Bali – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bali: bilet wstępu do Uluwatu Kecak i pokazu tańca z ogniem

1. Bali: bilet wstępu do Uluwatu Kecak i pokazu tańca z ogniem

Zobacz wyjątkowe doświadczenie kulturalne z pokazem ognia i tańca Kecak na terenie świątyni Uluwatu. Zobacz, jak rdzenni balijscy tancerze wykonują zapierający dech w piersiach pokaz tradycyjnego tańca hinduskiego, podczas gdy w tle zachodzi słońce. Kecak to balijski taniec i rytmiczna pieśń przedstawiająca bitwę z hinduskiego eposu Ramajana, w której Rama walczy z demonicznym królem Ravaną z pomocą małpiego boga Hanumana. Daj się zahipnotyzować wirującym płomieniom w połączeniu z żywym tradycyjnym strojem, gdy wykonawcy zabiorą Cię w podróż po balijskim hinduizmie. Pokaz zbiega się w czasie z zachodem słońca, więc możesz być pewien dobrych widoków podczas pobytu w Uluwatu.

Bali: wędrówka na wulkan Batur o wschodzie słońca i śniadanie

2. Bali: wędrówka na wulkan Batur o wschodzie słońca i śniadanie

Weź udział w wędrówce z przewodnikiem na wulkan Batur w ramach tej całodniowej wycieczki z Bali. Będąc na szczycie, zachwyć się wschodzącym słońcem i delektuj się wyśmienitym śniadanim. Następnie odwiedź plantację kawy. Wczesnym rankiem nastąpi opcjonalny odbiór z Twojego miejsca zakwaterowania, po czym udasz się w kierunku podnóża wulkanu Batur i rozpoczniesz wędrówkę na jego szczyt. Wędruj przez dżunglę wzdłuż wyjątkowego, rzadko uczęszczanego szlaku. Podziwiaj czyste nocne niebo z dala od świateł miasta. Twoja 2-godzinna wędrówka zostanie nagrodzona na szczycie. Zachwyć się widokiem na naturalny krajobraz oraz ocean o wschodzie słońca. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji zjedzenia śniadania na szczycie wulkanu.  W drodze powrotnej zobaczysz między innymi jezioro Batur, które znajduje się w ogromnym kraterze wulkanu.  Zatrzymaj się na plantacji kawy, by spróbować lokalnej kawy luwak. Wycieczkę kończy transport powrotny do Twojego miejsca zakwaterowania lub do miejsca zbiórki. Przed wędrówką i po jej zakończeniu udaj się do ekskluzywnego salonu Mt. Batur Lounge. Jest to jedyny w okolicy salon w stylu willi. Oferuje on czyste i nowoczesne toalety oraz komfortowy prysznic. Odśwież się pod prysznicem, a później wypij filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie.

Bali: wejście na Gunung Batur o świcie i gorące źródła

3. Bali: wejście na Gunung Batur o świcie i gorące źródła

Wejdź na oszałamiającą górę Batur podczas wczesnej wędrówki na jej szczyt o wschodzie słońca. Podążaj za swoim przewodnikiem w górę, delektując się zasłużonym śniadaniem na szczycie, obserwując wspaniałe kolory wschodu słońca. Ukoronuj swój aktywny poranek kąpielą w naturalnym gorącym źródle i ożywczą wizytą na plantacji kawy. Przed i po wędrówce zrelaksuj się w Mt. Batur Lounge, jedynym salonie w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i wygodnym prysznicem. Spotkaj się bezpośrednio na miejscu lub skorzystaj z odbioru wcześnie rano z hotelu na Bali (w zależności od wybranej opcji), aby obejrzeć wschód słońca ze szczytu góry Batur. Wyrusz o wybranej godzinie (również w zależności od lokalizacji Twojego hotelu), a następnie udaj się w kierunku aktywnego wulkanu w pobliżu wioski Kintamani. Po przybyciu na górę Batur otrzymaj krótkie wprowadzenie i odprawę bezpieczeństwa od swojego przewodnika. Wszyscy przewodnicy to miejscowi, którzy od dzieciństwa wspinali się na Mount Batur. Skorzystaj z ich rozległej wiedzy i pasji do regionu, zanim wyruszysz na 1,5-godzinną wyprawę do najwyższego krateru wulkanu na Bali, aby obejrzeć wschód słońca. Po przybyciu na szczyt zjedz śniadanie i podziwiaj niesamowite widoki na okolicę podczas przerwy w ciągu dnia. Po wschodzie słońca poświęć trochę czasu na spacer wokół krateru wulkanu, zanim przejdziesz przez wzgórze lawy i czarnego piasku. Zejdź z powrotem w dół góry, a następnie ukoj ból w naturalnym gorącym źródle. Jeśli zdecydujesz się spotkać w Mt Batur Lounge, zostaniesz wysadzony w Mt Batur Lounge. Jeśli wybrałeś opcję z transferami, kontynuuj wizytę na plantacji kawy w drodze powrotnej do miejsca zakwaterowania przed zakończeniem poranka.

