Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Banff

Spaceruj pięknymi szlakami pośród lśniących jezior w samym sercu kanadyjskich Gór Skalistych.

Banff – nasze najbardziej polecane atrakcje

Banff: Bilet wstępu do gondoli Banff

1. Banff: Bilet wstępu do gondoli Banff

Wejdź na pokład tej kultowej 4-osobowej kabiny gondoli z dużymi oknami i zrelaksuj się. Podczas 8-minutowej przejażdżki na szczyt Sulphur Mountain możesz podziwiać widoki na miasto Banff, Bow Valley i sześć różnych pasm górskich. Będąc na szczycie góry, zachwyć się 360-stopniowymi widokami. Odwiedź interaktywne centrum Above Banff Interpretive Center, aby dowiedzieć się więcej o pierwszych odkrywcach, dzikiej przyrodzie i okolicy. Bilet obejmuje również "Above Banff Theatre", w którym wzniesiesz się ponad górskie szczyty i przez Bow Valley w filmowej podróży, która obejmuje wiele pokoleń. Po drodze spotkasz odważnych wspinaczy, wysoko latających narciarzy i oszałamiające ujęcia górskiej przyrody. Kilka malowniczych szlaków turystycznych prowadzi z dala od kompleksu szczytów. Jednym z najbardziej popularnych jest samodzielny szlak interpretacyjny Sulphur Mountain Boardwalk do Sanson's Peak i Sulphur Mountain Cosmic Ray Station, narodowego miejsca historycznego. Aby wypić drinka lub zjeść przekąskę na szczycie, odwiedź Castle Mountain Coffee Co. Jeśli szukasz pełnego posiłku, dokonaj rezerwacji w restauracji Northern Lights Alpine Kitchen w formie bufetu lub Sky Bistro, serwującej wyśmienitą kuchnię kanadyjską. Po zachodzie słońca w miesiącach zimowych (od połowy listopada do końca marca) przeżyj Nightrise - uhonorowanie magii tych świętych gór. Odkryj cztery wciągające stacje światła, dźwięku i projekcji rozmieszczone w budynku na szczycie - Cosmic Rays, Diamond Dust, Alpenglow i Frosted Waves.

Banff: wieczorna wycieczka piesza o zachodzie słońca i gwiazdach

2. Banff: wieczorna wycieczka piesza o zachodzie słońca i gwiazdach

Wybierz się na wieczorny spacer o zachodzie słońca i obserwuj wschodzące gwiazdy, podziwiając przyrodę w odległych miejscach na szlakach. Zobacz zachwycający zachód słońca w górach i poczuj podziw, gdy pojawią się pierwsze gwiazdy. Odkrywaj Park Narodowy Banff jak nigdy dotąd i podziwiaj przyrodę nocą. Bądź w towarzystwie profesjonalnych przewodników górskich i zobacz więcej okolicy przy użyciu czołówek i latarni. Wędruj lokalnymi szlakami wokół Banff i skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby zobaczyć, jak nocny świat budzi się do życia.

Z Banff: wycieczka krajoznawcza po Lake Louise i Moraine Lake

3. Z Banff: wycieczka krajoznawcza po Lake Louise i Moraine Lake

Poznaj słynne jeziora Banff podczas wycieczki z przewodnikiem po Lake Louise i Moraine Lake. Wypatruj po drodze zwierząt, takich jak jelenie, łosie i niedźwiedzie, i podziwiaj widoki na Górę Zamkową, zanim dotrzesz do pierwszego tego dnia jeziora. Posłuchaj opowieści swojego przewodnika o Parku Narodowym Banff, jego historii i lokalnych zwierzętach. Ciesz się 30-minutową wizytą nad Lake Louise. Wędruj słynną linią brzegową i rób zdjęcia jeziora na tle gór i lodowca Wiktorii.  Podziwiaj hotel Fairmont Chateau Lake Louise z zewnątrz lub wewnątrz. Odkryj jezioro Moraine, położone w surowej Dolinie Dziesięciu Szczytów z wodospadami i stosami kamieni. Wybierz się na krótki spacer z przewodnikiem do słynnego punktu widokowego Doliny Dziesięciu Szczytów lub zrelaksuj się i podziwiaj jezioro z linii brzegowej. Ciesz się wodą i klonowymi ciasteczkami w jeden z przystanków widokowych. Po 30-minutowej przerwie w punkcie widokowym wróć do Banff i odwieź Cię do hotelu.

