Dodaj daty

Baptysterium we Florencji

Baptysterium we Florencji

Baptysterium we Florencji – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Florencja: Katedra i kopuła Brunelleschiego - bilet i aplikacja audio

1. Florencja: Katedra i kopuła Brunelleschiego - bilet i aplikacja audio

Wyrusz w wzbogacającą trzydniową podróż po Florencji z naszą ekskluzywną przepustką, zapewniającą dostęp do cudów kopuły Brunelleschiego, ozdobnego baptysterium, majestatycznej katedry, muzeum Opera del Duomo i kultowej dzwonnicy Giotto. Zanurz się w bogatej historii miasta, sztuce i cudach architektury, odkrywając te słynne zabytki, z których każdy oferuje wyjątkowe spojrzenie na dziedzictwo kulturowe i mistrzostwo artystyczne Florencji. Zwiedzający mogą zanurzyć się w zapierających dech w piersiach widokach ze szczytu kopuły Brunelleschiego i zagłębić się w historyczne znaczenie, a wszystko to uzupełnione naszym audioprzewodnikiem opracowanym przez pasjonatów historii sztuki. Dzień przed wizytą otrzymasz wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o miejscu spotkania i instrukcjami pobrania naszej dołączonej mobilnej aplikacji audio na swoje urządzenia; nie zapomnij naładować telefonu i zabrać ze sobą słuchawek. W dniu wizyty na Kopule Brunelleschiego, przed wspinaczką, jeśli masz plecak, skorzystaj z bezpłatnej przechowalni bagażu, ponieważ nie możesz wejść do środka z małymi lub dużymi torbami.. Aby zapewnić niezapomnianą wspinaczkę na kopułę Brunelleschiego, uprzejmie prosimy odwiedzających o przestrzeganie zaplanowanej godziny i dnia zgodnie z rezerwacją, aby zapewnić płynne i przyjemne wrażenia. Jednak dzięki wygodzie naszej trzydniowej przepustki, reszta urzekającego kompleksu - w tym Baptysterium, Katedra, Muzeum Opera del Duomo i Dzwonnica Giotto - czeka na eksplorację w wolnym czasie w ciągu 72-godzinnego okna, co pozwala na elastyczność i wystarczająco dużo czasu na delektowanie się każdym wspaniałym miejscem. Podczas wizyty pamiętaj, że Baptysterium jest w trakcie renowacji mozaik na sklepieniu, co daje odwiedzającym możliwość bycia świadkiem słynnej włoskiej sztuki renowacji i pokazania słynnych i fascynujących prac renowacyjnych w kraju.

Florencja: Zwiedzanie katedry Duomo z przewodnikiem

2. Florencja: Zwiedzanie katedry Duomo z przewodnikiem

Poznaj historię Florencji podczas zwiedzania katedry Duomo. Spotkaj się ze swoim doświadczonym przewodnikiem i wyrusz na wycieczkę po jednym z najbardziej znanych miejsc we Florencji. Odkryj piękną i historyczną katedrę Duomo, słuchając fascynujących opowieści o Florencji i świątyni od licencjonowanego przewodnika. Dostępne są zestawy słuchawkowe, dzięki czemu możesz podziwiać dzieła we własnym tempie, jednocześnie słuchając komentarza przewodnika. Cofnij się do czasów, gdy Florencją rządziła rodzina Medyceuszy, jedna z najpotężniejszych i najbogatszych w historii Włoch. Wejdź do katedry, zobacz dekoracje wewnętrzne i dowiedz się, jak Filippo Brunelleschi stworzył kopułę. Podziwiaj niesamowity fresk „Sąd Ostateczny” Giorgio Vasariego. Zwiedź katedrę Santa Maria del Fiore, uważaną za jedną z najważniejszych na świecie. Przekonaj się, dlaczego ten kompleks znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Florencja: Bilet wstępu do Duomo z kopułą Brunelleschiego

3. Florencja: Bilet wstępu do Duomo z kopułą Brunelleschiego

Twoje bilety zostaną wysłane przez Whatsapp, iMessage lub e-mail wieczorem przed rozpoczęciem aktywności (między 17:00 a 19:00). Wejdź do wnętrza kopuły Brunelleschiego, jednego z najbardziej znanych zabytków we Florencji, kupując bilet wstępu. Wejdź na latarnię kopuły i zobacz panoramiczny widok na piękne czerwone dachy historycznego centrum przed zwiedzaniem kompleksu. Spoglądając na zewnątrz, możesz dostrzec malowniczą rzekę Arno, toskańskie wzgórza i nie tylko. Po zwiedzeniu kopuły kontynuuj zwiedzanie w kierunku katedry, dzwonnicy Giotta, baptysterium i innych obszarów. Będziesz zaskoczony wspaniałością katedry we Florencji. Podziwiaj żywe kolory i skomplikowane szczegóły Sądu Ostatecznego, gigantycznego fresku namalowanego przez Zuccariego i Vasariego. Będziesz także świadkiem trzech oryginalnych drzwi baptysterium, w tym Bramy Raju wykonanej przez Ghibertiego. Spędź czas na zwiedzaniu wspaniałego arcydzieła architektury w sercu Florencji.

