Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ban Jelacic Square, Zagreb

Ban Jelacic Square, Zagreb – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka Best of Zagreb z przejażdżką kolejką linową

1. Wycieczka Best of Zagreb z przejażdżką kolejką linową

Rozpocznij wycieczkę od placu Ban Jelačić i podróżuj przez przeszłość i teraźniejszość Zagrzebia. Najpierw zatrzymaj się przy historycznym wejściu do Starego Miasta, XIII-wiecznej Kamiennej Bramie. Odwiedź plac św. Marka i zobacz kultowy kościół św. Marka oraz kościół św. Katarzyny z różowym sufitem. Przejdź przed wieżę Lotrščak i zobacz słynny wystrzał armatni w południe! Przejedź się jedną z najkrótszych kolejek linowych na świecie - słynną zagrzebską kolejką linową ze spektakularnymi widokami. Przejdź się tunelami zbudowanymi przez faszystów podczas II wojny światowej i odwiedź Krwawy Most, miejsce wielu konfliktów na przestrzeni wieków burzliwej przeszłości Zagrzebia. Zatrzymaj się na Dolac, największym zielonym targu w mieście i rozkoszuj się kolorami i aromatami tego tętniącego życiem targu. Zobacz wielką katedrę w Zagrzebiu w pobliżu, największy kościół w Chorwacji. Zakończ swoją podróż na placu Ban Jelačić.

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem

2. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w najstarszym i najpiękniejszym parku w Zagrzebiu, parku Zrinjevac. Ze Zrinjevaca udasz się na plac Ban Jelačića, a przewodnik opowie Ci historię powstania Zagrzebia i jak Zagrzeb otrzymał swoją nazwę. Przejdziesz wzdłuż Ilicy do kolejki linowej, która zabierze Cię do Gradec, jednej ze średniowiecznych osad. Spaceruj ulicami górnego miasta, zanurz się w bogatej historii i posłuchaj ciekawych opowieści o mieście. Zobaczysz najstarszą aptekę w Zagrzebiu i usłyszysz coś o metodzie leczenia w średniowieczu i przygotowywaniu leków. Wyjdziesz z Górnego Miasta jedyną zachowaną bramą - Bramą Kamienną. Dowiesz się, dlaczego za drzwiami znajduje się kaplica i o patronie miasta Zagrzeb. Również, dlaczego i przed kim mieszkańcy Gradeca potrzebowali ochrony w średniowieczu. Zjedziesz ulicą Radićeva i wejdziesz na ulicę Tkalčićeva małą uliczką zwaną Bloody Bridge. Z przewodnika dowiesz się, dlaczego ta mała uliczka ma tak symboliczną nazwę. Przejdziesz najsłynniejszy i najbardziej ruchliwy deptak w mieście i dowiesz się czegoś o stylu życia mieszkańców Zagrzebia. Przejdziesz przez park Opatovina do zielonego targu Dolac (otwartego w godzinach porannych), gdzie będziesz częścią zgiełku najsłynniejszego symbolu Zagrzebia. Z zielonego targu przejdziesz do katedry, najsłynniejszego symbolu Zagrzebia, a przewodnik opowie Ci najciekawsze fakty z jego burzliwej historii. Wycieczka kończy się na placu Ban Jelačića, gdzie pożegnasz się ze swoim przewodnikiem.

