Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Balaton

Balaton

Balaton – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Budapesztu: wycieczka nad Balaton

1. Z Budapesztu: wycieczka nad Balaton

Odwiedź Balaton, największe jezioro słodkowodne w Europie Środkowej, znane miejscowym jako Morze Węgierskie. Odwiedź Balatonfured, najważniejsze tradycyjne kąpielisko, położone na północnym brzegu. Wędruj po wysadzanych drzewami alejach i ciesz się atmosferą XVIII-wiecznych willi. Spacerując wzdłuż przystani jachtowej, będziesz mógł podziwiać widok na półwysep Tihany. Weź łódź na 1-godzinny rejs po jeziorze. Po przerwie obiadowej (nie wliczonej w cenę) zatrzymasz się na pływanie w drodze do Tihany. Pojedziesz na półwysep Tihany, wspaniały rezerwat przyrody nad Balatonem. Podziwiaj najbardziej niesamowity widok na jezioro ze wzgórza Abbey Hill w wiosce Tihany, a następnie odkryj wewnętrzne jezioro i pola lawendy. Następnie wrócisz do Budapesztu, gdzie wycieczka kończy się w centrum miasta.

Z Budapesztu: 1-dniowy rejs nad Balaton

2. Z Budapesztu: 1-dniowy rejs nad Balaton

Spędź dzień w otoczeniu pięknych krajobrazów największego jeziora słodkowodnego w Europie Środkowej podczas całodniowej wycieczki nad Balaton. Wyjedź z Budapesztu i udaj się w podróż w klimatyzowanym autokarze do małego miasta Balatonfüred. W mieście położonym na północnym brzegu Balatonu najważniejsze atrakcje zobaczysz podczas wycieczki krajoznawczej „pociągiem nostalgii.” Następnie udaj się w 1-godzinny rejs po Balatonie. Później spędź trochę wolnego czasu na spacer malowniczą promenadą i na zjedzenie lunchu (na własny koszt). Jedź na półwysep Tihany, aby zobaczyć, dlaczego został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obszar ten jest pełen architektury i winnic, które wytwarzają lokalne wino. Uzyskaj wyjątkowy widok na Balaton, a następnie udaj się do opactwa w Tihany, które zostało założone w roku 1055 przez węgierskiego króla Andrzeja I Węgierskiego. Na koniec wycieczki powróć do Budapesztu, aby móc skorzystać z transportu powrotnego do Twojego hotelu.

Jezioro Balaton i rejs

3. Jezioro Balaton i rejs

Ta 9-godzinna wycieczka z Budapesztu zabierze Cię na odkrywanie jeziora Balaton. Pojedziesz do największego słodkowodnego jeziora w Europie Środkowej i zobaczysz opactwo założone w 1055 roku na półwyspie Tihany. Po przerwie obiadowej i czasie wolnym udasz się do Balatonfüred, gdzie znajduje się najstarsze uzdrowisko na Węgrzech, gdzie możesz spacerować słynną promenadą, a następnie popływać łodzią po jeziorze. Pod koniec wycieczki wrócisz do Budapesztu.

Turkusowe Morze Węgier: prywatna wycieczka po Balatonie

4. Turkusowe Morze Węgier: prywatna wycieczka po Balatonie

Po przybyciu nad jezioro zabierzemy Cię do miejsca, z którego roztacza się jedna z najlepszych panoram na jezioro. Miasto Balatonfüred zawsze było uwielbiane przez artystów i pisarzy i nie bez powodu; ładna promenada oraz piękne wille i rezydencje z pewnością skradną Twoje serce. Po przyjeździe doświadcz piękna półwyspu z bliska. Dzięki szczególnym cechom krajobrazu, geologicznym idiosynkrazjom, różnorodnej florze i faunie, był to pierwszy wyznaczony obszar chroniony na Węgrzech. Tihany to zarówno wspaniały półwysep na jeziorze, jak i urocza, osobliwa, historyczna wioska na półwyspie. Na szczycie wioski, kościół i klasztor zostały założone już dziewięć wieków temu. Mamy tutaj możliwość zwiedzenia kościoła i wystawy poświęconej historii regionu oraz klasztoru benedyktynów, w którym przechowywany jest najstarszy węgierski dokument pisany (który ma prawie 1000 lat). Pod koniec dnia podziwiaj piękno jeziora podczas malowniczej, 10-minutowej przejażdżki promem z półwyspu Tihany. Następnie zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Budapeszcie.

