Dodaj daty

Bazylika Santa Maria delle Grazie

Bazylika Santa Maria delle Grazie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

1. Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” da Vinciego z przewodnikiem

Podziwiaj z bliska arcydzieło, jakim jest „Ostatnia Wieczerza”. Usłysz jego fascynującą historię z ust licencjonowanego przewodnika. Kościół Santa Maria delle Grazie i refektarz, w którym znajduje się „Ostatnia wieczerza”, zostały wpisane na listę UNESCO w 1980 roku. Były one częścią wielkiego kompleksu klasztornego dominikanów. Zobacz „Ostatnią Wieczerzę”, a ponadto dowiedz się wszystkiego o najwspanialszych malowidłach ściennych epoki renesansu. Licencjonowany lokalny przewodnik zaprezentuje Ci arcydzieło Leonarda da Vinci, a także przedstawi ciekawe fakty dotyczące perspektywy, kompozycji oraz użytej przez artystę techniki. Poznasz także historię odwiedzanego miejsca.

Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

2. Mediolan: Historyczna wycieczka piesza i bilet na Ostatnią Wieczerzę

Odkryj najważniejsze atrakcje Mediolanu podczas historycznej pieszej wycieczki, która obejmuje bilet wstępu bez kolejki, aby zobaczyć arcydzieło Da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przy kościele Santa Maria delle Grazie, aby cieszyć się szybkim wejściem do najsłynniejszego renesansowego muralu na świecie. Oglądanie jest ściśle ograniczone i pozwala na zapoznanie się z danymi Da Vinci w ciągu 15 minut. Następnie przejdź się do Zamku Sforzów i otaczającego go parku. Zbudowana w XIV wieku przez najważniejsze rodziny Mediolanu, twierdza jest obecnie domem dla wielu ważnych wystaw i muzeów. Idź wzdłuż Via Dante do Piazza dei Mercanti, miejsca średniowiecznego rynku miasta. Przejdź do bogatego teatru La Scala, zbudowanego w 1776 r. na Piazza della Scala. Wejdź do Galerii Vittorio Emanuele II ze szklanym dachem, aby zobaczyć cud XIX-wiecznej inżynierii. Zakończ przed Duomo i podziwiaj fasadę najbardziej symbolicznego budynku Mediolanu.

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

3. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Wybierz się na wycieczkę autobusową po Mediolanie z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach i podziwiaj wspaniałą panoramę tego miasta. Dzięki temu biletowi możesz korzystać z 4 różnych, ale połączonych tras i wysiadać przy interesujących Cię atrakcjach. Wybierz w audioprzewodniku komentarz dostępny w 10 językach i posłuchaj informacji na temat wartych uwagi budynków, takich jak opera czy Castello Sforzesco. Dowiesz się również o lokalnych potrawach, w tym poznasz przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Linia A:  Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Corso Magenta Przystanek 5 – Duomo Przystanek 6 – Manzoni-Scala Przystanek 7 – Manin Przystanek 8 – Moscova Linia B: Przystanek 1 – Duomo Przystanek 2 – La Scala Przystanek 3 – Manin Przystanek 4 – Repubblica Przystanek 5 – Palazzo Lombardia Przystanek 6 – Stazione Centrale Przystanek 7 – Buenos Aires Przystanek 8 – Porta Venezia Przystanek 9 – San Babila Linia C: Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Triennale Przystanek 3 – Arco della Pace Przystanek 4 – City Life Przystanek 5 – Casa Milan Przystanek 6 – centrum konferencyjne MiCo Przystanek 7 – Lotto-Montebianco Przystanek 8 – Lido Przystanek 9 – Ippodromo Przystanek 10 – stadion San Siro Przystanek 11 – Lotto-Monterosa Przystanek 12 – Buonarroti Przystanek 13 – Pagano Przystanek 14 – Conciliazione Przystanek 15 – Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 – Castello Przystanek 2 – Cadorna Przystanek 3 – Cenacolo Przystanek 4 – Navigli Przystanek 5 – Via Olona Przystanek 6 – Corso Magenta Przystanek 7 – Duomo Przystanek 8 – La Scala Przystanek 9 – Brera

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

4. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

Skorzystaj z przywileju wstępu bez kolejki podczas wycieczki z angielskim przewodnikiem po Ostatniej Wieczerzy Leonarda Da Vinci w Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Cofnij się w czasie do początków obrazu, aby dowiedzieć się, jak powstał ten słynny mural. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę, korzystając z lokalnego i licencjonowanego przewodnika historyka sztuki. Po spotkaniu ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przed kościołem Santa Maria delle Grazie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, omiń kolejki po bilety, aby wejść do kościoła. Wejdź do środka i odkryj jeden z najważniejszych malowideł ściennych na świecie, namalowany w latach 1494–1498. Przyjrzyj się z bliska gestom i minom Chrystusa i jego dwunastu apostołów. Posłuchaj, jak Twój przewodnik wskazuje szczegóły dotyczące perspektywy oraz innowacyjnych i nowoczesnych technik tamtych czasów. Oprócz Ostatniej Wieczerzy spędź czas podziwiając jeden z klejnotów włoskiego renesansu, kościół Santa Maria delle Grazie, zbudowany w latach 1492-1493 przez księcia Mediolanu Ludovico il Moro jako mauzoleum jego rodziny.

