Aveiro – nasze najbardziej polecane atrakcje

Aveiro: tradycyjna wycieczka łodzią Moliceiro

1. Aveiro: tradycyjna wycieczka łodzią Moliceiro

Rejs po mieście Aveiro na pokładzie tradycyjnej łodzi Moliceiro. Rozpocznij wzdłuż centralnego kanału laguny, Ria de Aveiro. Przemierzaj centrum miasta, od ogrodu Rossio do starego budynku Capitania portu Aveiro. Podążaj innym kanałem, który dawniej służył jako droga wodna do cegielni Antonio Maria Campos, gdzie powstało Centrum Kulturalno-Kongresowe Aveiro wraz z innymi usługami publicznymi. Następnie popłyń w dół Canal das Pirâmides (kanał piramid), który został zbudowany na początku XIX wieku i rozciąga się od starego targu rybnego do kanału centralnego. Latem ciesz się pięknym krajobrazem złożonym z setek małych białych piramid z soli, które reprezentują jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego regionu.

Aveiro: malownicza wycieczka łodzią z przewodnikiem

2. Aveiro: malownicza wycieczka łodzią z przewodnikiem

Odkryj piękne wybrzeże Aveiro podczas rejsu łodzią z przewodnikiem. Odkryj piękno malowniczych kanałów, kolorowych łodzi Moliceiro, budynków w stylu secesyjnym i nie tylko. Wejdź na pokład łodzi Moliceiro i poznaj wyjątkowy sposób na podziwianie miejskich dróg wodnych. Ciesz się delikatną bryzą, przechodząc przez Kanał Centralny, Kanał Côjo, Kanał das Pirâmides i Kanał de São Roque. Płynąc kanałami, miniesz słone równiny w Aveiro, starą fabrykę ceramiki Jerónimo Pereira Campos, dzielnicę rybacką i targ rybny. Podczas podróży będziesz mieć wiele okazji do klikania zdjęć kanałów, łodzi i architektury. Poczuj relaksującą atmosferę tego uroczego miasta podczas rejsu łodzią Moliceiro.

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

3. Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Wyruszamy z Porto o 8 rano w kierunku miasta Arouca, gdzie zatrzymamy się na krótki postój na toaletę i kawę. Przygotuj się na przygodę! Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie - 516 Arouca! Rozpościera się on na długości 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva! - Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Masz możliwość pominięcia go - Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 7 km po drewnianej promenadzie zygzakującej w dół wzdłuż lewego brzegu rzeki. (możesz również przejść tylko 3,5 km i zostać odebranym w połowie drogi). Możesz o tym zdecydować w dniu wycieczki. Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! Zasługujesz na pyszny posiłek, który odbędzie się w pięknej, typowej restauracji! Pieczona cielęcina to oferowana opcja mięsna, ale dostępne są również opcje rybne lub wegetariańskie. Po drzemce w vanie, nadszedł czas, aby cieszyć się Aveiro, znanym również jako "portugalska Wenecja"! Odkryj z nami centrum miasta podczas krótkiego spaceru i ciesz się wolnym czasem, aby rozpieszczać się "ovos-moles" - słodkimi jajkami, lokalnym przysmakiem, lodami, piwem, pamiątką lub wszystkim! A gdy już znajdziesz się w Aveiro, koniecznie wybierz się na wycieczkę łodzią po kanałach! Wejdziesz na pokład "moliceiro" - tradycyjnych łodzi rzecznych - i odkryjesz urocze miasto kanałami! Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Aveiro: Półdniowa wycieczka z Porto z rejsem

4. Aveiro: Półdniowa wycieczka z Porto z rejsem

Przeżyj piękno kanałów Aveiro podczas wycieczki na pokładzie kolorowej portugalskiej gondoli podczas tej półdniowej wycieczki z Porto. Jedź wzdłuż naturalnie uformowanych kanałów, które łączą się z rzeką i morzem. Spotkaj się w centralnie położonym miejscu w Porto i wsiądź do wygodnej furgonetki, aby przenieść się do Aveiro. Pochłoń kulturę tego miasta, które niegdyś było wioską rybacką, gdzie mieszkańcy utrzymywali się z rzeki, morza i produkcji soli. Rozpoczyna się na rynku rybnym, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum miasta. Udaj się na godzinny rejs na jaskrawo pomalowanej, drewnianej łodzi Moliceiro. Szybuj kanałami na tym tradycyjnym, portugalskim statku. Po rejsie przewodnik pokaże Ci dzielnicę Costa Nova, która graniczy z morzem. Podziwiaj niektóre stare tradycyjne domy, które są niewielkie i pomalowane na jasne kolory z pionowymi paskami. Wróć do Porto vanem na koniec wycieczki.

