Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bawaria

Bawaria – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

1. Z Monachium: Całodniowa wycieczka do Neuschwanstein i zamku Linderhof

Udaj się do wspaniałych zamków Neuschwanstein i Linderhof. Zjedz pyszny lunch w Hohenschwangau (brak w zestawie) i wybierz się na małą wycieczkę po malowniczym miasteczku Oberammergau. Wybierz bilety do zamku w autobusie w ciągu dnia lub kup je z wyprzedzeniem w ramach jednodniowej wycieczki. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu i wyrusz na odkrywanie zamków Bawarii. Najpierw odwiedź bajkowy pałac Linderhof, jedyny zamek, który Ludwik II doczekał ukończenia. Zwiedź zamek i jego tereny ze swoim przewodnikiem. Następnie udaj się do uroczego miasteczka Oberammergau na zdjęcia i zakupy. Następnie zatrzymaj się w zamku Hohenschwangau, rodzinnym domu Ludwiga, na lunch (nie wliczony w cenę), po czym udaj się do zamku Neuschwanstein, położonego u podnóża Alp. Podziwiaj jeden z najbardziej imponujących zabytków w Niemczech i zanurz się w bajkowym świecie Ludwika II na popołudnie.

Frankfurt: rejs po rzece Men z komentarzem

2. Frankfurt: rejs po rzece Men z komentarzem

50- lub 100-minutowe rejsy statkiem odpływają z Eiserner Steg. Łódź odpływa co godzinę. Masz do wyboru 50 minut w dół lub 50 minut w górę lub 100 minut (połączenie obu stron). Płynąc w kierunku Griesheim, zobacz obszary miejskie Frankfurtu w kierunku zachodniego portu. Tutaj masz wspaniały widok na drapacze chmur Centrum Finansowego we Frankfurcie lub możesz podziwiać muzea wzdłuż nabrzeża, na przykład Städel. Statek zawróci przed śluzą Griesheim. Wyjazdy o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. Żegluga w kierunku Offenbach jest w górę rzeki. Przepłyń obok pięknych nabrzeży głównej rzeki w kierunku wschodniego portu miasta. Możesz zobaczyć dzielnicę Sachsenhausen i jej nabrzeże muzealne. Będziesz miał okazję wysiąść na „Gerbermühle”, historycznym zabytku frankfurckiego poety Goethego. Wyjazdy o 12:00, 14:00, 16:00. 100-minutowe rejsy są zwykle dostępne między 11:00 a 16:00, co godzinę. (temat do zmiany) Wszystkim oprowadzaniom towarzyszą komentarze w języku angielskim i niemieckim.

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

3. Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Frankfurt: 1-godzinny panoramiczny rejs statkiem po rzece Men

4. Frankfurt: 1-godzinny panoramiczny rejs statkiem po rzece Men

Odkryj piękno Frankfurtu podczas 1-godzinnego rejsu po Main River. Podziwiaj nowoczesne drapacze chmur, zabytki, takie jak katedra i most Eiserner Steg, a wszystko to przy wnikliwym komentarzu. Zrelaksuj się przy drinku z baru (do kupienia osobno) i rób malownicze zdjęcia, płynąc pod uroczymi mostami. Odkryj istotę Frankfurtu z wyjątkowej perspektywy. Ten rejs oferuje wyjątkową perspektywę na tętniącą życiem mieszankę przeszłości i teraźniejszości Frankfurtu - łatwo dostępny ze starego miasta we Frankfurcie.

