Dodaj daty

BaliNatura i przygoda

Nasze najbardziej polecane Bali Natura i przygoda

Bali: wędrówka na wulkan Batur o wschodzie słońca i śniadanie

1. Bali: wędrówka na wulkan Batur o wschodzie słońca i śniadanie

Weź udział w wędrówce z przewodnikiem na wulkan Batur w ramach tej całodniowej wycieczki z Bali. Będąc na szczycie, zachwyć się wschodzącym słońcem i delektuj się wyśmienitym śniadanim. Następnie odwiedź plantację kawy. Wczesnym rankiem nastąpi opcjonalny odbiór z Twojego miejsca zakwaterowania, po czym udasz się w kierunku podnóża wulkanu Batur i rozpoczniesz wędrówkę na jego szczyt. Wędruj przez dżunglę wzdłuż wyjątkowego, rzadko uczęszczanego szlaku. Podziwiaj czyste nocne niebo z dala od świateł miasta. Twoja 2-godzinna wędrówka zostanie nagrodzona na szczycie. Zachwyć się widokiem na naturalny krajobraz oraz ocean o wschodzie słońca. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji zjedzenia śniadania na szczycie wulkanu.  W drodze powrotnej zobaczysz między innymi jezioro Batur, które znajduje się w ogromnym kraterze wulkanu.  Zatrzymaj się na plantacji kawy, by spróbować lokalnej kawy luwak. Wycieczkę kończy transport powrotny do Twojego miejsca zakwaterowania lub do miejsca zbiórki. Przed wędrówką i po jej zakończeniu udaj się do ekskluzywnego salonu Mt. Batur Lounge. Jest to jedyny w okolicy salon w stylu willi. Oferuje on czyste i nowoczesne toalety oraz komfortowy prysznic. Odśwież się pod prysznicem, a później wypij filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie.

Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

2. Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

Odkrywaj ten tropikalny raj, odkrywając jego różnorodne krajobrazy, bujne pola ryżowe, zarośnięte dżungle i rwące rzeki podczas przygody na quadzie ATV. Przeżyj wygodny odbiór z miejsca zakwaterowania przez anglojęzycznego przewodnika i udaj się do punktu początkowego w Ubud. Otrzymasz dokładny instruktaż bezpieczeństwa i cały sprzęt potrzebny do bezpiecznej podróży. Wybierz jazdę w tandemie z towarzyszem lub jazdę własnym quadem. Podziwiaj spektakularny widok naturalnego piękna Bali, poruszając się po rozległym torze. Jeśli masz ochotę na trochę więcej emocji, po prostu daj znać swojemu przewodnikowi, a zabierze Cię do bardziej technicznego terenu, gdzie możesz wspiąć się na strome wzgórza z pełną prędkością lub zjechać w dół stoki, jak chcesz. Po ekscytującej przejażdżce odśwież się pod relaksującym prysznicem, a następnie zjedz przepyszny posiłek w formie bufetu. Zostań bezpiecznie wysadzony z powrotem w hotelu, aby cieszyć się resztą dnia. Lub po prostu idź i wyjedź na własną rękę.

