty dotyczące perspektywy, kompozycji oraz użytej przez artystę techniki. Poznasz także historię odwiedzanego miejsca.

Mediolan: Centrum miasta i wycieczka piesza "Ostatnia Wieczerza

2. Mediolan: Centrum miasta i wycieczka piesza "Ostatnia Wieczerza

Zobacz najważniejsze pod względem historycznym zabytki Mediolanu podczas tej 3-godzinnej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Zachwyć się pięknem miasta podczas tego wyjątkowego doświadczenia, poznając jego historię, kulturę oraz tradycje w towarzystwie przewodnika. Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” autorstwa Leonarda da Vinci – najsłynniejsze arcydzieło wszech czasów. Twój przewodnik zadba o to, aby jak najpełniej wykorzystać 15-minutowy pobyt w refektarzu, w którym znajduje się fresk, opowiadając Ci o tym malowidle.  Następnie przejdź do Zamku Sforzów – średniowiecznej twierdzy otoczonej pięknym parkiem. Kontynuuj wycieczkę, udając się do teatru operowego La Scala, mediolańskiej Świątyni Muzyki, oraz do Galerii Vittorio Emanuele II. Podziwiaj z zewnątrz piękną, gotycką Duomo – cud architektury i piątą co do wielkości katedrę w Europie. Wybierz opcję z lunchem i zakończ swoją wycieczkę tradycyjnym włoskim posiłkiem w pobliskiej restauracji.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

3. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Skorzystaj z tego karnetu na autobus hop-on hop-off do zwiedzania Mediolanu i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Ten bilet zapewnia dostęp do 4 oddzielnych, ale łączących się pętli autobusowych i pozwala wysiąść przy atrakcjach, które chcesz dalej odkrywać. Wybierz komentarz dostępny w 10 językach za pośrednictwem audioprzewodnika i posłuchaj faktów o godnych uwagi budynkach, takich jak Opera i Castello Sforzesco. Poznasz także lokalne potrawy, w tym przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Latem odkryj Mediolan pod gwiazdami dzięki naszej nocnej wycieczce, wyjątkowemu doświadczeniu, które pozwoli Ci zobaczyć miasto z innego punktu widzenia. Doświadcz magii Mediolanu o zmierzchu z wysokiego punktu widzenia. Zobacz majestatyczny Zamek Sforzów, malownicze Navigli i zapierające dech w piersiach piękno Duomo di Milano, wszystko oświetlone pod nocnym niebem, podczas naszej czarującej nocnej wycieczki po Mediolanie Linia A: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Corso Magenta Przystanek 5 - Duomo Przystanek 6 - Manzoni - Scala Przystanek 7 - Manin Przystanek 8 - Moscova Linia B: Przystanek 1 - Duomo Przystanek 2 - La Scala Przystanek 3 - Manin Przystanek 4 - Repubblica Przystanek 5 - Palazzo Lombardia Przystanek 6 - Stazione Centrale Przystanek 7 - Buenos Aires Przystanek 8 - Porta Venezia Przystanek 9 - San Babila Linia C: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Triennale Przystanek 3 - Arco della Pace Przystanek 4 - City Life Przystanek 5 - Casa Milan Przystanek 6 - Mico - Centrum Kongresowe Przystanek 7 - Lotto - Montebianco Przystanek 8 - Lido Przystanek 9 - Ippodromo Przystanek 10 - Stadio San Siro Przystanek 11 - Lotto - Monterosa Przystanek 12 - Buonarroti Przystanek 13 - Pagano Przystanek 14 - Conciliazione Przystanek 15 - Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Navigli Przystanek 5 - Via Olona Przystanek 6 - Corso Magenta Przystanek 7 - Duomo Przystanek 8 - La Scala Przystanek 9 - Brera

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

4. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej wycieczki pieszej, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci "Ostatnia Wieczerza" wraz z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem na najsłynniejszy renesansowy mural na świecie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona i możesz poświęcić do 15 minut na zapoznanie się ze szczegółami dzieła Da Vinci. Następnie przejdź się do zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Spaceruj wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego targu w mieście. Kontynuuj do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 roku na Piazza della Scala. Wejdź do Galleria Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

5. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

Skorzystaj z przywilejów wstępu bez kolejki podczas tej wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim po Ostatniej Wieczerzy Leonarda Da Vinci w Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Cofnij się w czasie do początków obrazu i dowiedz się, jak powstał ten słynny mural. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę z lokalnym i licencjonowanym przewodnikiem-historykiem sztuki. Po spotkaniu z anglojęzycznym przewodnikiem przed wpisanym na listę UNESCO kościołem Santa Maria delle Grazie, omiń kolejki po bilety wstępu, aby wejść do muzeum. Wejdź do starożytnego refektarza, aby odkryć jeden z najważniejszych malowideł ściennych na świecie, namalowany w latach 1494-1498. Przyjrzyj się z bliska gestom i wyrazom twarzy Chrystusa i jego dwunastu apostołów. Posłuchaj, jak przewodnik zwraca uwagę na szczegóły dotyczące perspektywy oraz innowacyjnych i nowoczesnych technik tamtych czasów.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza - bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

6. Mediolan: Ostatnia Wieczerza - bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Zobacz Ostatnią Wieczerzę Leonarda Da Vinci podczas małej wycieczki grupowej z przewodnikiem. Ucz się od profesjonalnego i kompetentnego lokalnego przewodnika. Ciesz się 15 minutami gwarantowanego dostępu do słynnego fresku w kameralnej scenerii. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Santa Maria delle Grazie, aby zapoznać się z krótkim wprowadzeniem i wyjaśnieniem obrazu oraz kościoła, który nazywa domem, XV-wiecznej Santa Maria delle Grazie, obecnie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejdź do środka, nie czekając przy wejściu i zobacz na własne oczy jedno z najważniejszych dzieł sztuki na świecie podczas tej rodzinnej wycieczki. Poznaj wewnętrzne sekrety dotyczące brakujących oczu, struktury obrazu i otaczających go teorii spiskowych.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

7. Mediolan: Ostatnia Wieczerza bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Podziwiaj jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Ponadczasowe arcydzieło Leonarda Da Vinci, Ostatnia Wieczerza. Dołącz do profesjonalnej wycieczki z przewodnikiem, poznając jej fascynującą historię od profesjonalnego przewodnika z licencją w języku angielskim. Obraz zamówiono w 1495 r., a ukończono w 1497 r. na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie Leonarda da Vinci przedstawiało moment bezpośrednio po tym, jak Chrystus powiedział: „Jeden z was mnie zdradzi”. Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany temperą i olejem na preparacie kredowym, odmiennym od ówczesnej techniki. Kościół Santa Maria delle Grazie znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od Piazza Duomo. Licencjonowany lokalny przewodnik pokaże Ci to arcydzieło Leonarda da Vinci, ujawniając wiele zaskakujących faktów na temat kompozycji, perspektywy i zastosowanej techniki, a także historii tego miejsca. Ostatnia wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym z arcydzieł malarstwa światowego. Jego wyjątkowa wartość, która na przestrzeni wieków wywierała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z zespołem architektonicznym, w którym powstała. Dzieło to wywarło ogromny wpływ nie tylko na rozwój jednego tematu ikonograficznego, ale także na cały rozwój malarstwa. Heydenreich pisał o „nadwymiarowości” swoich malowanych brył w stosunku do przestrzeni. Jest to jeden z pierwszych klasycznych obrazów, który skupia się na precyzyjnym i bardzo krótkim momencie czasu, zamiast na długim. Po pięciu wiekach Ostatnia Wieczerza jest jednym z najczęściej reprodukowanych i kopiowanych obrazów, a jej powstanie w latach 1495-1497 uważa się za zapowiedź nowego etapu w historii sztuki. Pomimo zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie II wojny światowej, zespół zachował zarówno pierwotną bryłę architektoniczną, jak i wewnętrzne powiązania między jego elementami, w tym słynny fresk. Witryna została poważnie uszkodzona przez bombardowanie w 1943 roku, ale później została całkowicie odrestaurowana i odnowiona. Ostatnia Wieczerza, która cudem przetrwała alianckie bombardowania, cierpi z powodu innych problemów konserwatorskich, które wynikają przede wszystkim z eksperymentalnej techniki Leonarda i które od dawna są oczywiste. Istnieją zapisy prac konserwatorskich od XVIII wieku do dnia dzisiejszego, które świadczą o ciągłej trosce o zachowanie tego artystycznego dziedzictwa. Jednym z najważniejszych i najtrudniejszych aspektów konserwacji fresku jest zanieczyszczenie powodowane przez dużą liczbę zwiedzających. Prowadzony jest stały monitoring, aby zapewnić optymalne warunki atmosferyczne wewnątrz refektarza, a tym samym uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zanieczyszczeniem powietrza i zwiększoną liczbą odwiedzających. Zaawansowane urządzenie monitorujące dba o to, aby skład powietrza oraz poziomy światła i wilgotności pozostawały w ustalonych granicach. Jednorazowo przyjmowana jest ograniczona liczba zwiedzających. Światowe Dziedzictwo UNESCO od 1980 roku.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza Wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