Bali Instagram Tour: najbardziej malownicze miejsca

4. Bali Instagram Tour: najbardziej malownicze miejsca

Spraw, by Twoi obserwatorzy na Instagramie zazdrościli Ci podczas zwiedzania Bali podczas jednodniowej wycieczki do najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Wszystkie opłaty za wstęp są wliczone, a także doświadczony lokalny przewodnik, który po drodze podzieli się klejnotami historii i kultury Bali. Twoim pierwszym przystankiem jest hinduska świątynia Lempuyang. Słynie z podzielonej bramy, Bramy Niebios, będziesz mógł zrobić to samo zdjęcie, które widziałeś tyle razy na Instagramie. Następnie udasz się do Tirta Gangga, dawnego pałacu królewskiego słynącego ze świętych (i niesamowicie fotogenicznych) elementów wodnych i ogrodów. Następna w kolejce jest Tukad Cepung, jaskinia z niesamowitym naturalnym wodospadem, w której można nawet popływać. Potem jest wiejskie Ubud, gdzie znajduje się wiele pięknych, bujnych, zielonych pól ryżowych. Na koniec wypróbujesz jedną ze słynnych huśtawek w dżungli na Bali. Wybierz dokładnie takie wrażenia, jakie chcesz — od prywatnych wycieczek z odbiorem z hotelu po wycieczki w małych grupach, podczas których możesz spotkać innych żądnych przygód podróżników. Wybierz dodatek do lunchu na pyszny lunch w formie bufetu lub zabierz do domu dziesięć polaroidów, aby zapamiętać swoją podróż. Wybierz opcje premium lub prywatne dla dodatkowych dodatków. Wzbogać swój Instagram zdjęciami zrobionymi i wyedytowanymi przez fotografa, obserwuj siebie z lotu ptaka 3-4 minutami materiału z drona wysłanego do Ciebie 24 godziny po wycieczce lub po prostu odpręż się podczas relaksującego masażu.

Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

5. Ubud: Wycieczka z przewodnikiem po quadach ATV

Odkrywaj ten tropikalny raj, odkrywając jego różnorodne krajobrazy, bujne pola ryżowe, zarośnięte dżungle i rwące rzeki podczas przygody na quadzie ATV. Przeżyj wygodny odbiór z miejsca zakwaterowania przez anglojęzycznego przewodnika i udaj się do punktu początkowego w Ubud. Otrzymasz dokładny instruktaż bezpieczeństwa i cały sprzęt potrzebny do bezpiecznej podróży. Wybierz jazdę w tandemie z towarzyszem lub jazdę własnym quadem. Podziwiaj spektakularny widok naturalnego piękna Bali, poruszając się po rozległym torze. Jeśli masz ochotę na trochę więcej emocji, po prostu daj znać swojemu przewodnikowi, a zabierze Cię do bardziej technicznego terenu, gdzie możesz wspiąć się na strome wzgórza z pełną prędkością lub zjechać w dół stoki, jak chcesz. Po ekscytującej przejażdżce odśwież się pod relaksującym prysznicem, a następnie zjedz przepyszny posiłek w formie bufetu. Zostań bezpiecznie wysadzony z powrotem w hotelu, aby cieszyć się resztą dnia. Lub po prostu idź i wyjedź na własną rękę.