Ubud: wodospad, tarasy ryżowe i Małpi Las

3. Ubud: wodospad, tarasy ryżowe i Małpi Las

Odkryj najważniejsze atrakcje w mieście Ubud podczas tej wycieczki dzięki transportom hotelowym z wybranych lokalizacji na Bali. Odwiedź wodospad Tegenungan, wioskę Mas i Pałac Królewski. Możesz wybrać wycieczkę standardową, wycieczkę z lunchem oraz wycieczkę z lunchem i wizytą w Jungle Swing. Oto Twój plan wycieczki od momentu odbioru z hotelu: Wodospad Tegenungan Ta naprawdę piękna okolica znajduje się na południe od miasta Ubud i warto się tam wybrać, aby napić się filiżanki herbaty oraz zobaczyć wspaniały wodospad. Możesz zbliżyć się do wodospadu i poczuć świeżą bryzę naturalnej wody. Wioska Mas Mieszkańcy tej wioski specjalizują się w rzeźbieniu w drewnie. Żyje tutaj większość wybitnych balijskich rzeźbiarzy, którzy tworzą pracochłonne i misterne rzeźby w drewnie oraz uczą młodsze pokolenie tego rzemiosła. Małpi Las w Ubud W tym zielonym lesie tropikalnym w pobliżu Ubud żyje ponad 600 makaków długoogoniastych. W środku lasu zobaczysz świątynie strzeżone przez małpy. Tradycyjny bazar w Ubud To tutaj gromadzą się członkowie lokalnej społeczności, by sprzedawać produkty wytwarzane w okolicy: niedrogie pamiątki, rękodzieło, owoce i wiele innych. Pałac Królewski w Ubud Jadąc drogą w centrum miasta Ubud, zobaczysz Pałac Królewski. Spacerując po pałacu, zrobisz zdjęcia typowego balijskiego kompleksu architektonicznego i obejrzysz pokaz tradycyjnego tańca. Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz tutaj typową scenerię Bali: tarasy rozpostarte na pięknych polach ryżowych oraz zieleń palm kokosowych. Jest to najlepszy przykład balijskiego krajobrazu. Plantacja kawy Odwiedź plantację, na której zobaczysz między innymi, jak produkuje się kopi luwak – najdroższą kawę świata. To kawa wydobywana z odchodów łaskunów, które zjadają owoce kawowca i trawią je w układzie pokarmowym. O poranku nietknięte ziarna wydobywane są z odchodów i przetrawarzane dalej w tradycyjny sposób. Delektowanie się filiżanką tej kawy z widokiem na tarasy ryżowe to niezapomniane przeżycie.

Bali: wejście na Gunung Batur o świcie i gorące źródła

4. Bali: wejście na Gunung Batur o świcie i gorące źródła

Weź udział w porannej wędrówce o wschodzie słońca na szczyt Gunung Batur. Podążaj za swoim przewodnikiem, a po dotarciu na szczyt delektuj się zasłużonym śniadaniem, podziwiając wspaniałe kolory wschodu słońca. Zakończ swój aktywny poranek kąpielą w naturalnym gorącym źródle i ożywczą wizytą na plantacji kawy. Przed i po wędrówce zrelaksuj się w Mt. Batur Lounge, jedynym w okolicy salonie w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i komfortowymi prysznicami. Udaj się bezpośrednio na miejsce lub skorzystaj z odbioru wczesnym porankiem z hotelu na Bali (w zależności od wybranej opcji), aby obejrzeć wschód słońca ze szczytu Gunung Batur. Rozpocznij wycieczkę pomiędzy godz. 1.30 a 2.30 (w zależności od lokalizacji Twojego hotelu) i wyrusz w stronę aktywnego wulkanu położonego niedaleko wioski Kintamani. Gdy dotrzesz już pod Gunung Batur, Twój przewodnik po krótkim wprowadzeniu zapozna Cię z zasadami bezpieczeństwa. Wszyscy przewodnicy to lokalni mieszkańcy z ogromnym doświadczeniem – wspinają się na Gunung Batur już od najmłodszych lat! Skorzystaj z ich szerokiej wiedzy oraz zaangażowania i wyrusz na 1,5-godzinną wyprawę do najwyżej położonego krateru wulkanicznego na Bali, aby obejrzeć ze szczytu wschód słońca. Po dotarciu na szczyt zasiądź do śniadania i podziwiaj niesamowity krajobraz rozciągający się wokół oraz pierwsze promienie słońca pojawiające się na horyzoncie. Gdy słońce już wzejdzie, wyrusz na spacer wokół krateru, a następnie przejdź przez wzgórze zastygłej lawy i czarnego piasku. Zejdź z powrotem na dół i o godz. 9.00 odpręż się w naturalnych gorących źródłach, dzięki którym zapomnisz o wszelkich bólach i troskach. W drodze powrotnej odwiedź plantację kawy, a na koniec tej wspaniałej porannej przygody skorzystaj z transportu powrotnego do Mt Batur Lounge lub swojego hotelu (w zależności od wybranej opcji).

