Baku – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Baku: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Gobustan i Absheron

1. Z Baku: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Gobustan i Absheron

Po porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Baku udaj się w kierunku Gobustan. Zatrzymaj się, aby odwiedzić uprzemysłowiony szyb naftowy w pobliżu meczetu Bibi-Heybat. Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Podziwiaj prehistoryczne rysunki naskalne i petroglify, które zostały wyrzeźbione przez prymitywnych ludzi na ścianach jaskiń i skał, odzwierciedlając kulturę, gospodarkę i światopogląd starożytnych Azerów. Następnie udaj się do wybrzeża Azerbejdżanu, gdzie znajduje się 400 wulkanów błotnych. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, delektując się pysznymi daniami kuchni azerbejdżańskiej. Po obiedzie odwiedź starożytną świątynię Ateshgah zoroastryjską, dawne święte miejsce czcicieli ognia. Zakończ dzień wizytą w Yanardag, kominku na gaz ziemny, który nieustannie płonie na zboczu wzgórza na półwyspie Absheron.

Baku: półdniowa wycieczka do Gobustan, wulkanów błotnych i Bibiheybat

2. Baku: półdniowa wycieczka do Gobustan, wulkanów błotnych i Bibiheybat

Wycieczka Gobustan & Mud Volcanoes to półdniowa wycieczka przeznaczona dla turystów i gości, którzy interesują się epoką kamienia łupanego ludzkości, światowym dziedzictwem i historią Unesco, a także turyści będą mieli okazję zobaczyć grupę wulkanów błotnych, meczet Bibiheybat, oraz pierwszy na świecie szyb naftowy wiercony przemysłowo. Zwiedzanie trwa 4-5 godzin i odbywa się w pierwszej części dnia. W drodze do Bibiheybat goście będą mieli okazję zobaczyć pierwszy na świecie przemysłowy szyb naftowy. Pierwszym przystankiem wycieczki będzie meczet Bibiheybat, w którym znajduje się grób Ukeyma Khanum (potomka islamskiego proroka Mahometa), a dziś jest duchowym centrum muzułmanów w regionie i jednym z głównych zabytków architektury islamskiej w Azerbejdżanie . Kontynuacja podróży do Gobustan Museum of Petroglyphs, muzeum pod dachem i na wolnym powietrzu, położonego około 70 kilometrów od Baku. Ilekroć dotrzemy do obszaru Gobustan, zaprowadzi nas do Wulkanów Błotnych. Krajobraz wokół Baku, będący domem dla największej na świecie koncentracji wulkanów błotnych, można opisać jako bałagan, bulgoczący, a czasem wybuchowy. Uważa się, że w kraju znajduje się prawie 400 wulkanów błotnych, które nigdy nie osiągają rozmiarów normalnego wulkanu, osiągając szczyt na około 10 km średnicy i 700 metrów wysokości (wśród największych wulkanów błotnych na świecie są Boyuk Kanizadag i Toraghai , obaj w Azerbejdżanie), od czasu do czasu mają okazję się popisać.

Z Baku: Gabala i Shamakhi Nature Tour

3. Z Baku: Gabala i Shamakhi Nature Tour

Po odebraniu z hotelu w Baku udaj się w góry Azerbejdżanu na całodniową przygodę. Zaczniesz w regionie Shamakhi, odwiedzając meczet Juma, którego historia sięga XII wieku. Jadąc przez malownicze północno-wschodnie góry Kaukazu, dotrzesz do Gabali. Po zjedzeniu lunchu składającego się z tradycyjnych azerbejdżańskich przysmaków udasz się w zielone góry, z których słynie Gabala. U podnóża góry Tufandagh wsiądziesz do kolejki linowej, aby wjechać na szczyt góry i spojrzeć na bujne doliny pod tobą. Następnie udaj się do jeziora Nohur, znanego ze szmaragdowozielonych wód otoczonych okazałymi górami. Następnie odwiedzisz wzgórze do wodospadu 7 Beauties, nazwanego na cześć 7 etapów wodospadu. Po podziwianiu niezliczonego piękna przyrody wrócisz do swojego zakwaterowania w Baku.

