Atrakcje i wycieczki
Bawaria

Najciekawsze atrakcje

Bawaria: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 808
Sortuj wg::

Bawaria: najczęściej polecane atrakcje

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Z Monachium: Neuschwanstein i zamek Linderhof - wycieczka 1-dniowa

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (nie wliczony w cenę) i wybierz się na mały objazd przez malownicze miasteczko Oberammergau. Zdecyduj się na zakup biletów do zamku w autobusie w dniu wycieczki lub kup je z wyprzedzeniem w ramach wycieczki 1-dniowej. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, którego ukończenia doczekał Ludwik II. Zwiedzaj zamek i jego teren z przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, domu dzieciństwa Ludwika, na lunch (nie wliczony w cenę), a następnie udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na całe popołudnie.

Frankfurt: rejs po rzece Men z komentarzem

Frankfurt: rejs po rzece Men z komentarzem

50- lub 100-minutowe rejsy statkiem odpływają z Eiserner Steg. Łódź odpływa co godzinę. Masz do wyboru 50 minut w dół lub 50 minut w górę lub 100 minut (połączenie obu stron). Płynąc w kierunku Griesheim, zobacz obszary miejskie Frankfurtu w kierunku zachodniego portu. Tutaj masz wspaniały widok na drapacze chmur Centrum Finansowego we Frankfurcie lub możesz podziwiać muzea wzdłuż nabrzeża, na przykład Städel. Statek zawróci przed śluzą Griesheim. Wyjazdy o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Żegluga w kierunku Offenbach jest w górę rzeki. Przepłyń obok pięknych nabrzeży głównej rzeki w kierunku wschodniego portu miasta. Możesz zobaczyć dzielnicę Sachsenhausen i jej nabrzeże muzealne. Będziesz miał okazję wysiąść na „Gerbermühle”, historycznym zabytku frankfurckiego poety Goethego. Wyjazdy o 12:00, 14:00, 16:00. 100-minutowe rejsy są zwykle dostępne między 11:00 a 16:00, co godzinę. (temat do zmiany) Wszystkim oprowadzaniom towarzyszą komentarze w języku angielskim i niemieckim.

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Frankfurt: 1-godzinny panoramiczny rejs statkiem po rzece Men

Frankfurt: 1-godzinny panoramiczny rejs statkiem po rzece Men

Odkryj piękno Frankfurtu podczas 1-godzinnego rejsu po Main River. Podziwiaj nowoczesne drapacze chmur, zabytki, takie jak katedra i most Eiserner Steg, a wszystko to przy wnikliwym komentarzu. Zrelaksuj się przy drinku z baru (do kupienia osobno) i rób malownicze zdjęcia, płynąc pod uroczymi mostami. Odkryj istotę Frankfurtu z wyjątkowej perspektywy. Ten rejs oferuje wyjątkową perspektywę na tętniącą życiem mieszankę przeszłości i teraźniejszości Frankfurtu - łatwo dostępny ze starego miasta we Frankfurcie.

Norymberga: Wycieczka po mieście kolejką Bimmelbahn

Norymberga: Wycieczka po mieście kolejką Bimmelbahn

Zwiedź zabytkowe miasto Norymberga na pokładzie malowniczego pociągu turystycznego. Ciesz się przejażdżką przez centrum miasta, odjeżdżając z Rynku Głównego. Przejdź obok Schöner Brunnen, pięknej złotej fontanny o wysokości 19 metrów. Następnie przejazd przez most Maxbrücke, kościół św. Wawrzyńca, Szpital św. Ducha i Zamek Cesarski, jeden z najważniejszych średniowiecznych fortyfikacji Europy. Ciesz się panoramicznym widokiem na wszystkie odwiedzane miejsca, siedząc w wygodnym fotelu w pociągu. Dodatkowo dowiedz się więcej o historii miasta i odkryj jego tajemnice i legendy z audioprzewodnika. Podczas tej wycieczki będziesz mógł zobaczyć wszystkie atrakcje miasta w zaledwie 40 minut, a potem możesz samodzielnie zwiedzać miasto.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Norymberga: Średniowieczne lochy - wycieczka z przewodnikiem

Norymberga: Średniowieczne lochy - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj świat zbrodni i kary, eksplorując średniowieczne lochy pod starym ratuszem. Dowiedz się o torturach w średniowieczu, jakie kary stosowano i co więźniowie musieli znosić w areszcie śledczym, dopóki nie przyznali się do winy lub nie. W średniowieczu wtrącenie do lochu było właściwie wyrokiem śmierci. Dowiedz się, dlaczego, odkrywając średniowieczne lochy w sklepionych piwnicach starego ratusza w Norymberdze. Od XIV wieku w lochach przetrzymywano i przesłuchiwano więźniów oczekujących na wyrok. Przejdź przez dwanaście małych cel, obejrzyj najbardziej oryginalne wyposażenie i odwiedź salę tortur, aby uzyskać wgląd w to, co działo się tutaj w tych mrocznych czasach.

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem

Odkryj Bamberg i zobacz ponad 2400 zabytkowych budynków, malownicze kręte uliczki i średniowieczne kościoły, które czynią to miasto dziełem sztuki. Bamberg został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku – i nie bez powodu. Wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście i przekonaj się, jak udane połączenie imponującej architektury i barokowych kamienic jest udane. Zobacz, jak wyjątkowy jest Bamberg podczas obszernej wycieczki. Poczuj magię przeszłości, spacerując po mieście i podziwiając katedrę (bez zwiedzania wnętrza!), kościoły i klasztory, a także piękne mosty, wąskie uliczki, szerokie place, domy z muru pruskiego i barokowe fasady. Zobacz Stary Dwór, Nową Rezydencję, Ogród Różany i „Małą Wenecję”.

Często zadawane pytania dotyczące: Bawaria

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Bawaria?

Najlepsze atrakcje to:

Bawaria: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Bawaria: Najciekawsze atrakcje

Bawaria: Wycieczki i bilety

Bawaria: Ciekawe miejsca

Bawaria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bawaria? Kliknij tutaj.

Bawaria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(33 359 recenzji)

Piękne krajobrazy, zamek jest piękny zarówno w środku, jak i na zewnątrz, przewodnik po zamku był zabawny :D Świetnie się bawiliśmy z naszym dzieckiem (7 lat). Zejście leśnym szlakiem było wspaniałe, a także udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Alpsee. Podsumowując, wyjazd udany i dobrze zorganizowany.

Nasi przewodnicy Stevo i Locke byli na najwyższym poziomie. Ich poczucie humoru i ogromna wiedza sprawiły, że ten dzień był niezapomniany. Poprowadzili nas po terenie zamku z łatwością i jasnym kierunkiem. Na koniec zaoferowali nawet porady dotyczące jedzenia w Monachium! Musisz zarezerwować!

Dzień był piękny! Thomas był najlepszym przewodnikiem, który po drodze naprawdę malował zdjęcie zamku, a jego historie naprawdę sprawiły, że wycieczka do zamku była wyjątkowa.

Wspaniały! Miejsce jest bardzo piękne, a przewodnik był doskonały!

Fantastyczne doświadczenie i bardzo dobrze zorganizowane