Dodaj daty

Baliwycieczki

Nasze najbardziej polecane Bali wycieczki

Bali: wędrówka na wulkan Batur o wschodzie słońca i śniadanie

1. Bali: wędrówka na wulkan Batur o wschodzie słońca i śniadanie

Weź udział w wędrówce z przewodnikiem na wulkan Batur w ramach tej całodniowej wycieczki z Bali. Będąc na szczycie, zachwyć się wschodzącym słońcem i delektuj się wyśmienitym śniadanim. Następnie odwiedź plantację kawy. Wczesnym rankiem nastąpi opcjonalny odbiór z Twojego miejsca zakwaterowania, po czym udasz się w kierunku podnóża wulkanu Batur i rozpoczniesz wędrówkę na jego szczyt. Wędruj przez dżunglę wzdłuż wyjątkowego, rzadko uczęszczanego szlaku. Podziwiaj czyste nocne niebo z dala od świateł miasta. Twoja 2-godzinna wędrówka zostanie nagrodzona na szczycie. Zachwyć się widokiem na naturalny krajobraz oraz ocean o wschodzie słońca. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji zjedzenia śniadania na szczycie wulkanu.  W drodze powrotnej zobaczysz między innymi jezioro Batur, które znajduje się w ogromnym kraterze wulkanu.  Zatrzymaj się na plantacji kawy, by spróbować lokalnej kawy luwak. Wycieczkę kończy transport powrotny do Twojego miejsca zakwaterowania lub do miejsca zbiórki. Przed wędrówką i po jej zakończeniu udaj się do ekskluzywnego salonu Mt. Batur Lounge. Jest to jedyny w okolicy salon w stylu willi. Oferuje on czyste i nowoczesne toalety oraz komfortowy prysznic. Odśwież się pod prysznicem, a później wypij filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie.

Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

2. Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

Odkrywaj ten tropikalny raj, odkrywając jego różnorodne krajobrazy, bujne pola ryżowe, zarośnięte dżungle i rwące rzeki podczas przygody na quadzie ATV. Przeżyj wygodny odbiór z miejsca zakwaterowania przez anglojęzycznego przewodnika i udaj się do punktu początkowego w Ubud. Otrzymasz dokładny instruktaż bezpieczeństwa i cały sprzęt potrzebny do bezpiecznej podróży. Wybierz jazdę w tandemie z towarzyszem lub jazdę własnym quadem. Podziwiaj spektakularny widok naturalnego piękna Bali, poruszając się po rozległym torze. Jeśli masz ochotę na trochę więcej emocji, po prostu daj znać swojemu przewodnikowi, a zabierze Cię do bardziej technicznego terenu, gdzie możesz wspiąć się na strome wzgórza z pełną prędkością lub zjechać w dół stoki, jak chcesz. Po ekscytującej przejażdżce odśwież się pod relaksującym prysznicem, a następnie zjedz przepyszny posiłek w formie bufetu. Zostań bezpiecznie wysadzony z powrotem w hotelu, aby cieszyć się resztą dnia. Lub po prostu idź i wyjedź na własną rękę.