Z Baku: Quba i Khinaliq Village Tour

4. Z Baku: Quba i Khinaliq Village Tour

Ciesz się malowniczą podróżą przez górzysty dystrykt Khizi w północno-wschodnim Azerbejdżanie podczas jednodniowej wycieczki z Baku z przewodnikiem. Przeżyj lokalne życie w wiosce podczas wizyt w Quba i Khinaliq i zjedz lunch w otoczeniu bujnego lasu. Przyjedź do miasta Quba, położonego u podnóża gór Kaukazu. Zatrzymaj się w lesie Qecresh, aby cieszyć się naturą. Po zwiedzaniu atrakcji Quby zrób sobie przerwę na lunch w zacisznym lesie. Następnie udaj się do odległej górskiej wioski Khinalig, uważanej za najwyżej zamieszkałą wioskę w górach Kaukazu. W sezonie zimowym wizytę w Khinaliq zastępuje Shahdag Mountain Resort w regionie Gusar. Po dniu eksploracji wróć do Baku, aby zakończyć wycieczkę.

Baku: Historyczna i nowoczesna wycieczka po Baku

5. Baku: Historyczna i nowoczesna wycieczka po Baku

Ta spektakularna wycieczka składa się z trzech części i najpierw pokaże przykłady średniowiecznej architektury Baku z XII wieku, a następnie nowsze osiągnięcia architektoniczne. Wycieczka rozpocznie się przy bramie wejściowej do Gosha Gala Gapisi na Starym Mieście. Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest prawie skansenem z wieloma zabytkami do zobaczenia. Następnie zobaczysz niektóre z XIX i XX-wiecznych budynków w mieście, które są związane głównie z boomem naftowym i historią Imperium Rosyjskiego. Ostatnia część wycieczki omawia sowiecką okupację Azerbejdżanu i dzisiejsze życie w Baku. Podczas wycieczki po Baku objęte są wszystkie kluczowe części starego miasta, takie jak Wieża Dziewicza, Meczet Juma i Pałac Shirvansah, wraz z biletem na kolejkę linową .

Baku: Półdniowa wycieczka do Świątyni Ognia Atashgah i Płonącej Góry

6. Baku: Półdniowa wycieczka do Świątyni Ognia Atashgah i Płonącej Góry

Pierwszym przystankiem tego doświadczenia będzie Ateshgah Fire Temple. 21 km na wschód od Baku znajduje się świątynia, w której pod ziemią stale wypływa gaz ziemny, którą zbudowali kupcy indyjscy w XVIII wieku. Goście będą mieli okazję zapoznać się z rytuałami kultu ognia z najstarszej religii świata. Ateshgah to bardzo wyjątkowe miejsce, które przypomina małą fortecę z celami wewnątrz kamiennego, ogrodzonego dziedzińca. Podczas zabawy Kominek, który znajduje się pośrodku z wentylacją gazu ziemnego, rozpalił ogromny ogień w środku i cztery mniejsze pożary w rogach dachu pawilonu. goście będą mieli okazję być świadkami kilku małych komórek krążących wokół Świątynnego Kominka, w których przebywają ascetyczni wierzący i pielgrzymi. Następnym przystankiem tego doświadczenia jest stanowy rezerwat historii, kultury i przyrody Yanardag. Dotarcie tam zajmuje około 35 do 40 minut Główną atrakcją Yanardag, co dosłownie oznacza „płonącą górę”, jest spektakularne wzgórze z nieustannie płonącą ścianą płomieni. Dzięki przesunięciom tektonicznym i materiałowi wulkanicznemu pod powierzchnią ziemi ze skał wycieka gaz ziemny. Włoski kupiec i podróżnik Marco Polo wspominał nawet o płomieniach podczas swoich podróży do Baku i okolic, ale najprawdopodobniej ogień płonie w Yanardag od ponad lat.

Sztuka naskalna w Gobustan, wulkany błotne i wycieczka do Ateshgah

7. Sztuka naskalna w Gobustan, wulkany błotne i wycieczka do Ateshgah

Odwiedzimy rejon Wielkiego Gobustanu i półwyspu Abszeron. Zacznij od Parku Narodowego Gobustan. Odwiedź Muzeum Petroglifów i odkryj petroglify datowane na 10 000 lat p.n.e. Kontynuuj podróż do wulkanów błotnych w rezerwacie Gobustan. W Gobustanie znajduje się prawie połowa wulkanów błotnych na świecie. Później przejazd do Ateshgah – świątyni czcicieli ognia znajdującej się w wiosce Surakhany. Zoroastrianie przebyli tysiące kilometrów z Indii do Ateshgah, aby czcić ogień wydobywający się z ziemi. Jedź dalej do góry Yanardag, gdzie gaz ziemny płonie od kilku tysięcy lat. Plan wycieczki: - Wyjazd z hotelu o godzinie 9:00 klimatyzowanym samochodem - Wizyta w Parku Narodowym Gobustan - Jazda w celu odwiedzenia wulkanów błotnych. - Zwiedzanie Ateshgah – świątyni czcicieli ognia - Obiad w restauracji - Zwiedzanie płonącej góry Yanardagh - Przyjazd do hotelu około 20:00

