Austurland – nasze najbardziej polecane atrakcje

Hof: Wycieczka z przewodnikiem do jaskini lodowej Skaftafell i wędrówka po lodowcu

1. Hof: Wycieczka z przewodnikiem do jaskini lodowej Skaftafell i wędrówka po lodowcu

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parku Skaftafell podziwiaj niesamowite formacje lodowe i młyny lodowcowe. Podziwiaj uformowane przez naturę niebieskie jaskinie lodowe i dowiedz się, jak powstają lodowce. Profesjonalny przewodnik zabierze Cię do podnóża Falljökull – jęzora lodowca Vatnajökull – i wprowadzi Cię do jaskini. W pogodny dzień wypatruj w oddali Hvannadalshnúkur.

Łaźnie Vök: wstęp do łaźni geotermalnych we wschodniej Islandii

2. Łaźnie Vök: wstęp do łaźni geotermalnych we wschodniej Islandii

Łaźnie Vök to miejsce geotermalne nad pięknym jeziorem Urriðavatn we wschodniej Islandii. Położone zaledwie 5,1 mil na północny zachód od Egilsstaðir, największej osady na wschodzie, Łaźnie Vök to obowiązkowy punkt każdej wizyty w tej części kraju. Vök Baths wykorzystuje moc geotermalną regionu, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia kąpielowe z niesamowitymi widokami na resztę jeziora i okolicę. Całkowicie zanurz się w wyjątkowym i nietkniętym krajobrazie Islandii i zjednocz się z naturą w pierwszej w kraju serii pływających basenów geotermalnych. Islandzkie miejsce z gorącymi źródłami, jak żadne inne, gorąca woda jest tak czysta, że ma certyfikat zdatności do picia. W porównaniu z resztą kraju we wschodniej Islandii jest stosunkowo niewiele gorących źródeł, co sprawia, że Vök Baths to atrakcja, której nie można przegapić podczas eksploracji Wschodu.

Z Reykjaviku: wycieczka w małej grupie po lagunie lodowcowej

3. Z Reykjaviku: wycieczka w małej grupie po lagunie lodowcowej

Zwiedzaj południowe wybrzeże Islandii i zobacz cuda natury, w tym Jökulsárlón i wodospad Seljalandsfoss. Dowiedz się o okolicy z przewodnika, odwiedzając urocze wioski i plaże z czarnym piaskiem. Zacznij od wizyty przy 60-metrowym wodospadzie Seljalandsfoss, który jest obowiązkową atrakcją podczas wycieczek wzdłuż wybrzeża. Następnie zatrzymaj się w najbardziej wysuniętej na południe wiosce Islandii, Vík í Mýrdal, zanim pojedziesz na wschód. Zobacz, jak sceneria zmienia się z bujnych pól uprawnych w ciemne równiny i czarne pustynie. Jeśli pozwalają na to warunki, odwiedź zachwycający kanion rzeki Fjadrargljufur. Wreszcie dotrzyj do Jökulsárlón i daj się ponieść jego eterycznej atmosferze i błyszczącym górom lodowym. Uważaj na ciekawskie foki i nurkujące arktyczne wydrzyki. Spaceruj między górami lodowymi na „Diamentowej” Plaży, znanej z czarnego piasku w pobliżu laguny lodowcowej. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć stary kościół torfowy i zwróć uwagę na jego uderzające podobieństwo do „dziur hobbitów”. Dowiedz się więcej o tym i regionie ze swojego przewodnika.

Islandia: kompletny audioprzewodnik po wyspie

4. Islandia: kompletny audioprzewodnik po wyspie

Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi po Islandii uzyskasz wszystkie informacje, których w innym przypadku udzieliłby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i dostarcza ekscytujących informacji we właściwych miejscach. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby odbyć indywidualną wycieczkę wypożyczonym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik turystyczny po Islandii po całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Obejmuje nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, Wyspy Westman, Wschodnie i Zachodnie Fiordy oraz dzikie islandzkie wyżyny.

