Dodaj daty

Baptysterium św. Jana

Baptysterium św. Jana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Florencja: Duomo Complex Tour z biletem Giotto Tower

1. Florencja: Duomo Complex Tour z biletem Giotto Tower

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po placu Duomo we Florencji i zwiedzaj dzwonnicę Giotto. Podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaoszczędź cenny czas, spacerując po największym placu Florencji, gdzie znajduje się katedra Santa Maria del Fiore. Odkryj złoty wiek Florencji, odkrywając najważniejszy punkt orientacyjny miasta i czwarty co do wielkości kościół na świecie. Posłuchaj o niektórych z najbardziej niezwykłych mistrzów gotyku i renesansu, którzy pomogli stworzyć katedrę we Florencji. Dowiedz się więcej o najstarszym i najbardziej czczonym budynku we Florencji, Baptysterium św. Jana. Podziwiaj wspaniałe złote mozaiki pokrywające wewnętrzną kopułę i absydy Baptysterium.

Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

2. Siena: karnet na kompleks katedralny z audioprzewodnikiem (OPA SI PASS)

Wykorzystaj w pełni swój czas w Siena Duomo dzięki biletowi obejmującemu wszystkie obszary z wyjątkiem dachu. Odkryj historię kompleksu, słuchając pouczającego komentarza na temat dołączonego audioprzewodnika. Wejdź do katedry i podziwiaj jej rozmach, spacerując po mozaikowej marmurowej posadzce. Podziwiaj rzeźby, takie jak Uczta Heroda Donatella i św. Pawła Michała Anioła, wśród innych dzieł sztuki rozsianych po katedrze. Odwiedź baptysterium San Giovanni w Duomo, aby podziwiać wspaniałą chrzcielnicę. Stąd udaj się do Krypty, podziemnej dzielnicy, która pozostawała ukryta przez ponad siedem wieków. Następnie przejdź się po Bibliotece Piccolomini i podziwiaj żywe i kolorowe freski, które zdobią jej ściany. Podziwiaj wspaniałe dzieło Pinturicchio, które przedstawia dziesięć epizodów z życia papieża Piusa II. Wejdź do Museo dell'Opera, w którym znajduje się wybór fragmentów archeologicznych i dzieł sztuki, które niegdyś były częścią katedry. Zobacz różnorodne gotyckie rzeźby Giovanniego Pisano oraz obrazy Ambrogio i Pietra Lorenzettiego. Udaj się do Oratorium San Bernardino, aby podziwiać kolekcję Diecezjalnego Muzeum Sztuki Religijnej, którego centrum znajduje się w górnej kaplicy oratorium. Odkryj różnorodne obrazy sieneńskie z okresu od XIII do XVIII wieku. Zakończ wizytę w kompleksie wspinaczką na punkt widokowy Facciatone. Zachwyć się niezapomnianym widokiem na miasto Siena i piękne wzgórza Toskanii.

