Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bamberg

Bamberg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem

1. Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem

Odkryj Bamberg i zobacz ponad 2400 zabytkowych budynków, malownicze kręte uliczki i średniowieczne kościoły, które czynią to miasto dziełem sztuki. Bamberg został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku – i nie bez powodu. Wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście i przekonaj się, jak udane połączenie imponującej architektury i barokowych kamienic jest udane. Zobacz, jak wyjątkowy jest Bamberg podczas obszernej wycieczki. Poczuj magię przeszłości, spacerując po mieście i podziwiając katedrę (bez zwiedzania wnętrza!), kościoły i klasztory, a także piękne mosty, wąskie uliczki, szerokie place, domy z muru pruskiego i barokowe fasady. Zobacz Stary Dwór, Nową Rezydencję, Ogród Różany i „Małą Wenecję”.

Bamberg: Jedzenie i piwo - wycieczka z przewodnikiem

2. Bamberg: Jedzenie i piwo - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj miasto Bamberg i poznaj jego bogatą tradycję warzenia piwa. Skosztuj różnorodnych lokalnych potraw i napojów, zdobywając dogłębny wgląd w lokalną historię i kuchnię. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przemierzaj starówkę miasta, dowiadując się więcej o prawie 1000-letniej tradycji warzenia piwa. Dowiedz się więcej o lokalnej kuchni, degustując różnorodne pyszne przysmaki, takie jak 2 rodzaje Bamberger Hörnla. Spróbuj różnych smaków lokalnego piwa, w tym słynnego piwa wędzonego. Pod koniec wycieczki możesz również wybrać pełne piwo, aby cieszyć się szeroką gamą interesujących smaków.

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem po historii piwa z opcjonalną degustacją

3. Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem po historii piwa z opcjonalną degustacją

Historia Bambergu jest misternie spleciona z historią piwa, co sprawia, że jest to idealne miejsce do podążania śladami browarnictwa od jego klasztornych początków, przez kwitnący handel chmielem, aż po światowe komercyjne słodownie. Dowiedz się więcej o sztuce warzenia piwa oraz poznaj zwyczaje i tradycje związane z piciem piwa. Odwiedź główne atrakcje miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj oryginalne miejsca wojny piwnej w Bambergu, poznaj Säufermännla i skosztuj przysmaków miasta w browarze pubowym. Po drodze zobacz Pfahlplätzchen, Eisgrube z Górnym Kościołem Parafialnym, Domberg i Sandstraße.

Bamberg: Wycieczka piesza po mieście

4. Bamberg: Wycieczka piesza po mieście

Odkryj współczesny Bamberg i jego burzliwą historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Nie spiesz się, aby podziwiać arcydzieła architektury miasta. Zobacz także Ratusz Staromiejski, średniowieczną katedrę, starą dzielnicę żydowską i stare miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj po mieście z przewodnikiem i odkryj słynny ratusz. Zrób kilka zdjęć ciekawego budynku zbudowanego na sztucznej wyspie na rzece Regnitz. Dowiedz się wszystkiego o średniowiecznej katedrze i historii jednej z najstarszych społeczności żydowskich w Niemczech. Poznaj Małą Wenecję i jej domy z muru pruskiego, niegdyś zamieszkane przez rybaków. Przejdź obok różnych browarów, tawern i kawiarni, które ożywiają ulice. Następnie skieruj się w stronę Nowej Rezydencji i jej barokowego Ogrodu Różanego z niesamowitym widokiem na miasto.

Bamberg: Wycieczka BierSchmecker® z przewodnikiem

5. Bamberg: Wycieczka BierSchmecker® z przewodnikiem

8 browarów Bamberg jest częścią tej fantastycznej wycieczki BierSchmecker®. Z mapą miasta w dłoniach można spacerować ścieżkami kultury piwowarskiej po bamberskiej starówce. Wybierz cztery browary, aby skosztować ich piw specjalnych za pomocą dołączonych kuponów i zabierz do domu pamiątkowy kufel do piwa, ręcznie wykonany i oznakowany emblematem Bambergu. W pakiecie znajduje się również para wędzonych trufli piwnych, a także broszura „Bamberg's world of beer”, zawierająca listę wszystkich browarów w mieście i regionie.

Bamberg: wciągająca średniowieczna wycieczka

6. Bamberg: wciągająca średniowieczna wycieczka

Poczuj średniowieczną magię ognia, miodu pitnego i maści czarownic we współczesnym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na interaktywną wycieczkę po Bambergu, mieście wybranym przez niemieckiego cesarza Henryka II w XI wieku na „drugi Rzym”. Zobacz dobrze zachowane budowle z XI wieku, od kolorowego ratusza po starożytną romańską katedrę. Dowiedz się, jak architektura miasta wpłynęła na formę i ewolucję urbanistyczną Europy Środkowej na przestrzeni wieków. Ale nie tylko oficjalna, pomniejszona historia miasta. Powitaj swojego przewodnika i wypij szklankę pysznego średniowiecznego miodu pitnego, zanim staniesz twarzą w twarz z tym, jak zwykli ludzie żyli, kochali i umierali, gdy świat był nadal zamieszkany przez demony i czarownice. Wciel się w rolę szlachetnej damy lub prostego rzemieślnika na czas trwania wycieczki. Doceń autentyczne rekwizyty i praktyczne podejście, które pozwolą ci zbierać wodę ze studni i rozpalać żar w piecu za pomocą krzesiwa jak ktoś ze średniowiecza.