Ubud: 3-godzinne zajęcia ze srebrnej biżuterii

6. Ubud: 3-godzinne zajęcia ze srebrnej biżuterii

Szukasz jedynej w swoim rodzaju chwili na Bali? To wyjątkowe doświadczenie pozwala cieszyć się zabawnym, kreatywnym hobby połączonym z najstarszymi technikami rzemieślniczymi na Bali. Spędź pół dnia z Ayu, która wprowadzi Cię w ten szczególny świat sztuki. Nauczy Cię, jak przekuć swój pomysł w dzieło sztuki do noszenia, tak jak uczył ją jej ojciec i jej starszy brat, gdy miała 9 lat. Dowiedz się wszystkiego o tym, co pociąga za sobą tworzenie srebrnej biżuterii i jak rozwijało się w czasie na Bali. Używając 5 gramów srebra, stwórz swoją własną parę kolczyków, pierścionka lub wisiorka. Współpracuj z Ayu, aby zamienić nowe srebro w wypolerowane dzieło sztuki. To świetna zabawa, wyzwanie i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu w Ubud.

Ubud: Wodospad, tarasy ryżowe i małpi las - prywatna wycieczka

7. Ubud: Wodospad, tarasy ryżowe i małpi las - prywatna wycieczka

Odkryj najważniejsze atrakcje w mieście Ubud podczas tej wycieczki dzięki transportom hotelowym z wybranych lokalizacji na Bali. Odwiedź wodospad Tegenungan, wioskę Mas i Pałac Królewski. Możesz wybrać wycieczkę standardową, wycieczkę z lunchem oraz wycieczkę z lunchem i wizytą w Jungle Swing. Oto Twój plan wycieczki od momentu odbioru z hotelu: Wodospad Tegenungan Ta naprawdę piękna okolica znajduje się na południe od miasta Ubud i warto się tam wybrać, aby napić się filiżanki herbaty oraz zobaczyć wspaniały wodospad. Możesz zbliżyć się do wodospadu i poczuć świeżą bryzę naturalnej wody. Wioska Mas Mieszkańcy tej wioski specjalizują się w rzeźbieniu w drewnie. Żyje tutaj większość wybitnych balijskich rzeźbiarzy, którzy tworzą pracochłonne i misterne rzeźby w drewnie oraz uczą młodsze pokolenie tego rzemiosła. Małpi Las w Ubud W tym zielonym lesie tropikalnym w pobliżu Ubud żyje ponad 600 makaków długoogoniastych. W środku lasu zobaczysz świątynie strzeżone przez małpy. Tradycyjny bazar w Ubud To tutaj gromadzą się członkowie lokalnej społeczności, by sprzedawać produkty wytwarzane w okolicy: niedrogie pamiątki, rękodzieło, owoce i wiele innych. Pałac Królewski w Ubud Jadąc drogą w centrum miasta Ubud, zobaczysz Pałac Królewski. Spacerując po pałacu, zrobisz zdjęcia typowego balijskiego kompleksu architektonicznego i obejrzysz pokaz tradycyjnego tańca. Tarasy ryżowe Tegalalang Zobaczysz tutaj typową scenerię Bali: tarasy rozpostarte na pięknych polach ryżowych oraz zieleń palm kokosowych. Jest to najlepszy przykład balijskiego krajobrazu. Plantacja kawy Odwiedź plantację, na której zobaczysz między innymi, jak produkuje się kopi luwak – najdroższą kawę świata. To kawa wydobywana z odchodów łaskunów, które zjadają owoce kawowca i trawią je w układzie pokarmowym. O poranku nietknięte ziarna wydobywane są z odchodów i przetrawarzane dalej w tradycyjny sposób. Delektowanie się filiżanką tej kawy z widokiem na tarasy ryżowe to niezapomniane przeżycie.