Park Narodowy Banff: godzinna jazda konna wzdłuż rzeki Bow

4. Park Narodowy Banff: godzinna jazda konna wzdłuż rzeki Bow

Rozpocznij wycieczkę w Banff, gdzie spotkasz członka biura jeździeckiego, który cię odprawi i zapewni ci kask na jazdę. Stamtąd wyjdź z powrotem na słońce i spotkaj swojego wiernego konia. Za pomocą stopnia wejdź na konia pod kierunkiem przewodnika i naucz się podstawowych technik jazdy konnej. Podążaj za swoim przewodnikiem wzdłuż spokojnej rzeki Bow i obok historycznych gorących źródeł Cave and Basin - pierwotnego miejsca narodzin Parku Narodowego Banff. Obszar ten jest domem dla dzikich zwierząt pośród gęstych bagien i trawiastych łąk. Po drodze podziwiaj dziewicze widoki na wspaniałe Góry Skaliste. Po 1 godzinie malowniczej jazdy konnej wróć do stajni, gdzie wysiądziesz i pożegnasz się z koniem kilkoma pożegnalnymi poklepaniami.

Z Banff: Transfer do Moraine Lake i Lake Louise

5. Z Banff: Transfer do Moraine Lake i Lake Louise

Zarezerwuj transfer w jedną stronę między Banff, Moraine Lake i Lake Louise, aby nie musieć martwić się o prowadzenie samochodu, znalezienie taksówki ani dołączanie do tłumów w dużych autobusach Zapewnij sobie łatwy dojazd do jeziora Moraine, które w 2023 r. zostanie zamknięte dla pojazdów publicznych. Dzięki tej usłudze wahadłowej z łatwością dotrzesz do jeziora Moraine. A co najważniejsze, kupon można również wykorzystać na kolejny transfer w ramach tego samego rozkładu dnia, jeśli są dostępne miejsca. Poniżej znajduje się zaprojektowany rozkład jazdy wahadłowców: Poranny rozkład jazdy: Banff (8:30) -- Centrum dla odwiedzających Lake Louise (9:15) -- Parking komercyjny w Lake Louise (9:30 do 10:30) -- Moraine Lake (11:00 do 12:00) -- Lake Louise centrum dla zwiedzających (12:30) - Banff (13:30) Popołudniowy rozkład jazdy: Banff (14:00) -- Centrum dla odwiedzających Lake Louise (14:45) -- Parking komercyjny Lake Louise (15:00 do 16:00) -- Moraine Lake (16:30 do 17:30) -- Lake Louise centrum dla zwiedzających (18:00) - Banff (19:00) Mamy nadzieję, że spodoba ci się nasz bezproblemowy transfer. UWAGA: powyższy rozkład jest orientacyjny, autobus może być opóźniony z powodu złego stanu dróg, korków, nieoczekiwanych zdarzeń, złej pogody itp. Staramy się przestrzegać rozkładu. Ponadto opiekunowie są zobowiązani do zapewnienia fotelików samochodowych lub podstawek podwyższających, jeśli masz niemowlęta lub małe dzieci w oparciu o przepisy dotyczące transportu, a ta wycieczka nie zapewnia żadnych fotelików samochodowych ani podpórek.

Banff: wieczorna wycieczka z przewodnikiem po dzikich zwierzętach

6. Banff: wieczorna wycieczka z przewodnikiem po dzikich zwierzętach

Wybierz się na wieczorne safari i odkryj zwierzęta w Banff. Prowadzony przez twojego przewodnika eksperta, przeżyj spotkania z dziką przyrodą o zmierzchu. Gdy słońce zachodzi za skalistymi szczytami, dzika przyroda Parku Narodowego Banff staje się bardziej aktywna w chłodnych godzinach przed zmrokiem. Skorzystaj z okazji, aby być blisko niektórych z najdzikszych mieszkańców Banff. Zobacz łosia przechadzającego się po polanie lub owcę bighorn pasącą się na alpejskiej łące. Czasami możesz nawet zobaczyć niedźwiedzia grizzly węszącego przez krzak jagód. Poproś swojego przewodnika, aby zabrał Cię na utwardzoną wycieczkę autobusem drogowym, gdzie najprawdopodobniej zobaczysz stworzenia z Gór Skalistych. Dowiedz się, jak park chroni te zwierzęta i ich naturalne środowisko przed wieloma zagrożeniami dla ekosystemu.