8. Mediolan: Ostatnia Wieczerza Wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci to obowiązkowa pozycja podczas pobytu w Mediolanie. Zobacz to na własne oczy i dowiedz się więcej o tym arcydziele włoskiego artysty podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu. Ostatnia wieczerza to jeden z najbardziej fascynujących i tajemniczych obrazów renesansu. Teraz zachowany w kompleksie Santa Maria delle Grazie wpisanym na listę UNESCO, będziesz mógł osobiście podziwiać mistrzostwo podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj tajemnice obrazu i zwiedź piękną Bazylikę Santa Maria delle Grazie (w zależności od wybranej opcji). Podziwiając obraz, dowiedz się wszystkiego o życiu artysty, pochodzeniu tego kultowego dzieła i technikach renowacji.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci

9. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci

Wyrusz w urzekającą podróż przez sztukę i historię podczas naszej wycieczki z przewodnikiem po kultowym arcydziele Leonarda da Vinci, Ostatniej Wieczerzy. Spotkasz się z przewodnikiem przed kościołem Santa Maria delle Grazie. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczniesz krótkie przygotowanie do wizyty (sprawdzenie tożsamości itp.), Zajmie to kilka minut i jest obowiązkowe dla wszystkich odwiedzających, aby zapewnić płynny dostęp do witryny. Wycieczka rozpoczyna się od wnikliwego przeglądu na zewnątrz kościoła, gdzie przewodnik zagłębia się w fascynującą historię zarówno obrazu, jak i świętego otoczenia, dzieł Leonarda, sztuki i znaczenia dla miasta Mediolan. To wciągające wprowadzenie trwa około 30-40 minut, zapewniając bogaty kontekst dla arcydzieła, które czeka w środku. Po przygotowaniu będziesz gotowy do obejrzenia Ostatniej Wieczerzy Leonarda. Wizyta na malowidle ściennym trwa około 15 minut, co wystarczy, aby podziwiać szczegóły tego niesamowitego dzieła sztuki i zrobić kilka niezapomnianych zdjęć.

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

10. Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Liczba znalezionych atrakcji: 75
Sortuj wg::

Bazylika Santa Maria delle Grazie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Bazylika Santa Maria delle Grazie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Podziwiaj z bliska arcydzieło, jakim jest „Ostatnia Wieczerza”. Usłysz jego fascynującą historię z ust licencjonowanego przewodnika. Kościół Santa Maria delle Grazie i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza”, zostały wpisane na listę UNESCO w 1980 roku. Były one częścią wielkiego kompleksu klasztornego dominikanów. Zobacz „Ostatnią Wieczerzę”, a ponadto dowiedz się wszystkiego o najwspanialszych malowidłach ściennych epoki renesansu. Licencjonowany lokalny przewodnik zaprezentuje Ci arcydzieło Leonarda da Vinci, a także przedstawi ciekawe fakty dotyczące perspektywy, kompozycji oraz użytej przez artystę techniki. Poznasz także historię odwiedzanego miejsca.