Z Baku: 2-dniowa prywatna wycieczka do Sheki z noclegiem

8. Z Baku: 2-dniowa prywatna wycieczka do Sheki z noclegiem

Ta trasa obejmuje historyczne miasta w północno-wschodniej części Azerbejdżanu. Pierwszego dnia odwiedź meczet Juma, który jest uważany za najstarszy meczet w Azerbejdżanie, znajdujący się w mieście Shamakhi. W drodze do Sheki goście zatrzymają się w Gabali i zobaczą główne atrakcje miasta. Miasto Sheki będzie pokryte pałacem Sheki Khan, średniowiecznym karawanserajem i zabytkami w centrum miasta z noclegiem w średniowiecznym karawanseraju.

Prywatny transfer z/na lotnisko w Baku (GYD)

9. Prywatny transfer z/na lotnisko w Baku (GYD)

Prywatna usługa transferu to usługa wcześniej zarezerwowana, którą możesz zamówić online przed podróżą. Twój kierowca będzie czekał, aby powitać Cię przy określonej bramce przylotów w dniu Twojego przyjazdu. Kierowca będzie na Ciebie czekał nawet w przypadku opóźnienia lotu. Twój kierowca zidentyfikuje się przy bramkach za pomocą karty z Twoim imieniem i nazwiskiem. Następnie zostaniesz odprowadzony do swojego prywatnego czekającego samochodu, a on pomoże ci z bagażem. Następnie zostaniesz przewieziony do miejsca docelowego klimatyzowanym, wygodnym samochodem (lub minivanem, w zależności od wielkości grupy). Twój kierowca pomoże ci również z bagażami. Zaletą prywatnego transferu jest to, że wszystko można zorganizować przed podróżą, dzięki czemu masz spokój. Nawet jeśli dojdzie do strajku transportu publicznego lub strajku taksówek, Twój prywatny transfer będzie działał normalnie, dając Ci pewność, że możesz rozpocząć wakacje z dobrą nutą. Dzięki prywatnemu transferowi doświadczysz bardziej spersonalizowanej usługi, dzięki czemu cały transfer od początku do końca będzie przyjemnym doświadczeniem. Nie musisz wypracowywać trasy, zajmować się obcą walutą ani obawiać się nieznajomości języka – wszystko jest dla Ciebie załatwione z wyprzedzeniem. Poniżej znajdziesz powody, dla których prywatny transfer byłby korzystniejszy niż normalny przejazd komunikacją miejską: - Chcesz najwygodniejszego, najwygodniejszego i najbezpieczniejszego sposobu transferu z lotniska w Baku - Doceniasz indywidualną opiekę osoby, która będzie na Ciebie czekać przy bramce przylotów - Nie byłeś wcześniej w Baku i nie znasz języka - Podróżujesz lotem długodystansowym i prawdopodobnie cierpisz na jet lag. W takich warunkach uporządkowanie dalszej podróży może być stresujące - Masz specjalną okazję, podczas której chcesz, aby wszystko poszło gładko - Nie masz nic przeciwko zapłaceniu trochę więcej za wygodę - Nie chcesz mieć do czynienia z niedogodnościami związanymi z ewentualnym strajkiem pracowników transportu publicznego lub taksówkarzy - Chcesz zorganizować i zarezerwować transfer przed podróżą

Wycieczka Gobustan-Absheron

10. Wycieczka Gobustan-Absheron

Odkryj cuda Azerbejdżanu podczas naszej wycieczki Gobustan-Absheron! Zobacz Świątynię Ognia, Płonącą Górę Yanardagh i historię BibiHeybat. Podziwiaj oszałamiającą architekturę Centrum Kultury Hejdara Alijewa. Następnie odkryj wulkany błotne i starożytne rzeźby naskalne w Parku Narodowym Gobustan. Po zakończeniu przygody podrzucimy Cię pod wskazany adres lub w inne centralne miejsce. Przyjdź i ciesz się z nami tym, co najlepsze w Azerbejdżanie!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Baku

Najciekawsze atrakcje

Baku: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 90
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Niezwykłe doznania

Baku: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Baku

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Baku

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Baku to:

Gebele

Baku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Baku? Kliknij tutaj.