Aveiro: tradycyjny rejs statkiem Moliceiro

5. Aveiro: tradycyjny rejs statkiem Moliceiro

Wyrusz na przygodę i wybierz się na wycieczkę do Aveiro, która nigdy nie jest kompletna bez rejsu łodzią Moliceiro. Moliceiro to tradycyjna łódź będąca częścią kultury Aveiro, podobna do weneckiej gondoli. Zaczynając od przystani Largo do Jardim do Rossio, przejdź przez niektóre z najbardziej znanych zabytków miasta, takie jak Art Nouveau, solnisko Aveiro, tradycyjna dzielnica Beira-Mar, fabryka ceramiki Jerónimo P. Campos, i Targ Rybny. Podziwiaj zapierające dech w piersiach miasto z jego kanałów razem z przewodnikiem. Poszerz swoją wiedzę o historii miasta i poznaj kilka tajemnic Aveiro.

Aveiro: rejs statkiem i piesza wycieczka po mieście ze słodką degustacją

6. Aveiro: rejs statkiem i piesza wycieczka po mieście ze słodką degustacją

Przeżyj piękno Aveiro podczas rejsu łodzią w autentycznym rzemiośle Moliceiro. Spaceruj po dzielnicy Beira Mar podczas pieszej wycieczki z lokalnym przewodnikiem i poczuj żywą atmosferę na targu rybnym Aveiro. Powita Cię lokalny przewodnik przy Obelisku Wolności na starym mieście Aveiro. Podążaj za swoim przewodnikiem po kultowej łodzi Moliceiro. Wyrusz w rejs kolorowym statkiem po miejskich drogach wodnych. Szybuj elegancką łodzią i rób zdjęcia zabytków, takich jak budynek Rady Miejskiej, XV-wieczny młyn i romantyczny most Carcavelos. Zobacz, jak stare części miasta wtapiają się w nowe, gdy zobaczysz centrum handlowe i fabrykę ceramiki, która została przekształcona w centrum konferencyjne. Zejdź na ląd i kontynuuj pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami dzielnicy Beira Mar, która tradycyjnie była zamieszkana przez rybaków i robotników solnych. Podziwiaj tętniące życiem kolorowe budynki wzdłuż kanału. Udaj się na tętniący życiem targ rybny, budynek Stulecia i przejdź obok bogato zdobionych secesyjnych budynków przed zakończeniem wycieczki.

Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

7. Porto: Prywatny transfer do Lizbony z przystankami do 3 miast

Odznacz trzy najważniejsze miasta na portugalskim wybrzeżu w ciągu jednego dnia dzięki tej wygodnej usłudze prywatnego transferu. Podróżuj z Porto do Lizbony i korzystaj z opcjonalnych przystanków w Aveiro, Coimbrze, Fatimie, Nazaré lub Óbidos. Po odebraniu z hotelu w Porto udaj się w kierunku miasta Aveiro. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie kanałów, architekturę Nouveau i kolorowo pomalowane łodzie Moliceiros w mieście. Alternatywnie możesz zatrzymać się w Coimbrze, gdzie znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Portugalii. Zanurz się tutaj w nowoczesnej części miasta, na uniwersytecie i w jego starożytnej przeszłości. Kontynuuj w kierunku Nazaré lub Fatimy na lunch i spacer po mieście. W Nazaré rozkoszuj się widokami portugalskiego wybrzeża i przekonaj się, dlaczego miasto jest rajem dla surferów. Lub odkryj wiele miejsc kultu religijnego w Fatimie. Na koniec odwiedź średniowieczne miasto Óbidos. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie słynnych księgarń, średniowiecznych uliczek i barów monopolowych we własnym tempie. Po całym dniu zwiedzania skorzystaj z transportu do hotelu w Lizbonie.

Z Porto: Mała wycieczka grupowa Aveiro & Coimbra + rejs po rzece

8. Z Porto: Mała wycieczka grupowa Aveiro & Coimbra + rejs po rzece

Płyń kanałami na pokładzie kolorowej łodzi moliceiro podczas całodniowej wycieczki do Aveiro z Porto. Poświęć trochę czasu na odkrycie atrakcji miasta, takich jak targ rybny. Odkryj miasto Coimbra podczas pieszej wycieczki po średniowiecznej starówce. Zacznij od odbioru z hotelu w centrum Porto. Zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe w drodze do Aveiro w centralnym regionie Portugalii. Poznaj secesyjną architekturę i historyczne centrum miasta. Odwiedź tętniący życiem targ rybny. Wejdź na pokład tradycyjnej, drewnianej łodzi moliceiro i poznaj miasto z wody. Udaj się do słonych stawów Aveiro, mijając New Coast, typowe domy w paski, latarnię morską Barra i wydmy São Jacinto. Po drodze szukaj bocianich gniazd. Udaj się do nadmorskiego miasta Coimbra, dawnej stolicy kraju. Mieści się w nim zachowana średniowieczna starówka i zabytkowy Uniwersytet w Coimbrze. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum miasta. Zatrzymaj się przy ważnych zabytkach, takich jak Stara Katedra i Nowa Katedra. Jeśli wybierzesz opcję ze wstępem do zabytków, odwiedź wnętrza Biblioteki Joaniny i Pałacu Królewskiego. Pod koniec wycieczki przewodnik zawiezie Cię do hotelu w Porto.

