Atrakcje i wycieczki
Bamberg

Bamberg: najczęściej polecane atrakcje

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem

Odkryj Bamberg i zobacz ponad 2400 zabytkowych budynków, malownicze kręte uliczki i średniowieczne kościoły, które czynią to miasto dziełem sztuki. Bamberg został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku – i nie bez powodu. Wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście i przekonaj się, jak udane połączenie imponującej architektury i barokowych kamienic jest udane. Zobacz, jak wyjątkowy jest Bamberg podczas obszernej wycieczki. Poczuj magię przeszłości, spacerując po mieście i podziwiając katedrę (bez zwiedzania wnętrza!), kościoły i klasztory, a także piękne mosty, wąskie uliczki, szerokie place, domy z muru pruskiego i barokowe fasady. Zobacz Stary Dwór, Nową Rezydencję, Ogród Różany i „Małą Wenecję”.

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem po historii piwa z opcjonalną degustacją

Bamberg: Wycieczka z przewodnikiem po historii piwa z opcjonalną degustacją

Historia Bambergu jest misternie spleciona z historią piwa, co sprawia, że jest to idealne miejsce do podążania śladami browarnictwa od jego klasztornych początków, przez kwitnący handel chmielem, aż po światowe komercyjne słodownie. Dowiedz się więcej o sztuce warzenia piwa oraz poznaj zwyczaje i tradycje związane z piciem piwa. Odwiedź główne atrakcje miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj oryginalne miejsca wojny piwnej w Bambergu, poznaj Säufermännla i skosztuj przysmaków miasta w browarze pubowym. Po drodze zobacz Pfahlplätzchen, Eisgrube z Górnym Kościołem Parafialnym, Domberg i Sandstraße.

Bamberg: Wycieczka piesza po mieście

Bamberg: Wycieczka piesza po mieście

Odkryj współczesny Bamberg i jego burzliwą historię podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Nie spiesz się, aby podziwiać arcydzieła architektury miasta. Zobacz także Ratusz Staromiejski, średniowieczną katedrę, starą dzielnicę żydowską i stare miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj po mieście z przewodnikiem i odkryj słynny ratusz. Zrób kilka zdjęć ciekawego budynku zbudowanego na sztucznej wyspie na rzece Regnitz. Dowiedz się wszystkiego o średniowiecznej katedrze i historii jednej z najstarszych społeczności żydowskich w Niemczech. Poznaj Małą Wenecję i jej domy z muru pruskiego, niegdyś zamieszkane przez rybaków. Przejdź obok różnych browarów, tawern i kawiarni, które ożywiają ulice. Następnie skieruj się w stronę Nowej Rezydencji i jej barokowego Ogrodu Różanego z niesamowitym widokiem na miasto.

Bamberg: Wycieczka BierSchmecker® z przewodnikiem

Bamberg: Wycieczka BierSchmecker® z przewodnikiem

8 browarów Bamberg jest częścią tej fantastycznej wycieczki BierSchmecker®. Z mapą miasta w dłoniach można spacerować ścieżkami kultury piwowarskiej po bamberskiej starówce. Wybierz cztery browary, aby skosztować ich piw specjalnych za pomocą dołączonych kuponów i zabierz do domu pamiątkowy kufel do piwa, ręcznie wykonany i oznakowany emblematem Bambergu. W pakiecie znajduje się również para wędzonych trufli piwnych, a także broszura „Bamberg's world of beer”, zawierająca listę wszystkich browarów w mieście i regionie.

Bamberg: wciągająca średniowieczna wycieczka

Bamberg: wciągająca średniowieczna wycieczka

Poczuj średniowieczną magię ognia, miodu pitnego i maści czarownic we współczesnym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na interaktywną wycieczkę po Bambergu, mieście wybranym przez niemieckiego cesarza Henryka II w XI wieku na „drugi Rzym”. Zobacz dobrze zachowane budowle z XI wieku, od kolorowego ratusza po starożytną romańską katedrę. Dowiedz się, jak architektura miasta wpłynęła na formę i ewolucję urbanistyczną Europy Środkowej na przestrzeni wieków. Ale nie tylko oficjalna, pomniejszona historia miasta. Powitaj swojego przewodnika i wypij szklankę pysznego średniowiecznego miodu pitnego, zanim staniesz twarzą w twarz z tym, jak zwykli ludzie żyli, kochali i umierali, gdy świat był nadal zamieszkany przez demony i czarownice. Wciel się w rolę szlachetnej damy lub prostego rzemieślnika na czas trwania wycieczki. Doceń autentyczne rekwizyty i praktyczne podejście, które pozwolą ci zbierać wodę ze studni i rozpalać żar w piecu za pomocą krzesiwa jak ktoś ze średniowiecza.