Florencja: Bilety do Santa Maria del Fiore ze wspinaczką na kopułę

4. Florencja: Bilety do Santa Maria del Fiore ze wspinaczką na kopułę

Odkryj piękno katedry Santa Maria del Fiore podczas ekskluzywnej przygody. Podziwiaj XIII-wieczny gotycki kościół, perłę florenckiej architektury, który obecnie jest uważany za czwarty co do wielkości kościół w Europie. Ciesz się niezapomnianymi widokami i niesamowitymi historiami drugiej co do wielkości katedry we Włoszech. Wejdź po historycznych 463 schodach i podziwiaj piękne miasto Florencja z zupełnie innej perspektywy. Zobacz słynne freski Vasariego i Zuccari. Przejdź się po krypcie Santa Reparata i poznaj historię katedry w Muzeum Duomo. Wspinaj się we własnym tempie na sam szczyt największej kopuły na świecie zbudowanej przez Brunelleschiego. Odpocznij na szczycie i podziwiaj jeden z najbardziej niesamowitych widoków Florencji. We wnętrzu podziwiaj XVI-wieczne freski namalowane przez Vasariego i Zuccari.

Florencja: Zwiedzanie katedry, muzeum Duomo i baptysterium

5. Florencja: Zwiedzanie katedry, muzeum Duomo i baptysterium

Zwiedzaj kluczowe zabytki sakralne na placu Duomo we Florencji z wcześniej zarezerwowanymi biletami podczas wycieczki z przewodnikiem w małej grupie. Skoncentruj się na historycznym i kulturowym znaczeniu katedry Santa Maria del Fiore i jej uzupełniających struktur wyjaśnionych przez lokalnego przewodnika. Rozpocznij wycieczkę na placu Duomo. Dowiedz się więcej o kultowej katedrze i jej budowie na przestrzeni wieków oraz o tym, jak stała się centrum życia religijnego Florencji. Skorzystaj z wiedzy przewodnika, aby zrozumieć jej związek z resztą wspaniałych budynków na placu. Wejdź do katedry we Florencji z oddzielnej linii dla małych grup. Zobacz ją jako cud artystyczny ze względu na jej rozmiar i niesamowite marmurowe dekoracje. Ciesz się pięknem bezcennych skarbów sztuki gotyckiej i renesansowej. Uzyskaj pierwszeństwo wstępu do ośmiokątnego baptysterium św. Jana, najbardziej znanego z sufitu ozdobionego złotymi mozaikami i lśniących drzwi z brązu, zwanych Bramami Raju. Spójrz na reliefy na szczegółowych panelach. Dowiedz się, że nie są to oryginalne drzwi z brązu, a autentyczne drzwi wschodnie są obecnie wystawiane w muzeum. Przejdź dalej do Muzeum Duomo, gdzie wystawione są niesamowite arcydzieła, takie jak bramy baptysterium, rzeźby Donatella i oryginalne drewniane rusztowania kopuły. Możesz spędzić godziny wędrując po wystawach, ale Twój przewodnik skupi się na najważniejszych wydarzeniach, takich jak Pieta Michała Anioła i inne wspaniałe dzieła sztuki. Zdecyduj się wspiąć na Dzwonnicę Giotta (opcjonalnie) na koniec wycieczki z przewodnikiem, arcydzieło architektury gotyckiej, które stoi wysoko obok katedry. Wejdź na wieżę samodzielnie w zarezerwowanym czasie i podziwiaj panoramiczne widoki Florencji ze szczytu. Wspinając się na wieżę, podziwiaj skomplikowane szczegóły jej konstrukcji, w tym misterne rzeźby i kolorowe marmurowe elementy zewnętrzne.

