Aveiro
Dobre dla grup

Dobre dla grup
Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Aveiro

Aveiro

Nasze najbardziej polecane Aveiro Dobre dla grup

Aveiro: tradycyjna wycieczka łodzią Moliceiro

Aveiro: tradycyjna wycieczka łodzią Moliceiro

Rejs po mieście Aveiro na pokładzie tradycyjnej łodzi Moliceiro. Rozpocznij wzdłuż centralnego kanału laguny, Ria de Aveiro. Przemierzaj centrum miasta, od ogrodu Rossio do starego budynku Capitania portu Aveiro. Podążaj innym kanałem, który dawniej służył jako droga wodna do cegielni Antonio Maria Campos, gdzie powstało Centrum Kulturalno-Kongresowe Aveiro wraz z innymi usługami publicznymi. Następnie popłyń w dół Canal das Pirâmides (kanał piramid), który został zbudowany na początku XIX wieku i rozciąga się od starego targu rybnego do kanału centralnego. Latem ciesz się pięknym krajobrazem złożonym z setek małych białych piramid z soli, które reprezentują jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego regionu.

Aveiro: malownicza wycieczka łodzią z przewodnikiem

Aveiro: malownicza wycieczka łodzią z przewodnikiem

Odkryj piękne wybrzeże Aveiro podczas rejsu łodzią z przewodnikiem. Odkryj piękno malowniczych kanałów, kolorowych łodzi Moliceiro, budynków w stylu secesyjnym i nie tylko. Wejdź na pokład łodzi Moliceiro i poznaj wyjątkowy sposób na podziwianie miejskich dróg wodnych. Ciesz się delikatną bryzą, przechodząc przez Kanał Centralny, Kanał Côjo, Kanał das Pirâmides i Kanał de São Roque. Płynąc kanałami, miniesz słone równiny w Aveiro, starą fabrykę ceramiki Jerónimo Pereira Campos, dzielnicę rybacką i targ rybny. Podczas podróży będziesz mieć wiele okazji do klikania zdjęć kanałów, łodzi i architektury. Poczuj relaksującą atmosferę tego uroczego miasta podczas rejsu łodzią Moliceiro.

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Podczas tej wycieczki poziom trudności spaceru jest łatwy/średni! Przejdziesz tylko 5 km w dół rzeki! Wyruszamy z Porto w kierunku miasta Arouca, gdzie wkrótce zatrzymamy się na łazienki i kawę. Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez Suspension Bridge! Rozpościera się on na długości 516 metrów w poprzek doliny i wisi 175 metrów nad rzeką Paiva! Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Masz możliwość pominięcia go. Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 5 km po drewnianej promenadzie zygzakującej wzdłuż lewego brzegu rzeki. Szlak Areinho-Vau. Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! (dostępne są również opcje rybne i wegetariańskie) Po drzemce w furgonetce dotrzemy do Costa Nova! Costa Nova to jedna z największych atrakcji Portugalii - piękna wioska rybacka znana z kolorowych domów w paski! Czas cieszyć się Aveiro, znanym również jako "portugalska Wenecja"! Odkryj centrum miasta podczas krótkiego spaceru, ciesz się wolnym czasem i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią, aby zobaczyć urocze miasto kanałami! Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Aveiro: Półdniowa wycieczka z Porto z rejsem

Aveiro: Półdniowa wycieczka z Porto z rejsem

Przeżyj piękno kanałów Aveiro podczas wycieczki na pokładzie kolorowej portugalskiej gondoli podczas tej półdniowej wycieczki z Porto. Jedź wzdłuż naturalnie uformowanych kanałów, które łączą się z rzeką i morzem. Spotkaj się w centralnie położonym miejscu w Porto i wsiądź do wygodnej furgonetki, aby przenieść się do Aveiro. Pochłoń kulturę tego miasta, które niegdyś było wioską rybacką, gdzie mieszkańcy utrzymywali się z rzeki, morza i produkcji soli. Rozpoczyna się na rynku rybnym, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum miasta. Udaj się na godzinny rejs na jaskrawo pomalowanej, drewnianej łodzi Moliceiro. Szybuj kanałami na tym tradycyjnym, portugalskim statku. Po rejsie przewodnik pokaże Ci dzielnicę Costa Nova, która graniczy z morzem. Podziwiaj niektóre stare tradycyjne domy, które są niewielkie i pomalowane na jasne kolory z pionowymi paskami. Wróć do Porto vanem na koniec wycieczki.

Aveiro: tradycyjny rejs statkiem Moliceiro

Aveiro: tradycyjny rejs statkiem Moliceiro

Wyrusz na przygodę i wybierz się na wycieczkę do Aveiro, która nigdy nie jest kompletna bez rejsu łodzią Moliceiro. Moliceiro to tradycyjna łódź będąca częścią kultury Aveiro, podobna do weneckiej gondoli. Zaczynając od przystani Largo do Jardim do Rossio, przejdź przez niektóre z najbardziej znanych zabytków miasta, takie jak Art Nouveau, solnisko Aveiro, tradycyjna dzielnica Beira-Mar, fabryka ceramiki Jerónimo P. Campos, i Targ Rybny. Podziwiaj zapierające dech w piersiach miasto z jego kanałów razem z przewodnikiem. Poszerz swoją wiedzę o historii miasta i poznaj kilka tajemnic Aveiro.

