Dodaj daty

Bazylika Grobu Świętego

Bazylika Grobu Świętego

Bazylika Grobu Świętego – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

2. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

3. Z Tel Awiwu: Jerozolima, Morze Martwe i Betlejem w 1 dzień

Zwiedź najświętsze miasta na ziemi podczas wycieczki z przewodnikiem z  Tel Awiwu. Odwiedź trzy największe atrakcje Izraela, czyli Betlejem, Stare Miasto w Jerozolimie oraz Morze Martwe. Skorzystaj z dużej ilości czasu wolnego na zakupy i pływanie. Rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem od „Złotego Miasta”. Odwiedź Stare Miasto Jerozolimy, w tym Via Dolorosa (Drogę Krzyżową) i Bazylikę Grobu Świętego. Zobacz lokalne targowiska, bizantyjską ulicę Cardo oraz Ścianę Płaczu.  Następnie weź udział w wycieczce po Betlejem – mieście, w którym urodził się Jezus – i odwiedź Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Osoby, które nie będą zainteresowane zwiedzaniem Betlejem, będą mogły w zamian skorzystać z czasu wolnego w Jerozolimie. Po południu udaj się na wschód przez Pustynię Judzką i dotrzyj nad Morze Martwe – najniższy punkt na ziemi. Zażyj kąpieli w tych leczniczych wodach, a późnym wieczorem wróć do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

4. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Zwiedź Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki autobusowej z Tel Awiwu. Poznaj duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego, podziwiając takie atrakcje jak Góra Oliwna, Ogród Getsemani i Dzielnica Ormiańska. Podczas wycieczki zobacz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Oliwną, Via Dolorosa, Zachodnią Ściana i nie tylko. Odbierz rano z hotelu na przejazd do Jerozolimy i Góry Oliwnej, jednego z najwyższych szczytów w mieście. Ciesz się panoramicznym widokiem poniższych atrakcji. Podróż Doliną Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Starego Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobacz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Przejdź się wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej głównej ulicy, niedawno odrestaurowanej rzymskiej drogi The Cardo i odnowionej dzielnicy żydowskiej. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zjedziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego . Podróż nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale po dotarciu do najniżej położonego miejsca na ziemi popłyń, popływaj lub skorzystaj z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe. Przenieś się z powrotem do Tel Awiwu na koniec trasy.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

5. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

6. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

7. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: Jerozolima, Betlejem i Morze Martwe

8. Z Tel Awiwu: Jerozolima, Betlejem i Morze Martwe

Wycieczka do Jerozolimy, Morza Martwego i Betlejem z Tel Awiwu jest wyjątkowa, ponieważ łączy w sobie wiele atrakcji w ciągu jednego dnia. Rozpocznij dzień w Jerozolimie, najświętszym mieście, dla Żydów, chrześcijan i muzułmanów. Nasz fachowy przewodnik poprowadzi Cię przez cztery dzielnice i opowie o tym fascynującym mieście. Następnie odwiedzimy Betlejem, miasto, w którym narodził się Jezus Chrystus. Odwiedzisz Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Później udasz się do Morza Martwego, aby odpocząć w błocie i unosić się w tych wyjątkowych wodach, które od tysięcy lat wprawiają ludzkość w zakłopotanie. Ta wycieczka z Tel Awiwu lub Jerozolimy jest dostępna z gwarantowanymi wyjazdami. Tutaj możesz zobaczyć plan tej interesującej wycieczki: - 06:30 – Odbiór z Tel Awiwu (budynek tekstylny, ulica Kaufmann 2). 08:00 – Zwiedzanie Jerozolimy z przewodnikiem 11:30 – Wyjazd do Betlejem 12:00 – Zwiedzanie Betlejem i Kościoła Narodzenia Pańskiego 15:30 - Czas wolny na relaks w Morzu Martwym - (Proszę zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym, nakrycie głowy, buty do chodzenia, kostium kąpielowy i ręcznik). 16:30 – Wypłynięcie z Morza Martwego 19:00 – Wylot do Tel Awiwu Uwaga – wszystkie godziny zwiedzania Jerozolimy, Morza Martwego i Betlejem są przybliżone

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

9. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Poznaj starożytne i święte miasto Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tel Awiwu. Odkryj fascynującą historię i różnorodne kultury, które kształtowały to miasto przez tysiące lat. Dzięki doświadczonemu przewodnikowi, który poprowadzi Cię przez kręte uliczki i starożytne zabytki, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie tego, co najlepsze w Jerozolimie w ciągu jednego dnia. Twój dzień zaczyna się od wizyty na tętniącym życiem targu Mahane Yehuda, gdzie możesz zwiedzić stragany i skosztować smaków bogatej sceny kulinarnej Izraela. Następnie udasz się do Bramy Jaffy, głównego wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Stamtąd zwiedzisz starożytne mury i udasz się do Wieży Dawida, fortecy, która istniała przez prawie 2000 lat i obecnie mieści muzeum poświęcone historii Jerozolimy. Kontynuując kręte uliczki Starego Miasta, odkryjesz Cardo, starożytną rzymską drogę, która kiedyś łączyła Jerozolimę z Morzem Śródziemnym. Odwiedzisz także Synagogę Hurva, która na przestrzeni wieków była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana. Następnie udasz się do Ściany Płaczu, najświętszego miejsca w judaizmie, gdzie możesz być świadkiem żarliwych modlitw wiernych z całego świata. Następnie odwiedzisz Wzgórze Świątynne, miejsce niektórych z najważniejszych zabytków religijnych na świecie. Zobaczysz oszałamiającą Kopułę na Skale, muzułmańską świątynię z VII wieku oraz pobliski meczet Al-Aqsa, jeden z najstarszych i najbardziej czczonych meczetów na świecie. Kontynuując, podążysz Via Dolorosa, ścieżką, którą podobno podążał Jezus w drodze na ukrzyżowanie. Po drodze zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i odwiedzisz Bazylikę Grobu Pańskiego, gdzie podobno Jezus został pochowany i zmartwychwstał. Na koniec będziesz wędrować krętymi uliczkami Bazaru Starego Miasta, gdzie możesz targować się o pamiątki i lokalne rękodzieło. Z doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię na każdym kroku, ta całodniowa wycieczka po Jerozolimie z Tel Awiwu to doskonały sposób na zanurzenie się w historii, kulturze i duchowym znaczeniu jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.