Skaftafell: wycieczka po lodowcu Vatnajökull

5. Skaftafell: wycieczka po lodowcu Vatnajökull

Wybierz się na pieszą wycieczkę po lodowcu Vatnajökull, największym w Europie, z certyfikowanym przewodnikiem. Udaj się ze swoją grupą na wodospad podczas malowniczego i ekscytującego spaceru, a po drodze podziwiaj pomysłowe rzeźby lodowe utworzone przez zamarznięte wody lodowca Falljokul . Podążaj za przewodnikiem podczas malowniczego spaceru, podczas którego możesz podziwiać dramatyczny krajobraz wyrzeźbiony przez lodowiec. Będąc na języku lodowca, załóż raki, przeprowadź instruktaż bezpieczeństwa, a następnie udaj się na prawdziwą przygodę. Udaj się w stronę niesamowitego lodowego wodospadu (od którego Falljokull wywodzi swoją nazwę), gdzie odkryjesz niesamowity teren pełen zamarzniętych lodowych formacji i lodowych rzeźb. Zdobądź mnóstwo okazji do robienia zdjęć, będąc świadkiem surowego i majestatycznego spadającego lodu. Dowiedz się, jak powstał lodowiec i jak dzień po dniu zmienia swój kształt od swojego przewodnika.

Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

6. Islandia: 3-dniowy Złoty Krąg, południowe wybrzeże i wycieczka po lodowcu

Przeżyj piękno południowej Islandii podczas tej 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Reykjaviku. Przeglądaj Złoty Krąg, śpij w wiosce Hveragerði i podziwiaj moc Geysira Strokkura. Zobacz, jak fale rozbijają się o czarną piaszczystą plażę Reynisfjara i zrelaksuj się podczas opcjonalnego rejsu po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. Dzień 1: Rozpocznij swoją wycieczkę, odwiedzając najważniejsze atrakcje Złotego Kręgu. Odwiedź Park Narodowy Thingvellir, gdzie możesz stanąć jedną nogą w Europie, a drugą w Ameryce. Następnie zobacz Gullfoss, jeden z najbardziej imponujących wodospadów na Islandii, i podziwiaj Geysir Strokkur , który wybucha co 5-10 minut. Odkryj podobny do Marsa krajobraz Kerið, magiczne jezioro kraterowe o wspaniałej niebiesko-zielonej wodzie otoczone jasnoczerwoną glebą. Spędź noc w wiosce Hveragerði przed rozpoczęciem następnego dnia na południowym wybrzeżu. Odwiedź park geotermalny i spróbuj chleba pieczonego w gorącej ziemi, ugotuj jajka lub po prostu zrelaksuj się w kąpielach błotnych. Dzień 2: Odwiedź dwa wspaniałe wodospady na południowym wybrzeżu, Seljalandsfoss i Skógafoss, a także mniej znany wodospad Glufrabui. Przejedź pod wielkim wulkanem lodowca Eyjafjallajökull do czapy lodowca Mýrdalsjökull, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną wędrówkę po lodowcu. Zakończ swój drugi dzień na kultowej plaży Reynisfjara, gdzie morze rozbija się o czarne piaski. Podziwiaj wspaniałe, sześciokątne kolumny bazaltowe i czarne skały morskie. Odpocznij podczas noclegu w odległym hrabstwie Suðursveit. Dzień 3: Spędź czas, patrząc na majestatyczne lodowce i laguny, zanim udasz się do niesamowitej laguny lodowcowej Jökulsárlón. Zanurz się w scenerii dzięki opcjonalnej wycieczce łodzią i zobacz foki pływające wokół ogromnych gór lodowych. Wreszcie ostatni przystanek znajduje się w kanionie rzeki Fjáðrárgljúfur. Pod koniec wycieczki wróć do Reykjaviku z szacowanym czasem przyjazdu o 21:15.