Florencja: Bilety do katedry z biletem na kopułę Brunelleschiego

6. Florencja: Bilety do katedry z biletem na kopułę Brunelleschiego

Zwiedzaj katedrę we Florencji z biletem wstępu do tego kultowego zabytku. Odwiedź szczyt kopuły, baptysterium, kryptę, dzwonnicę Giotta i muzeum Opera del Duomo. Ciesz się samodzielną wycieczką po kopule i katedrze Santa Maria del Fiore. Po dotarciu na szczyt poczuj się jak na spacerze podniebnym nad miastem. Podziwiaj wspaniałe widoki na toskańską wieś i centrum Florencji, w tym Fiesole, obszar Chianti, centralny rynek, kościół Santa Croce, synagogę, kościół San Lorenzo, Palazzo Pitti, Ponte Vecchio i wiele innych. Możesz także odkryć fascynujące wnętrza katedry, w tym chrzcielnicę i kryptę. Dowiedz się więcej o tych cennych zabytkach katedry z audioprzewodnikiem. UWAGA. Wybrany przedział czasowy dotyczy tylko wspinaczki na kopułę, pozostałe muzea możesz zacząć zwiedzać od rana dnia wybranego na wspinaczkę. Pamiętaj, że w niedzielę czas otwarcia jest ograniczony ze względu na uroczystości religijne. Jeśli kupiłeś opcję z cyfrowym audioprzewodnikiem, musisz wymienić voucher w biurze lokalnego partnera (Slow Tour Tuscany) pod adresem Lungarno degli Acciaiuoli 10 black. Jeśli zakupiłeś opcję "Tylko bilet", otrzymasz cyfrowe bilety wstępu przez WhatsApp, SMS lub e-mail dzień wcześniej i będziesz mógł udać się bezpośrednio do wejścia do Cupoli bez wymiany vouchera.

Florencja: Wycieczka z przewodnikiem po katedrze z opcjonalną wspinaczką na kopułę

7. Florencja: Wycieczka z przewodnikiem po katedrze z opcjonalną wspinaczką na kopułę

Omiń długie kolejki do jednej z najpopularniejszych atrakcji Florencji i zaoszczędź cenny czas na ekspresowej wycieczce z przewodnikiem po katedrze Santa Maria del Fiore. Po wejściu do niesamowitego zabytku - znanego również jako Florence Duomo - podziwiaj sklepione sufity, skomplikowane witraże i piękne freski. Posłuchaj fascynującej historii powstania budynku od dedykowanego przewodnika, od jego początków jako kościoła z VII wieku do imponującej katedry o powierzchni 89 000 stóp kwadratowych, która stoi na jej miejscu dzisiaj. Dowiedz się o nowej technice inżynieryjnej stworzonej przez Filippo Brunelleschiego do budowy kopuły. Zobacz oszałamiający fresk Sądu Ostatecznego autorstwa Vasariego w kopule. Następnie skorzystaj z opcji pozostania i zwiedzania w wolnym czasie lub udaj się na Piazza del Duomo, aby podziwiać marmurową fasadę. Wybierz naszą opcję ulepszenia i wejdź na kopułę w swoim tempie, aby podziwiać najbardziej zapierające dech w piersiach widoki na Florencję. Ten ekskluzywny dostęp zapewnia indywidualne i inspirujące doświadczenie, pozwalając Ci zanurzyć się w oszałamiających panoramach w bardziej spokojnym otoczeniu. Twój bilet wstępu zapewnia nie tylko wstęp do katedry, ale także do baptysterium, dzwonnicy Giotta i muzeum Duomo, ważny przez 72 godziny po zakończeniu wycieczki. Zanurz się w dogłębnej eksploracji skarbów kultury Florencji, zapewniając rozszerzone i wzbogacające doświadczenie poza ekskluzywną wycieczką po katedrze.

Florencja: Duomo Skip-the-Line Wycieczka z przewodnikiem

8. Florencja: Duomo Skip-the-Line Wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się tą pouczającą wycieczką z przewodnikiem odkrywającą florenckie centrum religijne, spacerując z przewodnikiem po wszystkich budynkach rozległego Piazza del Duomo: baptysterium, dzwonnicy, katedrze i kończąc na zwiedzaniu wnętrza florenckiej katedry Santa Maria del Fiore, jednego z największych kościołów na świecie, z imponującymi kamiennymi filarami, witrażami i rewelacyjną kopułą z freskami. Podczas tej wycieczki z pominięciem kolejki, przejdź "poza linami", ograniczonym obszarem wzdłuż lewej nawy bocznej, dzięki czemu staniesz tuż przy ołtarzu głównym z ogromną kopułą Brunelleschiego i jego niesamowitymi freskami nad głową - to naprawdę wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie podczas pobytu we Florencji.

Florencja: Zwiedzanie kompleksu Duomo z biletem na wieżę Giotto

9. Florencja: Zwiedzanie kompleksu Duomo z biletem na wieżę Giotto

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po placu Duomo we Florencji i zwiedzaj dzwonnicę Giotto. Podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaoszczędź cenny czas, spacerując po największym placu Florencji, gdzie znajduje się katedra Santa Maria del Fiore. Odkryj złoty wiek Florencji, odkrywając najważniejszy punkt orientacyjny miasta i czwarty co do wielkości kościół na świecie. Posłuchaj o niektórych z najbardziej niezwykłych mistrzów gotyku i renesansu, którzy pomogli stworzyć katedrę we Florencji. Dowiedz się więcej o najstarszym i najbardziej czczonym budynku we Florencji, Baptysterium św. Jana. Podziwiaj wspaniałe złote mozaiki pokrywające wewnętrzną kopułę i absydy Baptysterium.

