Barcelona
Obiekty z listy UNESCO

Obiekty z listy UNESCO
Liczba znalezionych atrakcji: 179
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Najważniejsze atrakcje

Barcelona

Barcelona

Nasze najbardziej polecane Barcelona Obiekty z listy UNESCO

Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia z audioprzewodnikiem

Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia z audioprzewodnikiem

Zwiedź niedokończone arcydzieło Antoniego Gaudíego – bazylikę Sagrada Familia – i odkrywaj tę piękną świątynię we własnym tempie. Poznaj jej historię dzięki wliczonemu w cenę audioprzewodnikowi. Przekonaj się na własne oczy, dlaczego ikoniczne dzieło Gaudíego z imponującymi fasadami i wnętrzem jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Podziwiaj połączenie form gotyckich i secesyjnych w tej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowli, która dominuje w panoramie Barcelony. Gaudí rozpoczął pracę nad świątynią Sagrada Familia w 1882 roku. To dzieło – będące obecnie prawdziwym symbolem Barcelony – do dziś pozostaje nieukończone. Pomimo to bazylikę koniecznie trzeba zobaczyć. 

Barcelona: Bilet wstępu do Parku Güell

Barcelona: Bilet wstępu do Parku Güell

Zarezerwuj bilet wstępu do parku Güell i zwiedzaj to wyjątkowe miejsce w swoim tempie. Podziwiaj kolorowe mozaiki autorstwa Gaudiego i zobacz schody wejściowe ze słynną na całym świecie salamandrą. Odpocznij od miejskiego zgiełku, spacerując przez zielone ogrody. Zrób wspaniałe zdjęcia Barcelony ze znajdujących się tu punktów widokowych.  Zaprojektowanie tego miejsca zlecił Gaudíemu Eusebi Güell – kataloński przedsiębiorca, który pragnął stworzyć na Muntanya Pelada (kat. „Łysa Góra”) park mieszkaniowy w stylu brytyjskim. W 1926 roku park Güell stał się publicznym parkiem miejskim. W 1969 roku uznano go za zabytek sztuki, zaś w 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż należy się udać do parku o godzinie określonej w rezerwacji, to można w nim pozostać tak długo, jak się zechce.

Barcelona: bilet na kolejkę linową Montjuïc (w obie strony)

Barcelona: bilet na kolejkę linową Montjuïc (w obie strony)

Spójrz na Barcelonę z góry, korzystając z tego biletu na przejazd w obie strony kolejką linową Telefèric de Montjuïc. Wjedź na wzgórze Montjuïc niedawno wyremontowaną kolejką linową i podziwiaj wspaniałe widoki na Barcelonę. Udaj się do stacji Parc de Montjuïc i wsiądź do przestronnego wagonika. Wjedź na wysokość około 84,5 metra, pokonując trasę o długości 750 metrów. Zachwyć się widokami na cały region – od pasma górskiego Serra de Collserola po Morze Śródziemne. Zmierzając na szczyt wzgórza, odwiedzisz 3 stacje kolejki linowej – Parc de Montjuïc, Miramar oraz Castell de Montjuïc. Przyjrzyj się z lotu ptaka słynnym zabytkom, w tym imponującemu kościołowi Sagrada Família. Dzięki biletowi w obie strony nie będziesz musiał(-a) schodzić w dół pieszo.

Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

Odkryj Casa Batlló przy pomocy połączenia sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i uczenia maszynowego. Doświadcz w wyjątkowy sposób jednego z arcydzieł Antoniego Gaudiego – legendy architektury i designu. Wyrusz w podróż przez gaudiński wszechświat pełen pozornie niemożliwych projekcji wolumetrycznych, dźwięku binauralnego, czujników ruchu oraz porywających przestrzeni, smaków i zapachów. Wejdź do sypialni lorda Batlló (jeśli wybierzesz opcję złotą). Wejdź do niesamowitego pomieszczenia zwanego Gaudí Cube (unikatowej na skalę światową, sześciennej kostki z LED). Posłuchaj opisu dostępnego w 15 językach, a także ścieżki dźwiękowej specjalnie stworzonej przez kompozytorkę Dani Howard i wykonywanej przez Berlińską Orkiestrę Symfoniczną. Wśród oferowanych nowości można odkryć nowy rdzeń komunikacji pionowej zaprojektowany przez japońskiego architekta Kengo Kumę, zawieszoną w powietrzu 13-tonową drabinę z marmuru, pierwszy 6-stronny mapping wewnętrzny na patio z lampami Gaudiego i nowy sklep „Simbolic”.

Barcelona: Wycieczka z przewodnikiem po Parku Guell z dostępem bez kolejki

Barcelona: Wycieczka z przewodnikiem po Parku Guell z dostępem bez kolejki

Odwiedź kompleks ogrodów parku Guell na wzgórzu Carmel w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem i biletami wstępu bez kolejki. Dowiedz się więcej o jednym z najtrwalszych dzieł Antoniego Gaudiego i wyrusz na spacer śladami sztuki. Udaj się na wzgórze Carmel i zobacz park miejski zaprojektowany przez Gaudiego ponad sto lat temu. Podziwiaj charakterystyczny styl Gaudiego na przykładzie kolorowych mozaik rzeźby jaszczurki (El Drac) przy wejściu. Dowiedz się więcej o początkach parku w 1900 roku, kiedy Barcelona przekształcała się w globalną metropolię. Posłuchaj o inżynierze Ildefonsie Cerdzie, który zajął się analizą problemów rozrastającego się miasta i potrzeb Barcelony, która tak szybko rozwijała się w drugiej połowie XX wieku. Przewodnik pokaże Ci, w jaki sposób główne elementy architektoniczne parku są inspirowane secesją. Podziwiaj rzeźby i wzory parku i dowiedz się, jak zastosowanie starych technik budowlanych wpłynęło na ruch modernizmu w Barcelonie. Zakończ wycieczkę spacerem przez park i wspinaczką na wzgórze, aby zachwycić się wspaniałymi widokami na Barcelonę z placu Natury.

Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

See the best of Barcelona on a double-decker hop-on hop-off bus tour. Get access to two routes with one ticket for a complete sightseeing experience. Each route has an approximate duration of 2 hours. Take a complimentary map to help you decide where you want to go and enjoy audio commentary. In addition to the open top, the buses also have an electric roof on top for use in the event of rain. The buses are adapted for people with limited mobility and are fitted with anatomical seats and heating on both decks. They also have an attendant aboard to help you with anything you may need. East Route • Plaça de Catalunya • Arc de Triomf • Port Vell • Museu d'Història de Catalunya • La Barceloneta • Port Olímpic • Poble Nou - Zoo • Teatre Nacional - Auditori • Glories- Torre Agbar • Sagrada Familia Cathedral • Recinte Modernista de Sant Pau • Park Güell • Tibidabo • La Pedrera • Casa Batlló West Route • Plaça Catalunya • Arc de Triomf • El Born-Ciutadella-zoo • Passeig Colom • World Trade Center • Jardines de Miramar • Fundació Joan Miró • Anella Olímpica • Mnac (Museo Nacional de Catalunya) • Poble Espanyol • Caixa Fòrum-Pavelló Mies Van Der Rohe • Plaça d'Espanya • Estació de Sants • Spotify Camp Nou (F.C. Barcelona) • Plaça Pius XII-Palau Reial - Pavellons Guell-Monestir de Pedralbes • L'illa diagonal • Avinguda Diagonal • La Pedrera • Casa Batlló • Plaça Catalunya