Banff: rafting na rzece Kananaskis

7. Banff: rafting na rzece Kananaskis

Wycieczka Kananaskis Whitewater to spływ rzeką Whitewater, z którego każdy może się cieszyć. Od zabawnych fal, przez malownicze krajobrazy, przebijanie się przez bystrza, po pełne zabawy gry na spokojniejszych odcinkach rzeki; ta trasa ma coś dla każdego. Nie daj się zwieść tej rzece klasy 2-3, zapewnia duże pluski z bijącymi serce uderzeniami. Spotykamy się w naszej River Base lub wskakujemy do naszego bezpłatnego autobusu z Canmore, gdzie zostaniesz powitany i zameldowany przez jednego z naszych niesamowitych członków zespołu. Następnie ubieramy się w dostarczony kombinezon, kask, buty, kurtkę i kamizelkę ratunkową, gromadzimy się wokół naszej tratwy demonstracyjnej, aby przejść odprawę bezpieczeństwa i załadować autobusy na 5 minut jazdy do miejsca startu. Na miejscu spotkasz swojego zabawnego i zaufanego przewodnika. Zwróć szczególną uwagę na polecenia wiosłowania i ogólne instrukcje dotyczące twojego czasu na rzece. A teraz wskakuj na tratwę i ruszajmy na rafting! Po pełnej wrażeń przygodzie ponownie spotkasz się z naszymi autobusami na szybką 10-minutową przejażdżkę z powrotem do naszej River Base, aby się przebrać i napić się orzeźwiającego napoju bezalkoholowego. Otrzymasz również instrukcje, gdzie można obejrzeć i kupić zdjęcia z wycieczki. Twoja przygoda dobiegła końca, jeśli skorzystałeś z naszego transportu z Canmore, jesteśmy gotowi sprowadzić Cię z powrotem, jeśli spotkałeś nas w River Base, możesz cieszyć się resztą swojego czasu w kanadyjskich Górach Skalistych. Nie smuć się, będziemy tu zawsze, gdy będziesz gotowy na więcej zabawy!

Banff: popołudniowy spływ rzeką Kananaskis Whitewater

8. Banff: popołudniowy spływ rzeką Kananaskis Whitewater

Ciesz się spływem górskim idyllicznym odcinkiem rzeki Kanaskasis, idealną wycieczką dla rodzin, grup i nowicjuszy w raftingu. Podczas 4-godzinnej wycieczki spędzisz 1,5–2 godziny na rzece, zwiedzając dziewicze drogi wodne rzeki Kananaskis. Rozglądaj się za lokalną przyrodą i ciesz się niezrównanym pięknem kanadyjskiej dziczy. Spotkaj się w Nakoda Lakeside Lodge przy autostradzie 1A. Rozpocznij swoją przygodę z raftingiem w 45 minut jazdy samochodem od Banff lub Calgary. Ciesz się krótką malowniczą przejażdżką po kanadyjskiej wsi. Gdy już założysz kombinezony i inny sprzęt ochronny, przejedź wygodnym autobusem niedaleko punktu początkowego nad rzeką Kananaskis. Tutaj Twoi przewodnicy przekażą instrukcje dotyczące bezpieczeństwa i nauczą technik wiosłowania. Poczuj się wyposażony i gotowy do drogi, przygotowując się do wyprawy na rzekę. Wejdź na tratwę i rozpocznij podróż. Podziwiaj widoki podczas spokojnych odcinków rzeki. Ćwicz różne techniki wiosłowania ze swoim przewodnikiem. Obserwuj lokalną przyrodę, taką jak szybujące orły i jelenie przechadzające się wzdłuż brzegów rzeki. Następnie przygotuj się na pluskanie tratwą przez bystrza klasy 2-3 podczas podróży wzdłuż pięknego, zalesionego obszaru rzeki. Na koniec podróży skorzystaj z malowniczej platformy do mety, gdzie możesz pływać i pluskać się w wodzie. Wróć do podstawy rzeki, aby przybić piątkę i przekąski, aby uczcić przygodę raftingową. Ta wycieczka odbywa się od połowy maja do połowy września i jest idealna dla każdego, kto nigdy wcześniej nie pływał na rafcie lub nie umie pływać.