Reykjavík: 2-dniowa wycieczka z górami lodowymi, lodowcami i wodospadami

7. Reykjavík: 2-dniowa wycieczka z górami lodowymi, lodowcami i wodospadami

Przeglądaj południowe wybrzeże Islandii podczas 2-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Reykjaviku. Zobacz wspaniałe widoki na lodowiec Solheimajokull i posłuchaj fal uderzających o czarną piaszczystą plażę Reynisfjara. Zobacz foki pływające w lagunie lodowcowej Jökulsárlón i podziwiaj kanion rzeki Fjadrargljufur. Zacznij od odwiedzenia dwóch wielkich wodospadów na południowym wybrzeżu, Seljalandsfoss i Skógafoss, a także odwiedzenia mniej znanego, bardziej tajnego wodospadu Glufrabui. Zatrzymasz się, aby kupić lunch. Przejedź pod wielkim wulkanem lodowca Eyjafjallajökull i czapą lodowca Mýrdalsjökull, gdzie możesz wziąć udział w opcjonalnej wędrówce po lodowcu przez około 1,5 godziny i przyjrzeć się bliżej lodowcu Solheimajokull. Podziwiaj wspaniałą plażę Reynisfjara, gdzie morze rozbija się o czarne piaski, a sześciokątne bazaltowe kolumny i skały górują nad okolicą. Po noclegu w islandzkim zakwaterowaniu na wsi przyjrzyj się bliżej majestatycznym lodowcom i lagunom. Wybierz, aby zwiększyć swoje wrażenia dzięki 1,5-2 godzinnej wędrówce po lodowcu z przewodnikiem. Wybierz tę opcję i miej cały niezbędny sprzęt bezpieczeństwa, aby cieszyć się oszałamiającym błękitnym lodem. Odwiedź lagunę lodowcową Jökulsárlón i wybierz się na opcjonalną wycieczkę łodzią amfibijną, żeglując po lagunie. Zobacz, jak ogromne kawałki lodu pękają od lodowca Breiðamerkurjökull i powoli wypłyń w morze. Zobacz góry lodowe leżące na żywym czarnym piasku jak diamenty na satynie. Spotkaj foki pływające wokół ogromnych gór lodowych, zanim odwiedzą kryty torfem kościół Hofskirkja i kanion rzeki Fjadrargljufur. Kanion powstał kilka tysięcy lat temu w okresie lodowcowym, pozostawiając za sobą wijącą się rzekę, gdy pokrywa lodowa się cofnęła.

Vatnajökull: Półdniowa wędrówka po lodowcu Falljökull

8. Vatnajökull: Półdniowa wędrówka po lodowcu Falljökull

Odkryj naturalne piękno Islandii podczas ekscytującej wędrówki, która prowadzi przez szczeliny i lodospady lodowców Falljökull znajdujących się na terenie Parku Narodowego Vatnajökull. Spotkaj się ze swoimi przewodnikami, wskocz do Super Jeepa 4X4 i rozpocznij podróż przez malownicze krajobrazy aż do podstawy Falljökull, jednego z lodowców wylotowych rozległej czapy lodowej Vatnajökull. Uzyskaj wyjątkową perspektywę lodowca, wjeżdżając do doliny lodowcowej. Po wejściu do środka nauczysz się korzystać z raków i przeprowadzisz krótką odprawę dotyczącą bezpieczeństwa przed wejściem na lód. Spędź następne 3 godziny na wędrówkach przez oszałamiający lodospad, z którego słynie Falljökull. Przyjrzyj się uważnie i daj się zaskoczyć fascynującym cechom lodu. Dowiedz się o geologii, geografii i historii okolicy, prowadząc do najwyższego punktu, aby podziwiać niezapomniane widoki na dolinę lodowca. Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy byli już na lodowcu lub tych, którzy lubią długie wędrówki, ale nowicjusze szukający odrobiny przygody są również mile widziani na trasie.

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka w małej grupie po Islandii

9. Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka w małej grupie po Islandii

