Dodaj daty

Balliol College w Oksfordzie

Balliol College w Oksfordzie

Balliol College w Oksfordzie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

1. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

2. Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

Zwiedź Oksford, miasto Dreaming Spires, podczas pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem z miejskiej rady turystycznej. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, odkryj jego ukrytą historię i poznaj wszystkie zadziwiające historie o kluczowych postaciach Oksfordu — prawdziwych i fikcyjnych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na wielkiej i bardzo starej Broad Street (niegdyś rów miejski) i powiedz mu, skąd pochodzisz i jakie masz szczególne zainteresowania w Oksfordzie, a oni dołożą wszelkich starań, aby je uwzględnić. Udaj się do Pomnika Męczenników, miejsca straszliwych represji religijnych w średniowieczu, a następnie do najstarszej wieży w St Michael of Northgate, zbudowanej w czasach saksońskich. Następnie udaj się do samego serca Uniwersytetu i miejsca inspiracji dla szkoły Hogwart Harry'ego Pottera. Przejdź obok pubów, w których spotykali się Inklingowie, aby omówić swoje pisanie, a także pubów, w których kręcono inspektora Morse'a, oraz najpopularniejsze studenckie pijalnie w dawnych czasach. Odkryj miasto, które jest domem dla kilku najsłynniejszych brytyjskich postaci literackich - zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych - takich jak JRR Tolkien i CS Lewis, Philip Pullman i Colin Dexter, a także niektóre z ich najsłynniejszych dzieł, takich jak Lyra i Will oraz Inspector Morse'a. Podziwiaj zdumiewającą architekturę Oksfordu, gargulce i groteski, tak wspaniale zachowane z każdego okresu historycznego i stylu, i wybierz się na spacer po zapierającym dech w piersiach placu Radcliffe. Przejdź przez kapryśny Most Westchnień, jak go czule nazywamy, podobnie jak te w Wenecji i Cambridge. Zobacz Biblioteki Bodleiańskie z zewnątrz we wspaniałym czworoboku Old Schools. Dowiedz się o słynnych muzeach w mieście, w tym Muzeum Historii Nauki, w którym znajduje się tablica Einsteina, Pitt Rivers, niegdyś domu skurczonych głów, oraz bajecznym Ashmolean, które było jednym z pierwszych muzeów na świecie. Jeśli czas pozwoli, przejdź się aż do pięknych Christ Church Meadows, gdzie odbywa się łódka i pasie się bydło; prawdziwie duszpasterska i kwintesencja sceny angielskiej.

Morse, Lewis i Endeavour Piesza wycieczka po Oksfordzie

3. Morse, Lewis i Endeavour Piesza wycieczka po Oksfordzie

Wyjdź poza marzycielskie wieże Oksfordu i poznaj miasto uniwersyteckie z innej perspektywy. Podążaj śladami serialu telewizyjnego „Inspector Morse” i jego programów spin-off „Lewis” i „Endeavour”. Wejdź do fikcyjnego świata autora Colina Dextera i jego słynnych detektywów, odwiedzając miejsca, w których kręcono sceny w starym centrum miasta. Zacznij od kamiennego pomnika Pamięci Męczenników na zewnątrz Balliol College, a następnie przejdź do takich miejsc, jak luksusowy hotel Randolph i tradycyjny pub White Horse. Udaj się na Broad Street, poznaj ulice i inne miejsca znane fanom Morse'a i uzyskaj zakulisowe informacje o tym, jak rozwijano postacie.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

4. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oxford: Przewodnik audio po mieście i Uniwersytecie Oksfordzkim