Mediolan: Centrum miasta i wycieczka piesza "Ostatnia Wieczerza

Mediolan: Centrum miasta i wycieczka piesza "Ostatnia Wieczerza

Zobacz najważniejsze pod względem historycznym zabytki Mediolanu podczas tej 3-godzinnej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Zachwyć się pięknem miasta podczas tego wyjątkowego doświadczenia, poznając jego historię, kulturę oraz tradycje w towarzystwie przewodnika. Podziwiaj „Ostatnią Wieczerzę” autorstwa Leonarda da Vinci – najsłynniejsze arcydzieło wszech czasów. Twój przewodnik zadba o to, aby jak najpełniej wykorzystać 15-minutowy pobyt w refektarzu, w którym znajduje się fresk, opowiadając Ci o tym malowidle.  Następnie przejdź do Zamku Sforzów – średniowiecznej twierdzy otoczonej pięknym parkiem. Kontynuuj wycieczkę, udając się do teatru operowego La Scala, mediolańskiej Świątyni Muzyki, oraz do Galerii Vittorio Emanuele II. Podziwiaj z zewnątrz piękną, gotycką Duomo – cud architektury i piątą co do wielkości katedrę w Europie. Wybierz opcję z lunchem i zakończ swoją wycieczkę tradycyjnym włoskim posiłkiem w pobliskiej restauracji.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Skorzystaj z tego karnetu na autobus hop-on hop-off do zwiedzania Mediolanu i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Ten bilet zapewnia dostęp do 4 oddzielnych, ale łączących się pętli autobusowych i pozwala wysiąść przy atrakcjach, które chcesz dalej odkrywać. Wybierz komentarz dostępny w 10 językach za pośrednictwem audioprzewodnika i posłuchaj faktów o godnych uwagi budynkach, takich jak Opera i Castello Sforzesco. Poznasz także lokalne potrawy, w tym przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Latem odkryj Mediolan pod gwiazdami dzięki naszej nocnej wycieczce, wyjątkowemu doświadczeniu, które pozwoli Ci zobaczyć miasto z innego punktu widzenia. Doświadcz magii Mediolanu o zmierzchu z wysokiego punktu widzenia. Zobacz majestatyczny Zamek Sforzów, malownicze Navigli i zapierające dech w piersiach piękno Duomo di Milano, wszystko oświetlone pod nocnym niebem, podczas naszej czarującej nocnej wycieczki po Mediolanie Linia A: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Corso Magenta Przystanek 5 - Duomo Przystanek 6 - Manzoni - Scala Przystanek 7 - Manin Przystanek 8 - Moscova Linia B: Przystanek 1 - Duomo Przystanek 2 - La Scala Przystanek 3 - Manin Przystanek 4 - Repubblica Przystanek 5 - Palazzo Lombardia Przystanek 6 - Stazione Centrale Przystanek 7 - Buenos Aires Przystanek 8 - Porta Venezia Przystanek 9 - San Babila Linia C: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Triennale Przystanek 3 - Arco della Pace Przystanek 4 - City Life Przystanek 5 - Casa Milan Przystanek 6 - Mico - Centrum Kongresowe Przystanek 7 - Lotto - Montebianco Przystanek 8 - Lido Przystanek 9 - Ippodromo Przystanek 10 - Stadio San Siro Przystanek 11 - Lotto - Monterosa Przystanek 12 - Buonarroti Przystanek 13 - Pagano Przystanek 14 - Conciliazione Przystanek 15 - Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Navigli Przystanek 5 - Via Olona Przystanek 6 - Corso Magenta Przystanek 7 - Duomo Przystanek 8 - La Scala Przystanek 9 - Brera

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem i wizyta na Ostatniej Wieczerzy z biletem

