Dodaj daty

Basilica Santa Maria Maggiore, Bergamo

Basilica Santa Maria Maggiore, Bergamo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: Najważniejsze atrakcje pieszej wycieczki z katedrą i dachami

1. Mediolan: Najważniejsze atrakcje pieszej wycieczki z katedrą i dachami

Jesteś w mieście tylko na krótko i chciałbyś zwiedzić główne atrakcje Mediolanu? W takim razie ta piesza wycieczka z przewodnikiem jest idealnym rozwiązaniem! Spotykamy się przed katedrą i windą docieramy na zapierający dech w piersiach taras na dachu o powierzchni około 8 000 metrów kwadratowych. Trudno w to uwierzyć, ale w Duomo znajduje się około 3400 posągów! A jeśli myślisz, że Duomo jest już ukończone, mylisz się! W ostatnim czasie wyrzeźbiono i zainstalowano nowe posągi, które przedstawiają współczesną historię miasta. Schodząc z tarasów wejdziemy bezpośrednio do katedry, która jest absolutnym arcydziełem, oszałamiającą architekturą, której ukończenie zajęło wieki. W 1386 roku pierwszy książę Mediolanu, Gian Galeazzo Visconti, zlecił budowę tej katedry na ruinach dwóch poprzednich kościołów, Santa Maria Maggiore i Santa Tecla. Odkryjesz miejsce pełne historii, sztuki i wiary, podziwiając fantastyczne witraże, wybitne dzieła sztuki, czczone relikwie i niezrównane rozwiązania architektoniczne. Na koniec spędzisz jeszcze jedną piękną godzinę spacerując po centrum Mediolanu, odkrywając wszystko o jego historii, sztuce, kulturze i architekturze. Słynna na całym świecie Galleria Vittorio Emanuele II przywita nas imponującą szklaną kopułą i butikami z modą uliczną. Zachwyceni wspaniałością Galerii usłyszysz tragiczną historię jej architekta, Giuseppe Mengoniego, oraz późniejsze legendy związane z jego nagłą i tajemniczą śmiercią. Nasz następny przystanek będzie na Piazza della Scala, gdzie znajduje się najsłynniejsza na świecie opera, ratusz miejski, muzea i zabytki. Nasz ostatni przystanek będzie przed Zamkiem Sforzów, wspaniałym pomnikiem obejmującym historię miasta jak żaden inny. Zamek towarzyszył miastu przez wiele burzliwych stuleci i jest jednym z jego najbardziej reprezentatywnych symboli. Ta wycieczka w końcu wprowadzi Cię do pięknego Parco Sempione, największego parku w mieście, który rozciąga się na tyłach zamku. W otoczeniu rzadkich gatunków roślin wreszcie będziesz mógł cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem! Ta trasa jest jak żadna inna. To będzie niesamowite przeżycie w centrum Mediolanu, odkrywanie ciekawych szczegółów i mediolańskich faktów.

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

2. Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Zacznijmy od Mediolanu, aby odkryć Brescię, drugie co do wielkości miasto w regionie. Znajduje się u podnóża Alp, kilka kilometrów od jeziora Garda i Iseo. Starożytne miasto, którego początki sięgają ponad 3200 lat temu, Brescia ma wyraźne dziedzictwo artystyczne i architektoniczne: jego zabytki z okresu rzymskiego i longobardzkiego zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktywny w przemyśle wytwórczym, maszynowym, tekstylnym, chemicznym i spożywczym, jest jednym z głównych ośrodków ekonomiczno-produkcyjnych Włoch i jest znany ze słynnego wyścigu samochodów zabytkowych Mille Miglia oraz z produkcji Franciacorta. Wczesnym popołudniem odkryjemy Bergamo, starożytne miasto, w którym przez wieki rządzili wzgórzem Celtowie, Longobardowie i Rzymianie, ale najbardziej znaczącym okresem jest dominacja Republiki Weneckiej, która trwała 4 wieki. W tamtym czasie Wenecja i Bergamo były ze sobą silnie powiązane zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się na Piazza Vecchia, sercu starożytnego miasta i będzie kontynuowana wśród zabytków historycznych i religijnych, w tym Palazzo del Comune, Palazzo della Ragione, katedry, Santa Maria Maggiore, kaplicy Colleoni i baptysterium.

Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

3. Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

Piękne Città Alta (Górne Miasto) jest malowniczo położone na wzgórzu otoczonym starymi murami miejskimi i oferuje zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie aż do Mediolanu! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej kolejce linowej Funicolare Ferretti. Do Città Alta można wygodnie dotrzeć pociągiem lub pieszo. Trasa prowadzi przez stary rynek, do katedry i Piazza Vecchia, centralnego placu otoczonego eleganckimi budynkami, w tym XII-wiecznym Palazzo della Ragione. Na trasie znajduje się także Bazylika Santa Maria Maggiore, słynąca z zapierających dech w piersiach fresków i mozaik. Po kilku bardziej zaskakujących odkryciach w małych uliczkach starego miasta, możesz odświeżyć się w jednej z najsłynniejszych kawiarni we Włoszech z bardzo specjalną specjalnością wymyśloną tutaj w Bergamo, a następnie zakończyć wycieczkę wspaniałym widokiem na dolinę. Oczywiście w Città Bassa (dolne miasto) jest też wiele do odkrycia. Pod koniec wycieczki znajdziesz wiele wskazówek. Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub na własną rękę. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Bergamo. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej sofy. Baw się dobrze w Bergamo! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Bergamo Old Town Self-Guided Highlights Scavenger Hunt Tour (wycieczka z przewodnikiem)

4. Bergamo Old Town Self-Guided Highlights Scavenger Hunt Tour (wycieczka z przewodnikiem)

Poznaj Stare Miasto w Bergamo we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce w stylu scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Starego Miasta w Bergamo. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. Na wypełnionym historią Starym Mieście w Bergamo najpierw odwiedzisz piękny Piazza Mercato delle Scarpe. Następnie unikalny Porta San Giacomo, a następnie niezastąpioną Bazylikę Santa Maria Maggiore. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry w Bergamo. Jako piąty przystanek znajdziesz Palazzo della Ragione. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Campanone. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Piazza Vecchia Bergamo Alta. Ponadto będziesz także podziwiać Uniwersytet w Bergamo. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Piazza della Cittadella. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest La Marianna. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Stare Miasto w Bergamo: gra i wycieczka po mieście

5. Stare Miasto w Bergamo: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście w Bergamo. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. Na wypełnionym historią Starym Mieście w Bergamo najpierw odwiedzisz piękny Piazza Mercato delle Scarpe. Następnie unikalny Porta San Giacomo, a potem niezastąpioną Bazylikę Santa Maria Maggiore. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry w Bergamo. Jako piąty przystanek znajdziesz Palazzo della Ragione. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Campanone. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Piazza Vecchia Bergamo Alta. Ponadto będziesz także podziwiać Uniwersytet w Bergamo. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Piazza della Cittadella. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest La Marianna. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Wycieczka z przewodnikiem po Bergamo i zwiedzanie zabytków

6. Wycieczka z przewodnikiem po Bergamo i zwiedzanie zabytków

Poznaj Bérgamo we własnym tempie podczas interaktywnej pieszej wycieczki po poszukiwaniu padlinożerców. Będziesz zwiedzać miasto pieszo i zdobywać punkty za rozwiązywanie różnych typów zadań: Znajdź zabytki: Będziesz korzystać ze wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte skarby w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci tam dotrzeć. Rozwiąż pytania: Gdy już dotrzesz do miejsca, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz spodziewać się także ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak Mura Veneziane, Piazza Vecchia, Bazylika Santa Maria Maggiore i wielu innych ekscytujących atrakcji w okolicy. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mail z kodem do gry zawierającym instrukcje dotyczące gry. Udaj się do Porta di Sant’Agostino i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w Porta San Giacomo. Doświadczenie nie jest ograniczone czasowo. Miasto można zwiedzać we własnym tempie i robić sobie przerwy. Po prostu pobierz aplikację Explorial, przejdź do punktu początkowego i możesz rozpocząć grę. Zwiedzanie trwa średnio około 1-2 godzin.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Basilica Santa Maria Maggiore, Bergamo: najlepsze atrakcje w pobliżu

Basilica Santa Maria Maggiore, Bergamo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Basilica Santa Maria Maggiore, Bergamo? Kliknij tutaj.