Bali: całodniowa wycieczka all-inclusive na Nusa Penida z transferami

5. Bali: całodniowa wycieczka all-inclusive na Nusa Penida z transferami

Rozpocznij wycieczkę od odbioru bezpośrednio z miejsca zakwaterowania na Nusa Penida lub na Bali przez jednego z naszych anglojęzycznych kierowców lub przewodników, którzy zabiorą Cię na zwiedzanie wyspy Nusa Penida z jej zapierającymi dech w piersiach widokami. Najpierw udaj się na plażę Kelingking, z której można podziwiać charakterystyczny widok wapiennej formacji skalnej, która wygląda jak głowa dinozaura tyranozaura. Oprócz tej dziwnie ukształtowanej wyspy, zobaczysz również widok z lotu ptaka na piękny pas plaży obmywany przez wspaniałą niebiesko-zieloną wodę. Następna jest Angel Bilabong i Broken Beach, zwana także Pasih Uug. Odwiedzając Broken Beach, nie przegap spacerów po zatoce i robienia licznych zdjęć do swoich kanałów w mediach społecznościowych. Zatrzymaj się w lokalnej restauracji, zjedz lokalny lunch na własny koszt, a następnie udaj się na plaże Dimond i Atuh, aby podziwiać niektóre z niesamowitych widoków na Nusa Penida i jej dramatyczne formacje skalne o zielonych wierzchołkach, lśniącą piękną białą plażę, wapienie i kryształy czysta błękitna woda. Jeśli masz czas, możesz wspiąć się po wielu schodach aż na plażę, aby cieszyć się wodą z bliska. Zakończ wycieczkę wizytą w słynnym domku na drzewie z niesamowitym widokiem na wybrzeże, znanym również jako Molateng Tree House, innym słynnym miejscu, którego nie można przegapić na Nusa Penida Wykorzystaj i dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom z list dodatków: od degustacji kawy po tradycyjny masaż. (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektórych opcji).

Z Bali: pływanie z mantami na Nusa Penida

6. Z Bali: pływanie z mantami na Nusa Penida

Udaj się na wyspę Nusa Penida i przeżyj wspaniałą przygodę, nurkując z rurką. Zatrzymaj się na 3 różnych przystankach, aby popływać z mantami, zjedz lunch na plaży i spędź popołudnie, zwiedzając las namorzynowy. Skorzystaj z odbioru z hotelu w wybranych rejonach Bali lub udaj się bezpośrednio do biura w promie (w zależności od wybranej opcji), a następnie wyrusz na wyspę Nusa Penida, położoną 20 kilometrów na południowy wschód od wybrzeża. Największa z 3 balijskich wysp-sióstr (Nusa Lembongan, Nusa Penida i Nusa Ceningan) Nusa Penida jest znacznie mniej dotknięta działalnością człowieka i pozostaje oazą bujnej oraz nienaruszonej natury. W drodze do najlepszych miejsc do nurkowania podziwiaj zapierające dech w piersiach pejzaże i strome klify ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Po przybyciu do chronionej zatoki Manta Bay odkryj podwodny świat w miejscu, w którym obfitość planktonu przyciąga manty, mierzące nawet do 4 lub 5 metrów rozpiętości. Odwiedź 3 najlepsze miejsca do nurkowania z rurką znajdujące się wokół wyspy, w tym popularne okolice (w zależności od warunków) Crystal Bay, Toyapakeh i Gamat Bay. Silne fale występujące na Oceanie Indyjskim mogą wpływać na warunki nurkowe. Są one na bieżąco monitorowane, aby umożliwić Ci bezpieczne nurkowanie z mantami na głębokościach mniejszych niż 1,5 metra od powierzchni. Jeżeli warunki okażą się niesprzyjające, program wycieczki zostanie odpowiednio zmodyfikowany, jako że Twoje bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Po przeżyciu magicznych chwil podczas nurkowania z rurką zrób przerwę na lunch przy plaży Paradise Beach na Nusa Lembongan. Lunch składa się z dań kuchni indonezyjskiej i jest serwowany w formie bufetu. Następnie skorzystaj z możliwości popołudniowego zwiedzania lasów namorzynowych kajakiem, na desce z wiosłami (paddleboard) lub prywatną gondolą.  