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej wycieczki pieszej, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci "Ostatnia Wieczerza" wraz z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem na najsłynniejszy renesansowy mural na świecie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona i możesz poświęcić do 15 minut na zapoznanie się ze szczegółami dzieła Da Vinci. Następnie przejdź się do zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Spaceruj wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego targu w mieście. Kontynuuj do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 roku na Piazza della Scala. Wejdź do Galleria Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

Skorzystaj z przywilejów wstępu bez kolejki podczas tej wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim po Ostatniej Wieczerzy Leonarda Da Vinci w Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Cofnij się w czasie do początków obrazu i dowiedz się, jak powstał ten słynny mural. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę z lokalnym i licencjonowanym przewodnikiem-historykiem sztuki. Po spotkaniu z anglojęzycznym przewodnikiem przed wpisanym na listę UNESCO kościołem Santa Maria delle Grazie, omiń kolejki po bilety wstępu, aby wejść do muzeum. Wejdź do starożytnego refektarza, aby odkryć jeden z najważniejszych malowideł ściennych na świecie, namalowany w latach 1494-1498. Przyjrzyj się z bliska gestom i wyrazom twarzy Chrystusa i jego dwunastu apostołów. Posłuchaj, jak przewodnik zwraca uwagę na szczegóły dotyczące perspektywy oraz innowacyjnych i nowoczesnych technik tamtych czasów.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza - bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Mediolan: Ostatnia Wieczerza - bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Zobacz Ostatnią Wieczerzę Leonarda Da Vinci podczas małej wycieczki grupowej z przewodnikiem. Ucz się od profesjonalnego i kompetentnego lokalnego przewodnika. Ciesz się 15 minutami gwarantowanego dostępu do słynnego fresku w kameralnej scenerii. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Santa Maria delle Grazie, aby zapoznać się z krótkim wprowadzeniem i wyjaśnieniem obrazu oraz kościoła, który nazywa domem, XV-wiecznej Santa Maria delle Grazie, obecnie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejdź do środka, nie czekając przy wejściu i zobacz na własne oczy jedno z najważniejszych dzieł sztuki na świecie podczas tej rodzinnej wycieczki. Poznaj wewnętrzne sekrety dotyczące brakujących oczu, struktury obrazu i otaczających go teorii spiskowych.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Mediolan: Ostatnia Wieczerza bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Podziwiaj jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Ponadczasowe arcydzieło Leonarda Da Vinci, Ostatnia Wieczerza. Dołącz do profesjonalnej wycieczki z przewodnikiem, poznając jej fascynującą historię od profesjonalnego przewodnika z licencją w języku angielskim. Obraz zamówiono w 1495 r., a ukończono w 1497 r. na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie Leonarda da Vinci przedstawiało moment bezpośrednio po tym, jak Chrystus powiedział: „Jeden z was mnie zdradzi”. Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany temperą i olejem na preparacie kredowym, odmiennym od ówczesnej techniki. Kościół Santa Maria delle Grazie znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od Piazza Duomo. Licencjonowany lokalny przewodnik pokaże Ci to arcydzieło Leonarda da Vinci, ujawniając wiele zaskakujących faktów na temat kompozycji, perspektywy i zastosowanej techniki, a także historii tego miejsca. Ostatnia wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym z arcydzieł malarstwa światowego. Jego wyjątkowa wartość, która na przestrzeni wieków wywierała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z zespołem architektonicznym, w którym powstała. Dzieło to wywarło ogromny wpływ nie tylko na rozwój jednego tematu ikonograficznego, ale także na cały rozwój malarstwa. Heydenreich pisał o „nadwymiarowości” swoich malowanych brył w stosunku do przestrzeni. Jest to jeden z pierwszych klasycznych obrazów, który skupia się na precyzyjnym i bardzo krótkim momencie czasu, zamiast na długim. Po pięciu wiekach Ostatnia Wieczerza jest jednym z najczęściej reprodukowanych i kopiowanych obrazów, a jej powstanie w latach 1495-1497 uważa się za zapowiedź nowego etapu w historii sztuki. Pomimo zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie II wojny światowej, zespół zachował zarówno pierwotną bryłę architektoniczną, jak i wewnętrzne powiązania między jego elementami, w tym słynny fresk. Witryna została poważnie uszkodzona przez bombardowanie w 1943 roku, ale później została całkowicie odrestaurowana i odnowiona. Ostatnia Wieczerza, która cudem przetrwała alianckie bombardowania, cierpi z powodu innych problemów konserwatorskich, które wynikają przede wszystkim z eksperymentalnej techniki Leonarda i które od dawna są oczywiste. Istnieją zapisy prac konserwatorskich od XVIII wieku do dnia dzisiejszego, które świadczą o ciągłej trosce o zachowanie tego artystycznego dziedzictwa. Jednym z najważniejszych i najtrudniejszych aspektów konserwacji fresku jest zanieczyszczenie powodowane przez dużą liczbę zwiedzających. Prowadzony jest stały monitoring, aby zapewnić optymalne warunki atmosferyczne wewnątrz refektarza, a tym samym uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zanieczyszczeniem powietrza i zwiększoną liczbą odwiedzających. Zaawansowane urządzenie monitorujące dba o to, aby skład powietrza oraz poziomy światła i wilgotności pozostawały w ustalonych granicach. Jednorazowo przyjmowana jest ograniczona liczba zwiedzających. Światowe Dziedzictwo UNESCO od 1980 roku.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza Wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