5. Oxford: Przewodnik audio po mieście i Uniwersytecie Oksfordzkim

Matthew Arnold, wiktoriański poeta, określił kiedyś Oksford jako „miasto marzeń iglic”. Miał na myśli oszałamiającą architekturę 39 uczelni, które tworzą słynny na całym świecie Uniwersytet Oksfordzki. Dołącz do mnie podczas tej spokojnej pieszej wycieczki po pięknym mieście, a opowiem Ci historie związane z iglicami. Ten łatwy spacer zabierze Cię z Carfax Tower, wokół historycznego centrum miasta, gdzie znajduje się większość uczelni, aby zakończyć na Magdalen Street obok Pomnika Męczenników. Po drodze opowiem Ci o niektórych osobliwych tradycjach i ceremoniach, które do dziś odbywają się wokół uczelni, na przykład dlaczego Wielki Tom, dzwon nad wejściem do Christ Church College, dzwoni 101 razy o 21:05. Usłyszysz o słynnych autorach, politykach i poetach, którzy również przyczynili się do historii Oksfordu, a ja pokażę Ci miejsca kręcenia wielu seriali telewizyjnych, takich jak Morse, Endeavour i Midsummer Murders. Podążysz nawet śladami Harry'ego Pottera, wchodząc do Christ Church i jego własnej wielkiej sali. Pod koniec tej wycieczki: • Dowiedz się, dlaczego czas w Oksfordzie jest o 5 minut spóźniony w stosunku do reszty kraju • Dowiedz się, dlaczego studentom z Oksfordu nie wolno wskakiwać do rzeki Cherwell • Dowiedz się o zamieszkach, które trwały trzy dni i kosztowały życie 93 osób • Zobacz kolegium, które wyprodukowało nie mniej niż 13 premierów tego kraju • Odwiedź miejsce, w którym trzech starszych członków kościoła zostało straconych na rozkaz Krwawej Maryi Daj sobie 90 minut lub zatrzymaj się po drodze, ponieważ istnieje wiele okazji, aby zatrzymać się na drinka, lekką przekąskę, a nawet bardzo cywilizowaną popołudniową herbatę.

Oksford: Oryginalna piesza wycieczka po niewygodnym Oksfordzie ™

6. Oksford: Oryginalna piesza wycieczka po niewygodnym Oksfordzie ™

Idealna wycieczka wprowadzająca po Oksfordzie, ta trasa dotyczy polityki pamięci w mieście i na uniwersytecie. Obejmuje historię imperium, nierówności oraz dyskryminacji rasowej, klasowej i płciowej, podkreślając, jak dziedzictwo to ma trwały wpływ na nasze współczesne życie. *Plan wycieczki:* 1 - Wieża Carfax 2 - Pomnik Rodos 3 - Kolegium Zaduszne 4 - Biblioteka Westona 5 - Teatr Sheldonian 6 - Balliol College 7 - Wydział Historyczny 8 - Plac Bonn Należy pamiętać, że trasa może się nieznacznie różnić w zależności od czasu i przewodnika. DOSTĘPNOŚĆ: Dostępny dla wózków inwalidzkich, ale należy zwrócić uwagę na nieco nierówny chodnik i zatłoczenie w centrum miasta. Dystans do pokonania to mniej niż 2 km.

Oxford: Słynna gra ewakuacyjna dla absolwentów

7. Oxford: Słynna gra ewakuacyjna dla absolwentów

Odkrywaj Oksford w wyjątkowy sposób, grając w grę eksploracyjną na telefonie za pośrednictwem aplikacji. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy spacerowali ulicami miasta i murami uniwersytetu, odwiedź miejsca, w których kręcono Harry'ego Pottera, i baw się z całą rodziną lub przyjaciółmi. Odtwórz historię genialnego byłego profesora z Oksfordu, który próbuje odkryć tajemnicę śmierci swojego partnera laboratoryjnego podczas wciągającej gry. Rozwiązuj wyzwania i obserwuj historię w swojej aplikacji, a także dokładne wskazówki, które poprowadzą Cię do następnej lokalizacji. Rozpocznij grę eksploracyjną w pubie The Eagle and Child. A co najważniejsze, graj we własnym tempie, wstrzymując ją, gdy masz ochotę na kawę lub przerwę na jedzenie i wznawiając ją w dowolnym momencie od miejsca, w którym ją zatrzymałeś.