Jerozolima: wycieczka z prywatnym przewodnikiem

10. Jerozolima: wycieczka z prywatnym przewodnikiem

Przeżyj urzekające cuda Jerozolimy podczas niezwykłej prywatnej pieszej wycieczki. Słuchaj swojego przewodnika podczas wizyty i poznaj niektóre z najważniejszych zabytków miasta. Rozpocznij swoją przygodę, gdy Twój kompetentny przewodnik będzie na Ciebie czekał w holu centralnie położonego hotelu, zapewniając wygodny początek zwiedzania tego niezwykłego miasta. Wyrusz w podróż, która obejmuje istotę Jerozolimy, oferując kompleksowy widok na jej kultowe zabytki i wgląd w jej bogatą historię. Przemierzaj starożytne ulice, a Twój przewodnik maluje żywy obraz przeszłości Jerozolimy, dzieląc się zwięzłymi, ale fascynującymi narracjami, które ożywiają miasto. Odkryj ukryte skarby i intrygujące tajemnice Starego Miasta, zaczynając od wejścia przez Bramę Syjonu, mijając enigmatyczną Dzielnicę Ormiańską, a kończąc na urzekającej Dzielnicy Żydowskiej i starożytnym bizantyjskim Cardo. Najważniejszym punktem wycieczki będzie słynna na całym świecie Ściana Płaczu, budzący podziw fragment zachodniego muru oporowego Wzgórza Świątynnego. Ten monumentalny mur, wzniesiony przez legendarnego Heroda Wielkiego podczas jego ambitnej rozbudowy Świątyni w 20 roku p.n.e., służy jako sanktuarium na świeżym powietrzu, gdzie w szczelinach pomiędzy imponującymi kamieniami dyskretnie umieszcza się serdeczne modlitwy. Kontynuując swoją wyprawę, będziesz podążać śladami Jezusa Via Dolorosa, zwaną Drogą Krzyżową. Ta święta trasa prowadzi od Jego potępienia do miejsca ukrzyżowania, przyciągając niezliczonych pielgrzymów, którzy decydują się podążać Jego śladami i zatrzymywać się na ważnych stacjach po drodze. Kończąc tę pamiętną podróż, dotrzesz do szanowanego Kościoła Grobu Świętego, miejsca o ogromnym duchowym znaczeniu dla chrześcijan na całym świecie. To uświęcone sanktuarium znajduje się w tym samym miejscu, w którym Jezus został ukrzyżowany, pochowany i triumfalnie zmartwychwstał, oferując głębokie doświadczenie wiary i czci. Twoja wycieczka zakończy się w pobliżu kultowej Bramy Jaffy, bramy do dalszych eksploracji i odkryć w czarującym mieście Jerozolimie. Skorzystaj z okazji, aby kontynuować spokojny spacer, chłonąc tętniącą życiem atmosferę i zanurzając się w urzekającej mieszance starożytnych tradycji i nowoczesnego uroku. Wybierz się na niezapomnianą prywatną pieszą wycieczkę po Jerozolimie, gdzie każdy krok odkrywa wciągającą historię, a nieprzemijające piękno miasta pozostawia niezatarty ślad w twojej duszy.

Liczba znalezionych atrakcji: 60
Sortuj wg::

Bazylika Grobu Świętego: najlepsze atrakcje w pobliżu

Bazylika Grobu Świętego: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika Grobu Świętego? Kliknij tutaj.

Bazylika Grobu Świętego: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 3733 opinii

Piękna wycieczka. Przewodnik był bardzo miły. Maksymalna dostępność organizatorów: rano w dniu wyjazdu miałem porażkę i następnego dnia bez problemu zostałem włączony do wycieczki. Dziękujemy. Zdobądź swój przewodnik!!!

Wspaniałe przeżycie dzięki doskonałej organizacji, gdyż w ciągu jednego dnia można odwiedzić trzy miejsca. Przewodnik Moshi jest osobą niezwykle kompetentną i życzliwą, a także profesjonalną i wrażliwą.

Super przewodnik Mikie! Bardzo zaangażowany, ciekawie opowiadał, poczęstował nas pyszną pitą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Wspaniałe przeżycie na plaży nad Morzem Martwym. :)

Niesamowita wycieczka! Gorąco polecam każdemu, kto wybiera się do Izraela. Podobało mi się wszystko w tej podróży i zrobiłbym to jeszcze raz!

Niesamowity, niezapomniany nasz przewodnik Liat był fantastyczny. Gorąco polecam.