Mediolan: Ostatnia Wieczerza Wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

Ostatnia wieczerza Leonarda da Vinci to obowiązkowa pozycja podczas pobytu w Mediolanie. Zobacz to na własne oczy i dowiedz się więcej o tym arcydziele włoskiego artysty podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu. Ostatnia wieczerza to jeden z najbardziej fascynujących i tajemniczych obrazów renesansu. Teraz zachowany w kompleksie Santa Maria delle Grazie wpisanym na listę UNESCO, będziesz mógł osobiście podziwiać mistrzostwo podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj tajemnice obrazu i zwiedź piękną Bazylikę Santa Maria delle Grazie (w zależności od wybranej opcji). Podziwiając obraz, dowiedz się wszystkiego o życiu artysty, pochodzeniu tego kultowego dzieła i technikach renowacji.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci

Wyrusz w urzekającą podróż przez sztukę i historię podczas naszej wycieczki z przewodnikiem po kultowym arcydziele Leonarda da Vinci, Ostatniej Wieczerzy. Spotkasz się z przewodnikiem przed kościołem Santa Maria delle Grazie. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczniesz krótkie przygotowanie do wizyty (sprawdzenie tożsamości itp.), Zajmie to kilka minut i jest obowiązkowe dla wszystkich odwiedzających, aby zapewnić płynny dostęp do witryny. Wycieczka rozpoczyna się od wnikliwego przeglądu na zewnątrz kościoła, gdzie przewodnik zagłębia się w fascynującą historię zarówno obrazu, jak i świętego otoczenia, dzieł Leonarda, sztuki i znaczenia dla miasta Mediolan. To wciągające wprowadzenie trwa około 30-40 minut, zapewniając bogaty kontekst dla arcydzieła, które czeka w środku. Po przygotowaniu będziesz gotowy do obejrzenia Ostatniej Wieczerzy Leonarda. Wizyta na malowidle ściennym trwa około 15 minut, co wystarczy, aby podziwiać szczegóły tego niesamowitego dzieła sztuki i zrobić kilka niezapomnianych zdjęć.

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Mediolan: Duomo z przewodnikiem, Ostatnia Wieczerza i zwiedzanie centrum miasta

