Bazylika Sacré-Cœur
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Paryż: Kopuła na bilet wstępu Bazylika Sacré-Coeur

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 1 godz.
Opinie: 12
12

Uzyskać spektakularny widok na Paryż z kopuły bazyliki Sacré-Coeur. Jest to jeden z najbardziej imponujące widoki na całe miasto i zobaczyć zabytki,…

Czas trwania: 1 godz.
Prawie wyprzedane
Od 31 zł

Bazylika Sacré-Cœur: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Bazylika Sacré-Cœur”
Bilety i wycieczki: 696

Historia i architektura bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre

Dzięki niesamowitej fasadzie, imponującemu wnętrzu i wspaniałym widokom na Paryż „Święte Serce” jest popularne zarówno wśród tubylców, jak i turystów. Oto kilka ciekawostek, dzięki którym lepiej zrozumiesz związek bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre z Paryżem:

Wojna francusko-pruska

Po porażce Francji biskup Fournier stwierdził, że Bóg ukarał Francuzów za „sto lat moralnego upadku” od czasów rewolucji. Budowa bazyliki Sacré-Cœur miała być pokutą za grzechy.

Niespokojna dzielnica

Najwyżej położone miejsce w Paryżu nie zawsze było oazą dla turystów i ekscentryków. Stojące tu wcześniej opactwo zmiotła rewolucja, a wzgórze Montmartre było świadkiem wybuchu powstania Komuny Paryskiej.

Koniec budowy w 1914 roku

Mimo iż kamień węgielny położono w 1875 roku budowa bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre trwała 29 lat, a wybuch I wojny światowej opóźnił jej konsekrację do 1919 roku.

Odpowiedź na operę Garnier

Romańsko-bizantyński projekt autorstwa Paula Abadiego był jak na tamte czasy nietypowy, ale bazylika Sacré-Cœur miała być odpowiedzią na bogactwo niedawno wybudowanej opery w Paryżu.

Wymarły gatunek

Podczas kopania niezwykle głębokich fundamentów znaleziono ząb, który, jak się okazało po przeprowadzeniu badań, należał do palaeotherium – nieznanego wcześniej gatunku prehistorycznego tapira.

Bazylika Sacré-Cœur: Nasze wskazówki

Rezerwacja biletów

Wstęp do bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre jest bezpłatny. Radzimy wziąć udział w wycieczce, ale pamiętaj, że kaplice to miejsca kultu religijnego i wycieczki grupowe z przewodnikiem nie mają do nich wstępu.

Godziny otwarcia bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre

Bazylikę można zwiedzać w godz. 8.00-20.00 od maja do września i 9.00-17.00 od października do kwietnia. Msze odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, 11.15, 15.00 (tylko w piątki), 18.30 i 22.00, a w weekendy o 7.00, 11.00, 18.00 (tylko w niedziele) i 22.00.

Jak dotrzeć do bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre?

Najprościej będzie przyjechać metrem linii 2 na stację „Anvers”. Jeśli nie masz ochoty na wędrówkę przez strome ogrody, kilka kroków dalej znajduje się kolejka linowa. Na wzgórze dojedziesz też autobusami linii 30, 31, 80 i 85.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Czynne codziennie w godz. 8.00-20.00 latem i 9.00-17.00 zimą.
 • Cena
  Zwiedzanie bazyliki Sacré-Cœur na Montmartre jest bezpłatne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda, ale pamiętaj, że wycieczki nie mają wstępu do kaplic. Radzimy też zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii 2 na stację „Anvers” i skorzystaj z kolejki linowej albo pójdź pieszo. Możesz też przyjechać autobusem linii 30, 31, 80 lub 85.
 • Dodatkowe wskazówki
  • W zatłoczonych miejscach uważaj na otoczenie i pilnuj swoich rzeczy.
  • Jeśli możesz, odwiedź wzgórze Montmartre w pogodny dzień, kiedy widoczność jest najlepsza.

Bazylika Sacré-Cœur: Atrakcje w okolicy


Bazylika Sacré-Cœur
4.7
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 121