Góra Batur: wycieczka jeepem o wschodzie słońca i naturalne gorące źródło

7. Góra Batur: wycieczka jeepem o wschodzie słońca i naturalne gorące źródło

Spotkaj się ze swoim prywatnym przewodnikiem, wyszkolonym specjalistą od napędu na cztery koła i wejdź na pokład specjalnie skonstruowanego pojazdu z napędem na cztery koła. Twój przewodnik jest również certyfikowanym członkiem Stowarzyszenia Przewodników Mount Batur, więc spodziewaj się wspaniałych opowieści o historii regionu i ciekawych informacji o cechach krajobrazu, a wszystko to z dużym poczuciem humoru. Jesteś w bezpiecznych rękach podczas tej off-roadowej przygody. Zobacz wschód słońca ze strefy wschodu słońca na górze Batur, z widokiem na jezioro i punkt wschodu słońca, aby przeżyć niezapomnianą wycieczkę podczas zwiedzania góry Batur. Drugim przystankiem jest lawa wulkaniczna z 1964 roku. Jak to się stało? Twój przewodnik ma odpowiedź. Gdy przewodnik prowadzi pojazd z napędem na cztery koła przez pola lawy, aby się tam dostać, będziesz świadkiem, jak miejscowi rolnicy pracują na swoich małych polach i ogrodach warzywnych. Otocz się znanymi na całym świecie czarnymi formacjami lawy i podziwiaj niezwykły widok aktywnego wulkanu w oddali. Czekają na Ciebie niesamowite możliwości robienia zdjęć. Ciesz się wyłącznym korzystaniem z Mt. Batur Lounge, jedynego salonu w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i wygodnym prysznicem. Po odświeżeniu pod prysznicem mogą Państwo wypić filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie. Aby zakończyć dzień, ciesz się długą kąpielą w leczniczych wodach Batur Natural Hot Spring. Ciesz się fotograficzną panoramą pięknego jeziora Batur z zupełnie innej perspektywy. Przed powrotem do hotelu zapraszamy na lokalny brunch w restauracji Kintamani.

Bali: wejście na Gunung Batur o wschodzie słońca z przewodnikiem i śniadaniem

8. Bali: wejście na Gunung Batur o wschodzie słońca z przewodnikiem i śniadaniem

Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu o wyznaczonej godzinie (w zależności od wybranej opcji) i udaj się do pięknego salonu Mt Batur Lounge. Wyrusz do regionu Kintamani, aby wspiąć się na szczyt wulkanu Batur. Ten słynny, niezwykle aktywny wulkan przyciąga wielu turystów z całego świata swoim pięknem i obietnicą przygody. Kiedy już dotrzesz na sam szczyt, obejrzyj malowniczy wschód słońca oraz porośniętą zielenią kalderę wokół wulkanu. Zobacz, jak lśniące złoto-pomarańczowe promienie słońca przedzierają się przez grubą zasłonę nocy, wyłaniając się zza Mount Agung, i zobacz połyskującą, nietkniętą taflę jeziora Batur. Podczas schodzenia na dół zobaczysz trzy młodsze kratery, z których rozciąga się niesamowity wulkaniczny krajobraz. Przed powrotem do hotelu możesz także skorzystać z możliwości odwiedzenia plantacji kawy i napić się pysznej lokalnej kawy luwak. Przed wędrówką i po jej zakończeniu udaj się do ekskluzywnego salonu Mt. Batur Lounge. Jest to jedyny w okolicy salon w stylu willi. Oferuje on czyste i nowoczesne toalety oraz komfortowy prysznic. Odśwież się pod prysznicem, a później wypij filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie.

Bali: Mount Batur Sunrise Jeep Adventure z Jungle Swing

9. Bali: Mount Batur Sunrise Jeep Adventure z Jungle Swing

Ciesz się wyjątkową wycieczką terenową po wulkanie Batur Sunrise jeepem z napędem na 4 koła. Wybierz tę opcję, jeśli nie chcesz wędrować po wulkanie, ale nadal chcesz cieszyć się jednym z najbardziej spektakularnych wschodów słońca na Bali. Po odebraniu z hotelu wskocz do jeepa i udaj się w najlepsze miejsce, aby obejrzeć wschód słońca z góry Batur, która jest niedostępna dla standardowych pojazdów. Podziwiaj zapierający dech w piersiach wschód słońca, delektując się lekkim śniadaniem. Następnie popłyń wzdłuż słynnego strumienia lawy znanego lokalnie jako Batur Black Lava po zachodniej stronie wulkanu. W drodze powrotnej do hotelu miniesz świątynię Prapen, ulubione miejsce kultu religijnego rodziny Pande, i zatrzymaj się, aby zrobić kilka zdjęć. Zakończ wycieczkę słynną przygodą z trillingiem z ekscytującym swingiem w bujnej dżungli Ubud. Podziwiaj wspaniałe widoki na tarasy ryżowe Ubud i zielony las tropikalny. Dostosuj swoje wrażenia dzięki dodatkom, takim jak zdjęcia z aparatu polaroid, tradycyjne masaże, rafting, quady, degustacja kawy Luwak, profesjonalny fotograf lub przewodnik mówiący po niemiecku, japońsku lub koreańsku (niektóre dodatki są dostępne tylko dla niektóre opcje).