Procesy czarownic w Bambergu

Procesy czarownic w Bambergu

Jednym z najmroczniejszych rozdziałów w historii Bambergu jest prześladowanie czarownic, którego ofiarą w XVII wieku padły setki mieszkańców. Polowanie na czarownice i czarnoksiężników w żadnym wypadku nie ograniczało się do rudowłosych kobiet lub starszych matek, jak chciałyby powszechne stereotypy, ale obejmowało mężczyzn i kobiety ze wszystkich klas społecznych, aż po burmistrzów Bambergu. Każdy, kto trafił do "Trudenhaus", więzienia dla czarownic w Bambergu, był tak samo stracony. Ta wycieczka zabierze Cię w długą historię polowań na czarownice w Bambergu. Podczas tego spaceru dowiesz się nie tylko o mrocznej przeszłości, ale także o historii miasta i o tym, jak radzono sobie z nią do dziś. Jeśli chcesz wziąć udział w wycieczce z grupą 10 lub więcej osób, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem info@geschichte-fuer-alle.de. Pamiętaj, że nie wystawiamy faktur za rezerwacje dokonane za pośrednictwem GetYourGuide. Potwierdzenie rezerwacji służy jako dowód płatności

Bamberg: Historyczna wycieczka po niemiecku z wizytą w browarze

Bamberg: Historyczna wycieczka po niemiecku z wizytą w browarze

Odkryj kulturę piwną Bambergu, odwiedzając ważne miejsca związane ze sztuką warzenia piwa i posłuchaj ekscytujących opowieści o chmielu i słodzie. Następnie zapraszamy na ekskluzywną wizytę w browarze Schlenkerla w Stephansberg, wraz z próbkami słodu i klinów. Posłuchaj o ważnej roli, jaką piwo odgrywa w Bambergu. Jedenaście rodzinnych browarów w Bambergu i około 60 browarów w pobliskiej dzielnicy Bamberger produkuje ponad 400 różnych rodzajów piwa, wszystkie ręcznie warzone, w tym zdobywcy międzynarodowych nagród, tradycyjne odmiany i nowe specjały. Różnorodność piw w Bambergu - od rauchbier (piwo wędzone) po frankońskie kellerbier, od piwa typu lager po piwo typu lager - jest niesamowita.

Bamberg Crime-Trail: wycieczka z przewodnikiem po przestępstwach

Bamberg Crime-Trail: wycieczka z przewodnikiem po przestępstwach

Jeśli szukasz idealnego połączenia gry ucieczki na świeżym powietrzu i polowania na padlinożerców, Crime-Trails jest dla Ciebie! Przejmij śledztwo, aby znaleźć winowajcę w sprawie o fikcyjne przestępstwo. Rozwiążesz zdradzieckie morderstwa, podstępne napady lub sprytne porwania – możliwości są nieograniczone. Wyposażoni w smartfony, akta sprawy i kod nakazu aresztowania Ty i Twoja rodzina, przyjaciele lub partner w przestępstwie rozpoczynacie dochodzenie na miejscu przestępstwa. To Ty decydujesz, którymi wskazówkami będziesz się kierować w pierwszej kolejności. Crime-Trails są przeznaczone dla młodych i doświadczonych detektywów hobbystycznych od 12 lat. 1. Zakup szlaku przestępczego Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz kod kuponu, który umożliwi ci dostęp do akt sprawy wraz z kodem umożliwiającym wygenerowanie nakazu aresztowania na koniec gry. Po pobraniu akt sprawy możesz rozpocząć grę w dowolnym momencie. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza rejestracja. Akta sprawy zawierają wprowadzenie oraz instrukcje dotyczące Twojej misji. Uwaga: Wydrukuj akta sprawy, aby mieć lepszy przegląd podczas gry! 2. Lokalizowanie miejsca zbrodni Aby rozpocząć dochodzenie, znajdź w aktach sprawy miejsce oznaczone jako „miejsce przestępstwa”. Po przybyciu na miejsce zapoznaj się ze sprawą, zeskanuj kod QR znajdujący się w aktach przestępstwa, aby rozpocząć i rozwiązać pierwsze pytanie. Podczas gry będziesz komunikować się z centralą Crime-Trails, aby wysyłać odpowiedzi i otrzymywać coraz więcej wskazówek w miarę postępów w sprawie. Uwaga: we wszystkie Crime-Trails można grać, kiedy tylko chcesz rozpocząć śledztwo! Nie ma znaczenia, kiedy kupisz akta sprawy, nie wygasają one. 3. Rozpoczęcie śledztwa Po rozwiązaniu pierwszego pytania i nawiązaniu komunikacji z centralą możesz odwiedzać zaznaczone na mapie lokacje w dowolnej kolejności. Przez cały czas trwania Crime-Trail będziesz w kontakcie z centralą, aby otrzymać dalsze wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać sprawę. Radzimy odwiedzić wszystkie lokalizacje, aby nie przegapić żadnych ważnych informacji. Na miejscu nie będzie przewodnika ani organizatora. W razie jakichkolwiek problemów lub pytań możesz zwrócić się o poradę do centrali. Ponieważ Crime-Trails rozgrywane są na świeżym powietrzu i w indywidualnych grupach, są one zgodne z wszelkimi ograniczeniami Covid-19. 4. Złapanie sprawcy Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zidentyfikowaniu sprawcy będziesz mógł aresztować tę osobę i sprawdzić, czy dobrze rozwiązałeś sprawę, czy pominąłeś jakieś szczegóły.