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

5. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Norymberga: Wycieczka po mieście kolejką Bimmelbahn

6. Norymberga: Wycieczka po mieście kolejką Bimmelbahn

Zwiedź zabytkowe miasto Norymberga na pokładzie malowniczego pociągu turystycznego. Ciesz się przejażdżką przez centrum miasta, odjeżdżając z Rynku Głównego. Przejdź obok Schöner Brunnen, pięknej złotej fontanny o wysokości 19 metrów. Następnie przejazd przez most Maxbrücke, kościół św. Wawrzyńca, Szpital św. Ducha i Zamek Cesarski, jeden z najważniejszych średniowiecznych fortyfikacji Europy. Ciesz się panoramicznym widokiem na wszystkie odwiedzane miejsca, siedząc w wygodnym fotelu w pociągu. Dodatkowo dowiedz się więcej o historii miasta i odkryj jego tajemnice i legendy z audioprzewodnika. Podczas tej wycieczki będziesz mógł zobaczyć wszystkie atrakcje miasta w zaledwie 40 minut, a potem możesz samodzielnie zwiedzać miasto.

Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

7. Z Monachium: zamek Neuschwanstein – całodniowa wycieczka

Odkryj jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów Bawarii podczas tej wycieczki z Monachium pociągiem i vanem. Podziwiaj konstrukcję i delikatną architekturę zamku Neuschwanstein, stojącego dumnie na szczycie wzgórza i otoczonego zalesionymi górami. Zobacz rozległą dolinę u podnóża murów zamku i poznaj jego historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Położone 2 godziny drogi od Monachium stare miasto Füssen leży u podnóża Alp i jest otoczone jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Wznoszący się powyżej wsi, pozornie wtapiający się w szczyty, które otaczając go, wznoszą się wspaniale ku niebu – oto widok prosto ze snów: bajeczny zamek Neuschwanstein. Ten baśniowy zamek został zbudowany w XIX wieku przez króla Ludwika II, człowieka odurzonego mitologią i który sam stał się legendą. Lśniące, białe wieże w chmurach są rozpoznawane natychmiast, nawet przez tych, którzy nigdy nie słyszeli o zamku Neuschwanstein. Jest on bowiem inspiracją dla twórców zamku królewny Śnieżki i znany jest na całym świecie jako zamek Chitty Chitty Bang Bang. Zwiedzanie zamku jest jak podróż po krainie bajek. Podczas tej całodniowej wycieczki z Monachium przewodnik zabierze Cię pociągiem lub busem na wzgórza zamku, skąd widoczna jest niesamowita panorama gór, jezior i dolin. Nie chodzi tylko o sam zamek: to dzięki wyjątkowej lokalizacji jest tu tyle magii. Odwiedź najlepsze punkty widokowe i przejdź się nad jezioro. Jeśli dopisze pogoda, może nawet uda Ci się popływać. Podziwiaj widok jak z pocztówki na zamek Hohenschwangau, wodospad i przepiękny most Marienbrücke, zawieszony wysoko, jakby znajdował się ponad wszystkim wokół. Zachwyć się okolicą i posłuchaj opowieści przewodnika o rządach króla Ludwika, o burzliwych przejściach za czasów jego panowania i o jego obsesji, która doprowadziła do powstania tak fantastycznego zamku, a na koniec, także do jego zguby. Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu w dniu wycieczki, ominiesz długie kolejki i wybierzesz się na oddzielną wewnętrzną wycieczkę po prywatnych komnatach króla prowadzoną przez wyspecjalizowanego przewodnika. Ta wycieczka to najlepszy sposób, aby podziwiać ten świat jak z bajki.

Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

8. Z Monachium: miejsce pamięci w Dachau – wycieczka półdniowa

Weź udział w 5-godzinnej wycieczce do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau, będącego miejscem refleksji i edukacji. Ta wizyta może stanowić trudne wyzwanie, ale jest to też poruszające i zapadające w pamięć przeżycie. Podróż powrotną pociągiem oraz tę na miejsce (autobusem z Monachium) zapewni profesjonalny przewodnik, który został wyszkolony i posiada autoryzację Miejsca Pamięci. Wykorzystaj szansę, by zwiedzić cały teren, włącznie z ocalałymi budynkami, centrum wystawowym w muzeum i kinem, w którym odbywa się seans z filmem dokumentalnym w języku angielskim. Przewodnicy zostali wyszkoleni do przekazywania trudnych informacji z wrażliwością, godnością i szacunkiem dla ofiar, nie uciekając się do taniej sensacji.