Florencja: Bilet wstępu na Kopułę Brunelleschiego i Duomo

10. Florencja: Bilet wstępu na Kopułę Brunelleschiego i Duomo

Wejdź na szczyt jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków Florencji - kopuły katedry Brunelleschiego we Florencji. Ta monumentalna kopuła nie tylko urzeka swoją wielkością i skalą, ale także niezwykłą konstrukcją, pokonując znaczące wyzwania architektoniczne swoich czasów. Zaprojektowana przez genialnego Filippo Brunelleschiego, budowa kopuły katedry we Florencji trwała około 15 lat. Po jej ukończeniu przewyższyła rozmiarami nawet starożytny Panteon, stając się największą kopułą w Europie w tamtych czasach. Wyrusz w podróż, aby odkryć genialne rozwiązania inżynieryjne stojące za kopułą Brunelleschiego, które pozostają rewolucyjne nawet jak na dzisiejsze standardy. Zanurz się w skarbach znajdujących się w katedrze we Florencji, znanej również jako katedra Santa Maria del Fiore, i podziwiaj kopułę Brunelleschiego. Tutaj napotkasz jeden z najwspanialszych włoskich witraży i szereg renesansowych arcydzieł. Dzięki tej ekskluzywnej wycieczce z pominięciem kolejki wejdziesz po 463 schodach na szczyt kopuły Brunelleschiego, oferując bliskie spotkanie z innym arcydziełem - Sądem Ostatecznym Zuccariego i Vasariego. Ten wyszukany fresk zdobi wnętrze florenckiej katedry, urzekając odwiedzających misternymi detalami i żywymi kolorami. Po tym inspirującym doświadczeniu, zanurz się w zapierających dech w piersiach panoramicznych widokach z tarasu kopuły katedry we Florencji, gdzie zobaczysz najbardziej znane zabytki Florencji w całej ich okazałości. Po zwiedzeniu kopuły skorzystaj z 3-dniowego karnetu, aby ominąć kolejkę i zobaczyć resztę kompleksu Duomo we Florencji. Odwiedź baptysterium, katedrę Santa Maria del Fiore, muzeum Opera del Duomo i dzwonnicę Giotto.

Liczba znalezionych atrakcji: 143
Sortuj wg::

Baptysterium we Florencji: najlepsze atrakcje w pobliżu

Baptysterium we Florencji: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Baptysterium we Florencji? Kliknij tutaj.

Baptysterium we Florencji: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(6157 recenzji)

Uwielbialiśmy naszą wycieczkę rikszą z przewodnikiem ze Stephano. Był doskonałym przewodnikiem i podzielił się z nami sztuką, architekturą i historią Florencji. Ponadto zaoszczędziliśmy czas, ponieważ Stephano mógł z łatwością poruszać się po ruchliwych obszarach. bardzo podobała nam się ciepła i urocza osobowość Stephano. Zdecydowanie polecamy przejażdżkę rikszą, a jeśli będziesz mieć szczęście, możesz spotkać Stephano!

przewodnik Ana był bardzo dobry! ! Wyjaśnienie nie tylko zrozumiałe, ale także kulturalne i szczegółowe. Widać wielką pasję, a on potrafi przekazać wielką pasję do sztuki, historii Duomo, Florencji i mitycznych postaci tamtych czasów. Nigdy nie znudzi ci się słuchanie tego. Fantastyczny! Gratulacje. Rodzina Aterno

Tęskniliśmy za naszą trasą, od razu do nas zadzwonili, dali nam bilety i poinstruowali, dokąd mamy się udać na własną rękę. Mój mąż nie czuł się dobrze, więc daliśmy radę. Bardzo miło, że próbowali z nami współpracować. Czasami możesz kontrolować tylko to, na co masz wpływ.

Mieliśmy bardzo miłą wycieczkę. Wszystko bardzo ciekawie i zrozumiale wytłumaczone. Musieliśmy zarezerwować wycieczkę w języku angielskim, ponieważ nie było żadnej w języku niemieckim. Mimo że moja znajomość języka angielskiego jest tak dobra, wszystko zrozumiałem. Szczyt!

Przewodnik, Patrizia, wyjątkowy. Bardzo miły i bardzo dobry w byciu śledzonym i słuchanym. Bardzo przedsiębiorczy i przede wszystkim uparty.