Mediolan: Bilet wstępu „Ostatnia Wieczerza” i wycieczka z przewodnikiem

5. Mediolan: Bilet wstępu „Ostatnia Wieczerza” i wycieczka z przewodnikiem

Zobacz Ostatnią Wieczerzę Leonarda Da Vinci podczas małej wycieczki grupowej z przewodnikiem. Ucz się od profesjonalnego i kompetentnego lokalnego przewodnika. Ciesz się 15 minutami gwarantowanego dostępu do słynnego fresku w kameralnej scenerii. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Santa Maria delle Grazie, aby zapoznać się z krótkim wprowadzeniem i wyjaśnieniem obrazu oraz kościoła, który nazywa domem, XV-wiecznej Santa Maria delle Grazie, obecnie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejdź do środka, nie czekając przy wejściu i zobacz na własne oczy jedno z najważniejszych dzieł sztuki na świecie podczas tej rodzinnej wycieczki. Poznaj wewnętrzne sekrety dotyczące brakujących oczu, struktury obrazu i otaczających go teorii spiskowych.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po "Ostatniej wieczerzy" Leonarda da Vinci

6. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem po "Ostatniej wieczerzy" Leonarda da Vinci

Zobacz legendarny mural przedstawiający Ostatnią Wieczerzę podczas wycieczki z przewodnikiem po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kościele Santa Maria delle Grazie z biletami wstępu bez kolejki . Podziwiaj powstanie obrazu i życie Leonarda da Vinci. Spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i omiń kolejkę, aby wejść prosto do kościoła. Posłuchaj eksperta, który pokrótce przedstawi życie Leonarda da Vinci, podkreślając jego dzieła sztuki. Przygotuj się, wchodząc do pokoju, w którym znajduje się słynny na całym świecie mural przedstawiający Ostatnią Wieczerzę, namalowany przez samego da Vinci. Poświęć około piętnastu minut na podziwianie tego historycznego dzieła sztuki, poznanie postaci wyświetlanych na stole i technik użytych do ich ożywienia.

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” – wycieczka z przewodnikiem

7. Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” – wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem. Odkryj arcydzieło mediolańskiego renesansu w kościele Santa Maria delle Grazie. Podziwiaj przez co najmniej 15 minut wspaniałą „Ostatnią Wieczerzę” da Vinciego. To słynne malowidło ścienne, znane również jako „Cenacolo Vinciano”, znajduje się w refektarzu bazyliki. Przewodnik wprowadzi Cię pokrótce w tajniki włoskiej sztuki renesansu i opisze, dlaczego był to jeden z najbardziej płodnych okresów w historii malarstwa. Dowiedz się, dlaczego książę Mediolanu Ludwik Sforza był patronem Leonarda oraz jak wyglądały jego rządy w najważniejszym okresie dla mediolańskiego renesansu. Następnie udaj się prosto na początek kolejki do „Ostatniej Wieczerzy” da Vinciego i podziwiaj przez co najmniej 15 minut jeden z najbardziej kultowych obrazów Chrystusa na świecie.

Mediolan: Bilet wstępu bez kolejki na Ostatnią Wieczerzę i wycieczka z przewodnikiem

