Baptysterium św. Jana

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Baptysterium św. Jana: najlepsze atrakcje w pobliżu

Baptysterium św. Jana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Florencja: Duomo i kopuła Brunelleschiego - mała wycieczka grupowa

Florencja: Duomo i kopuła Brunelleschiego - mała wycieczka grupowa

Dołącz do swojego przewodnika podczas kompleksowej wycieczki po kompleksie Duomo we Florencji, gdzie zobaczysz najważniejsze zabytki w sercu religijnego centrum stolicy Toskanii. Wejdź do katedry Santa Maria del Fiore z osobnej linii dla małych grup. Podziwiaj zapierającą dech w piersiach sztukę i architekturę. Poznaj historię i znaczenie tego kultowego punktu orientacyjnego. Odkryj jego sekrety i ukryte skarby wraz z przewodnikiem eksperta. Skorzystaj z pierwszeństwa dostępu do ośmiokątnej baptysterium św. Jana we Florencji, słynącej ze wspaniałego sufitu ze złotej mozaiki i imponujących drzwi z brązu, znanych jako Bramy Raju. Podziwiaj misterne reliefy na panelach dekoracyjnych. Poznaj wspaniałe Muzeum Duomo we Florencji, w którym znajduje się imponująca kolekcja bezcennych dzieł sztuki i artefaktów z bogatej historii miasta. Z doświadczonym przewodnikiem odkryj fascynujące eksponaty, takie jak oryginalne drewniane rusztowania użyte do budowy kultowej kopuły. Zobacz zapierające dech w piersiach rzeźby Donatello i słynne Bramy Raju z Baptysterium. Poświęć trochę czasu na podziwianie Piety Michała Anioła i innych niesamowitych dzieł sztuki, poznając ich historię i znaczenie ze swojego fachowego przewodnika. Dzięki wcześniej zarezerwowanym biletom czasowym masz pierwszeństwo przed wejściem na 463 stopnie słynnej Kopuły Brunelleschiego, najważniejszej atrakcji kompleksu katedralnego we Florencji. Wchodząc na górę, podziwiaj łukową konstrukcję o szerokości 50 stóp, zbudowaną 50 metrów nad ziemią bez rusztowania. Wewnątrz podziwiaj wspaniałe freski Sądu Ostatecznego autorstwa Giorgio Vasariego i Federico Zuccari, uważane za jedne z największych fresków na świecie. Na szczycie Kopuły rozkoszuj się najlepszymi wrażeniami w mieście, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na Toskanię i Florencję. Twoja karnet Brunelleschi daje Ci możliwość pełnego poznania wszystkich elementów kompleksu Duomo.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Z Rzymu: Florencja i Toskania - jednodniowa wycieczka szybkim pociągiem

Z Rzymu: Florencja i Toskania - jednodniowa wycieczka szybkim pociągiem

Skróć czas podróży do Florencji o połowę, podróżując szybkim pociągiem i wykorzystaj niezapomnianą jednodniową wycieczkę, odkrywając kolebkę renesansu i dom geniuszy artystycznych, takich jak Michał Anioł, Dante, da Vinci, Machiavelli i Galileusz. Po wyjściu z pociągu spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wyrusz na pieszą wycieczkę, aby odkryć wspaniałe piękno Florencji i jej bogatą historię. Podczas spaceru urokliwymi uliczkami Florencji usłyszysz historie o ambicjach, chciwości i władzy Medyceuszy oraz o tych, którzy odważyli się spiskować przeciwko nim. Miń słynne zabytki, takie jak florencka katedra, wspaniała kopuła Brunelleschiego i baptysterium św. Jana, ozdobione słynnymi "Bramami Raju". Zobacz Piazza della Signoria, polityczne serce Florencji, gdzie stoi replika słynnego na całym świecie posągu Dawida Michała Anioła. Kierując się w stronę rzeki Arno, przejdź się obok Muzeum Uffizi i zobacz słynny Korytarz Vasariego, 1-kilometrowy wiadukt zaprojektowany w celu połączenia wyszukanej rezydencji Medyceuszy z Uffizi. Po zrobieniu wspaniałych zdjęć słynnego Ponte Vecchio, Twoja piesza wycieczka po Florencji dobiegnie końca. Po pieszej wycieczce po Florencji wybierz jedną z następujących opcji: Czas wolny we Florencji: Ciesz się 5,5-godzinnym czasem wolnym - zjedz lunch, a następnie spaceruj po wspaniałej Florencji na własną rękę, zanim udasz się na stację w drodze powrotnej do Rzymu. Jeśli to możliwe, zarezerwuj wizytę, aby zobaczyć najcenniejszą rzeźbę Michała Anioła: Dawida znajdującego się w Muzeum Accademia. LUB Degustacja wina w Toskanii i San Gimignano: Ciesz się degustacją wina i lunchem w rodzinnej toskańskiej winiarni, a następnie odwiedź San Gimignano Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy podczas rejsu przez idealnie wypielęgnowane wzgórza Toskanii i dotrzyj do niezależnej winiarni z widokiem na średniowieczne wieże San Gimignano. Zobacz, jak wiekowe tradycje winiarskie zostały włączone do nowoczesnej produkcji dzisiejszych wysoko cenionych win. Dowiedz się trochę o żargonie winiarskim, takim jak inicjały DOCG i co klasyfikuje wino jako "Super-Tuscan". Poznaj fascynującą historię tej rodzinnej winiarni podczas kameralnej degustacji. Każde wino jest łączone z lokalnymi wędlinami, serami, pieczywem i oczywiście oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia produkowaną na terenie winnicy. Degustacja wina i potraw zakończy się lunchem z pierwszego dania. Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem tej toskańskiej wycieczki jest wizyta w urokliwym miasteczku San Gimignano. Ciesz się wolnym czasem, aby podziwiać 14 pozostałych średniowiecznych wież, typowe toskańskie brukowane uliczki, sklepy rzemieślnicze i oczywiście gelaterie. Z San Gimignano wróć na stację kolejową we Florencji, aby udać się w szybką podróż powrotną do Rzymu.