Florencja: Duomo i kopuła Brunelleschiego - mała wycieczka grupowa

3. Florencja: Duomo i kopuła Brunelleschiego - mała wycieczka grupowa

Dołącz do swojego przewodnika podczas kompleksowej wycieczki po kompleksie Duomo we Florencji, gdzie zobaczysz najważniejsze zabytki w sercu religijnego centrum stolicy Toskanii. Wejdź do katedry Santa Maria del Fiore z osobnej linii dla małych grup. Podziwiaj zapierającą dech w piersiach sztukę i architekturę. Poznaj historię i znaczenie tego kultowego punktu orientacyjnego. Odkryj jego sekrety i ukryte skarby wraz z przewodnikiem eksperta. Skorzystaj z pierwszeństwa dostępu do ośmiokątnej baptysterium św. Jana we Florencji, słynącej ze wspaniałego sufitu ze złotej mozaiki i imponujących drzwi z brązu, znanych jako Bramy Raju. Podziwiaj misterne reliefy na panelach dekoracyjnych. Poznaj wspaniałe Muzeum Duomo we Florencji, w którym znajduje się imponująca kolekcja bezcennych dzieł sztuki i artefaktów z bogatej historii miasta. Z doświadczonym przewodnikiem odkryj fascynujące eksponaty, takie jak oryginalne drewniane rusztowania użyte do budowy kultowej kopuły. Zobacz zapierające dech w piersiach rzeźby Donatello i słynne Bramy Raju z Baptysterium. Poświęć trochę czasu na podziwianie Piety Michała Anioła i innych niesamowitych dzieł sztuki, poznając ich historię i znaczenie ze swojego fachowego przewodnika. Dzięki wcześniej zarezerwowanym biletom czasowym masz pierwszeństwo przed wejściem na 463 stopnie słynnej Kopuły Brunelleschiego, najważniejszej atrakcji kompleksu katedralnego we Florencji. Wchodząc na górę, podziwiaj łukową konstrukcję o szerokości 50 stóp, zbudowaną 50 metrów nad ziemią bez rusztowania. Wewnątrz podziwiaj wspaniałe freski Sądu Ostatecznego autorstwa Giorgio Vasariego i Federico Zuccari, uważane za jedne z największych fresków na świecie. Na szczycie Kopuły rozkoszuj się najlepszymi wrażeniami w mieście, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na Toskanię i Florencję. Twoja karnet Brunelleschi daje Ci możliwość pełnego poznania wszystkich elementów kompleksu Duomo.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

4. Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Florencja: Plac Duomo i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

5. Florencja: Plac Duomo i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

Zwiedzaj nowe punkty widokowe Florencji ze swoim przewodnikiem. Zobacz katedry i mozaiki sprzed wieków, a następnie wejdź na dzwonnicę Giotto, aby podziwiać niesamowity widok na miasto. Najpierw odkryj piękno katedry Santa Maria del Fiore podczas tej wyjątkowej przygody. Podziwiaj z zewnątrz XIII-wieczny gotycki kościół, perłę florenckiej architektury, który obecnie jest uważany za czwarty co do wielkości kościół w Europie. Następnie dowiedz się, jak XIII wiek reprezentował złoty wiek Florencji. Dowiedz się o tym okresie politycznego i gospodarczego wzrostu, który musiał zostać pokazany jako niesamowity pomnik. Na koniec obejrzyj najstarsze mozaiki Florencji zdobiące kopułę słynnej baptysterium św. Jana. Poznaj fascynujące historie Florentczyków, które czerpały inspirację z najstarszego budynku we Florencji. Wejdź na dzwonnicę Giotto po wycieczce z przewodnikiem.

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

6. Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Przebij się przez olśniewający labirynt wąskich brukowanych uliczek Sieny, poznając jej fascynującą i barwną historię podczas tej wycieczki audio z przewodnikiem. Założona jako osada etruska, do 1100 roku Siena stała się potężnym miastem-państwem dzięki silnej armii oraz kwitnącemu przemysłowi bankowemu i handlowemu. Przez następne stulecia Republika Sieny stała się ważnym ośrodkiem średniowiecznej i renesansowej sztuki i nauki, wpływając na artystów z całych Włoch i Europy. Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o historii miasta i zobaczysz niektóre z jego najbardziej znanych zabytków. Twój spacer zaczyna się na słynnym XIII-wiecznym Piazza del Campo w Sienie, wspaniałym głównym placu, na którym latem co dwa lata nadal odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Tutaj opiszę bogatą historię miasta, dzieląc się anegdotami i wskazując główne atrakcje placu, w tym Palazzo Pubblico, sieneński ratusz z majestatyczną dzwonnicą. Stamtąd przejedziesz przez stare miasto, zatrzymując się na krótko przed najstarszą siedzibą banku na świecie, bankiem Monte dei Paschi di Siena, założonym w 1472 roku. Zobaczysz kilka wspaniałych punktów widokowych, zanim dotrzesz do przed Duomo, jednym z najbardziej imponujących przykładów włoskiej architektury gotyckiej we Włoszech.

