Barcelona – nasze najbardziej polecane atrakcje

Barcelona: Casa Milà ekskluzywna wycieczka przed godzinami i taras

1. Barcelona: Casa Milà ekskluzywna wycieczka przed godzinami i taras

Poznaj architektoniczne arcydzieło Gaudiego, Casa Milà, zanim tłumy uderzą z biletem przed godzinami pracy. Odkryj oniryczne wnętrze podczas wycieczki z przewodnikiem z wyłącznym dostępem tylko dla Twojej grupy, w tym na taras i windę z początku XX wieku, nigdy wcześniej nieotwartą dla publiczności.  Postępuj zgodnie ze wskazówkami przewodnika wejdź na imponujący dziedziniec i podziwiaj górujące nad tobą apartamenty. Podziwiaj sprane malowidła ścienne i balkony z kutego żelaza, wspinając się po kamiennych schodach. Wędruj pustymi korytarzami i zwiedzaj jego kolorowe wnętrza, w tym mieszkanie wypełnione meblami z epoki, do których ogół społeczeństwa nie ma dostępu. Odkryj pochodzenie tego kultowego budynku i jego architekt, Antoni Gaudi. Dowiedz się o jego historii, budowie i dlaczego jest również znany jako „La Pedrera”. a także kilka mniej znanych faktów. Wejdź na słabo oświetlone sklepione poddasze i obejrzyj wystawę poświęconą kunsztowi Gaudiego i Casa Milà. Wjedź autentyczną XX-wieczną windą, która jest otwarta dla grupy po raz pierwszy w historii i odkryj taras z wirującymi, przypominającymi skały kominami, z charakterystycznym mozaikowym wykończeniem Gaudiego. Podziwiaj dramatyczne widoki na Barcelonę z tego specjalnego punktu widokowego tylko dla Twojej grupy. Następnie skorzystaj z ekskluzywnej wizyty w piwnicy i audytorium, zwykle niedostępnych. Po porcji z przewodnikiem udaj się do stołówki na smaczne śródziemnomorskie śniadanie i kawę bez zgiełku porannych tłumów. GetYourGuide współpracuje z Casa Milà, aby zapewnić jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w Barcelonie. Ciesz się ekskluzywnym dostępem przed godzinami pracy tylko dla swojej grupy, aby zobaczyć architektoniczne arcydzieło Gaudiego w zupełnie nowym świetle.

Rejs jachtem regatowym z szyprem Tanguyem Le Turquais

2. Rejs jachtem regatowym z szyprem Tanguyem Le Turquais

Żegluj do granic możliwości z profesjonalnym żeglarzem Tanguyem Le Turquais na jego jachcie regatowym Lazare IMOCA. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, jaką daje GetYourGuide, by doświadczyć prędkości jednej z najlepszych jednostek regatowych na otwartym morzu, w ramach przygotowań do regat dookoła świata Vendée Globe 2024.  Spotkaj się z Tanguyem i otrzymaj powitalną filiżankę kawy zaparzonej na pokładzie, a także profesjonalny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo. Zanim wyruszysz na spotkanie z przygodą, zapoznaj się z zabezpieczeniami i specyfikacją techniczną łodzi. Poczuj moc i rozmiar jachtu, przemierzając otwarte wody z Tanguyem jako szyprem. Dowiedz się więcej o jego wielkim marzeniu, czyli ukończeniu regat oceanicznych Vendée Globe 2024, które są uosobieniem indywidualnej wytrzymałości. Naucz się żeglować na jachcie regatowym o długości 18 metrów i wysokości 29 metrów, pomagając przy różnych zadaniach na pokładzie i przeżyj prawdziwą przygodę na otwartych wodach. Po powrocie do portu skorzystaj z możliwości zrobienia sobie zdjęcia ze szyprem i jachtem. Kim jest Twój szyper Dla Tanguya największą motywacją jest pragnienie epickich przygód. Już w dzieciństwie żeglował razem ze swoim ojcem, a później podbił legendarną Route du Rhum. W przyszłym roku czeka go największe wyzwanie – samotne regaty dookoła świata bez postojów w ramach Vendée Globe 2024.

Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia i audioprzewodnik

3. Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia i audioprzewodnik

Zwiedź niedokończone arcydzieło Antoniego Gaudíego – bazylikę Sagrada Familia – i odkrywaj tę piękną świątynię we własnym tempie. Poznaj jej historię dzięki wliczonemu w cenę audioprzewodnikowi. Przekonaj się na własne oczy, dlaczego ikoniczne dzieło Gaudíego z imponującymi fasadami i wnętrzem jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Podziwiaj połączenie form gotyckich i secesyjnych w tej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowli, która dominuje w panoramie Barcelony. Gaudí rozpoczął pracę nad świątynią Sagrada Familia w 1882 roku. To dzieło – będące obecnie prawdziwym symbolem Barcelony – do dziś pozostaje nieukończone. Pomimo to bazylikę koniecznie trzeba zobaczyć. 