Safari fotograficzne w Zagrzebiu

3. Safari fotograficzne w Zagrzebiu

Dobra, ludzie, słuchajcie! Jeśli pasjonujesz się fotografią i pragniesz odkrywać nowe miejsca, Zagreb Photo Safari to Twój bilet na niezapomnianą przygodę! Wybierz swój smak: dzienny lub pod gwiazdami nocnymi! Mamy możliwości i nie zawahamy się ich użyć! Wybierz pomiędzy naszą Wycieczką Fotograficzną Dzienną a Wycieczką Fotograficzną Nocną. Chcesz zanurzyć się w złotym świetle poranka? Wybierz się na jednodniową wycieczkę rozpoczynającą się o 9:00. Pragniesz magii świateł miasta i lśniących ulic? Nasza nocna wycieczka rozpoczyna się o 17:00. Będąc z nami, odwiedzisz wszystkie popularne miejsca w Zagrzebiu, od wspaniałej katedry w Zagrzebiu po tętniący życiem plac Bana Jelačicia i kultowy kościół św. Marka. Ale trzymajcie się mocno, na tym nie poprzestaniemy! Poprowadzimy Cię do tajnych zakamarków, na które sam nigdy byś nie natknął się. Nasz profesjonalny fotograf? Są jak skarbnica wiedzy fotograficznej, gotowa zrzucić bomby wiedzy na temat kompozycji, oświetlenia i wszystkich tych sprytnych technik, które sprawiają, że Twoje zdjęcia robią wrażenie! Gdy już zachwycimy Cię pięknem Zagrzebia, zawieziemy Cię z powrotem do serca miasta, abyś mógł kontynuować zwiedzanie lub wrócić do swojego przytulnego hotelu. Po powrocie do domu nie zapomnij pochwalić się tymi wspaniałymi zdjęciami znajomym i rodzinie! Skorzystaj z okazji, stwórz wspomnienia i zrób niesamowite zdjęcia, aby na zawsze zapamiętać podróż do Zagrzebia. Gotowy na tę epicką przygodę? Naciśnij przycisk książki i przygotuj się na podbój Zagrzebia!

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z kolejką linową i transferami

4. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z kolejką linową i transferami

Spotkasz swojego przyjaznego przewodnika w centrum miasta. Na początku wycieczki miniesz katedrę, najwyższy budynek sakralny w mieście i być może najbardziej rozpoznawalny ze wszystkich. Po dokładnym zwiedzeniu wnętrza katedry przejdź do tętniącego życiem otwartego targu Dolac. Twój przewodnik zapewni ci wgląd w lokalną kuchnię, ponieważ wszystkie świeże lub domowe składniki są sprzedawane na tym rynku każdego dnia, więc nie wahaj się poprosić o wskazówki, jaki byłby najlepszy prezent dla twoich bliskich w domu. Następny przystanek to ulica Tkalčićeva, najbardziej ruchliwa ulica w centrum miasta i centralny punkt jego nocnego życia. Ta wąska ulica jest dziś wypełniona modnymi barami, klubami i restauracjami, ale w przeszłości w jej miejscu płynął potok, dzielący bliźniacze miasta Kaptol i Gradec, poprzedników Zagrzebia. Wycieczka piesza prowadzi następnie przez Most Splamiony Krwią, ulicę Radićeva i Kamienną Bramę, wspinając się na Górne Miasto - Gradec. Wśród interesujących miejsc znajduje się jezuicki barokowy kościół św. Katarzyny, kościół św. Marka z charakterystycznym kolorowym dachem, siedziby chorwackiego parlamentu i rządu, ratusz i różne muzea. Następnie następnym przystankiem jest Wieża Lotrščak, znana z armaty, która codziennie w południe wystrzeliwuje dokładny czas. Jest to również świetne miejsce na panoramę Zagrzebia i następne selfie. Stamtąd wybierz się na spacer po pięknej promenadzie Strossmayer, ulubionym miejscu miejscowych na romantyczne spacery, a następnie udaj się na przyjemną przejażdżkę kolejką linową Zagrzeb, znaną jako najkrótsza na świecie (tylko 66 m długości) w kierunku Dolnego Miasta . Ostatnimi przystankami prywatnej wycieczki po Zagrzebiu są Plac Kwiatowy i Plac Jelačicia, nazwany na cześć bana Josipa Jelačicia, najwybitniejszej postaci w historii Chorwacji. Twoja trasa zakończy się kilkoma ciekawszymi historiami i ciekawymi faktami z twojego wnikliwego przewodnika

