Bad Schandau – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bad Schandau: Wycieczka parowcem po Szwajcarii Saksońskiej

1. Bad Schandau: Wycieczka parowcem po Szwajcarii Saksońskiej

Od maja do końca października ta wycieczka łodzią wypływa z Bad Schandau w każdy piątek i sobotę i zabierze Cię w podróż wzdłuż formacji skalnych Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. W zależności od poziomu wody można podziwiać Schrammsteine (długą, rozciągniętą, bardzo postrzępioną grupę skał w Łabskich Górach Piaskowcowych) i legendarne domy Sieben Brüder w Postelwitz. Alternatywnie parowiec wiosłowy jedzie do Königstein. Z łodzi można zobaczyć imponujący kształt twierdzy i Lilienstein po prawej stronie.

Bad Schandau/Drezno: rejs po Saskiej Szwajcarii (linia 32)

2. Bad Schandau/Drezno: rejs po Saskiej Szwajcarii (linia 32)

Podziwiaj niepowtarzalny krajobraz z pokładu historycznego parowca i ciesz się rejsem wzdłuż Łaby. Zachwyć się wspaniałą scenerią doliny Łaby w Parku Narodowym Saskiej Szwajcarii. Wybierz rejs w obie strony rozpoczynający się w Bad Schaundau lub rejs w jedną stronę z Drezna. Zwiedź malownicze stare miasto z domem Canaletta oraz kościół mariacki. Odwiedź również zamek Sonnenstein, aby zobaczyć znakomity widok na Pirnę. Przyjrzyj się twierdzy Königstein usytuowanej na wysokości około 250 metrów nad poziomem Łaby i zobacz formację skalną Bastei w miejscowości Rathen. Usiądź wygodnie i skosztuj pysznych ciast oraz napij się wyjątkowej kawy, podziwiając malownicze wioski podczas rejsu. Park Narodowy Saskiej Szwajcarii z bogatą florą i fauną to raj dla turystów i wspinaczy.

Bad Schandau: Poszukiwanie skarbów przez Saksońską Szwajcarię

3. Bad Schandau: Poszukiwanie skarbów przez Saksońską Szwajcarię

Odkryj piękne miasto Bad Schandau w Szwajcarii Saksońskiej podczas tego ekscytującego polowania na padlinożerców. Przejedź historyczną kolejką Kirnitzschtalbahn do Lichtenhainer Wasserfall, aby przeżyć naprawdę imponujące wrażenia. Rozpocznij swoją wycieczkę na stacji kolejowej Parku Narodowego w Bad Schandau, skąd możesz popłynąć promem do centrum miasta. Po zwiedzeniu wioski wjedź zabytkową windą osobową do Osterrauer Scheibe. Następnie przejedź przez park do kolejki Kirnitzschtalbahn i, jeśli masz jeszcze czas, do Felsentor Kuhstall. W dowolnej chwili możesz zatrzymać się na przerwę lub coś przekąsić w dowolnej kawiarni lub restauracji na trasie. Twoje polowanie na padlinożerców jest indywidualnie zaprojektowane i podzielone w czasie. Scavenger Hunt Box zawiera 11 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert. Zawierają one zagadki, które należy rozwiązać. Kierując się jasnymi i jednoznacznymi wskazówkami, przejdź przez Bad Schandau i Kirnitzschtal. Rozwiąż zagadki i pozwól wskazówkom poprowadzić Cię do następnego celu. Każda rozwiązana zagadka da numer, który powie ci, którą kopertę otworzyć jako następną. Nie dowiesz się z góry, w jakiej kolejności należy otwierać koperty miast padlinożerców. Koperty będą również zawierały szczegółowe informacje o każdej atrakcji, jej historii, aktualnym wykorzystaniu i wiele więcej. Zdecyduj sam, kiedy rozpocząć poszukiwanie śmieci przez Bad Schandau i Szwajcarię Saksońską oraz ile czasu spędzić w każdym miejscu. Zrób sobie przerwę od poszukiwań śmieci, kiedy tylko masz na to ochotę, lub nawet kontynuuj polowanie innego dnia. Zamów Pudełko i ciesz się tą wyjątkową wycieczką krajoznawczą, kiedy tylko chcesz. Pamiętaj, że skrzynia padlinożercy zostanie do Ciebie wysłana i potrzebuje około 5 dni.