Barcelona: bilet wstępu do parku Güell

4. Barcelona: bilet wstępu do parku Güell

Zarezerwuj bilet wstępu do parku Güell i zwiedzaj to wyjątkowe miejsce w swoim tempie. Podziwiaj kolorowe mozaiki autorstwa Gaudiego i zobacz schody wejściowe ze słynną na całym świecie salamandrą. Odpocznij od miejskiego zgiełku, spacerując przez zielone ogrody. Zrób wspaniałe zdjęcia Barcelony ze znajdujących się tu punktów widokowych.  Zaprojektowanie tego miejsca zlecił Gaudíemu Eusebi Güell – kataloński przedsiębiorca, który pragnął stworzyć na Muntanya Pelada (kat. „Łysa Góra”) park mieszkaniowy w stylu brytyjskim. W 1926 roku park Güell stał się publicznym parkiem miejskim. W 1969 roku uznano go za zabytek sztuki, zaś w 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż należy się udać do parku o godzinie określonej w rezerwacji, to można w nim pozostać tak długo, jak się zechce.

Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

5. Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

Odkryj Casa Batlló przy pomocy połączenia sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i uczenia maszynowego. Doświadcz w wyjątkowy sposób jednego z arcydzieł Antoniego Gaudiego – legendy architektury i designu. Wyrusz w podróż przez gaudiński wszechświat pełen pozornie niemożliwych projekcji wolumetrycznych, dźwięku binauralnego, czujników ruchu oraz porywających przestrzeni, smaków i zapachów. Wejdź do sypialni lorda Batlló (jeśli wybierzesz opcję złotą). Wejdź do niesamowitego pomieszczenia zwanego Gaudí Cube (unikatowej na skalę światową, sześciennej kostki z LED). Posłuchaj opisu dostępnego w 15 językach, a także ścieżki dźwiękowej specjalnie stworzonej przez kompozytorkę Dani Howard i wykonywanej przez Berlińską Orkiestrę Symfoniczną. Wśród oferowanych nowości można odkryć nowy rdzeń komunikacji pionowej zaprojektowany przez japońskiego architekta Kengo Kumę, zawieszoną w powietrzu 13-tonową drabinę z marmuru, pierwszy 6-stronny mapping wewnętrzny na patio z lampami Gaudiego i nowy sklep „Simbolic”.

Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

6. Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

Zobacz najlepsze atrakcje Barcelony w trakcie wycieczki hop-on hop-off piętrowym autobusem. Dzięki jednemu biletowi uzyskasz dostęp do dwóch tras, co pozwoli Ci zwiedzić najważniejsze miejsca. Każda trasa trwa około 2 godzin. Skorzystaj z bezpłatnej mapy, która pomoże Ci w zwiedzaniu, i słuchaj komentarza audio. Autobusy są wyposażone w elektryczny dach, który wysunie się i zakryje otwarte piętro w razie deszczu. Autobusy są dostosowane do potrzeb pasażerów z ograniczoną sprawnością ruchową oraz są wyposażone w siedzenia o anatomicznych kształtach i w ogrzewanie na obu pokładach. Na pokładzie autobusu jest obecny pracownik obsługi, który chętnie Ci pomoże, jeśli pojawi się taka potrzeba. East Route • Plac Kataloński • Port Vell • Museu d'Història de Catalunya • La Barceloneta • Port Olímpic • Poble Nou – zoo • Teatre Nacional – Auditori • Glories – Torre Agbar • Sagrada Família • Recinte Modernista de Sant Pau • Park Güell • Tibidabo • La Pedrera • Casa Batlló West Route • Plac Kataloński • Łuk Triumfalny • El Born – Ciutadella-zoo • Passeig Colom • World Trade Center • Jardines de Miramar • Fundació Joan Miró • Anella Olímpica • MNAC (Museo Nacional de Catalunya) • Poble Espanyol • Caixa Fòrum – Pavelló Mies van der Rohe • Plac Hiszpański • Estació de Sants • Camp Nou (F.C. Barcelona) • Plaça Pius XII-Palau Reial – Pavellons Guell-Monestir de Pedralbes • L'illa diagonal • Avinguda Diagonal • La Pedrera • Casa Batlló • Plac Kataloński