Piękne Boże Narodzenie w Zagrzebiu - piesza wycieczka

5. Piękne Boże Narodzenie w Zagrzebiu - piesza wycieczka

Magiczne wycieczki świąteczne są dostępne tylko zimą, ponieważ zima w połączeniu z okresem Bożego Narodzenia nadaje Zagrzebiu odrobinę mistycyzmu i wyjątkowego piękna. Z lokalnym przewodnikiem zwiedzisz i zobaczysz najbardziej wspaniale udekorowane obszary Zagrzebia, takie jak ulica Tkalieva, katedra w Zagrzebiu i wieża Lotrscak. Wspaniała atmosfera na placu Ban Jelai, która jest obecna tylko o tej porze roku, oczaruje i uzupełni Twoją energię, podczas gdy zwiążesz się z lokalną kulturą i zwyczajami. Poznaj wyjątkowe zabytki i historie Zagrzebia, spacerując po malowniczych terenach, których każdy zakątek zachwyca i inspiruje.

Zagrzeb: Naprawdę niezapomniana kompletna wycieczka po Zagrzebiu

6. Zagrzeb: Naprawdę niezapomniana kompletna wycieczka po Zagrzebiu

Ta wycieczka jest idealna, jeśli masz cały dzień w Zagrzebiu i chcesz zobaczyć większość! Jest to najbardziej spokojna i kompletna wycieczka po Zagrzebiu, więc nigdy nie przegapisz najważniejszych atrakcji ani prawdziwej esencji kultury. Wygodna panoramiczna przejażdżka z Twojego hotelu pozwoli Ci zwiedzić całą dolną część miasta. W cenę wliczona jest również pyszna przerwa kawowa. Będzie wizyta na monumentalnym cmentarzu Mirogoj, jednym z najlepszych cmentarzy rzeźbiarskich w Europie, który wielu porównuje do paryskiego! Delektuj się Zagrzebiem oczami lokalnego przewodnika, który ożywi niesamowitą wycieczkę, pełną ciekawych spostrzeżeń!

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka po atrakcjach z biletem na kolejkę linową

7. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka po atrakcjach z biletem na kolejkę linową

Zanurz się w pełni w kulturze Zagrzebia podczas kompleksowej wycieczki po głównych zabytkach miasta z wnikliwym komentarzem. Odwiedź ruchliwy targ Dolac, posłuchaj tradycyjnej opowieści o Wiedźmie z Grich i podróżuj kolejką linową transportu publicznego jak lokalny. Chwyć aparat i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na malowniczy spacer z niesamowitymi punktami widokowymi na miasto z wzniesień. Zwiedź targ Dolac w starej średniowiecznej osadzie Kaptol i dowiedz się, co lubią jeść lokalni mieszkańcy. Zobacz genialny targ serów i skosztuj przekąsek, jeśli chcesz. Wjedź najkrótszą na świecie kolejką linową, aby ominąć niektóre pagórkowate odcinki, przejdź przez Kamienną Bramę i podziwiaj panoramiczne widoki spod armaty Grič. Odwiedź Plac Świętego Marka i spójrz na jego zabytkowy kościół. Spaceruj wzdłuż starej ulicy z pubami i otrzymuj rekomendacje na temat dobrego piwa rzemieślniczego. Zakończ swoją podróż na placu Ban Jelačić, głównym placu w mieście. Stąd możesz odkryć mnóstwo cukierni, winiarni lub restauracji, w których możesz pożreć lokalne potrawy.

Prywatna jednodniowa wycieczka do stolicy Chorwacji Zagrzebia inc. lokalny przewodnik