Barcelona: La Pedrera-Casa Milà Opcja biletu i audioprzewodnika

Barcelona: La Pedrera-Casa Milà Opcja biletu i audioprzewodnika

Obejrzyj budynek Casa Milà (La Pedrera) – jeden z najwybitniejszych i najbardziej innowacyjnych budynków XX wieku, który został zaprojektowany przez Antoniego Gaudíego u szczytu jego kariery. Ciesz się wstępem bez kolejki i skorzystaj z audioprzewodnika. Minąwszy fasadę tego nadzwyczajnego budynku przy eleganckiej ulicy Passeig de Grácia, podziwiaj przyciągające wzrok klatki schodowe i korkociągi kominów, które stały się symbolami Barcelony Gaudíego. Wejdź na dach budynku, aby przyjrzeć się z bliska jego krętej formie i strukturze wymyślnych kominów. Następnie wybierz się na poddasze, aby zobaczyć „Espai Gaudí” – jedyną wystawę poświęconą życiu i twórczości Gaudíego. Dowiedz się więcej o jego innowacjach architektonicznych dzięki prezentacji trójwymiarowych modeli budynków, planom budowlanym oraz historycznym fotografiom i filmom. Wykorzystaj w pełni wizytę w budynku La Pedrera, łącząc ją z nową atrakcją – La Pedrera Virtual Experience. Rzeczywistości mieszanej można tu doświadczać od 2022 roku. Decydując się na atrakcję La Pedrera Virtual Experience, przeniesiesz się do niezwykłej przestrzeni budynku La Pedrera, w czym pomogą Ci najnowocześniejsze zdobycze technologii. Zachwyć się połączeniem rzeczywistości z niesamowitymi elementami holograficznymi. Załóż okulary rzeczywistości mieszanej, dzięki którym wyruszysz w podróż do różnych epok i miejsc. Poczuj się tak, jakbyś stanowił(-a) część historii budynku.

Barcelona: Karta podróżna transportu publicznego Hola Barcelona

Barcelona: Karta podróżna transportu publicznego Hola Barcelona

Dzięki biletowi na transport publiczny, który oferuje nieograniczone przejazdy przez co najmniej 2 dni, będziesz mógł poruszać się po Barcelonie i okolicach, oszczędzając czas i pieniądze. Odkrywaj Barcelonę w wolnym czasie, podróżując metrem, autobusami i tramwajami tyle razy, ile chcesz. Przed rozpoczęciem przygody udaj się do Punktu Informacji Turystycznej i wymień swój voucher. Zwiedzaj zabytki i zabytki miasta we własnym tempie dzięki karnetowi uprawniającemu do nieograniczonej liczby przejazdów metrem i autobusami obsługiwanymi przez Transports Metropolitans de Barcelona (TMB), pociągami obsługiwanymi przez sieć miejską Generalitat oraz tramwajem i podmiejską koleją Renfe pociągi. W cenę wliczona jest przepustka umożliwiająca połączenie z linią lotniska w Barcelonie. Twój bilet na transport publiczny jest ważny przez 48, 72, 96 lub 120 kolejnych godzin od daty ważności (w zależności od wybranej opcji).

Oceanarium w Barcelonie: Bilet wstępu bez kolejki

Oceanarium w Barcelonie: Bilet wstępu bez kolejki

Oceanarium w Barcelonie znajduje się w Port Vell, starej dzielnicy portowej miasta, i jest najważniejszym na świecie morskim centrum rozrywki i edukacji, poświęconym życiu podwodnemu Morza Śródziemnego. Zarezerwuj bilet priorytetowy do tej wyjątkowej atrakcji, którą odwiedziło już ponad 14 milionów ludzi. Oceanarium to idealne miejsce na poznanie faktów dotyczących dna morza i żyjących na nim gatunków zwierząt. Zobacz 35 zbiorników, w których żyje 11 000 zwierząt reprezentujących 450 różnych gatunków zwierząt śródziemnomorskich i tropikalnych. Najbardziej imponujący z nich ma głębokość 5 metrów oraz średnicę 36 metrów. Przez jego wnętrze biegnie przezroczysty 80-metrowy tunel, w którym można spacerować wśród rekinów, dorad, muren, samogłowów i wielu innych gatunków. Bilet obejmuje także wstęp na wystawy stałe: Planeta Aqua i Explora!, które przedstawiają znaczenie wody w życiu planety i w których dzieciaki mogą odkrywać podwodny świat przy użyciu wszystkich 5 zmysłów. Po wizycie w oceanarium możesz skorzystać z różnych usług (kawiarnie, sklepy i inne). 

