Dodaj daty

Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie

Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

1. Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

Formalnie nazywane Trójmiastem przez Kartę Trójmiasta z 2007 roku, 3 nadbałtyckie miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot już nieformalnie były określane mianem Trójmiasta znacznie dłużej. Wśród najładniejszych miast Zatoki Gdańskiej stanowią one wspaniałe tło dla tej 8-godzinnej wycieczki krajoznawczej do niektórych z ich najważniejszych atrakcji. Podczas pierwszej części tej wycieczki odwiedź Stare Miasto w Gdańsku. Urok Starego Miasta Gdańska co roku przyciąga miliony turystów. Zacznij od spaceru ulicą Długą, która jest jednym z najpiękniejszych rynków europejskich, otoczonym olśniewającą selekcją renesansowych budynków. Wychodzi ze Złotej Bramy i mija Ratusz, fontannę Neptuna, Dwór Artura i kończy się Zieloną Bramą z widokiem na Motławę. Po drodze zwiedzanie Muzeum Dworu Artusa i Bursztynowej Komnaty z pokazem szlifowania bursztynu i krótkim wykładem o bursztynie. Zatrzymaj się przy Starym Żurawiu, który jest jednym z najpopularniejszych symboli miasta i do kościoła Mariackiego, największego gotyckiego kościoła ceglanego w Europie. Odwiedź piękne przedmieście Oliwy. Wybierz się do XVI-wiecznej gdańskiej Katedry Oliwskiej, najdłuższego kościoła cysterskiego na świecie, słynącego z organów i niezapomnianego koncertu organowego. Poświęcona w 1594 r. trójnawowa bazylika jest pomysłową mieszanką baroku, rokoka i renesansu. Posłuchaj pięknego recitalu organowego w kościele przed wyjazdem do portu w Gdyni. Zamień religijne nabożeństwa na cuda morskie na dobrym statku Dar Pomorza, imponującej fregatie żaglowej z 1909 roku. Teraz zachowany jako statek-muzeum, służył jako żaglowiec szkolny przed zdobyciem trofeum Cutty Sark w 1980 roku. na pokładzie i zwiedzaj Twin Deck, na którym mieszkali studenci podczas rejsów szkoleniowych. Zobacz zdjęcia i mapy przedstawiające historię Dar Pomorza oraz obiekty z jej żeglarskiej przeszłości. Jedź dalej do uzdrowiska i nadmorskiego kurortu Sopot, gdzie będziesz spacerować promenadą i najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zbudowany w 1827 roku, rozciąga się na ponad 1600 stóp (500 metrów) do Zatoki Gdańskiej i nagrodzi Cię pięknymi widokami na sopockie budynki wyłożone terakotą. Ciesz się najważniejszymi miejscami w Trójmieście i okolicy i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Gdańsk, Sopot i Gdynia – całodniowa wycieczka prywatna

2. Gdańsk, Sopot i Gdynia – całodniowa wycieczka prywatna

Idealna opcja dla tych, którzy mają mało czasu, ale chcą zobaczyć jak najwięcej z Trójmiasta. Ta całodniowa, prywatna wycieczka krajoznawcza pozwoli zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie architektura znakomicie odzwierciedla historię. Odkryj centrum Gdańska, odbudowane po II wojnie światowej. Przejdź się ulicą Długą, gdzie mieszczą się piękne domy, bary i kawiarnie oraz fontanna Neptuna, „bursztynową" ulicą Mariacką, obok Żurawia i na Wyspę Spichrzów. Następnie udaj się do gdańskiej Oliwy, aby odpocząć w najpiękniejszym parku Trójmiasta. Nie przegap słynnego koncertu organowego w katedrze oliwskiej! Pojedź następnie do Sopotu i przejdź się po „Monciaku" – prawdopodobnie najsłynniejszej promenadzie w Polsce, wypełnionej secesyjnymi kawiarniami i sklepami. Zanurz się w kosmopolityczną atmosferę i odwiedź nadmorskie atrakcje przy promenadzie, w tym najdłuższe, drewniane molo w Europie i piękny, nadmorski Park Zdrojowy. Końcowym punktem Twojej wycieczki do Trójmiasta jest Gdynia, gdzie okręt „Błyskawica" oraz fregata „Dar Pomorza" przypominają o bogatej historii Polskiej marynarki i przemysłu stoczniowego.  Program: Gdańsk: Brama Wyżynna, Katownia, Złota Brama,  ulica Długa, Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, fontanna Neptuna, nabrzeże Motławy, Żuraw, kościół Mariacki, Wielka Zbrojownia, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców Oliwa: katedra oliwska ( +koncert organowy), Park Oliwski,  Sopot: ulica Bohaterów Monte Cassino, Park Zdrojowy, molo Gdynia: plac Kościuszki, ORP Błyskawica, fregata „Dar Pomorza”