Oksford: wycieczka rowerowa po mieście z przewodnikiem dla studentów

8. Oksford: wycieczka rowerowa po mieście z przewodnikiem dla studentów

Odkryj historyczne centrum Oksfordu i magiczne parki na obrzeżach miasta podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Przejedź obok najlepszych atrakcji miasta i pokonaj większy teren. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum miasta, aby rozpocząć przygodę. Przejedź przez miasto wraz z przewodnikiem dla studentów i poznaj historię Oksfordu. Podziwiaj budynki uniwersyteckie, w których studiowali Oscar Wilde, JRR Tolkien, CS Lewis i wielu brytyjskich polityków. Podziwiaj architekturę uniwersytetów w Oksfordzie i wejdź do słynnej Biblioteki Bodlejańskiej. Podziwiaj scenerię Port Meadow i odwiedzaj miejsca, do których nie można dotrzeć pieszo. Ciesz się wieloma przystankami na trasie i zakończ powrót w pierwotnym miejscu spotkania.

Curious Oxford Outdoor Escape Game: Złodziej Zegarków

9. Curious Oxford Outdoor Escape Game: Złodziej Zegarków

Wkrocz na historyczne ulice Oksfordu jako jedyny spadkobierca legendarnego zegarmistrza, Alfreda Du Ponta. Dumnie zdobi Twój nadgarstek jego magnum opus, hipnotyzujący czasomierz z tajemniczymi symbolami i enigmatycznym, nierównym tyknięciem. Ale gdy zastanawiasz się nad jego sekretami pośród tętniącego życiem tłumu, nadchodzi katastrofa - przebiegły złodziej wykorzystuje moment i twoje cenne dziedzictwo znika. Wyrusz w ekscytujący pościg przez brukowane uliczki Oksfordu, rozszyfrowując tajemnicze wskazówki i odkrywając dziedzictwo największego zegarmistrza w historii. Czy uda Ci się odzyskać arcydzieło Du Ponta, zanim skończy się czas? Aplikacja oferuje dokładne wskazówki dojazdu przez miasto. Graj we własnym tempie. Możesz zatrzymać się i zbadać otoczenie, kiedy tylko chcesz. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcjami, jak grać. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli grać w grę miejską na swoich smartfonach. Alternatywnie, każda osoba może zakupić własny voucher. Możecie grać jako grupa i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/drużyny i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielnie od grupy, i spotkać się z grupą na końcu.

Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

10. Aplikacja Londyn z własnym przewodnikiem - Harry Potter Oxford

Odkryj magię Harry'ego Pottera podczas wycieczki z przewodnikiem po Oksfordzie. Odwiedź miejsca, w których kręcono filmy, w tym Bodleian Library, New College i Christ Church. Rozpocznij wycieczkę w Bibliotece Bodlejańskiej, która była używana jako skrzydło szpitalne Hogwartu. Zobacz, gdzie kręcono kluczowe sceny, takie jak powrót Harry'ego do zdrowia w "Kamieniu filozoficznym" i lekcja tańca w "Czarze ognia". Poznaj historię biblioteki jako najstarszego budynku uniwersyteckiego w Oksfordzie, używanego do dyskusji teologicznych od XV wieku. Następnie udaj się do New College, który był scenerią dla korytarzy Hogwartu, gdzie Harry jest wyśmiewany odznakami z napisem "Potter jest do bani" w "Czarze Ognia". Wewnątrz New College zobacz 200-letni dąb, pod którym Malfoy zostaje przemieniony w fretkę przez Moody'ego. Na koniec odwiedź Christ Church, gdzie schody zostały użyte w powitaniu Harry'ego, Rona i Hermiony przez McGonagall. Chociaż Wielka Sala Hogwartu została zainspirowana jadalnią Christ Church, nie została tam sfilmowana. Zobacz jadalnię, która jest nadal używana przez uczniów, którzy jedzą tam codziennie.

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Balliol College w Oksfordzie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Balliol College w Oksfordzie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Balliol College w Oksfordzie? Kliknij tutaj.