Ubud: wodospad, tarasy ryżowe i Małpi Las

3. Ubud: wodospad, tarasy ryżowe i Małpi Las

Odkryj najważniejsze atrakcje w mieście Ubud podczas tej wycieczki dzięki transportom hotelowym z wybranych lokalizacji na Bali. Odwiedź wodospad Tegenungan, wioskę Mas i Pałac Królewski. Możesz wybrać wycieczkę standardową, wycieczkę z lunchem oraz wycieczkę z lunchem i wizytą w Jungle Swing. Oto Twój plan wycieczki od momentu odbioru z hotelu: Wodospad Tegenungan Ta naprawdę piękna okolica znajduje się na południe od miasta Ubud i warto się tam wybrać, aby napić się filiżanki herbaty oraz zobaczyć wspaniały wodospad. Możesz zbliżyć się do wodospadu i poczuć świeżą bryzę naturalnej wody. Wioska Mas Mieszkańcy tej wioski specjalizują się w rzeźbieniu w drewnie. Żyje tutaj większość wybitnych balijskich rzeźbiarzy, którzy tworzą pracochłonne i misterne rzeźby w drewnie oraz uczą młodsze pokolenie tego rzemiosła. Małpi Las w Ubud W tym zielonym lesie tropikalnym w pobliżu Ubud żyje ponad 600 makaków długoogoniastych. W środku lasu zobaczysz świątynie strzeżone przez małpy. Tradycyjny bazar w Ubud To tutaj gromadzą się członkowie lokalnej społeczności, by sprzedawać produkty wytwarzane w okolicy: niedrogie pamiątki, rękodzieło, owoce i wiele innych. Pałac Królewski w Ubud Jadąc drogą w centrum miasta Ubud, zobaczysz Pałac Królewski. Spacerując po pałacu, zrobisz zdjęcia typowego balijskiego kompleksu architektonicznego i obejrzysz pokaz tradycyjnego tańca. Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz tutaj typową scenerię Bali: tarasy rozpostarte na pięknych polach ryżowych oraz zieleń palm kokosowych. Jest to najlepszy przykład balijskiego krajobrazu. Plantacja kawy Odwiedź plantację, na której zobaczysz między innymi, jak produkuje się kopi luwak – najdroższą kawę świata. To kawa wydobywana z odchodów łaskunów, które zjadają owoce kawowca i trawią je w układzie pokarmowym. O poranku nietknięte ziarna wydobywane są z odchodów i przetrawarzane dalej w tradycyjny sposób. Delektowanie się filiżanką tej kawy z widokiem na tarasy ryżowe to niezapomniane przeżycie.

Bali: całodniowa wycieczka po instagramowych atrakcjach

4. Bali: całodniowa wycieczka po instagramowych atrakcjach

Make your Instagram followers envious as you explore Bali on a customizable day trip to its most recognizable hotspots.  All entry fees are included, as well as an expert local tour guide, who will share gems about Balinese history and culture along the way. Your first stop is the Hindu Lempuyang Temple. Miejsce to słynie z malowniczej „bramy niebios”, której zdjęcia często pojawiają się na Instagramie. Będziesz mieć szansę, aby również ją sfotografować.  Potem dotrzesz do Tirta Gangga – dawnego pałacu królewskiego, na terenie którego znajdują się niezwykle fotogeniczne dekoracje wodne i ogrody.  Następna w kolejce jest jaskinia Tukad Cepung z niesamowitym naturalnym wodospadem. Będziesz mieć tu możliwość zanurzenia się w przejrzystej wodzie.  Potem udaj się do Ubud, aby zobaczyć bujne, zielone pola ryżowe. And last but not least, you’ll get to try out one of Bali’s famous jungle swings.   The best thing about this day trip is that you choose the exact experience that you want — from private tours with hotel pickup and drone footage, to small-group tours where you can meet other adventurous travelers.

Bali: wejście na Gunung Batur o świcie i gorące źródła

5. Bali: wejście na Gunung Batur o świcie i gorące źródła

Weź udział w porannej wędrówce o wschodzie słońca na szczyt Gunung Batur. Podążaj za swoim przewodnikiem, a po dotarciu na szczyt delektuj się zasłużonym śniadaniem, podziwiając wspaniałe kolory wschodu słońca. Zakończ swój aktywny poranek kąpielą w naturalnym gorącym źródle i ożywczą wizytą na plantacji kawy. Przed i po wędrówce zrelaksuj się w Mt. Batur Lounge, jedynym w okolicy salonie w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i komfortowymi prysznicami. Udaj się bezpośrednio na miejsce lub skorzystaj z odbioru wczesnym porankiem z hotelu na Bali (w zależności od wybranej opcji), aby obejrzeć wschód słońca ze szczytu Gunung Batur. Rozpocznij wycieczkę pomiędzy godz. 1.30 a 2.30 (w zależności od lokalizacji Twojego hotelu) i wyrusz w stronę aktywnego wulkanu położonego niedaleko wioski Kintamani. Gdy dotrzesz już pod Gunung Batur, Twój przewodnik po krótkim wprowadzeniu zapozna Cię z zasadami bezpieczeństwa. Wszyscy przewodnicy to lokalni mieszkańcy z ogromnym doświadczeniem – wspinają się na Gunung Batur już od najmłodszych lat! Skorzystaj z ich szerokiej wiedzy oraz zaangażowania i wyrusz na 1,5-godzinną wyprawę do najwyżej położonego krateru wulkanicznego na Bali, aby obejrzeć ze szczytu wschód słońca. Po dotarciu na szczyt zasiądź do śniadania i podziwiaj niesamowity krajobraz rozciągający się wokół oraz pierwsze promienie słońca pojawiające się na horyzoncie. Gdy słońce już wzejdzie, wyrusz na spacer wokół krateru, a następnie przejdź przez wzgórze zastygłej lawy i czarnego piasku. Zejdź z powrotem na dół i o godz. 9.00 odpręż się w naturalnych gorących źródłach, dzięki którym zapomnisz o wszelkich bólach i troskach. W drodze powrotnej odwiedź plantację kawy, a na koniec tej wspaniałej porannej przygody skorzystaj z transportu powrotnego do Mt Batur Lounge lub swojego hotelu (w zależności od wybranej opcji).