Chłoń charyzmę Mediolanu podczas półdniowej pieszej wycieczki. Dzięki wiedzy lokalnego przewodnika daj się porwać historii, dramatowi i bogactwu, które czynią Mediolan magicznym. Ciesz się wstępem bez kolejki i wspaniałymi widokami na kultowe zabytki, takie jak Duomo i Ostatnia Wieczerza. Poznaj lokalnego przewodnika i innych podróżników, aby zapoznać się z planem dnia. W zależności od dostępności biletów, najpierw udasz się na Ostatnią Wieczerzę lub do Duomo. Jeśli Ostatnia Wieczerza jest na pierwszym miejscu, posłuchaj opowieści o tragicznej historii i renowacji muralu da Vinci. Wejdź do małego, skromnego kościoła Santa Maria delle Grazie — świętego i prywatnego miejsca na święty obraz. Tylko niewielka liczba osób jest w stanie codziennie odwiedzać arcydzieło, co pomaga zachować to delikatne dzieło sztuki. Zachwyć się imponującym muralem o wymiarach 24 na 30 stóp. Patrząc na przedstawienie da Vinci przedstawiające jedną z najbardziej znanych nocy z życia Jezusa, skorzystaj z pomocy przewodnika, który może zweryfikować lub obalić folklor, mity, tajemnice i fakty dotyczące Ostatniej Wieczerzy. Po podziwianiu każdego szczegółu tego arcydzieła wyjdź z powrotem na zewnątrz. Po wyjściu z kościoła udaj się do Galleria Vittorio Emanuele II, jednego z najbardziej zabytkowych centrów handlowych na świecie. W budynku, który bardziej przypomina barokowy pałac, podziwiaj słynne sklepy Gucci, Versace i Prada. Rozkoszuj się czystym bogactwem centrum handlowego. Kontynuuj podróż do dzielnicy Brera, historycznej dzielnicy zamieszkałej przez najsłynniejszych mieszkańców Mediolanu. Po drodze mijaj średniowieczny zamek Sforzów i operę La Scala. Podczas gdy przewodnik będzie Cię raczył opowieściami o okolicy, poczuj, jak miasto ożywa, zanim odwiedzisz kolejną z głównych atrakcji Mediolanu. Na koniec udaj się do jednej z największych katedr na świecie: wspaniałej Duomo w Mediolanie. Nawet większy niż Bazylika św. Piotra w Watykanie i św. Marka w Wenecji, podziwiaj jego skalę, wchodząc. Zanurz się w 600-letniej historii katedry i odkryj, dlaczego ta wspaniała katedra stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Mediolanu.

Mediolan: Najciekawsze atrakcje

Bazylika Santa Maria delle Grazie: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Bazylika Santa Maria delle Grazie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika Santa Maria delle Grazie? Kliknij tutaj.

Bazylika Santa Maria delle Grazie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(21 595 recenzji)

Oficjalne bilety na Ostatnią Wieczerzę można kupić wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego e-maila, dlatego wyprzedają się absurdalnie szybko, dlatego wycieczka staje się ważna dla tych, którzy nie mogą kupić wstępu w ten sposób (co było w moim przypadku). To powiedziawszy, polecam wycieczkę z przewodnikiem, ponieważ poczyniono kilka bardzo interesujących obserwacji, które znacznie wzbogaciły wycieczkę. Dziewczyna, która wzięła udział w wycieczce, była bardzo przyjazna i dużo wiedziała o historii Kościoła, Leonardo i samym malarstwie.

Przewodnik był bardzo pouczający. Wydaje się, że zakup takiej wycieczki to jedyny sposób na zdobycie biletów na Ostatnią Wieczerzę bez konieczności chodzenia na loterię lub kupowania z 6-miesięcznym wyprzedzeniem na niepewną datę. Zapłać dodatkowe 30 € + i pomóż lokalnemu przewodnikowi. Z pewnością było warto.

Przewodnik przedstawił bardzo ciekawe fakty na temat obrazu Ostatniej Wieczerzy i zobaczenie tego obrazu z bliska było niesamowite. Kościół jest również bardzo piękny w środku. Bardzo się cieszę, że odbyliśmy tę wycieczkę.

Przewodniczka mówiła b ciekawie, wyraźnie po angielsku, zrozumiale a specjalny zestaw audio, który dostał każdy uczestnik umożliwiał dobre słuchanie z odleglejszego miejsca ☺️

Nasz przewodnik z maja 2023 r. był niesamowity! ! Była bardzo pouczająca. Dowiedzieliśmy się wiele o obrazie Ostatniej Wieczerzy i DiVinci.