Siena: Gra ucieczki i wycieczka

7. Siena: Gra ucieczki i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Sienie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana z wciąż budowaną fasadą, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego wyjątkowymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego zajmującego się opieką nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

8. Siena: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej katedry. Odwiedź wyjątkowe Baptysterium św. Jana z fasadą wciąż w budowie, wciąż natkniesz się na słynne wzgórze imponującego Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zagubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego wyjątkowymi i światowej sławy eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego przeznaczonego do opieki nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Przejdź się po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Siena jak miejscowy (z licencjonowanym przewodnikiem)

9. Siena jak miejscowy (z licencjonowanym przewodnikiem)

Krótko mówiąc, ta trasa poprowadzi Cię przez fascynujący świat Palio, słynnego wyścigu konnego, który pokazuje dumę mieszkańców Sieny z ich Contrady i ich miasta. Spacerujemy malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, zbaczając z utartych szlaków masowej turystyki, zanurzając się w autentyczności i uroku, dzięki którym Siena znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze spotkamy znaczące postacie pochodzące z tego niezwykłego miasta, takie jak szanowana Santa Caterina. Zagłębimy się również w świeckie instytucje, takie jak średniowieczny szpital Santa Maria della Scala, jeden z najstarszych w Europie, oszałamiająca katedra (na zewnątrz) i obywatelska potęga, Palazzo Pubblico, ozdobiona wspaniałym Piazza del Campo. Te kultowe zabytki Sieny zapewnią Ci prawdziwą perspektywę od wewnątrz, pozwalającą naprawdę poznać miasto i zobaczyć je oczami miejscowego. Wyruszmy więc razem w tę ekscytującą podróż i pozwól, by czar Sieny rozwinął się przed Tobą!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg:

Baptysterium św. Jana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Baptysterium św. Jana? Kliknij tutaj.

Baptysterium św. Jana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 1044 opinii

Wizyta w katedrze jest bardzo przyjemna, szczególnie z odsłoniętymi odsłoniętymi podłogami, wydaje się, że jest zanurzona w wyjątkowym dziele sztuki. Wspinaczka na Facciatone jest tego warta; idzie się w górę w jednym rzędzie i z ograniczoną liczbą miejsc, z przystankiem w połowie drogi na pierwszym balkonie, a następnie idziemy dalej i docieramy na szczyt, podziwiając widok z góry. Pracownicy ochrony zarządzają ruchami, które odbywają się po spiralnych schodach. Wchodzisz i wychodzisz z tego samego punktu.

Wszystko bardzo warte zobaczenia! To, że trzeba wcześniej wymienić na miejscu vouchery z GetYour Guide na bilety, nie stanowi problemu. Problem polega na tym, że GetYourGuide niestety nie zapewnił miejsca wymiany (poza Sieną) i najpierw musieliśmy odwiedzić dwa sklepy z biletami, zanim w końcu wymieniliśmy kupony. W przeciwnym razie wszystko świetnie!

Oratorium znajduje się nieco dalej, poza starym miastem, obok Bazyliki San Francesco. Gdybyś był w katedrze i w muzeum .... i nie interesujesz się tak bardzo sztuką sakralną ..... Nie było tego dla mnie warto.Reszta jest absolutnie warta zobaczenia i imponująca

Bardzo kompetentny i sympatyczny Przewodnik, a to się liczy! Koordynacja Daty i Czasu przez Urząd jest trochę chaotyczna. Kosztowało nas 10 minut naszej wycieczki 200€.

Katedrálu v Siene sa oplatí vidieť. A určite by som odporúčal kúpiť lístok na celý komplex. Zaberie to tak dve hodiny.