Gdańsk: Prywatna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

3. Gdańsk: Prywatna wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Chcesz poznać Gdańsk jak miejscowy i odkryć urokliwe dzielnice i ukryte zakątki, które często pozostają niezauważone przez turystów? Dołącz do naszego licencjonowanego prywatnego przewodnika na dwukołowej przygodzie pełnej historii i kultury! Dopasowujemy nasze wycieczki rowerowe do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz oferujemy odbiór bezpośrednio z miejsca zakwaterowania. Bądź aktywny i zobacz to, co najlepsze w Gdańsku! Zarezerwuj 4-godzinną wycieczkę rowerową, aby odkryć Stare Miasto w Gdańsku i okolice, w tym zabytkową Stocznię Gdańską. Twój doświadczony Prywatny Przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiedni rower z lokalnej wypożyczalni rowerów i zabierze Cię w niezapomnianą podróż brukowanymi uliczkami Starego Miasta. Pedałując przez Długi Targ podziwiasz majestatyczną Fontannę Neptuna i zanurzasz się w fascynujące opowieści o bogatych kupcach, którzy przybywali na Dwór Artusa średniowiecznym Bursztynowym Szlakiem. Przewodnik opowie Ci o ciekawostkach związanych z kulturą morską, jadąc rowerem wzdłuż Bulwarów Motławy do dawnej Stoczni Cesarskiej, która jest znana jako miejsce narodzin Solidarności. Miniesz imponujące Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności i usłyszysz prawdziwą historię antykomunistycznych strajków pod historyczną Bramą nr 2. Inne interesujące miejsca to najnowocześniejszy stadion zbudowany na Euro 2012 oraz Park Brzeźnieński, gdzie można odpocząć, skosztować tradycyjnego polskiego pączka i podziwiać niesamowite widoki na Bałtyk z plaży lub Molo w Brzeźe. Wycieczka zakończy się powrotem na Starym Mieście. Zarezerwuj przedłużoną 6-godzinną wycieczkę rowerową, aby poznać Gdańsk poza Starym Miastem. Poznaj spokojne ścieżki rowerowe prowadzące z Gdańska do Sopotu, jednego z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce z piaszczystą plażą, piękną latarnią morską i dziwacznym Krzywym Domkiem. Miniesz 15-tysięczną Ergo Arenę i odwiedzisz Park Oliwski, pedałując obok bujnych ogrodów, spokojnych stawów i wspaniałej Katedry Oliwskiej, znanej z niezwykłej muzyki organowej. Kolejną atrakcją będzie tętniący życiem street art „Murale” na Zaspie. Trasa będzie przebiegać przez tętniący życiem Wrzeszcz, mijając zatłoczone hale handlowe, dom Güntera Grassa i Politechnikę Gdańską. Odkryjesz wiele lokalnych klejnotów i naturalnych miejsc, zwiedzając we własnym tempie i robiąc tyle przerw, ile chcesz.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg:

Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie? Kliknij tutaj.

Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0 / 5

na podstawie 25 opinii

Z Markiem, naszym przewodnikiem, można było poczuć entuzjazm, z jakim opowiadał o swoim mieście i osobistych historiach. Po zwiedzeniu centrum miasta popłynęliśmy łodzią na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie pojechaliśmy do Olivy, gdzie w klasztorze cystersów mogliśmy posłuchać niezrównanego koncertu organowego. Warto zobaczyć cały park i potężny zespół klasztorny! W końcu pojechaliśmy do Zopotu i popatrzyliśmy na wyrafinowaną nadmorską promenadę. Warty obejrzenia był także dom Klausa Kinskiego i „krzywy dom”.