Bali: całodniowa wycieczka all-inclusive na Nusa Penida z transferami

6. Bali: całodniowa wycieczka all-inclusive na Nusa Penida z transferami

Rozpocznij wycieczkę od odbioru bezpośrednio z miejsca zakwaterowania na Nusa Penida lub na Bali przez jednego z naszych anglojęzycznych kierowców lub przewodników, którzy zabiorą Cię na zwiedzanie wyspy Nusa Penida z jej zapierającymi dech w piersiach widokami. Najpierw udaj się na plażę Kelingking, z której można podziwiać charakterystyczny widok wapiennej formacji skalnej, która wygląda jak głowa dinozaura tyranozaura. Oprócz tej dziwnie ukształtowanej wyspy, zobaczysz również widok z lotu ptaka na piękny pas plaży obmywany przez wspaniałą niebiesko-zieloną wodę. Następna jest Angel Bilabong i Broken Beach, zwana także Pasih Uug. Odwiedzając Broken Beach, nie przegap spacerów po zatoce i robienia licznych zdjęć do swoich kanałów w mediach społecznościowych. Zatrzymaj się w lokalnej restauracji, zjedz lokalny lunch na własny koszt, a następnie udaj się na plaże Dimond i Atuh, aby podziwiać niektóre z niesamowitych widoków na Nusa Penida i jej dramatyczne formacje skalne o zielonych wierzchołkach, lśniącą piękną białą plażę, wapienie i kryształy czysta błękitna woda. Jeśli masz czas, możesz wspiąć się po wielu schodach aż na plażę, aby cieszyć się wodą z bliska. Zakończ wycieczkę wizytą w słynnym domku na drzewie z niesamowitym widokiem na wybrzeże, znanym również jako Molateng Tree House, innym słynnym miejscu, którego nie można przegapić na Nusa Penida Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Z Bali: rejs motorówką w małej grupie na wyspę Nusa Penida

7. Z Bali: rejs motorówką w małej grupie na wyspę Nusa Penida

Zwiedź tropikalną wyspę Nusa Penida, która znajduje się między wyspami Bali i Lombok. Wyspa Nusa Penida słynie z pięknych plaż, postrzępionej linii brzegowej i sprzyjającego relaksowi stylu życia. Podczas tej wycieczki motorówką z Bali zobaczysz plaże Kelingking, Broken i Crystal Bay oraz naturalny basen Angel's Billabong. Wyrusz z Bali, aby odkryć najwspanialsze zakątki wyspy Nusa Penida. Przemknij obok plaży Kelingking, która ze względu na charakterystyczny kształt znana jest też jako plaża T-Rex. Zwróć uwagę na plażę Broken, która znajduje się na zachodnim krańcu wyspy Nusa Penida. Twój wzrok z pewnością przykuje charakterystyczny, masywny łuk oraz zatoczka, której kształt przypomina podkowę. Ta wspaniała formacja skalna rozciąga się ponad wirem niebieskich i zielonych wód. Kolejny punkt wyprawy stanowi naturalny, niewyodrębniony basen Angel's Billabong. Odwiedź słynącą z krystalicznie czystych wód i barwnego życia morskiego zatokę Crystal Bay. Crystal Bay cieszy się popularnością wśród miłośników nurkowania, a zatem wskocz do wody i przyjrzyj się zamieszkującym to miejsce rybom.