Norymberga: Średniowieczne lochy - wycieczka z przewodnikiem

9. Norymberga: Średniowieczne lochy - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj świat zbrodni i kary, eksplorując średniowieczne lochy pod starym ratuszem. Dowiedz się o torturach w średniowieczu, jakie kary stosowano i co więźniowie musieli znosić w areszcie śledczym, dopóki nie przyznali się do winy lub nie. W średniowieczu wtrącenie do lochu było właściwie wyrokiem śmierci. Dowiedz się, dlaczego, odkrywając średniowieczne lochy w sklepionych piwnicach starego ratusza w Norymberdze. Od XIV wieku w lochach przetrzymywano i przesłuchiwano więźniów oczekujących na wyrok. Przejdź przez dwanaście małych cel, obejrzyj najbardziej oryginalne wyposażenie i odwiedź salę tortur, aby uzyskać wgląd w to, co działo się tutaj w tych mrocznych czasach.

Frankfurt: Hop-on Hop-off Day Skyline lub Express City Tour

10. Frankfurt: Hop-on Hop-off Day Skyline lub Express City Tour

Ciesz się wycieczką po Frankfurcie na pokładzie wygodnego piętrowego autobusu. Przy dobrej pogodzie dach autobusu pozostaje otwarty, dzięki czemu można podziwiać najpiękniejsze budynki i parki w mieście. Poznaj tę tętniącą życiem metropolię w zupełnie nowy sposób, słuchając komentarzy w 10 językach. Wsiadaj i wysiadaj z autobusów tak często, jak chcesz, na dowolnym przystanku na trasie, rozsianym po najciekawszych obszarach miasta. Dowiedz się o głównych atrakcjach Frankfurtu jadąc autobusem lub zwiedzaj piękne zabytki miasta we własnym tempie. Wybierz się na wycieczkę po tętniącym życiem centrum miasta (Express City Tour) lub wzdłuż słynnej panoramy Frankfurtu (Skyline Tour), obie dostępne za jedną tylko jedną cenę. Przystanki: Paulskirche - Römer - Goethe-Haus - Wieża główna - Alte Oper - Palmengarten - Senkenbergmuseum - Messe - Hauptbahnhof - Museumsufer - Eisener Steg - Alt Sachsenhausen - Untermainkai - Mainkai - Zoo Frankfurt - Hauptwache. Dzięki 24-godzinnemu biletowi na wsiadanie i wysiadanie możesz wsiadać i wysiadać na dowolnym z 16 przystanków tyle razy, ile chcesz.

Najciekawsze atrakcje

Bawaria: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 777
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Bawaria

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Bawaria?

Bawaria: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bawaria? Kliknij tutaj.

Bawaria: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 33 359 opinii

To była bardzo pouczająca i interesująca półdniowa wycieczka. Nasz przewodnik, Obrad, był bardzo kompetentny i pomocny. Widzieliśmy piękne krajobrazy i cieszyliśmy się spektakularnym widokiem na Konigsee, a także spędzaliśmy czas w Berchtesgaden.

Wycieczka bardzo fajna! widoki z rzeki niezapomniane! Kierowca-Przewodnik Michael przyjazny i profesjonalny. Lunch smaczny, degustacja win lokalnych u nas wypadła zaraz po lunchu - można spróbować 4 rodzaje. Polecamy te wycieczkę!

Wycieczka była fajna dzięki Jeremy’emu, naszemu przewodnikowi dnia. Jest to męczące, ponieważ wiąże się z dużą ilością wędrówek pod górę. Ale sceneria zimą jest fantastyczna.

Świetna wycieczka w idealnym momencie. Zamki są piękne, a nasz przewodnik Gerda był fantastyczny. Zdecydowanie poleciłbym to

Warte każdego grosza, zrób to i przynieś pieniądze na zakupy warte 100%