Bangkok
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Bangkok: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Bangkok”

Bangkok – najciekawsze atrakcje

Najciekawsze atrakcje Bangkoku

Mimo zatłoczonych i pełnych życia ulic w stolicy Tajlandii można też znaleźć spokojne świątynie, pałace i ogrody. Co warto zobaczyć w Bangkoku? Wszystko! Oto kilka najciekawszych atrakcji, od których warto rozpocząć zwiedzanie:

Złoty Budda

Złoty Budda

Ważący 5,5 tony Złoty Budda znajduje się w dzielnicy chińskiej Bangkoku i cierpliwie czeka na zwiedzających w świątyni Wat Traimit.

Wat Arun

Wat Arun

Słynna buddyjska świątynia Wat Arun została nazwana na cześć hinduskiego bóstwa Aruny. Odwiedź ją o świcie, a zobaczysz odbite promienie słońca tworzące wspaniałą aurę.

Wat Pho

Wat Pho

W Wat Pho znajduje się słynny Leżący Budda, ale świątynia ta jest również pierwszym uniwersytetem publicznym w Tajlandii i miejscem narodzin masażu tajskiego.

Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew

Kolejna ze świątyń Bangkoku. „Świątynia Szmaragdowego Buddy” zawdzięcza swoją nazwę figurce Buddy wyrzeźbionej z jednego kawałka jadeitu. Dotykać jej może tylko król!

Wielki Pałac Królewski

Wielki Pałac Królewski

Wielki Pałac Królewski to prawdziwa uczta dla oczu i jedna z najwspanialszych atrakcji Bangkoku. Wspomniana wcześniej świątynia Wat Phra Kaew znajduje się wewnątrz jego murów.

Siam Park City

Potrzebujesz chwili odpoczynku od zwiedzania Bangkoku? Wybierz się do Siam Park City – najlepszego parku rozrywki i parku wodnego w mieście. Czynne codziennie.

Dom Jima Thompsona

Dom Jima Thompsona

Amerykański przedsiębiorca Jim Thompson stworzył swój wyjątkowy dom z fragmentów tradycyjnych tajskich domostw. Dom Jima Thompsona można zwiedzać podczas częstych i niedrogich wycieczek.

Bangkok: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Bangkok?

Najlepszą porą na zwiedzanie jest okres od listopada do stycznia, który Tajowie nazywają „porą chłodną”. Co prawda nadal jest wtedy gorąco i parnie, ale to jedyna pora roku, podczas której turyści się nie pocą, albo chociaż pocą się mniej.

Na ile dni przyjechać do Bangkoku?

Aby wyjazd do Bangkoku się opłacił, trzeba spędzić w mieście przynajmniej 3 noce, ale jeśli możesz, przyjedź na tydzień. Warto też zostać jeszcze dłużej i poznać całą Tajlandię.

Gdzie nocować w Bangkoku?

Przed rezerwacją noclegu, zastanów się, czego oczekujesz od wizyty w Bangkoku. Jeśli planujesz tylko szybki wypad, wybierz Rattanakosin, czyli „Stary Bangkok”, gdzie znajduje się większość zabytków miasta. Sukhumvit jest pełne ludzi i drogie, ale mimo to popularne wśród turystów, a dzielnica finansowa Silom w nocy staje się imprezowym centrum Bangkoku. Jeśli wolisz coś spokojniejszego, wynajmij pokój w pobliżu Banglamphu.

Przydatne informacje

 • Język
  Tajski
 • Waluta
  Baht tajski (THB, ฿)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +66
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Upały są najlżejsze w okresie od listopada do stycznia, co ułatwia zwiedzanie.

Bangkok: Wycieczki i bilety

Bangkok: Najciekawsze atrakcje

Tajlandia: Ciekawe miejsca

Bangkok: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bangkok? Kliknij tutaj.