Z Bali: pływanie z mantami na Nusa Penida

8. Z Bali: pływanie z mantami na Nusa Penida

Udaj się na wyspę Nusa Penida i przeżyj wspaniałą przygodę, nurkując z rurką. Zatrzymaj się na 3 różnych przystankach, aby popływać z mantami, zjedz lunch na plaży i spędź popołudnie, zwiedzając las namorzynowy. Skorzystaj z odbioru z hotelu w wybranych rejonach Bali lub udaj się bezpośrednio do biura w promie (w zależności od wybranej opcji), a następnie wyrusz na wyspę Nusa Penida, położoną 20 kilometrów na południowy wschód od wybrzeża. Największa z 3 balijskich wysp-sióstr (Nusa Lembongan, Nusa Penida i Nusa Ceningan) Nusa Penida jest znacznie mniej dotknięta działalnością człowieka i pozostaje oazą bujnej oraz nienaruszonej natury. W drodze do najlepszych miejsc do nurkowania podziwiaj zapierające dech w piersiach pejzaże i strome klify ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Po przybyciu do chronionej zatoki Manta Bay odkryj podwodny świat w miejscu, w którym obfitość planktonu przyciąga manty, mierzące nawet do 4 lub 5 metrów rozpiętości. Odwiedź 3 najlepsze miejsca do nurkowania z rurką znajdujące się wokół wyspy, w tym popularne okolice (w zależności od warunków) Crystal Bay, Toyapakeh i Gamat Bay. Silne fale występujące na Oceanie Indyjskim mogą wpływać na warunki nurkowe. Są one na bieżąco monitorowane, aby umożliwić Ci bezpieczne nurkowanie z mantami na głębokościach mniejszych niż 1,5 metra od powierzchni. Jeżeli warunki okażą się niesprzyjające, program wycieczki zostanie odpowiednio zmodyfikowany, jako że Twoje bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Po przeżyciu magicznych chwil podczas nurkowania z rurką zrób przerwę na lunch przy plaży Paradise Beach na Nusa Lembongan. Lunch składa się z dań kuchni indonezyjskiej i jest serwowany w formie bufetu. Następnie skorzystaj z możliwości popołudniowego zwiedzania lasów namorzynowych kajakiem, na desce z wiosłami (paddleboard) lub prywatną gondolą.  

Ubud: 3-godzinne zajęcia ze srebrnej biżuterii

9. Ubud: 3-godzinne zajęcia ze srebrnej biżuterii

Szukasz jedynej w swoim rodzaju chwili na Bali? To wyjątkowe doświadczenie pozwala cieszyć się zabawnym, kreatywnym hobby połączonym z najstarszymi technikami rzemieślniczymi na Bali. Spędź pół dnia z Ayu, która wprowadzi Cię w ten szczególny świat sztuki. Nauczy Cię, jak przekuć swój pomysł w dzieło sztuki do noszenia, tak jak uczył ją jej ojciec i jej starszy brat, gdy miała 9 lat. Dowiedz się wszystkiego o tym, co pociąga za sobą tworzenie srebrnej biżuterii i jak rozwijało się w czasie na Bali. Używając 5 gramów srebra, stwórz swoją własną parę kolczyków, pierścionka lub wisiorka. Współpracuj z Ayu, aby zamienić nowe srebro w wypolerowane dzieło sztuki. To świetna zabawa, wyzwanie i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu w Ubud.