Barcelona: Wstęp bez kolejki do Casa Milà i audioprzewodnik

7. Barcelona: Wstęp bez kolejki do Casa Milà i audioprzewodnik

Obejrzyj budynek Casa Milà (La Pedrera) – jeden z najwybitniejszych i najbardziej innowacyjnych budynków XX wieku, który został zaprojektowany przez Antoniego Gaudíego u szczytu jego kariery. Ciesz się wstępem bez kolejki i skorzystaj z audioprzewodnika. Minąwszy fasadę tego nadzwyczajnego budynku przy eleganckiej ulicy Passeig de Grácia, podziwiaj przyciągające wzrok klatki schodowe i korkociągi kominów, które stały się symbolami Barcelony Gaudíego. Wejdź na dach budynku, aby przyjrzeć się z bliska jego krętej formie i strukturze wymyślnych kominów. Następnie wybierz się na poddasze, aby zobaczyć „Espai Gaudí” – jedyną wystawę poświęconą życiu i twórczości Gaudíego. Dowiedz się więcej o jego innowacjach architektonicznych dzięki prezentacji trójwymiarowych modeli budynków, planom budowlanym oraz historycznym fotografiom i filmom. Wykorzystaj w pełni wizytę w budynku La Pedrera, łącząc ją z nową atrakcją – La Pedrera Virtual Experience. Rzeczywistości mieszanej można tu doświadczać od 2022 roku. Decydując się na atrakcję La Pedrera Virtual Experience, przeniesiesz się do niezwykłej przestrzeni budynku La Pedrera, w czym pomogą Ci najnowocześniejsze zdobycze technologii. Zachwyć się połączeniem rzeczywistości z niesamowitymi elementami holograficznymi. Załóż okulary rzeczywistości mieszanej, dzięki którym wyruszysz w podróż do różnych epok i miejsc. Poczuj się tak, jakbyś stanowił(-a) część historii budynku.

Wstęp priorytetowy: Sagrada Família z przewodnikiem

8. Wstęp priorytetowy: Sagrada Família z przewodnikiem

Barcelona jest kolebką dzieł architektury stworzonych przez Antoniego Gaudíego – tworzącego w okresie modernizmu – wśród których znajduje się Sagrada Familia, jedna z najczęściej odwiedzanych budowli na świecie. Skorzystaj ze wstępu priorytetowego i zwiedź niesamowite wnętrza tej majestatycznej świątyni rzymsko-katolickiej, w której krzyżują się style gotyku i secesji. Każda z 5 naw tego zbudowanego na planie krzyża kościoła została bogato udekorowana symbolicznymi zdobieniami, które zobaczysz, korzystając z biletu wstępu bez kolejki. Wizyta w muzeum Sagrada Familia pozwoli Ci poznać życie i karierę Antonio Gaudíego. Znajdziesz tu rysunki, gipsowe rzeźby oraz obrazy ilustrujące historię i rozbudowę bazyliki od czasów jej powstania aż do dnia dzisiejszego. Projekt był bardzo ambitny; za życia Gaudíego wzniesiono mniej niż jedną czwartą konstrukcji, która wciąż jest w budowie i prawdopodobnie nie zostanie ukończona przed setną rocznicą śmierci architekta, czyli w 2026 roku!

Barcelona: Muzeum FC Barcelony – bilet na wycieczkę „Barça Immersive Tour”

9. Barcelona: Muzeum FC Barcelony – bilet na wycieczkę „Barça Immersive Tour”

Wyrusz w niezapomnianą podróż po olśniewającym świecie FC Barcelony w ramach wycieczki „Barça Immersive Tour”. Dzięki udziałowi w tej ekskluzywnej atrakcji dowiesz się więcej o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości klubu, którego stadion poddawany jest renowacji. Ta fascynująca wystawa z 18 interaktywnymi i audiowizualnymi instalacjami mieści się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni nieopodal stadionu Spotify Camp Nou. Przygodę rozpoczniesz w strefie powitalnej, gdzie nie tylko otrzymasz audioprzewodnik, ale też znajdziesz przydatne informacje. Koniecznie wykorzystaj okazję, by uchwycić niezapomniane chwile, odwiedzając punkt fotograficzny. Wejdź do tunelu immersyjnego „We are history”, gdzie imponujące dziedzictwo Barçy wprost ożyje na Twoich oczach za sprawą zachwycających zdjęć i cennych przedmiotów. Zobacz wyjątkową przestrzeń, którą poświęcono Johanowi Cruyffowi. Pozwól się oczarować strefie „Tots units fem força”, w której poznasz zarówno męską, jak i żeńską pierwszą drużynę FC Barcelony dzięki interaktywnym stacjom. Doświadcz emocji, jakie wywołuje instalacja „More than Achievements”. Za jej sprawą poznasz kultowe momenty w historii klubu, legendarnych piłkarzy oraz trofea, oglądając gole przy dźwiękach podniosłej muzyki. Główną atrakcję wycieczki stanowi zachwycający pokaz audiowizualny „Camp Nou Live”, dzięki któremu znajdziesz się w samym sercu stadionu, podziwiając panoramiczne widoki z wyjątkowego miejsca. W strefie „Espai Barça” dowiesz się więcej o przyszłości klubu. Za pomocą modeli, grafik i interesujących elementów audiowizualnych przedstawiono tu w szczegółach nowy dom wszystkich kibiców FC Barcelony. Weź udział w tej wyjątkowej podróży, poznając elementy stanowiące esencję FC Barcelony. Zanurzając się w historii, doświadczając emocji i poznając aspiracje, które definiują ten kultowy klub piłkarski, poczujesz się na trwałe związany(-a) z bogatym dziedzictwem Barçy. Z muzeum wyjdziesz bogatszy(-a) o wspaniałe wspomnienia.