8. Prywatna jednodniowa wycieczka do stolicy Chorwacji Zagrzebia inc. lokalny przewodnik

Poznaj Zagrzeb i poznaj jego historię od średniowiecza po zimną wojnę podczas jednodniowej wycieczki z Wenecji. Śledź i słuchaj fascynujących opowieści lokalnego przewodnika, gdy zobaczysz zabytki, takie jak katedra w Zagrzebiu i kościół św. Marka. Ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie miasta. Rozpocznij wycieczkę od odbioru w wyznaczonym czasie z miejsca zakwaterowania w Wiedniu. Po krótkim wprowadzeniu kontynuuj podróż przez austriacką i słoweńską wieś, z przerwą na kawę i śniadanie w połowie drogi do Zagrzebia. Po przybyciu do Zagrzebia przywita Cię Twój anglojęzyczny przewodnik, który przedstawi Ci historię chorwackiej stolicy, w tym najsłynniejsze miejsca. Zobacz Plac Ban Jelacica, Górne Miasto, średniowieczną Kamienną Bramę, gotycką katedrę w Zagrzebiu, kościół i plac św. Marka oraz park Zrinjevac. Zapytaj o lokalne legendy i mity oraz o ukryte złoto pod Zagrzebiem. Dowiedz się o połączeniu dwóch miast Kaptol i Gradec w dzisiejsze miasto Zagrzeb oraz o tureckiej inwazji na miasto i jego obronie przed armatą Gric, która przekształciła się w nowoczesną tradycję. Poświęć czas wolny na lunch, zakupy lub odwiedź jedno z wielu centralnie położonych muzeów lub wystaw w okolicy, zanim wrócisz do swojego miejsca zakwaterowania w Wiedniu.

Wędrówka i degustacja w Zagrzebiu: Miasto, park przyrody, zamek, lokalne potrawy

9. Wędrówka i degustacja w Zagrzebiu: Miasto, park przyrody, zamek, lokalne potrawy

Zacznij od głównego placu, wybierz się na malowniczą przejażdżkę kolejką linową i wejdź na wieżę telewizyjną na szczycie Sljeme, odwiedź średniowieczną fortecę w środku lasu, wybierz się na wędrówkę po parku przyrody Medvednica i skosztuj lokalnych potraw podczas tej przygody na żywo. Dawno temu nasza wyspa dzieliła taniec z morzem, wykwintny rytm, który grał przez ponad 9 milionów lat. Fale szeptały opowieści do brzegów, aż zapadła cisza, odsłaniając transformację wyspy w majestatyczną górę Medvednica. Dziś, gdy stoimy u podnóża tej starożytnej góry, wspomnienia z przeszłości przeplatają się w naszych myślach, a Zagrzeb wyłania się, świadcząc o trwałych wątkach historii. Zaczarowany las, niegdyś żyjący śmiechem wróżek i zapachem warzonych eliksirów, stał się spokojnym parkiem przyrody. Średniowieczny zamek, milczący strażnik upływu czasu, teraz otwiera swoje podwoje jako centrum dla zwiedzających Medvedgrad, strażnik odwiecznych tajemnic. Przemierz tę nostalgiczną podróż z głównego placu Zagrzebia, gdzie echa przeszłości rozbrzmiewają w lasach Medvednicy - opowieść misternie utkana z wątków życia miasta, spokoju natury, szeptów historii i bogatych smaków lokalnych potraw. Rozpoczniesz tę epicką wyprawę od Rynku Głównego w Zagrzebiu, gdzie przewodnik przedstawi Ci krótkie wprowadzenie i wskoczysz do tramwaju do stacji kolejki linowej. Po wspinaczce na szczyt góry, z wieży telewizyjnej zobaczysz 360-stopniowy widok. Ze szczytu góry rozpoczyna się ośmiokilometrowa wędrówka w dół, która jest umiarkowana, a dla niektórych nawet wymagająca. Wędrówka po parku przyrody podzielona jest na dwie części, z których pierwsza prowadzi do średniowiecznego zamku i trwa około dwóch godzin. W zamku poznasz historię góry i zrelaksujesz się przed drugą częścią wędrówki. Druga część będzie trwała około godziny i wyprowadzi Cię z lasu Parku Przyrody do miasta. Wędrówka zakończy się w tradycyjnej restauracji, gdzie skosztujesz lokalnych potraw w trzydaniowym posiłku i poczujesz urok dawno minionych czasów. Po skosztowaniu tradycyjnych potraw z Zagrzebia przewodnik zabierze Cię do autobusu górskiego i tramwaju, który zawiezie Cię z powrotem na Rynek Główny.

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Ban Jelacic Square, Zagreb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ban Jelacic Square, Zagreb? Kliknij tutaj.