Więcej zdjęć

Od 425 zł za osobę

Barcelona: Śladami Salvadora Dali – 1 dzień, mała grupa

Numer identyfikacyjny produktu: 7607
Najważniejsze informacje
Czas trwania
11 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Odwiedź wioskę rybacką Cadaqués, która stanowiła inspirację dla twórczości Dalego
 • Odkryj surrealistyczne Muzeum Salvadora Dali w Figueres
 • Podziwiaj ukryte zatoki dzikiego wybrzeża Costa Brava
 • Skorzystaj z wycieczki do domu Salvadora Dali w Port Lligat
 • Zakończ dzień na jednej z najpiękniejszych plaż – Platja de Castel
Wycieczka w skrócie
Poznaj surrealistyczny świat Salvadora Dali podczas 1-dniowej wycieczki z Barcelony. Odwiedź piękne nadmorskie miasteczko Cadaqués i skosztuj lokalnej kuchni. Zwiedź muzeum Dalego w Figueres i odkryj krajobraz, który inspirował tego wyjątkowego artystę.
Tego możesz się spodziewać
Wybierz się na całodniową wycieczkę z Barcelony, by podążać śladami mistrza surrealizmu Salvadora Dali. Poznaj krajobraz, który był inspiracją dla jego twórczości. Odwiedź zakątki, w których artysta lubił skrywać się przed światem. Zwiedź legendarne Muzeum Salvadora Dali w Figueres oraz dom artysty w pobliżu Cadaqués.

Udaj się na wycieczkę z Barcelony do Figueres i odwiedź miejsce, w którym Salvador Dali przyszedł na świat. Wybierz się do niezwykłego muzeum poświęconego jego twórczości. Dali chciał, by widziano ją jako całość, dlatego jego dzieła nie zostały skatalogowane ani zaprezentowane w żaden uporządkowany sposób.

Następnym punktem wycieczki jest Cadaqués – przepiękna nadmorska miejscowość słynąca z typowych dla klimatu śródziemnomorskiego białych domków i wąskich uliczek. Pełna uroku zatoka czyni z Cadaqués jedno z najbardziej malowniczych miasteczek na Costa Brava. Z pewnością zachwyci Cię też piękna i bardzo widowiskowa trasa dojazdowa.

W porze obiadowej udaj się do jednej z lokalnych restauracji, by spróbować owoców morza – tutejszej specjalności. Alternatywnie zabierz ze sobą suchy prowiant i zjedz go na plaży! Relaksując się w słońcu, szybko zrozumiesz, dlaczego Cadaqués stanowiło inspirację dla Dalego i wielu innych artystów.

Następnie udaj się do małej wioski Port Lligat, w której Salvador Dali znalazł sprzyjające natchnieniu spokój i ciszę. Na koniec zwiedź Cap de Creus – najbardziej wysunięty na wschód przylądek Półwyspu Iberyjskiego i zarazem najpiękniejszy w swej surowości krajobraz w całym kraju.

W sezonie zimowym (od 15 września do 30 czerwca) wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Figueres, gdzie spędzisz poranek na zwiedzaniu Muzeum Salvadora Dali. W okresie letnim tłumy turystów mogą utrudniać dojazd do Cadaqués, dlatego zamiast zwiedzać dom Dalego, zobaczysz zamek w Pubol, który artysta podarował swojej żonie.
Wliczone w cenę
 • Transport luksusowym klimatyzowanym minibusem
 • Wstęp do Muzeum Salvadora Dali w Figueres
 • Profesjonalny angielskojęzyczny przewodnik
 • Przewodnik po Barcelonie (w formie książkowej)
Niewliczone w cenę
 • Posiłki i napoje
 • Wstęp do domu Salvadora Dali w Port Lligat
Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki znajduje się naprzeciwko ogródka kawiarni słynnego Palau de la Música, tuż obok Via Laietana. Dokładny adres to: Calle Palau de la Música 1, 08011. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Dom Salvadora Dali w Port Lligat jest zamknięty od 7 stycznia do 11 lutego 2015 roku.

Obiad nie jest wliczony w cenę, ale w ramach wycieczki zaplanowane są postoje w miejscach z bogatą i różnorodną cenowo ofertą gastronomiczną.

Ubierz się wygodnie i zadbaj o obuwie dostosowane do pory roku. Zabierz ze sobą krem przeciwsłoneczny/strój chroniący przed słońcem.
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 79)

Organizator:

Explore Catalunya

Numer identyfikacyjny produktu: 7607