8. Mediolan: Bilet wstępu bez kolejki na Ostatnią Wieczerzę i wycieczka z przewodnikiem

Podziwiaj jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie. Ponadczasowe arcydzieło Leonarda Da Vinci, Ostatnia Wieczerza. Dołącz do profesjonalnej wycieczki z przewodnikiem, poznając jej fascynującą historię od profesjonalnego przewodnika z licencją w języku angielskim. Obraz zamówiono w 1495 r., a ukończono w 1497 r. na ścianie jadalni tego dawnego klasztoru dominikanów. Przedstawienie Leonarda da Vinci przedstawiało moment bezpośrednio po tym, jak Chrystus powiedział: „Jeden z was mnie zdradzi”. Jest to ogromny obraz o wysokości 4,6 m i długości 8,8 m, wykonany temperą i olejem na preparacie kredowym, odmiennym od ówczesnej techniki. Kościół Santa Maria delle Grazie znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od Piazza Duomo. Licencjonowany lokalny przewodnik pokaże Ci to arcydzieło Leonarda da Vinci, ujawniając wiele zaskakujących faktów na temat kompozycji, perspektywy i zastosowanej techniki, a także historii tego miejsca. Ostatnia wieczerza jest bezdyskusyjnie jednym z arcydzieł malarstwa światowego. Jego wyjątkowa wartość, która na przestrzeni wieków wywierała ogromny wpływ na dziedzinę sztuki figuratywnej, jest nierozerwalnie związana z zespołem architektonicznym, w którym powstała. Dzieło to wywarło ogromny wpływ nie tylko na rozwój jednego tematu ikonograficznego, ale także na cały rozwój malarstwa. Heydenreich pisał o „nadwymiarowości” swoich malowanych brył w stosunku do przestrzeni. Jest to jeden z pierwszych klasycznych obrazów, który skupia się na precyzyjnym i bardzo krótkim momencie czasu, zamiast na długim. Po pięciu wiekach Ostatnia Wieczerza jest jednym z najczęściej reprodukowanych i kopiowanych obrazów, a jej powstanie w latach 1495-1497 uważa się za zapowiedź nowego etapu w historii sztuki. Pomimo zniszczeń, jakie nastąpiły w czasie II wojny światowej, zespół zachował zarówno pierwotną bryłę architektoniczną, jak i wewnętrzne powiązania między jego elementami, w tym słynny fresk. Witryna została poważnie uszkodzona przez bombardowanie w 1943 roku, ale później została całkowicie odrestaurowana i odnowiona. Ostatnia Wieczerza, która cudem przetrwała alianckie bombardowania, cierpi z powodu innych problemów konserwatorskich, które wynikają przede wszystkim z eksperymentalnej techniki Leonarda i które od dawna są oczywiste. Istnieją zapisy prac konserwatorskich od XVIII wieku do dnia dzisiejszego, które świadczą o ciągłej trosce o zachowanie tego artystycznego dziedzictwa. Jednym z najważniejszych i najtrudniejszych aspektów konserwacji fresku jest zanieczyszczenie powodowane przez dużą liczbę zwiedzających. Prowadzony jest stały monitoring, aby zapewnić optymalne warunki atmosferyczne wewnątrz refektarza, a tym samym uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zanieczyszczeniem powietrza i zwiększoną liczbą odwiedzających. Zaawansowane urządzenie monitorujące dba o to, aby skład powietrza oraz poziomy światła i wilgotności pozostawały w ustalonych granicach. Jednorazowo przyjmowana jest ograniczona liczba zwiedzających. Światowe Dziedzictwo UNESCO od 1980 roku.

Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

9. Mediolan: Ostatnia Wieczerza i piesza wycieczka po mieście

Wycieczka po Mediolanie, aby odkryć jego najważniejsze zabytki. Zaczynając od arcydzieła Leonarda, Ostatniej Wieczerzy, w klasztorze Santa Maria delle Grazie, Twój przewodnik poprowadzi Cię starożytnymi uliczkami Mediolanu, pokazując piękno Castello Sforzesco i jego dziedzińców, wspaniałość Duomo, trzeciego co do wielkości kościoła katolickiego na świecie, elegancja Galleria Vittorio Emanuele II i Piazza della Scala, gdzie mieści się słynny Teatro Alla Scala, najsłynniejsza Opera na świecie.

Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

10. Mediolan: spacer z przewodnikiem bez kolejki i „Ostatnia wieczerza”

Dołącz do swojego przewodnika na pieszą wycieczkę po zabytkowym centrum Mediolanu i podziwiaj widoki z zewnątrz na zabytki Piazza del Duomo, gdzie budowa Duomo di Milano (katedra w Mediolanie) trwała prawie 6 wieków. Wejdź do jednego z najstarszych pasaży handlowych na świecie w Galerii Vittorio Emanuele II. Podążaj śladami słynnych gwiazd opery w teatrze La Scala. Odkryj ulice, takie jak Via Dante, dzięki którym Mediolan zyskał reputację światowej stolicy mody. Poznaj bogatą historię Mediolanu i posłuchaj ciekawych anegdot. Następnie omiń długie kolejki, aby podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Da Vinci w refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie. Skorzystaj z priorytetowego wstępu i poznaj historię i wykonanie fascynującego fresku Leonarda od swojego przewodnika.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Bazylika Santa Maria delle Grazie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika Santa Maria delle Grazie? Kliknij tutaj.

Bazylika Santa Maria delle Grazie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 21 595 opinii

Wycieczka była dość łatwa do zarezerwowania i było wszystkim, na co liczyliśmy. Musieliśmy tylko być na miejscu spotkania 10 minut przed planowaną wycieczką. Przewodnik trzymał tablicę rejestracyjną, więc łatwo było go rozpoznać. Dostaliśmy jednorazowe słuchawki i odbiornik audioprzewodnika. Nasz przewodnik Marco był bardzo kompetentny i profesjonalny. Sprawił, że wycieczka była zabawna i pouczająca. Trasa była płynna i zorganizowana. Dodatkowy atut tej wycieczki, dzięki któremu można było pominąć kolejkę, był tego wart! Zdecydowanie gorąco polecam tę wycieczkę!

Polecam, warto zdecydowanie wybrać się z przewodnikiem i czegoś dowiedzieć a nie tylko zobaczyć.

We had a great spent time. Marcella as a guide is very competent and nice person.

Wszystko super zorganizowane, przewodnik dokładnie wszystko opisał. Polecam

Great experience, very nice guide, highly recommend!