Jezioro Balaton: Wycieczka na desce wiosłowej po Parku Narodowym Tihany

5. Jezioro Balaton: Wycieczka na desce wiosłowej po Parku Narodowym Tihany

Wiosłuj wzdłuż jeziora Balaton i poznaj Park Narodowy Tihany z wody. Po zameldowaniu się w recepcji otrzymasz deskę SUP, wiosło i kamizelkę ratunkową, jeśli jej potrzebujesz. Twój przewodnik pomoże Ci wybrać deskę i upewni się, że jest ona dostosowana do Twojego poziomu doświadczenia, rozmiaru i wagi. Ciesz się spokojną wycieczką, wiosłując powoli po wodzie i dostrzegając dziką przyrodę wśród trzcin. Porozmawiaj z przyjaciółmi lub po prostu zrelaksuj się w spokojnym krajobrazie. Jeśli jest wystarczająco ciepło, zrób sobie przerwę i popływaj lub po prostu połóż się na desce. W zależności od wiatru (zwykle go nie ma) i twojego poziomu doświadczenia, przepłyniesz około 3 km, zanim zawrócisz i zakończysz przyjemną wycieczkę w tym samym miejscu, z którego wystartowałeś.

Jezioro Balaton: Wycieczka SUP o zachodzie słońca w Tihany

6. Jezioro Balaton: Wycieczka SUP o zachodzie słońca w Tihany

Wiosłuj wzdłuż jeziora Balaton i poznaj Park Narodowy Tihany z wody. Po zameldowaniu się w recepcji otrzymasz deskę SUP, wiosło i kamizelkę ratunkową, jeśli jej potrzebujesz. Twój przewodnik pomoże Ci wybrać deskę i upewni się, że jest ona dostosowana do Twojego poziomu doświadczenia, rozmiaru i wagi. Ciesz się spokojną wycieczką, wiosłując powoli po wodzie i dostrzegając dziką przyrodę wśród trzcin. Możesz porozmawiać z przyjaciółmi lub po prostu zrelaksować się w spokojnym krajobrazie. Jeśli jest wystarczająco ciepło, zrób sobie przerwę i popływaj lub po prostu połóż się na desce. W zależności od wiatru (zwykle go nie ma) i twojego poziomu doświadczenia, przepłyniesz około 3 kilometrów, zanim zawrócisz i zakończysz przyjemną wycieczkę w tym samym miejscu, z którego wystartowałeś.

Tihany: Kurs paddleboardingu na stojąco nad Balatonem

7. Tihany: Kurs paddleboardingu na stojąco nad Balatonem

Otrzymasz szybki przegląd różnych desek i wioseł oraz jaki sprzęt jest dla Ciebie najlepszy. Wybór odpowiedniego rozmiaru deski SUP i wiosła to podstawa. Zanim wyjdziesz do wody, nauczysz się pierwszych kroków na symulatorze. Od rozpoczęcia w pozycji klęczącej, wstawania i znajdowania właściwej pozycji i pozycji na desce, po prawidłowe prowadzenie wiosła. Po przećwiczeniu tych rzeczy na plaży nauczysz się nosić i uruchamiać SUP. Przez resztę czasu będziesz ćwiczyć nauczone rzeczy na swojej desce z asystą instruktora. Po godzinie z instruktorem jesteś gotowy do samodzielnego wiosłowania do Parku Narodowego tuż obok naszego centrum SUP. Program składa się z godzinnej lekcji z instruktorem i godziny samodzielnego wiosłowania.

eSIM Węgry : Plan taryfowy na transmisję danych 4G/5G

8. eSIM Węgry : Plan taryfowy na transmisję danych 4G/5G

Zanurz się w bogatej kulturze i historycznym pięknie Węgier, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy kąpiesz się w łaźniach termalnych w Budapeszcie, zwiedzasz zabytkowy zamek w Egerze, czy degustujesz wykwintne wina z regionu Tokaj. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej węgierskiej podróży. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Budapeszt: całodniowa prywatna wycieczka nad jezioro Balaton i Herend

9. Budapeszt: całodniowa prywatna wycieczka nad jezioro Balaton i Herend

Odkryj malownicze piękno największego słodkowodnego jeziora w Europie Środkowej podczas prywatnej całodniowej wycieczki z Budapesztu do Balatonu w górzystym regionie Zadunajskim na Węgrzech i dowiedz się więcej o historycznym przemyśle porcelanowym Manufaktury Porcelany Herend. Po odbiorze z hotelu w Budapeszcie przejazd do małego miasteczka Herend na północnym brzegu Balatonu. Najbardziej znane z produkcji porcelany miasto pochodzi z czasów rzymskich, ale zyskało rozgłos w okresie Cesarstwa Habsburgów, kiedy powstała Manufaktura Porcelany Herend. Odwiedź fabrykę, aby dowiedzieć się więcej o technologii porcelany podczas wycieczki z przewodnikiem po różnych pomieszczeniach. Następnie podnieś kilka sztuk, aby zabrać je do domu jako prezenty i pamiątki w sklepie fabrycznym. Następnie wybierz się na malowniczą przejażdżkę przez półwysep Tihany, rozciągający się głęboko w wodach jeziora Balaton. Ciesz się czarującymi panoramami we wszystkich kierunkach i zatrzymaj się w 950-letnim opactwie Tihany w małej wiosce Tihany. Zatrzymaj się na spacer słynną promenadą w Balatonfüred, najstarszym uzdrowisku nad Balatonem, zanim wrócisz do Budapesztu.