Bali: Bilet na pokaz taneczny Ubud Palace Legong

8. Bali: Bilet na pokaz taneczny Ubud Palace Legong

Zobacz jeden z najbardziej szanowanych tańców klasycznych na Bali w wyjątkowej scenerii, w kultowym Pałacu Ubud. Zarezerwuj bilety na ten tradycyjny pokaz i przeżyj ponętny wizualnie występ na dworze królewskim, znanym z wymagających fizycznie pozycji i szybkich ruchów. Przyjedź do imponującego pałacu w Ubud i przeżyj coś, co miejscowi nazywają tańcem Legong, co w luźnym tłumaczeniu oznacza „taniec pałacu królewskiego”. Odkryj energiczny taniec, który kiedyś wykonywano tylko przed rodziną królewską, i podziwiaj imponujący Pałac Królewski Puri Saren. Oglądaj wysoko wykwalifikowanych wykonawców w kolorowych kostiumach, w tym złotym kwiatowym nakryciu głowy o znacznych rozmiarach i wadze, a także kompletnych regaliach od ramion do stóp. Zobacz, jak profesjonalni tancerze wykonują ruchy bez wysiłku, pomimo masy strojów. Weź udział w porywającej historii, w wykonaniu trojga tancerek: służącej dworu i dwóch identycznie ubranych „legongów”, które wcielają się w role królewskich ludzi. Zanurz się w historii East Jave w XII i XIII wieku dzięki temu wciągającemu pokazowi.

Z Bali: Pływaj z mantami na Nusa Penida

9. Z Bali: Pływaj z mantami na Nusa Penida

Udaj się na wyspę Nusa Penida i rozpocznij przygodę z nurkowaniem. Skorzystaj z 3 różnych przystanków, aby popływać z Manta Rays, zjedz lunch na plaży, a następnie spędź popołudnie zwiedzając las namorzynowy. Skorzystaj z odbioru w hotelu w wybranych obszarach Bali lub poczekaj bezpośrednio w biurze promowym (w zależności od wybranej opcji), a następnie udaj się do Nusa Penida, położonej 20 kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeża. Największa z 3 siostrzanych wysp Bali (Nusa Lembongan, Nusa Penida i Nusa Ceningan), Nusa Penida jest znacznie mniej rozwinięta i pozostaje domem dla obfitej i dziewiczej przyrody. Podziwiaj dramatyczny krajobraz i strome klify wzdłuż wybrzeża, kierując się do jednych z najlepszych miejsc do nurkowania na wyspie. Po przybyciu do chronionej zatoki Manta Bay odkryj ocean bogaty w plankton, który przyciąga piękne manty rafowe, których rozpiętość skrzydeł może czasem dochodzić do 4 lub 5 metrów. Odwiedź 3 najlepsze miejsca do nurkowania na wyspie, w tym popularne miejsca (w zależności od warunków), takie jak Crystal Bay, Toyapakeh i Gamat Bay. Ponieważ silne fale na Oceanie Indyjskim mogą wpływać na warunki pogodowe, sytuacja będzie dokładnie monitorowana, aby zapewnić bezpieczne pływanie z promieniami w odległości mniejszej niż 1,5 metra od powierzchni morza. Jeśli warunki nie są odpowiednie, trasa nurkowania z rurką zostanie odpowiednio dostosowana, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem numer jeden. Po magicznej przygodzie z nurkowaniem z rurką zrób sobie przerwę na pyszny lunch na plaży w Mangrove Beach na Nusa Lembongan. Lunch serwowany jest w formie indonezyjskiego bufetu. Następnie skorzystaj z możliwości zwiedzania lasu namorzynowego po południu kajakiem lub deską do wiosłowania.