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Przebij się przez olśniewający labirynt wąskich brukowanych uliczek Sieny, poznając jej fascynującą i barwną historię podczas tej wycieczki audio z przewodnikiem. Założona jako osada etruska, do 1100 roku Siena stała się potężnym miastem-państwem dzięki silnej armii oraz kwitnącemu przemysłowi bankowemu i handlowemu. Przez następne stulecia Republika Sieny stała się ważnym ośrodkiem średniowiecznej i renesansowej sztuki i nauki, wpływając na artystów z całych Włoch i Europy. Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o historii miasta i zobaczysz niektóre z jego najbardziej znanych zabytków. Twój spacer zaczyna się na słynnym XIII-wiecznym Piazza del Campo w Sienie, wspaniałym głównym placu, na którym latem co dwa lata nadal odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Tutaj opiszę bogatą historię miasta, dzieląc się anegdotami i wskazując główne atrakcje placu, w tym Palazzo Pubblico, sieneński ratusz z majestatyczną dzwonnicą. Stamtąd przejedziesz przez stare miasto, zatrzymując się na krótko przed najstarszą siedzibą banku na świecie, bankiem Monte dei Paschi di Siena, założonym w 1472 roku. Zobaczysz kilka wspaniałych punktów widokowych, zanim dotrzesz do przed Duomo, jednym z najbardziej imponujących przykładów włoskiej architektury gotyckiej we Włoszech.

Florencja: Plac Duomo i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

Florencja: Plac Duomo i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

Zwiedzaj nowe punkty widokowe Florencji ze swoim przewodnikiem. Zobacz katedry i mozaiki sprzed wieków, a następnie wejdź na dzwonnicę Giotto, aby podziwiać niesamowity widok na miasto. Najpierw odkryj piękno katedry Santa Maria del Fiore podczas tej wyjątkowej przygody. Podziwiaj z zewnątrz XIII-wieczny gotycki kościół, perłę florenckiej architektury, który obecnie jest uważany za czwarty co do wielkości kościół w Europie. Następnie dowiedz się, jak XIII wiek reprezentował złoty wiek Florencji. Dowiedz się o tym okresie politycznego i gospodarczego wzrostu, który musiał zostać pokazany jako niesamowity pomnik. Na koniec obejrzyj najstarsze mozaiki Florencji zdobiące kopułę słynnej baptysterium św. Jana. Poznaj fascynujące historie Florentczyków, które czerpały inspirację z najstarszego budynku we Florencji. Wejdź na dzwonnicę Giotto po wycieczce z przewodnikiem.