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem zwiedzającym Wielką Brytanię, czy wyruszasz na europejską przygodę z wieloma krajami, karta eSIM zapewnia stałą łączność. Ciesz się natychmiastową dostawą mobilną i opcjami zasięgu od 1 do 30 dni z 500 MB do 10 GB. Ta karta eSIM jest idealna dla nowoczesnych podróżników korzystających z urządzeń takich jak iPhone lub inne smartfony obsługujące funkcję eSIM. Ciesz się wygodą przedpłaconego zasięgu we wszystkich głównych europejskich miejscach docelowych z nieprzerwaną łącznością i bez niespodzianek. Ta karta eSIM obejmuje następujące lokalizacje: Austria (Österreich) Belgia (Belgien) Bułgaria (Bulgarien) Cypr (Zypern) Chorwacja (Kroatien) Dania (Dänemark) Estonia (Estland) Finlandia (Finnland) Francja (Frankreich) Niemcy (Deutschland) Grecja (Griechenland) Węgry (Ungarn) Irlandia (Irland) Islandia (Island) Włochy (Italien) Łotwa (Lettland) Litwa (Litauen) Luksemburg (Luxemburg) Malta Norwegia (Norwegen) Holandia (Niederlande) Polska (Polen) Portugalia Słowacja (Slowakei) Słowenia (Slowenien) Hiszpania (Spanien) Zjednoczone Królestwo (Vereinigtes Königreich) Republika Czeska (Tschechische Republik) Rumunia (Rumänien) Szwecja (Schweden) Szwajcaria (Schweiz) Ukraina

Porto: Wycieczka 1-dniowa na wybrzeże Nova i Gaia z rejsem do Aveiro

Porto: Wycieczka 1-dniowa na wybrzeże Nova i Gaia z rejsem do Aveiro

Podróż przez dwa najpiękniejsze miasta na północy kraju z niespodziankami, historią i ciekawostkami. Czy wiesz, o czym mówimy? Zdradzimy Ci wszystkie szczegóły... Aveiro Wyruszamy wcześnie rano, aby jak najlepiej wykorzystać dzień. Spacer po najpiękniejszych dzielnicach miasta, aby nabrać apetytu i kontynuować do mostu Carcavelos, symbolu secesji, o którym opowiemy Ci szczegółowo, a także dobrego miejsca, z którego można udać się do kaplicy São Gonçalinho, w której znajdują się relikwie z XVIII wieku. Mamy kilka historii do opowiedzenia! Ale jeśli chodzi o historie, powinieneś udać się do Muzeum Arte Nova, które pozwala poznać społeczny i kulturowy kontekst powstania ruchu, siedząc w herbaciarni kapitana majora Pessoa i słuchając muzyki jazzowej na żywo. Całkiem niezłe doświadczenie! Następnie wybierzemy się na 45-minutowy rejs na pokładzie jednej z tradycyjnych łodzi "Moliceiros", podobnych w konstrukcji do weneckich gondoli. Przed zakończeniem zrobimy ostatni przystanek przy pomniku José Estêvão Coelho de Magalhães, jednego z najwybitniejszych polityków w historii Portugalii. Ale co ze wszystkimi rekomendacjami i malowniczymi miejscami, o których Ci powiedzieliśmy? Masz czas wolny na zwiedzanie miasta do woli! Zalecenie: Nie wyjeżdżaj bez spróbowania lokalnej gastronomii! Costa Nova Następnie opuścimy Aveiro i udamy się w kierunku Costa Nova, jednej z najbardziej spektakularnych plaż w Portugalii, znanej z kultowych domów w paski, które otaczają zatokę. Będziesz mógł robić zdjęcia i cieszyć się wycieczką z przewodnikiem po plaży najbardziej lubianej przez miłośników sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing czy żeglarstwo. Capelha do Senhor da Pedra Ta malownicza XVII-wieczna kaplica znajduje się na skałach plaży o tej samej nazwie w Vila Nova de Gaia. Jej uprzywilejowana lokalizacja na granicie sprawia, że stoi wyzywająco przed Atlantykiem, mimo że nie osiąga 10 metrów wysokości. Zbudowana na planie sześciokąta w 1686 roku w miejscu pogańskich kultów, wyróżnia się ołtarzem głównym z barokowymi rzeźbami i dwoma ołtarzami bocznymi, które otaczają ukrzyżowanego Chrystusa. Schody wejściowe znajdują się 150 metrów od promenady, więc aby się do nich dostać, trzeba pokonać piasek i kamienie. Oznacza to, że podczas przypływu nie można do niego dojść, ponieważ jest otoczony przez morze. Zapowiada się niezapomniane przeżycie, zarezerwuj już teraz!