Barcelona: Bilet do muzeum FC Barcelona "Barça Immersive Tour"

Barcelona: Bilet do muzeum FC Barcelona "Barça Immersive Tour"

Wyrusz w niezapomnianą podróż po olśniewającym świecie FC Barcelony w ramach wycieczki „Barça Immersive Tour”. Dzięki udziałowi w tej ekskluzywnej atrakcji dowiesz się więcej o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości klubu, którego stadion poddawany jest renowacji. Ta fascynująca wystawa z 18 interaktywnymi i audiowizualnymi instalacjami mieści się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni nieopodal stadionu Spotify Camp Nou. Przygodę rozpoczniesz w strefie powitalnej, gdzie nie tylko otrzymasz audioprzewodnik, ale też znajdziesz przydatne informacje. Koniecznie wykorzystaj okazję, by uchwycić niezapomniane chwile, odwiedzając punkt fotograficzny. Wejdź do tunelu immersyjnego „We are history”, gdzie imponujące dziedzictwo Barçy wprost ożyje na Twoich oczach za sprawą zachwycających zdjęć i cennych przedmiotów. Zobacz wyjątkową przestrzeń, którą poświęcono Johanowi Cruyffowi. Pozwól się oczarować strefie „Tots units fem força”, w której poznasz zarówno męską, jak i żeńską pierwszą drużynę FC Barcelony dzięki interaktywnym stacjom. Doświadcz emocji, jakie wywołuje instalacja „More than Achievements”. Za jej sprawą poznasz kultowe momenty w historii klubu, legendarnych piłkarzy oraz trofea, oglądając gole przy dźwiękach podniosłej muzyki. Główną atrakcję wycieczki stanowi zachwycający pokaz audiowizualny „Camp Nou Live”, dzięki któremu znajdziesz się w samym sercu stadionu, podziwiając panoramiczne widoki z wyjątkowego miejsca. W strefie „Espai Barça” dowiesz się więcej o przyszłości klubu. Za pomocą modeli, grafik i interesujących elementów audiowizualnych przedstawiono tu w szczegółach nowy dom wszystkich kibiców FC Barcelony. Weź udział w tej wyjątkowej podróży, poznając elementy stanowiące esencję FC Barcelony. Zanurzając się w historii, doświadczając emocji i poznając aspiracje, które definiują ten kultowy klub piłkarski, poczujesz się na trwałe związany(-a) z bogatym dziedzictwem Barçy. Z muzeum wyjdziesz bogatszy(-a) o wspaniałe wspomnienia.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Obiekty z listy UNESCO w: Barcelona

Oprócz atrakcji typu Obiekty z listy UNESCO jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Barcelona?

W: Barcelona są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Barcelona: Najciekawsze atrakcje

Barcelona: Wycieczki i bilety

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Przeglądaj Barcelona

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Barcelona lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Barcelona: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4559 recenzji)

park cudowny, dużo chodzenia -obowiązkowo wygodne obuwie. poprawiłabym informację na trasie z dokładnym opisem co gdzie

Podobały mi się witraże oraz wielkość gmachu, wieże, precyzja wykonania. Do poprawy tempo prac budowlanych.

Bardzo miła przewodniczka, opowiadała ciekawostki. Park jest warty odwiedzenia - polecam

Piękna katedra i warto wejść do środka i popatrzeć z wieży na panoramę miasta

Idealna pogoda i super miejsce na odpoczynek na wygodnej ławeczce 😁