Bamberg: Historyczna wycieczka po niemiecku z wizytą w browarze

7. Bamberg: Historyczna wycieczka po niemiecku z wizytą w browarze

Odkryj kulturę piwną Bambergu, odwiedzając ważne miejsca związane ze sztuką warzenia piwa i posłuchaj ekscytujących opowieści o chmielu i słodzie. Następnie zapraszamy na ekskluzywną wizytę w browarze Schlenkerla w Stephansberg, wraz z próbkami słodu i klinów. Posłuchaj o ważnej roli, jaką piwo odgrywa w Bambergu. Jedenaście rodzinnych browarów w Bambergu i około 60 browarów w pobliskiej dzielnicy Bamberger produkuje ponad 400 różnych rodzajów piwa, wszystkie ręcznie warzone, w tym zdobywcy międzynarodowych nagród, tradycyjne odmiany i nowe specjały. Różnorodność piw w Bambergu - od rauchbier (piwo wędzone) po frankońskie kellerbier, od piwa typu lager po piwo typu lager - jest niesamowita.

Procesy czarownic w Bambergu

8. Procesy czarownic w Bambergu

Jednym z najmroczniejszych rozdziałów w historii Bambergu są prześladowania czarownic, których ofiarą padły w XVII wieku setki mieszkańców. Polowanie na czarownice i czarnoksiężników nie ograniczało się w żaden sposób do rudowłosych kobiet czy starszych matek, jak każą nam sądzić powszechne stereotypy, ale obejmowało mężczyzn i kobiety ze wszystkich warstw społecznych, aż po burmistrzów Bambergu. Każdy, kto trafił do „Trudenhaus”, więzienia czarownic w Bambergu, był prawie stracony. Ta trasa zabierze Cię w długą historię polowań na czarownice w Bambergu. Na tym spacerze poznasz nie tylko mroczną przeszłość, ale także historię miasta i sposób, w jaki radziono sobie z nim do dziś.

Bamberg: piesza wycieczka po polowaniu z przewodnikiem

9. Bamberg: piesza wycieczka po polowaniu z przewodnikiem

Odkryj średniowieczne miasto Bamberg podczas wycieczki pieszej z przewodnikiem. Odwiedź słynne zabytki i ukryte skarby miasta i rozwiązuj zagadki podczas rodzinnego polowania na padlinożerców. Rozpocznij swoją przygodę na Dolnym Moście. Zanim udasz się do punktu początkowego, skonfiguruj wycieczkę na smartfonie, naładuj telefon i zabierz ze sobą słuchawki . Ciesz się ciepłą i żywą atmosferą, spacerując ulicami zabytkowego miasta. Podczas spaceru posłuchaj opowieści o historii i kulturze Bambergu. Zatrzymaj się na każdym z 9 tajemniczych przystanków, aby dowiedzieć się więcej o tym fascynującym mieście. Przejdź się obok słynnych zabytków Starego Ratusza, Rottmeisterhäuschen, katedry w Bambergu i kolumny Tattermanna. Odkryj ukryte sekrety Bambergu i zbieraj punkty, rozwiązując łamigłówkę poszukiwaczy śmieci. Wędrując po Starym Mieście, zatrzymaj wycieczkę, aby zatrzymać się na kawę, lody lub piwo. Jeśli podróżujesz z większą grupą, rywalizuj w zespołach, ustal limit czasu i na koniec porównaj wyniki.

Bamberg: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

10. Bamberg: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Poznaj dobrze zachowane Stare Miasto w Bambergu — wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO — podczas prywatnej pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Wejdź do katedry w Bambergu, poznaj historię i legendy miasta oraz posłuchaj o lokalnym wędzonym piwie podczas wycieczki, którą możesz dostosować do swoich zainteresowań. Rozpocznij swoją wycieczkę od spotkania ze swoim przewodnikiem w katedrze w Bambergu. Wejdź do cesarskiej katedry, aby podziwiać imponujący marmurowy grobowiec cesarza Henryka II i jego żony, cesarzowej Kunigunde, lub grób papieża Klemensa II, jedyny papieski grób w Niemczech. Następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta, centrum władzy cesarskiej i biskupiej od prawie tysiąca lat. Cofnij się w czasie do średniowiecznej Europy, podziwiając cuda architektury w mieście, w tym Stary Ratusz i Nową Rezydencję. Dowiedz się o legendarnej lokalnej opowieści o budowie Starego Ratusza, tajemnicy Bamberskiego Jeźdźca i Arcybiskupa Bamberskiego. Zobacz Kościół NMP i Małą Wenecję i dowiedz się od przewodnika o lokalnych browarach i wędzonym piwie.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 32
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Bamberg

Bamberg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bamberg? Kliknij tutaj.