Twoja przygoda po Islandii rozpocznie się od odbioru z Reykjaviku, po czym wyruszysz w podróż wzdłuż Złotego Kręgu. Zachwyć się naturalnymi atrakcjami, takimi jak wodospad Gullfoss i gejzer Geysir oraz Park Narodowy Þingvellir. Podziwiaj gorącą wodę tryskającą z ziemi i dowiedz się więcej o historii Islandii. Spędź pierwszą noc w przytulnym hotelu na południowym wybrzeżu. W drugim dniu odwiedzisz wodospady Skogafoss i Seljalandsfoss, gdzie można udać się na spacer za kaskadami i przeżyć niezapomnianą przygodę. Stamtąd wyruszysz na wędrówkę do pobliskiego lodowca, po czym wrócisz na plażę Reynisfjara z czarnym piaskiem. Noc spędzisz w małej wiosce Vík, a wieczorem możesz wykorzystać czas wolny na zwiedzanie okolicy lub spotkanie ze współtowarzyszami podróży. Trzeciego dnia odwiedzisz Park Narodowy Skaftafell, gdzie lśniące białe tafle lodu kontrastują z czarnym piaskiem. Później zwiedzisz wspaniałą jaskinię lodową i zobaczysz ogromne bloki lodu pływające w lagunie lodowcowej Jökulsárlón. Wieczorem wyruszysz na poszukiwanie słynnej, jedynej w swoim rodzaju zorzy polarnej. Czwartego dnia czeka Cię odkrywanie dzikiej przyrody wzdłuż fiordów wschodnich. Wypatruj dzikich reniferów i innych rodzimych zwierząt. Następnie dowiedz się więcej o kulturze i życiu mieszkańców pobliskich wiosek, po czym przejedź obok jeziora Lagarfljót, które według legend zamieszkuje potwór. Podziwiaj lasy Hallormsstaðaskógur i spędź noc w spokojnej wiosce. Piątego dnia odwiedzisz region geotermalny jeziora Mývatn i zobaczysz formacje skalne z zastygłej lawy na obszarze Dimmuborgir. Kontynuuj podróż w kierunku przełęczy Námaskarð, aby zobaczyć gotującą się i bulgoczącą ziemię. Następnie spędź noc w mieście Akureyri, stolicy północnej Islandii. Szóstego dnia wyruszysz na spacer wzdłuż zapierającego dech w piersiach fiordu Eyjafjörður i odwiedzisz Kaffi Kú, aby poznać lokalnych rolników. Zatrzymasz się w miejscowości Hauganes, aby wziąć udział w wycieczce połączonej z obserwacją wielorybów, która jest częścią tego ekscytującego wyjazdu. Na koniec tej pełnej przygód 6-dniowej wycieczki wrócisz do Reykjaviku.

Z Reykjaviku: 4, 5, 6 lub 7-dniowa wycieczka po obwodnicy w małej grupie

10. Z Reykjaviku: 4, 5, 6 lub 7-dniowa wycieczka po obwodnicy w małej grupie

Spędź 4, 5, 6 lub 7 dni na wycieczce objazdowej po krainie lodu i ognia. Odkryj i zobacz najlepsze atrakcje Islandii i przeżyj przygodę bez martwienia się o przemieszczanie się. Maksymalna liczba pasażerów na tej wycieczce to 19, co zapewnia bardziej osobiste i przyjemne wrażenia. Dzień 1 - Południowe wybrzeże Islandii Wyruszając z Reykjaviku, zobacz wodospady Skogafoss, Seljalandsfoss i Glubrabui oraz podziwiaj czarno-piaszczyste wybrzeże plaży Reynisfjara. Podziwiaj widoki podczas opcjonalnej (za dodatkową opłatą) wędrówki po lodowcu. Dzień 2 - Przygoda na wschodzie Rozpocznij dzień w dobrym stylu, odwiedzając lagunę lodowcową Jokulsarlon, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną (za dodatkową opłatą) wycieczkę łodzią amfibią, oraz pobliską plażę Diamond Beach. Jedź do kanionów Vestrahorn i Studlagil, a następnie kontynuuj wzdłuż dramatycznego wschodniego wybrzeża, które szczyci się długimi, wąskimi fiordami o stromych zboczach i postrzępionych szczytach. Pod koniec dnia skorzystaj z opcjonalnej (za dodatkową opłatą) kąpieli w pływających basenach geotermalnych Vök. Dzień 3 - Jezioro Mývatn i wodospady Dziś odkryj wyjątkowe naturalne środowisko wulkaniczne jeziora Mývatn. Spotkaj gorące źródła geotermalne, jaskinie z parującą niebieską wodą, imponujące formacje skalne, unikalne ptaki i faunę. Odkryj najważniejsze atrakcje, takie jak wspaniały Dettifoss, który jest najpotężniejszym wodospadem w Europie i Góðafoss - wodospad bogów. Na koniec dnia zrelaksuj się w opcjonalnym (za dodatkową opłatą) spa geotermalnym Forest Lagoon i zanurz się w jedwabistych, błękitnych wodach bogatych w minerały leczące skórę. Dzień 4 - Północna Islandia Rozpocznij dzień w Akureyri, stolicy północy. Tutaj będziesz cieszyć się atmosferą tego uroczego miasta i weźmiesz udział w opcjonalnej (za dodatkową opłatą) wycieczce łodzią na obserwację wielorybów. Podczas jazdy przez północne wybrzeże w kierunku Reykjaviku będziesz miał chwilę, aby podziwiać kanion Hvítserkur i Kolugjufur. Dzień 5 (opcjonalnie) - Borgarfjörður i jaskinia lawowa Podziwiaj wspaniały Hraunfossar, serię wodospadów utworzonych przez strumienie płynące na odległość prawie 300 stóp. Następnie zobacz majestatyczny wodospad Barnafoss i historyczne miejsce Reykholt. Później udaj się do największej jaskini lawowej na Islandii, Viðgelmir, przed zakończeniem dnia w Deildartunguhver, najwyżej położonym gorącym źródle w Europie. Dzień 6 (opcjonalnie) - Park Narodowy Snæfellsnes Spędź dzień na zwiedzaniu Parku Narodowego Snæfellsnes. Park ten jest często określany jako "Islandia w miniaturze" ze względu na wiele odmian geologicznych. Nie przegap wizyty tutaj, jeśli chcesz uchwycić prawdziwego ducha i piękno wyspy. Dzień 7 (opcjonalnie) - Złoty krąg Zakończ swój pobyt na Islandii podróżą wzdłuż najpopularniejszej trasy Islandii. Zobacz gejzery, Złoty Wodospad, Park Narodowy Thingvellir i wulkan Kerið, z których wszystkie są obowiązkowe dla odwiedzających. Możesz także dodać wizytę w Błękitnej Lagunie do swojej dzisiejszej wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Austurland