Rzeka Ayung: przygoda z raftingiem – all inclusive

10. Rzeka Ayung: przygoda z raftingiem – all inclusive

Spróbuj swoich sił w raftingu, spływając po rzece Ayung w towarzystwie przewodnika. Po drodze podziwiaj wspaniałe okolice. Zdecyduj się na usługę odbioru z hotelu i podróżuj do miejsca rozpoczęcia spływu na pokładzie klimatyzowanego i wygodnego pojazdu. Załóż strój raftingowy, pobierz sprzęt i rozpocznij ekscytującą przygodę. Zjedz wyśmienity posiłek w formie bufetu, aby odzyskać energię. Na początek udaj się do tradycyjnego wantilanu (typowego dla Bali pawilonu). Miejsce to, które znajduje się w otoczeniu zielonych pól ryżowych i oferuje zapierający dech w piersi widok na górę Abang, stanowi pierwszy przystanek dnia. Wysłuchaj instruktażu przewodnika, po którym wyruszysz na bezpieczny i sprawiający mnóstwo frajdy spływ. Swoją przygodę z raftingiem rozpocznij na rzece Ayung, która jest najdłuższą rzeką na Bali. Pokonuj bystrza 2. klasy, którym czasami (podczas pory deszczowej) nadaje się 4. klasę trudności. Po drodze zachwycą Cię naturalne krajobrazy, dzikie zwierzęta oraz egzotyczne rośliny porastające wyspę Bali. Kiedy zgłodniejesz, odwiedź restaurację z widokiem na dolinę rzeki Ayung, by zjeść lunch w formie bufetu.

Liczba znalezionych atrakcji: 318
Sortuj wg::
Strona 1 z 20

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Natura i przygoda w: Bali

Oprócz atrakcji typu Natura i przygoda jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bali?

W: Bali są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Natura i przygoda w: Bali obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Bali: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bali? Kliknij tutaj.

Bali: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 11 861 opinii

Warte każdego grosza! Dostaliśmy odbiór z hotelu, który był na czas, a kierowca był bardzo przyjazny. Po przyjeździe dostaliśmy kawę / herbatę i ciastka i spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami. Sam spacer trwał godzinę i 30 minut, spacer jest dość stromy w częściach i wymaga umiarkowanego poziomu sprawności, ale przewodnicy zatrzymają się lub zwolnią dla każdego pod presją. Nasz przewodnik Nova sprawił, że podróż była opłacalna, bardzo przyjazna i zabawna oraz uwielbiała rozmawiać (bardzo dobrze po angielsku). Dostaliśmy śniadanie na górze i widoki nie zawiodły. Zdecydowanie obowiązkowa wycieczka na Bali.

Fantastyczna przygoda! Wszystko profesjonalnie zorganizowane, nie musieliśmy się o nic martwić. Trafił się nam fantastyczny Kierowca Komang Mexico, który umilił nam drogę, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wyspie. A na wulkan prowadził na Piki, kolejna fantastyczna osoba, odpowiedział na każde nurtujące nas pytanie i pokazał miejsca na najlepsze zdjęcia. Wulkan i widoki zrobiły na nas ogromne wrażenie. Powrót również przebiegł bez najmniejszego problemu. Polecam każdemu!

To było wspaniałe doświadczenie! Odebrał nas z naszego hotelu i wysadził, co było bardzo przydatne Nurkowanie z rurką zakończyło się sukcesem, zobaczyłem płaszczkę manty i popływałem z nią, zobaczyłem ośmiornicę i zobaczyłem dużo ryb - mogłem pływać przez ławice ryb. Obiad był w formie bufetu, niewiele opcji, ale był bardzo dobry i było go mnóstwo, więc można było dobrze zjeść! Następnie wsiedliśmy do kajaków i zrobiliśmy wycieczkę po lasach namorzynowych, co było zabawne!

Naprawdę fajny dzień, byłem tylko ja i kierowca, który był świetny, Komang był doskonały. Jedyne, o czym chciałbym wspomnieć, to to, że musisz zapłacić za wszystko dodatkowo, więc w zasadzie płacisz tylko za kierowcę na dzień, a nie za rzeczywistą wycieczkę, więc upewnij się, że masz gotówkę!

Wycieczka zorganizowana i zarządzana bardzo dobrze, gorąco polecam!