Opieka nad słoniami i kąpiel błotna w zoo na Bali

10. Opieka nad słoniami i kąpiel błotna w zoo na Bali

To doświadczenie pozwoli Ci ubrudzić się w towarzystwie przyjaznych sumatrzańskich słoni i poznać ich zachowanie i styl życia od doświadczonych kornaków. Dowiedz się ciekawych faktów dotyczących tego, dlaczego słonie wygrzewają się w słońcu, leżąc w błocie w miesiącach letnich. Po odbiorze z hotelu przyjedziesz do Kamping Sumatra w zoo na Bali, gdzie wysłuchasz krótkiego wprowadzenia na temat programu, delektując się bezpłatną przekąską i kawą i herbatą. Spotkaj się z anglojęzycznym kornakiem, który opowie Ci o tych łagodnych olbrzymach, które spotkasz. Kornak opowie Ci także o zachowaniu słoni, o opiece nad nimi oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania. Najpierw weź owoce, którymi nakarmisz słonie, a następnie udaj się na brzeg rzeki, gdzie spotkasz się z wolno wędrującymi słoniami i będziesz miał(a) okazję pobawić się z nimi, nakarmić je i spędzić trochę czasu. Następnie wraz ze słoniami weź udział w zabawie w błocie i piaskowym spa. Dzięki mieszance ziemi, wody i zabawy pokryj się błotem wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi, którzy kochają się ubrudzić. Skorzystaj z tej okazji, aby obserwować zachowanie słoni. W końcu udaj się na spacer ze słoniami do pobliskiej rzeki Wos, aby się z nimi popluskać, wykąpać i wyszorować. Następnie powróć do zoo, aby wziąć prysznic i przebrać się, relaksując się podczas lunchu aż do południa. Będziesz miał(a) czas wolny na zwiedzanie zoo i kolekcji ponad 300 rzadkich i egzotycznych zwierząt, w tym zagrożone gatunki, takie jak warany z Komodo, tygrysy sumatrzańskie, orangutany i szpaki balijskie. Doświadczenie to ma na celu nie tylko wyjaśnić Ci zachowanie tych wspaniałych ssaków, ale także z poczuciem uczestnictwa w jednej z najbardziej wyjątkowych przygód na świeżym powietrzu podczas Twojego pobytu na Bali, niezależnie od tego, czy odwiedzasz wyspę we dwójkę czy całą rodziną. Opcjonalnie możesz podwyższyć standard swojego doświadczenia i zjeść śniadanie z uroczymi orangutanami na ich placu zabaw. Śniadanie w zoo może nie być wyjątkowe, ale śniadanie z orangutanem? To byłoby dopiero doświadczenie! Jako pierwsze w Indonezji, zoo na Bali wprowadziło unikalną atrakcję „Śniadanie z Orangutanem”. Teraz goście mogą nie tylko śniadać po królewsku, ale również w towarzystwie królów dżungli: orangutanów.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bali
Raj na ziemi łączący w sobie oszałamiające krajobrazy, niesamowitą bioróżnorodność i fascynującą architekturę.

Najciekawsze atrakcje

Bali: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 834
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Bali: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Bali

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Bali?

Bali: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bali? Kliknij tutaj.

Bali: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 32 574 opinii

Warte każdego grosza! Dostaliśmy odbiór z hotelu, który był na czas, a kierowca był bardzo przyjazny. Po przyjeździe dostaliśmy kawę / herbatę i ciastka i spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami. Sam spacer trwał godzinę i 30 minut, spacer jest dość stromy w częściach i wymaga umiarkowanego poziomu sprawności, ale przewodnicy zatrzymają się lub zwolnią dla każdego pod presją. Nasz przewodnik Nova sprawił, że podróż była opłacalna, bardzo przyjazna i zabawna oraz uwielbiała rozmawiać (bardzo dobrze po angielsku). Dostaliśmy śniadanie na górze i widoki nie zawiodły. Zdecydowanie obowiązkowa wycieczka na Bali.

Fantastyczna przygoda! Wszystko profesjonalnie zorganizowane, nie musieliśmy się o nic martwić. Trafił się nam fantastyczny Kierowca Komang Mexico, który umilił nam drogę, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wyspie. A na wulkan prowadził na Piki, kolejna fantastyczna osoba, odpowiedział na każde nurtujące nas pytanie i pokazał miejsca na najlepsze zdjęcia. Wulkan i widoki zrobiły na nas ogromne wrażenie. Powrót również przebiegł bez najmniejszego problemu. Polecam każdemu!

To było wspaniałe doświadczenie! Odebrał nas z naszego hotelu i wysadził, co było bardzo przydatne Nurkowanie z rurką zakończyło się sukcesem, zobaczyłem płaszczkę manty i popływałem z nią, zobaczyłem ośmiornicę i zobaczyłem dużo ryb - mogłem pływać przez ławice ryb. Obiad był w formie bufetu, niewiele opcji, ale był bardzo dobry i było go mnóstwo, więc można było dobrze zjeść! Następnie wsiedliśmy do kajaków i zrobiliśmy wycieczkę po lasach namorzynowych, co było zabawne!

Naprawdę fajny dzień, byłem tylko ja i kierowca, który był świetny, Komang był doskonały. Jedyne, o czym chciałbym wspomnieć, to to, że musisz zapłacić za wszystko dodatkowo, więc w zasadzie płacisz tylko za kierowcę na dzień, a nie za rzeczywistą wycieczkę, więc upewnij się, że masz gotówkę!

Wspaniałe miejsca do nurkowania, niesamowite wrażenia z manty, pomocni przewodnicy i cudowny lunch! Co za wspaniały dzień i niesamowite przeżycie!