Aveiro: Rejs statkiem i spacer po mieście z degustacją słodyczy

Aveiro: Rejs statkiem i spacer po mieście z degustacją słodyczy

Przeżyj piękno Aveiro podczas rejsu łodzią w autentycznym rzemiośle Moliceiro. Spaceruj po dzielnicy Beira Mar podczas pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem i poczuj żywą atmosferę na targu rybnym Aveiro. Powita Cię lokalny przewodnik przy Obelisku Wolności na starym mieście Aveiro. Podążaj za swoim przewodnikiem po kultowej łodzi Moliceiro. Wyrusz w rejs kolorowym statkiem po miejskich drogach wodnych. Szybuj elegancką łodzią i rób zdjęcia zabytków, takich jak budynek Rady Miejskiej, XV-wieczny młyn i romantyczny most Carcavelos. Zobacz, jak stare części miasta wtapiają się w nowe, gdy zobaczysz centrum handlowe i fabrykę ceramiki, która została przekształcona w centrum konferencyjne. Zejdź na ląd i kontynuuj pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami dzielnicy Beira Mar, która tradycyjnie była zamieszkana przez rybaków i robotników solnych. Podziwiaj tętniące życiem kolorowe budynki wzdłuż kanału. Udaj się na tętniący życiem targ rybny, budynek Stulecia i przejdź obok bogato zdobionych secesyjnych budynków przed zakończeniem wycieczki.

Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

Odznacz trzy najważniejsze miasta na portugalskim wybrzeżu w ciągu jednego dnia dzięki tej wygodnej usłudze prywatnego transferu. Podróżuj z Porto do Lizbony i korzystaj z opcjonalnych przystanków w Aveiro, Coimbrze, Fatimie, Nazaré lub Óbidos. Po odebraniu z hotelu w Porto udaj się w kierunku miasta Aveiro. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie kanałów, architekturę Nouveau i kolorowo pomalowane łodzie Moliceiros w mieście. Alternatywnie możesz zatrzymać się w Coimbrze, gdzie znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Portugalii. Zanurz się tutaj w nowoczesnej części miasta, na uniwersytecie i w jego starożytnej przeszłości. Kontynuuj w kierunku Nazaré lub Fatimy na lunch i spacer po mieście. W Nazaré rozkoszuj się widokami portugalskiego wybrzeża i przekonaj się, dlaczego miasto jest rajem dla surferów. Lub odkryj wiele miejsc kultu religijnego w Fatimie. Na koniec odwiedź średniowieczne miasto Óbidos. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie słynnych księgarń, średniowiecznych uliczek i barów monopolowych we własnym tempie. Po całym dniu zwiedzania skorzystaj z transportu do hotelu w Lizbonie.

Aveiro: piesza wycieczka z przewodnikiem po opowieściach, kanałach i Azulejos

Aveiro: piesza wycieczka z przewodnikiem po opowieściach, kanałach i Azulejos

Zacznij od Praça da Republica z ratuszem i kościołem Misericordia. Spacerujemy wzdłuż Rua de Coimbra i rozmawiamy o czarno-białej calçada à portuguesa. Na placu Marques de Pombal wchodzimy do kościoła klasztornego Karmelitów - małego, ale imponującego barokowego klejnotu. Idąc dalej, widzimy kafelkowe panele Casa de Santa Zita i Sapataria Leão. Przechodzimy obok klasztoru Dominikanów Jezusa, w którym przywołujemy historię patronki miasta: Księżniczki Santa Joana. Po minięciu katedry udamy się dalej do Canal da Fonte Nova, gdzie do dziś stoi budynek jednej z wielu fabryk ceramiki, które kiedyś istniały. Wzdłuż kanałów wyjaśnimy ich genezę i użyteczność, a także tradycyjne łodzie Ria de Aveiro. Będziemy przechodzić przez ciekawe miejsca w dzielnicy Beira Mar, zawsze z płytkami wypełniającymi oczy. Rozpoznamy ślady secesji i art deco, architektury żelaznej z przełomu XIX i XX wieku. Nie zapomnimy o dwóch fasadach Muzeum Art Nouveau. W drodze do solnisk opowiemy o potędze Aveiro od XI do XV wieku, jego przejściu przez pustynię w XVII i XVIII wieku oraz jego odrodzeniu w XIX wieku. W drodze powrotnej nawiążemy do lokalnej gastronomii, takiej jak gulasz z węgorza i tradycyjne słodycze, czyli „ovos mole” z Aveiro. Zakończymy w Kościele São Gonçalinho nawiązującym do tradycyjnego festiwalu styczniowego, podczas którego kolejny tradycyjny słodki – twardy i ciężki – jest dosłownie rzucany na głowy wiernych, w rytuale pełnym radości i tradycji.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dobre dla grup w: Aveiro

Oprócz atrakcji typu Dobre dla grup jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Aveiro?

W: Aveiro są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Aveiro: Najciekawsze atrakcje

Aveiro: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Aveiro: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aveiro? Kliknij tutaj.