Z Banff: Wycieczka na lodowiec Athabasca i pole lodowe Columbia

9. Z Banff: Wycieczka na lodowiec Athabasca i pole lodowe Columbia

Odkryj lodowiec Athabasca podczas wycieczki z przewodnikiem z Banff. Podróżuj malowniczą drogą Icefields Parkway i wsiądź do pojazdu Ice Explorer, aby odkrywać niesamowity lodowiec. Przeżyj zapierające dech w piersiach widoki na dolinę Sunwapta, przechodząc przez Glacier Skywalk. Odbierz ze swojego hotelu Banff nowoczesnym minibusem przez przyjaznego przewodnika. Wyjeżdżając z Banff, Twój przewodnik powita Cię na wycieczce z przeglądem, dokąd udasz się, gdy usiądziesz i będziesz cieszyć się jazdą wzdłuż Icefields Parkway, jednej z najpiękniejszych tras widokowych na świecie. Skorzystaj z wycieczki, podczas której nie musisz nawigować ani obserwować drogi. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i skup się na amfiteatrze gór wznoszącym się nad nami, patrząc na dziką przyrodę na skraju lasu. Zatrzymaj się w Columbia Icefield Glacier Discovery Center i wsiądź do pojazdu Ice Explorer. Wjedź na lodowiec Athabasca, poznaj jego historię i poświęć trochę czasu na podziwianie widoków. Dotknij tej starożytnej tafli lodu, a nawet napij się czystej, zimnej wody prosto z lodowca. Udaj się na pobliską szklaną podłogę Glacier Skywalk i podążaj 1-kilometrowym chodnikiem, który prowadzi na platformę, na której szkło jest wszystkim, co oddziela Cię od 918-metrowego spadku. Zobacz gigantyczne lodowce wznoszące się nad tobą i podziwiaj widoki na spektakularną dolinę Sunwapta rozłożoną poniżej. Ciesz się malowniczym przystankiem na obfity zapakowany lunch z kanapką, sokiem, owocami, frytkami i ciasteczkami. Odwiedź kultowe zabytki wzdłuż Icefields Parkway, takie jak Bow Lake, górny bieg potężnej rzeki Bow, zanim wrócisz do Banff.

Banff: Sunshine Sightseeing Gondola i wyciąg krzesełkowy Standish

10. Banff: Sunshine Sightseeing Gondola i wyciąg krzesełkowy Standish

Ciesz się malowniczą przejażdżką gondolą Banff Sunshine Sightseeing Gondola i wyciągiem krzesełkowym Standish Sightseeing. Wybierz się na 2 zapierające dech w piersiach przejażdżki na wysokość 7825 stóp. Przygotuj się na niesamowite widoki na okoliczne kanadyjskie Góry Skaliste i ich krystalicznie czyste alpejskie jeziora. Banff Sunshine Gondola mieści 8 pasażerów w kabinie, pozwalając cieszyć się jazdą z rodziną i przyjaciółmi. Zacznij od podstawy na wysokości 5442 stóp i ciesz się 22-minutową przejażdżką gondolą na szczyt Sunshine Village na 7083 stóp. Gdy już tam będziesz, wybierz się na wędrówkę, aby odkryć ten najlepszy ośrodek narciarski i podziwiaj widoki na dolinę i jej dzikiej przyrody. Z Sunshine Village wybierz się na 8-minutową przejażdżkę wyciągiem krzesełkowym Standish na wysokość 7825 stóp - najwyższą wysokość widokową z dostępem do wyciągu w Parku Narodowym Banff. Podziwiaj 360-stopniowe, zapierające dech w piersiach widoki na Park Narodowy Banff i majestatyczne Canadian Rockies.

Najciekawsze atrakcje

Banff: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 153
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Banff

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Banff

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Banff to:

Jasper

Banff: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Banff? Kliknij tutaj.