Aveiro: piesza wycieczka z przewodnikiem po opowieściach, kanałach i Azulejos

9. Aveiro: piesza wycieczka z przewodnikiem po opowieściach, kanałach i Azulejos

Zacznij od Praça da Republica z ratuszem i kościołem Misericordia. Spacerujemy wzdłuż Rua de Coimbra i rozmawiamy o czarno-białej calçada à portuguesa. Na placu Marques de Pombal wchodzimy do kościoła klasztornego Karmelitów - małego, ale imponującego barokowego klejnotu. Idąc dalej, widzimy kafelkowe panele Casa de Santa Zita i Sapataria Leão. Przechodzimy obok klasztoru Dominikanów Jezusa, w którym przywołujemy historię patronki miasta: Księżniczki Santa Joana. Po minięciu katedry udamy się dalej do Canal da Fonte Nova, gdzie do dziś stoi budynek jednej z wielu fabryk ceramiki, które kiedyś istniały. Wzdłuż kanałów wyjaśnimy ich genezę i użyteczność, a także tradycyjne łodzie Ria de Aveiro. Będziemy przechodzić przez ciekawe miejsca w dzielnicy Beira Mar, zawsze z płytkami wypełniającymi oczy. Rozpoznamy ślady secesji i art deco, architektury żelaznej z przełomu XIX i XX wieku. Nie zapomnimy o dwóch fasadach Muzeum Art Nouveau. W drodze do solnisk opowiemy o potędze Aveiro od XI do XV wieku, jego przejściu przez pustynię w XVII i XVIII wieku oraz jego odrodzeniu w XIX wieku. W drodze powrotnej nawiążemy do lokalnej gastronomii, takiej jak gulasz z węgorza i tradycyjne słodycze, czyli „ovos mole” z Aveiro. Zakończymy w Kościele São Gonçalinho nawiązującym do tradycyjnego festiwalu styczniowego, podczas którego kolejny tradycyjny słodki – twardy i ciężki – jest dosłownie rzucany na głowy wiernych, w rytuale pełnym radości i tradycji.

Z Porto: półdniowa wycieczka do Aveiro z 1-godzinnym rejsem

10. Z Porto: półdniowa wycieczka do Aveiro z 1-godzinnym rejsem

Wyjedź z Porto i udaj się na południe do pięknego nadmorskiego miasta Aveiro nad laguną Ria de Aveiro. Po przyjeździe wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum miasta, aby podziwiać odważne secesyjne rezydencje i urocze kładki nad kanałami. Rób wspaniałe zdjęcia katedr w stylu barokowym i innej niesamowitej architektury. Dowiedz się więcej o historii miasta i jego rozwoju z małej wioski rybackiej do drugiego pod względem liczby ludności miasta w regionie Centro Portugalii. Posłuchaj, jak produkcja soli na słonych bagnach odgrywała ważną rolę w gospodarce miasta od czasów Rzymian. Następnie wejdź na pokład jednej z tradycyjnych łodzi moliceiro używanych do zbierania trawy morskiej w lagunie. Rejs wzdłuż kanałów „Wenecji Portugalii”, aby podziwiać kolorowe domy rybackie na plaży Costa Nova i podziwiać niesamowite widoki na krajobraz.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Aveiro

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 84
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Aveiro: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Aveiro

Jakie są najlepsze atrakcje w: Aveiro dla osób z dziećmi?

Aveiro: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aveiro? Kliknij tutaj.

Aveiro: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 1499 opinii

Doskonały przewodnik, mała grupa 8 osób, czuła się z nimi bardzo dobrze. :) Imponujący most, naprawdę piękny krajobraz. Bardzo polecam wycieczkę! Nie wspinaliśmy się po schodach Paiva, ponieważ jest to oczywiście bardzo męczące, ale w pewnym sensie chcielibyśmy zobaczyć je z dołu. (Chociaż nie ma złamania umowy…) W sumie wszystko było bardzo wygodne i dobrze zorganizowane. Tutaj nie możesz się pomylić. :) Dzięki za niesamowity dzień :)…

Norberto to bardzo miły i dobry przewodnik. Robi, co w jego mocy, abyś czuł się komfortowo. Tradycyjny lunch w małej autentycznej wiosce był bardzo smaczny i klimatyczny. Ta jednodniowa wycieczka jest wysoce zalecana?

Nasz przewodnik Phillipp był fantastycznym gospodarzem podczas naszej podróży. Zrobił wspaniały, wspaniały dzień z mnóstwem informacji, wspaniałym śmiechem w wielu językach. Naprawdę dobry dzień!

Nasza przewodniczka Sarah jest niesamowita! Plan podróży był doskonały! Lunch był dobry, a czas trwania wycieczki jest po prostu miły.

Wędrówka na łonie natury, którą warto zrobić rano, około 3 godzin marszu.