Z Pragi: wycieczka Bastei w małej grupie i dostęp do łaźni termalnych

4. Z Pragi: wycieczka Bastei w małej grupie i dostęp do łaźni termalnych

Połącz naturę i relaks podczas tej jednodniowej wycieczki z Pragi, która zabierze Cię do najlepszych cudów natury i uzdrowisk termalnych w Szwajcarii Saksońskiej. Po odebraniu z hotelu podróżuj wygodnym minivanem z Wi-Fi w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Twoim pierwszym przystankiem będzie formacja skalna Bastei. Podziwiaj panoramiczne widoki na kanion Łaby i rzekę oraz przejdź się po słynnym moście z piaskowca, który łączy Bastei i ruiny starego skalnego zamku Neurathen. Możesz także podziwiać mnóstwo niesamowitych filarów z piaskowca, które są częścią Łabskich Gór Piaskowcowych, kluczowej części wyjątkowego piękna Saskiej Szwajcarii. Po wędrówce zjedz pyszny lunch w tradycyjnej niemieckiej restauracji. Później zrelaksuj się w wodach termalnych Toskana Therme. Podziwiaj kolorowe światła, podwodną muzykę i ruchome projekcje Świątyni Płynnego Dźwięku lub zrelaksuj się w cieple jednej z licznych saun. Ciesz się dostępem do 4 krytych basenów z leżakami do masażu, basenu na świeżym powietrzu z niesamowitymi widokami, jacuzzi i basenu dla dzieci z małą zjeżdżalnią. Odstresuj się w jednej z saun, łaźni parowych lub łaźni tureckich i uzupełnij siły w hotelowej restauracji lub barze przed powrotem do Pragi.

Szwajcaria Saksońska: wędrówka i piknik z lokalnymi produktami

5. Szwajcaria Saksońska: wędrówka i piknik z lokalnymi produktami

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Szwajcarii Saksońskiej. Trasa o długości 8-10 km jest idealna dla początkujących i obejmuje przerwy po drodze. Podczas całej wędrówki będzie Ci towarzyszył dwujęzyczny przewodnik niemiecko-angielski. Możesz wybierać spośród 4 różnych szlaków turystycznych w zależności od tego, które części Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej chcesz zwiedzić. Po drodze zatrzymasz się na 3-daniowy piknik składający się wyłącznie z lokalnych produktów. Spróbuj świeżego chleba, sera, sezonowych owoców i warzyw, podziwiając widoki na skały z piaskowca, które tworzą park narodowy. Twój piknik jest w całości pozyskiwany lokalnie i pomaga wspierać co najmniej 5 lokalnych małych firm. Dostępne są 4 szlaki turystyczne: Małe Skały Nad Bad Schandau Ta trasa rozpoczyna się w malowniczej wiosce Schöna na równinie wysoko nad Bad Schandau. Wejdź na Kaiserkrone i Zirkelstein, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały park narodowy. Ukryte skały i wspaniałe widoki Ta wycieczka rozpoczyna się w małej wiosce Cunnersdorf z jej malowniczymi starymi młynami wzdłuż wąskiego potoku. Podążaj małymi ścieżkami w gęstym lesie i wejdź na 3 małe szczyty z piaskowca. Gohrisch piaskowcowa skała Ta wycieczka rozpoczyna się w małym miasteczku Gohrisch. To idealne miejsce na wędrówkę po imponującej, mocno spękanej i zwietrzałej skale Gohrisch. Odkryj małe wąwozy i wspaniałe płaskowyże z widokiem 360° na skały z piaskowca. Zły Schandau Ta wycieczka rozpoczyna się nad rzeką Łabą w Bad Schandau, dokładnie tam, gdzie 185 lat temu przemysł turystyczny regionu nabrał rozpędu dzięki pierwszemu parowcowi. Wejdź na wyższą równinę i podziwiaj widoki na skały Schrammstein w wieczornych światłach.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bad Schandau

Bad Schandau

Bad Schandau: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Bad Schandau: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bad Schandau? Kliknij tutaj.

Bad Schandau: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 96 opinii

Bardzo fajna wycieczka po Szwajcarii Saksońskiej, którą możemy polecić. Niestety w Pillnitz pozostał tylko 45-minutowy pobyt, który wystarczył na zwiedzanie zamku lub szybką wycieczkę do pobliskiej restauracji. Audioprzewodnik był wliczony w cenę, ale nadal brakowało nam miłych wyjaśnień od samego kapitana (jak wcześniej ;-) Jedzenie i napoje były samoobsługowe.