Barcelona: Muzeum Picassa bez kolejki i z przewodnikiem

10. Barcelona: Muzeum Picassa bez kolejki i z przewodnikiem

Pomiń kolejki i odkryj historię i twórczość Picassa dzięki doświadczonemu przewodnikowi. Dowiedz się więcej o czasach, gdy kształtował się styl Picassa, i doceń geniusz artysty, podziwiając 4251 prac, tworzących wystawę stałą. Spotkaj się z przewodnikiem przy wejściu do muzeum. Wysłuchaj krótkiego wprowadzenia i zacznij odkrywanie kolekcji oraz wystaw czasowych, przedstawiających chronologicznie rozwój Picassa jako artysty. Zobacz prace z jego wczesnych dni w Barcelonie oraz dzieła z najważniejszych okresów twórczości. Podziwiaj takie arcydzieła jak „Wiedza i miłosierdzie”, „Royan” oraz cykl „Las Meninas”, czyli wariacje obrazu Velazqueza o tym samym tytule. Otwarte w 1963 roku Muzeum Picassa przedstawia również głęboki związek artysty z Barceloną. Była to intymna relacja, która ukształtowała się w młodości i trwała aż do śmierci. Dowiesz się też o innych artystach tworzących w czasach Picassa i jego nieustającym wpływie na świat sztuki. Na koniec wycieczki przewodnik zostawi Cię, aby umożliwić Ci dalsze zwiedzanie w swoim tempie i chętnie podzieli się rekomendacjami dotyczącymi innych interesujących miejsc.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Barcelona
W stolicy Katalonii czekają na Ciebie wyjątkowa architektura, barwne targowiska oraz smaczne tapas.

Najciekawsze atrakcje

Barcelona: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 819
Sortuj wg::
Strona 1 z 52

Niezwykłe doznania

Barcelona: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Barcelona

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Barcelona?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Barcelona

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Barcelona to:

Klasztor Montserrat

Barcelona: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Barcelona? Kliknij tutaj.

Barcelona: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 159 670 opinii

Park Guell jest bardzo piękny i byłem bardzo zadowolony z zakupu biletu w Get your Guide. Bilet do wydrukowania lub na smartfona dotarł w bardzo krótkim czasie. Oczywiście zdecydowanie zaleca się zakup biletu online, aby uniknąć długich kolejek w kasach biletowych i dotyczy to ogólnie każdej atrakcji. Ale wróćmy do Parku Guell... jest dużo wspinaczki, aby dostać się do różnych wejść, ale kiedy już tam dotrzesz, wysiłek jest dobrze wynagradzany. Park można przejść w całości bez wysiłku, aw najwyższej części rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całą Barcelonę... Dzieło Antoniego Gaudiego, które przenika cały park, jest po prostu BOskie

Musimy poinformować, że metrem jest 500 stromych metrów do pokonania i nie jest pokryty wieloma automatycznymi schodami do wejścia ... A bilet do muzeum w domu Gaudiego w centrum parku można zapłacić tylko przez Internet przez telefon za resztę cudownie .. Dobra robota

an extraordinary journey to an extraordinary place. Sagrada is a place like a fantasy novel where everything is perfectly designed and even the smallest detail has its extraordinary role and task. a place that will delight a child as well as a demanding adult.

Świetnie zorganizowane, kupujesz online, nie stoisz w żadnej kolejce, wchodzisz, pobierasz przewodnik i zwiedzasz;)

cudowne miejsce,trzeba koniecznie zobaczyć ,tak jak Wenecję