Bamberg: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Bamberg: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Poznaj dobrze zachowane Stare Miasto w Bambergu — wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO — podczas prywatnej pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Wejdź do katedry w Bambergu, poznaj historię i legendy miasta oraz posłuchaj o lokalnym wędzonym piwie podczas wycieczki, którą możesz dostosować do swoich zainteresowań. Rozpocznij swoją wycieczkę od spotkania ze swoim przewodnikiem w katedrze w Bambergu. Wejdź do cesarskiej katedry, aby podziwiać imponujący marmurowy grobowiec cesarza Henryka II i jego żony, cesarzowej Kunigunde, lub grób papieża Klemensa II, jedyny papieski grób w Niemczech. Następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta, centrum władzy cesarskiej i biskupiej od prawie tysiąca lat. Cofnij się w czasie do średniowiecznej Europy, podziwiając cuda architektury w mieście, w tym Stary Ratusz i Nową Rezydencję. Dowiedz się o legendarnej lokalnej opowieści o budowie Starego Ratusza, tajemnicy Bamberskiego Jeźdźca i Arcybiskupa Bamberskiego. Zobacz Kościół NMP i Małą Wenecję i dowiedz się od przewodnika o lokalnych browarach i wędzonym piwie.

Bamberg: Ucieczka z przewodnikiem na świeżym powietrzu

Bamberg: Ucieczka z przewodnikiem na świeżym powietrzu

Przeżyj wyjątkową grę typu escape na świeżym powietrzu bezpośrednio na swoim smartfonie. Wciel się w rolę profilera, który podróżuje w czasie, aby rozwiązać trudną sprawę. Złożone wyzwania czekają na Ciebie w tej przygodzie, która zaprowadzi Cię coraz głębiej w bagno zorganizowanej przestępczości. Zagadki są niezależne od lokalizacji, więc możesz spodziewać się trudnych i ekscytujących zadań. Ale po każdym poziomie dowiesz się interesujących faktów o otaczającym cię środowisku. Podczas rozwiązywania zagadek tej ekscytującej sprawy będziesz wędrować obok niektórych z najbardziej fascynujących zabytków Bambergu. Chwyć smartfony i udaj się do punktu startowego, aby rozpocząć. Niezależnie od tego, czy pracujesz razem jako zespół, czy podzielisz się na mniejsze grupy i zespoły, możesz spodziewać się ekscytującego spaceru z zapierającymi dech w piersiach widokami i relaksującymi przerwami. Rozwiązuj trudne zagadki, łącz wskazówki, odkrywaj zaskakujące fakty na temat każdej lokalizacji i ciesz się swobodą chodzenia we własnym tempie. Ta gra jest idealna dla entuzjastów gier ucieczkowych i fanów łamigłówek, którzy szukają trudnego wyzwania dla swojej grupy i nie chcą przegapić ciekawych miejsc w mieście.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Bamberg

Bamberg: najciekawsze atrakcje

Bamberg: atrakcje

Niemcy: miasta

Bamberg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bamberg? Kliknij tutaj.

Bamberg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2001 recenzji)