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Austurland: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Austurland: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Austurland? Kliknij tutaj.

Austurland: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 903 opinii

Podczas moich podróży odbyłem wiele różnych wycieczek, ale to zdecydowanie była moja ulubiona. Wyprawa pełna przygód, ale moją ulubioną częścią był nasz przewodnik (szkoda, że nie pamiętam jego nazwiska), który uczył nas na temat tego, co dzieje się z naszą planetą, najlepszy nauczyciel wszechczasów. Przyjmę wszystkie podane przez niego informacje i będę żyć nimi do końca życia. Dziękuję za to niesamowite doświadczenie

Świetnie się bawiliśmy podczas zwiedzania jaskini lodowej. Naszym przewodnikiem był David, który miał dużą wiedzę na temat lodowców. Czasami wędrówka była nieco trudna, ale przewodnik robił przystanki, więc wszyscy mogli łatwo nadążyć. Widoki były niesamowite, wszystko na co liczyliśmy i nie tylko. Zdecydowanie polecamy zarezerwować tę atrakcję, będzie to coś, czego nigdy nie zapomnisz!

Doświadczenie było świetne, zaczęliśmy w grupie wcześniej, aż dotarliśmy do obszaru lodowca, gdzie podzieliliśmy się na małe grupy około 10 osób. Przewodnik był fantastyczny i zdarzyło mu się mówić w naszym języku. Wycieczka jest bardzo znośna i choć są tereny z trudniejszymi podjazdami, nie trwają one dłużej niż 10 minut.

Świetnie się bawiliśmy na naszej wycieczce po lodowcu i jaskini lodowej! Pozwolili nawet dwóm osobom z naszej grupy, które nie mogły uczestniczyć z powodu nieprzewidzianego przepisania problemu zdrowotnego, gdy było to w ciągu 24 godzin. nic poza miłością do tej firmy i ludzi oprowadzających wycieczki.

Naprawdę świetna wędrówka po lodowcu z wizytą w jaskiniach lodowych. Wspaniały widok, cudowny lodowiec. Bardzo dobry przewodnik, wszystko bardzo dobrze wyjaśnił i udzielił ciekawych informacji o lodowcu. Sprzęt był świetny, a wycieczka jest obowiązkowa dla każdego, kto przyjeżdża na Islandię.