Atrakcje i wycieczki
Baltimore, Irlandia

Baltimore, Irlandia
Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Baltimore, Irlandia: najczęściej polecane atrakcje

Hrabstwo Cork: rejs statkiem z obserwacją wielorybów i delfinów

Hrabstwo Cork: rejs statkiem z obserwacją wielorybów i delfinów

Podziwiaj pejzaże morskie i skaliste irlandzkie wybrzeże podczas rejsu wśród wodnych zwierząt morskich podczas tej pełnej przygód wycieczki łodzią. Zobacz samogłów, a nawet rekiny olbrzymie z pomocą lokalnego kapitana. Wyrusz z North Pier w Baltimore i udaj się, aby zobaczyć przybrzeżne wyspy i morską przyrodę. Spaceruj po pokładzie, aby podziwiać panoramę. Usiądź, aby wygodnie obserwować dziką przyrodę i chroń się przed wiatrem, gdy jest chłodniej. Dowiedz się o dzikiej przyrodzie z przewodnika eksperta.

Cork: latarnia morska Fastnet Rock i wycieczka po Cape Clear Island

Cork: latarnia morska Fastnet Rock i wycieczka po Cape Clear Island

Wsiądź na prom z Baltimore lub Schull i przepłyń przez piękne wody Roaring Water Bay. Przybywając do północnego portu na wyspie Cape Clear, spędź trochę wolnego czasu na zwiedzaniu tej wyspy Gaeltacht, poznając kulturę wyspy i życie na wyspie, w tym stare tradycje i tradycyjne rolnictwo. Odkryj starożytne stojące kamienie wyspy, wieżę napoleońską, zamek Dún an Óir, XII-wieczny kościół i odwiedź na wyspie pomnik upamiętniający katastrofę wyścigu jachtów Fastnet w 1979 roku. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie wyspy i jej szlaków pieszych, zatrzymaj się w spektakularnych punktach widokowych i zobacz w oddali latarnię morską Fastnet Rock. Koniecznie skosztuj świeżych produktów z wyspy podczas lunchu w jednym z barów i restauracji na wyspie. Po obiedzie ponownie wsiądź na prom i usiądź wygodnie, gdy doświadczony kapitan zabierze Cię dalej w prawdziwy Wild Atlantic Way. Możesz nawet dostrzec w wodzie wieloryby i delfiny. Opływając najwyższą i najszerszą kamienną latarnię morską w Irlandii i Wielkiej Brytanii, poznaj jej historię i znaczenie dzięki pokładowemu systemowi audio. Posłuchaj o „łzie” Irlandii, ostatnim spojrzeniu na kraj, który ujrzały statki imigrantów, zanim skierowały się za horyzont do Nowego Świata - Ameryki. Po dwukrotnym okrążeniu Fastnet Rock (aby wszyscy pasażerowie mogli zrobić idealne zdjęcie), udaj się do domu i podziwiaj spektakularne krajobrazy aż do ostatniego portu.

Port Baltimore: rejs o zachodzie słońca do latarni morskiej Fastnet Rock

Port Baltimore: rejs o zachodzie słońca do latarni morskiej Fastnet Rock

Wyrusz w rejs do latarni morskiej Fastnet Rock z portu Baltimore. Przejdź obok wyspy Sherkin i opłyń Fastnet Rock. Poszukaj lokalnego życia morskiego, zapuszczając się na otwarty ocean na pokładzie Wave Chieftain, w pełni licencjonowanego statku. Spotkaj się na molo w Baltimore na krótką odprawę dotyczącą bezpieczeństwa przed odlotem. Wyjdź z portu i zrób zdjęcia pomalowanego na biało Baltimore Beacon. Podróżuj wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża, mijając wyspę Sherkin i pozostałości klasztoru franciszkanów w opactwie Sherkin. Płyń przez Gascanane Sound i Cape Clear, wypatrując wielorybów, delfinów, fok i ptaków wodnych. Przejdź się po Fastnet Lighthouse i uzyskaj zdjęcia pod każdym kątem. Wróć do punktu wyjścia na molo w Baltimore.

Często zadawane pytania dotyczące: Baltimore, Irlandia

Baltimore, Irlandia: Wycieczki i bilety

Irlandia: Ciekawe miejsca

Baltimore, Irlandia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Baltimore, Irlandia? Kliknij tutaj.

Baltimore, Irlandia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(41 recenzji)