Siena: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Siena: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej katedry. Odwiedź wyjątkowe Baptysterium św. Jana z fasadą wciąż w budowie, wciąż natkniesz się na słynne wzgórze imponującego Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zagubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego wyjątkowymi i światowej sławy eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego przeznaczonego do opieki nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Przejdź się po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Siena: Gra ucieczki i wycieczka

Siena: Gra ucieczki i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Sienie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana z wciąż budowaną fasadą, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego wyjątkowymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego zajmującego się opieką nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Florencja: Gra i wycieczka po mieście na Twoim telefonie

Florencja: Gra i wycieczka po mieście na Twoim telefonie

Szukasz ciekawego sposobu na zwiedzanie miasta we własnym tempie? W takim razie ta gra jest stworzona dla Ciebie! Zabawisz całą swoją grupę ciekawymi pytaniami, jednocześnie ucząc ich ciekawych faktów o mieście. Twoja misja (jeśli zdecydujesz się ją przyjąć): Jackson Wilde, słynny odkrywca miasta, potrzebuje twojej pomocy... Pomóż mu rozwiązać quizy, aby zebrać jak najwięcej punktów. W tej aktywności zostaniesz poprowadzony przez następujące lokalizacje: 1. Bazylika Santa Maria Novella 2. Baptysterium 3. Duomo 4. Kampanila Giotta 5. Piazza della Signoria 6. Palazzo Vecchio 7. Bazylika Santa Croce 8. Piazzale degli Uffizi 9. Ponte Vecchio 10. Pałac Pitti Pobierz aplikację na Androida lub iOS (lub uzyskaj do niej dostęp bezpośrednio przez przeglądarkę), aby uzyskać dostęp do zabawnej misji, wielu quizów, a także przewodników po mieście na temat każdego zabytku. Czy jesteś gotowy na zwiedzanie Florencji?

Florencja: Wycieczka z przewodnikiem po kopule Brunelleschiego z pominięciem kolejki

Florencja: Wycieczka z przewodnikiem po kopule Brunelleschiego z pominięciem kolejki

Odkryj zapierającą dech w piersiach katedrę Santa Maria del Fiore we Florencji, znaną jako jeden z najważniejszych i najwspanialszych cudów architektury na świecie. Wyrusz na pouczającą wycieczkę z przewodnikiem, która zapewnia wyłączny dostęp do całego kompleksu, w tym niezwykłej kopuły Brunelleschiego. Rozpocznij swoją podróż od zagłębienia się w fascynujące historie otaczające florencką katedrę, opowiadane przez licencjonowanego przewodnika. Zanurz się w zawiłościach dekoracji wnętrz, odkryj genezę kopuły i daj się oczarować wspaniałemu freskowi Giorgio Vasariego, Sąd Ostateczny. Po wycieczce z przewodnikiem skorzystaj z 3-dniowej przepustki na zwiedzanie dzwonnicy Giotta, baptysterium św. Jana, Museo dell'Opera del Duomo i katedry Santa Maria del Fiore we własnym tempie.

Siena: Najciekawsze atrakcje

Baptysterium św. Jana: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Baptysterium św. Jana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Baptysterium św. Jana? Kliknij tutaj.

Baptysterium św. Jana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(1044 recenzji)

Z Florencji złapaliśmy pociąg, potem taksówką z dworca do centrum. Wizyta w krypcie i baptysterium była interesująca, ale katedra była oczywiście główną atrakcją. Przygotuj się na dość trudną wspinaczkę wąskimi krętymi schodami do dwóch mostów widokowych. Obsługa bardzo niegrzecznie cię popędza, ale wspaniałe widoki sprawiają, że warto. Jeśli to możliwe, spędź tutaj więcej niż jeden dzień, ponieważ jest tu tak wiele do zobaczenia z dala od tłumów.

10/10 Gorąco polecam zakup tego online!!! Korzyści z korzystania z „linii biletowej online” są ogromne. Było tak gorąco, a regularna kolejka była baaaardzo długa. Ale z biletem online zajmuje mi to jakieś 4 minuty i gotowe. Kiedy zamienisz swój bilet online na bilet Real, możesz kupić wycieczkę VIP po Katedrze za około 7 €. Co jest tego warte. Prywatna wycieczka z małą grupą po ukrytych przejściach katedry !!!

wspaniałe przeżycie, katedrę warto zobaczyć jeszcze raz. Rezerwacja biletów była bardzo wygodna, a operatorzy byli przyjaźni. jedynym bolesnym punktem są goście, większość z nich okazuje brak szacunku.

Karnet jest bardzo wygodny w użyciu, punkt widokowy na dachu muzeum operacyjnego to wspaniałe przeżycie!

Warto poinformować, że w każdym miejscu znajdują się różne wejścia do różnych punktów zwiedzania