Góra Batur: wycieczka jeepem o wschodzie słońca i naturalne gorące źródło

10. Góra Batur: wycieczka jeepem o wschodzie słońca i naturalne gorące źródło

Spotkaj się ze swoim prywatnym przewodnikiem, wyszkolonym specjalistą od napędu na cztery koła i wejdź na pokład specjalnie skonstruowanego pojazdu z napędem na cztery koła. Twój przewodnik jest również certyfikowanym członkiem Stowarzyszenia Przewodników Mount Batur, więc spodziewaj się wspaniałych opowieści o historii regionu i ciekawych informacji o cechach krajobrazu, a wszystko to z dużym poczuciem humoru. Jesteś w bezpiecznych rękach podczas tej off-roadowej przygody. Zobacz wschód słońca ze strefy wschodu słońca na górze Batur, z widokiem na jezioro i punkt wschodu słońca, aby przeżyć niezapomnianą wycieczkę podczas zwiedzania góry Batur. Drugim przystankiem jest lawa wulkaniczna z 1964 roku. Jak to się stało? Twój przewodnik ma odpowiedź. Gdy przewodnik prowadzi pojazd z napędem na cztery koła przez pola lawy, aby się tam dostać, będziesz świadkiem, jak miejscowi rolnicy pracują na swoich małych polach i ogrodach warzywnych. Otocz się znanymi na całym świecie czarnymi formacjami lawy i podziwiaj niezwykły widok aktywnego wulkanu w oddali. Czekają na Ciebie niesamowite możliwości robienia zdjęć. Ciesz się wyłącznym korzystaniem z Mt. Batur Lounge, jedynego salonu w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i wygodnym prysznicem. Po odświeżeniu pod prysznicem mogą Państwo wypić filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie. Aby zakończyć dzień, ciesz się długą kąpielą w leczniczych wodach Batur Natural Hot Spring. Ciesz się fotograficzną panoramą pięknego jeziora Batur z zupełnie innej perspektywy. Przed powrotem do hotelu zapraszamy na lokalny brunch w restauracji Kintamani.

Liczba znalezionych atrakcji: 610
Sortuj wg::
Strona 1 z 39

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Bali

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bali?

Bali: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bali? Kliknij tutaj.

Bali: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 1892 opinii

Warte każdego grosza! Dostaliśmy odbiór z hotelu, który był na czas, a kierowca był bardzo przyjazny. Po przyjeździe dostaliśmy kawę / herbatę i ciastka i spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami. Sam spacer trwał godzinę i 30 minut, spacer jest dość stromy w częściach i wymaga umiarkowanego poziomu sprawności, ale przewodnicy zatrzymają się lub zwolnią dla każdego pod presją. Nasz przewodnik Nova sprawił, że podróż była opłacalna, bardzo przyjazna i zabawna oraz uwielbiała rozmawiać (bardzo dobrze po angielsku). Dostaliśmy śniadanie na górze i widoki nie zawiodły. Zdecydowanie obowiązkowa wycieczka na Bali.

Fantastyczna przygoda! Wszystko profesjonalnie zorganizowane, nie musieliśmy się o nic martwić. Trafił się nam fantastyczny Kierowca Komang Mexico, który umilił nam drogę, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wyspie. A na wulkan prowadził na Piki, kolejna fantastyczna osoba, odpowiedział na każde nurtujące nas pytanie i pokazał miejsca na najlepsze zdjęcia. Wulkan i widoki zrobiły na nas ogromne wrażenie. Powrót również przebiegł bez najmniejszego problemu. Polecam każdemu!

To było wspaniałe doświadczenie! Odebrał nas z naszego hotelu i wysadził, co było bardzo przydatne Nurkowanie z rurką zakończyło się sukcesem, zobaczyłem płaszczkę manty i popływałem z nią, zobaczyłem ośmiornicę i zobaczyłem dużo ryb - mogłem pływać przez ławice ryb. Obiad był w formie bufetu, niewiele opcji, ale był bardzo dobry i było go mnóstwo, więc można było dobrze zjeść! Następnie wsiedliśmy do kajaków i zrobiliśmy wycieczkę po lasach namorzynowych, co było zabawne!

Naprawdę fajny dzień, byłem tylko ja i kierowca, który był świetny, Komang był doskonały. Jedyne, o czym chciałbym wspomnieć, to to, że musisz zapłacić za wszystko dodatkowo, więc w zasadzie płacisz tylko za kierowcę na dzień, a nie za rzeczywistą wycieczkę, więc upewnij się, że masz gotówkę!

Wspaniałe miejsca do nurkowania, niesamowite wrażenia z manty, pomocni przewodnicy i cudowny lunch! Co za wspaniały dzień i niesamowite przeżycie!