Z Budapesztu: prywatna żegluga nad jeziorem Balaton / półwysep Tihany

10. Z Budapesztu: prywatna żegluga nad jeziorem Balaton / półwysep Tihany

Ciesz się relaksującym dniem żeglowania po jeziorze Balaton, jednym z największych jezior w Europie Środkowej. Odwiedź półwysep Tihany, słynący z pięknych widoków na Balaton. Zatrzymaj się w opactwie benedyktynów i wiosce Tihany, aby poznać historię tego obszaru. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Budapeszcie i udaj się w kierunku półwyspu Tihany, gdzie zatrzymasz się w wiosce rybackiej Tihany i opactwie benedyktynów. Przeglądaj samą Tihany i podziwiaj autentyczne domy kryte strzechą miejscowego rybaka w wiosce. Zobacz opactwo benedyktynów i poznaj jego długą historię, patrząc na jego średniowieczną architekturę. Wędruj po Tihany, skosztuj lawendowego lodu lub wina i kup na pamiątkę tradycyjną ceramikę z lokalnych sklepów. Spróbuj pysznego węgierskiego lunchu i podziwiaj piękne krajobrazy i widoki okolicy przed powrotem do hotelu w Budapeszcie.

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Balaton: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Balaton? Kliknij tutaj.

Balaton: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 141 opinii

Dojazd nad Balaton był dobry i pozwolił nam zobaczyć kolejną część Węgier. Podróż małym pociągiem była fajna, jednak, jak mówią inne komentarze, jedynym rozczarowaniem było to, że była ona prowadzona w języku węgierskim – przewodnik nie jedzie z tobą pociągiem. Dostajesz broszurę, ale aby zobaczyć wszystko, nie możesz jednocześnie czytać broszury. Rejs łodzią po jeziorze był świetny i było dobre połączenie zacienionych i słonecznych miejsc. Na pokładzie była toaleta, można było też kupić napoje. Widoki na półwysep były wspaniałe, a podróż do klasztoru była cudowna. Jeśli jednak nie usiądziesz we właściwym miejscu, z głośnika nie będzie słychać żadnych informacji. Czas na spacer i lody, a potem powrót do Budapesztu.

To był przyjemny dzień, którego główną atrakcją był rejs statkiem. Podobał nam się także spacer z przewodnikiem wzdłuż promenady i okolic oraz podróż pociągiem. Tę ostatnią możliwość wzbogaciłby dostęp do komentarza w języku angielskim. Trudno było dostrzec niektóre ważne budynki wymienione na mapie, nie słysząc o nich. Wolelibyśmy, żeby nas wysadzono na lunch na głównej ulicy i sami wybraliśmy restaurację, niż wysadzono nas do restauracji, w której w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma żadnej widocznej alternatywy. W bardzo upalny dzień klimatyzacja w autobusie była nieco nieskuteczna. Ogólnie rzecz biorąc, był to przyjemny wypad.

Naprawdę świetna wycieczka. Wysoce polecany. Jezioro Balaton jest piękne, wycieczka łodzią też jest niesamowita. Jedynym minusem jest to, że nie wiedziałem, że możesz pływać w jeziorze, ponieważ opis GYG nie mówi, że pływanie jest wliczone w cenę lub jest twoim kostiumem, więc mój chłopak i ja byliśmy narażeni na siedzenie na krawędzi, podczas gdy wszyscy inni pływali, co było nudne, ponieważ nie ma nic jeszcze do zrobienia. Możesz chodzić tylko tak długo! Poza tym super wycieczka.

Przewodnik Vera jest fenomenalny. Wyjaśnił interesujące miejsca i informacje kontekstowe. Była elastyczna i skuteczna, co pozwoliło nam zrealizować program: zwiedzić muzeum i fabrykę ceramiki Herend, wykąpać się w Balatonie, zrobić piękne zdjęcia, porządny posiłek, pyszne lody i kilka ciekawych spacerów (opactwo Tihany, molo i szpital w Balatonfured)

Wycieczka była doskonała! Bardzo nam się podobało, że najpierw odwiedziliśmy Herend, a dopiero potem Balaton, a nie odwrotnie. Przewodnik był bardzo przyjazny, a wycieczka trwała tak długo, jak napisano w opisie. Zdecydowanie polecamy to wszystkim, którzy chcieliby w pełni doświadczyć jeziora Balaton (w tym pływania). :)