Dodaj daty

AuschwitzZwiedzanie jaskiń

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Zwiedzanie jaskiń

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

1. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” z odbiorem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” z odbiorem

Rozpocznij wycieczkę wczesnym rankiem – około godz. 8.00 (zimą odbiór może mieć miejsce nieco wcześniej). Na początek zwiedzisz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ramach 1. części, która trwa około 1,5 godziny, zwiedzisz Auschwitz I (Oświęcim) w towarzystwie certyfikowanego przewodnika (zapewnia go muzeum). Dowiedz się więcej o tragicznej historii największego spośród działających w Europie obozów koncentracyjnych. Po krótkiej przerwie zostaniesz przewieziony(-a) do obozu Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), który zwiedzisz z tym samym przewodnikiem w ciągu około 1 godziny. W ramach 2. połowy tej całodniowej wycieczki udasz się do Kopalni Soli „Wieliczka”, która należy do najstarszych działających kopalni soli na świecie. Przed wejściem do kopalni soli zaplanowano 1-godzinną przerwę na lunch. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (zależnie od natężenia ruchu ulicznego). Udaj się pod ziemię na głębokość 140 metrów. Zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione, wykute w soli komory i rzeźby. Powrót do Krakowa przewidziano około godz. 19.30.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

3. Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

Poznaj historię Auschwitz-Birkenau i dowiedz się o nieludzkich warunkach życia podczas II wojny światowej w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem. Odwiedź kopalnię soli w Wieliczce i zobacz jej niesamowite solne rzeźby. Zrelaksuj się i podziwiaj polski krajobraz, jadąc z Krakowa do Auschwitz-Birkenau, gdzie czeka Cię dzień pełen historii. Auschwitz-Birkenau jest największym obozem śmierci w historii ludzkości, miejscem masowej eksterminacji i ludobójstwa, którego dokonano na kontynencie europejskim podczas II wojny światowej. Obóz został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Całkowitą liczbę zgonów i egzekucji mających miejsce na terenie obozu szacuje się na ponad 1,5 miliona ofiar będących przedstawicielami 28 narodowości. Prawie 90% z tych osób to Żydzi. Wizyta w byłym obozie koncentracyjnym bez wątpienia wywrze na Tobie ogromne wrażenie, między innymi dlatego, że będziesz mieć wówczas okazję wyobrażenia sobie skali Holokaustu. W 1979 roku miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udaj się do Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z największych zabytków w polskiej kulturze. Ponad milion turystów z całego świata co roku odwiedza tę kopalnię, aby zobaczyć wyjątkowe rzeźby oraz płaskorzeźby. W 1978 roku to wyjątkowe miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co również przyczynia się do tego, że Kopalna Soli „Wieliczka” jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów. Pracujący w kopalni górnicy wykuli niegdyś w soli dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb, które przetrwały wiele dekad.

Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Auschwitz i Wieliczki

4. Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Auschwitz i Wieliczki

Wybierz się na wycieczkę całodniową z Krakowa, aby zwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kopalnię Soli w Wieliczce. Odwiedź wstrząsające Miejsce Pamięci na terenie byłych obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau, a następnie spaceruj w podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka". Odwiedź Auschwitz-Birkenau w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Dowiedz się, jak funkcjonowały nazistowskie obozy koncentracyjne i eksterminacyjne. Wyciągnij wnioski z historii, odkrywając jeden z najmroczniejszych rozdziałów XX wieku. Zejdź do Kopalni Soli „Wieliczka" i podziwiaj dzieła sztuki oraz różne konstrukcje solne wykonane głęboko pod ziemią. Odkrywaj poziomy, ściany i korytarze kopalni oraz dowiedz się więcej o historii górnictwa.

Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

5. Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

Wyrusz wczesnym rankiem na tę 11-godzinną wycieczkę, podczas której najpierw odwiedzisz kompleks obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau, a następnie zwiedzisz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Pierwszym przystankiem na trasie jest obóz Auschwitz I. Weź udział w 2,5-godzinnym zwiedzaniu tego Miejsca Pamięci w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika autoryzowanego przez Muzeum. Potem odwiedź obóz Auschwitz II-Birkenau oddalony o mniej więcej 2 km od Auschwitz I. Spędź około godziny, zwiedzając to miejsce z tym samym przewodnikiem i poznając historię obozu. W drugiej części wycieczki udaj się do kopalni soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych funkcjonujących kopalni soli na świecie. Sól kuchenna wydobywana jest tam od ponad 700 lat! Zjedz przepyszny lunch w formie gotowego zestawu (o godz. 14.30) złożony z najlepszych polskich produktów. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (w zależności od natężenia ruchu drogowego). Udaj się 140 metrów pod powierzchnię Ziemi i zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione pomieszczenia i rzeźby, a wszystko to wykute w soli. Powrót do hotelu nastąpi najpóźniej o godz. 19.30.

Kraków: Kopalnia Soli Auschwitz-Birkenau i Wieliczka z obiadem

6. Kraków: Kopalnia Soli Auschwitz-Birkenau i Wieliczka z obiadem

Zwiedź Auschwitz-Birkenau i Kopalnię Soli w Wieliczce podczas wycieczki z biletami wstępu, biletami wstępu bez kolejki, licencjonowanym przewodnikiem, transportem z Krakowa i opcjonalnym lunchem. Zbadaj artefakty obozu koncentracyjnego przed wyruszeniem 700 schodów pod ziemię w kopalni. Przyjedź do Muzeum Auschwitz na około 3,5-godzinną wizytę. Wycieczka podzielona jest na dwie części: Auschwitz I (2 godziny) i Birkenau (1 godzina), z transportem między obozami włącznie. Zobacz główną bramę z napisem Arbeit Macht Frei (praca czyni wolnym), gdy wejdziesz do środka. Przyjrzyj się ceglanym barakom, artefaktom więźniów, fotografiom, rekonstrukcjom kompleksu oraz pozostałym komorom gazowym i krematoriom. Kontynuuj do Birkenau, aby zobaczyć drewniane bloki i ruiny komór i krematoriów, poznając historię nazistowskich Niemiec. Zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” potrwa około 3 godzin. Podziemna podróż obejmuje zejście po 700 stopniach i obejmuje dystans 3 km. Znana jako jedna z najpiękniejszych kopalni na świecie, w kopalni znajdują się dwa jeziora i kaplica Błogosławionej Świętej Kingi. Wysłuchaj wyjaśnień, historii i mitów związanych z kopalniami, aby uzyskać pełne zrozumienie jednej z najstarszych czynnych kopalni na świecie. Pod koniec wycieczki wysiądź w jednym z wyznaczonych miejsc.

Auschwitz i Kopalnia Soli „Wieliczka”: wycieczka z Krakowa

7. Auschwitz i Kopalnia Soli „Wieliczka”: wycieczka z Krakowa

Opuść Kraków i pojedź klimatyzowanym minivanem lub mikrobusem do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Obejrzyj po drodze krótki film dokumentalny pt. „Wyzwolenie Auschwitz”, aby dowiedzieć się więcej o obozie. Po przybyciu na miejsce weź udział w zwiedzaniu z przewodnikiem i poznaj fakty na temat jednego z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy. Spędź około 3,5 godziny w kompleksie obozów Auschwitz-Birkenau, a następnie pojedź do Kopalni Soli „Wieliczka” i weź udział w 2,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po tym wpisanym na listę UNESCO miejscu. Podziwiaj pomieszczenia, kaplice i rzeźby wykute w soli przez pracujących tam niegdyś górników.

Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w jeden dzień z Krakowa

8. Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w jeden dzień z Krakowa

Odwiedź Auschwitz-Birkenau i Kopalnię Soli podczas jednodniowej wycieczki. Auschwitz-Birkenau to największy obóz zagłady w historii ludzkości. Obecnie obóz jest synonimem najokrutniejszego na świecie terroru, ludobójstwa i okrucieństwa. Został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku w Oświęcimiu. Łączną liczbę zgonów i egzekucji szacuje się na ponad 1,5 miliona osób z 28 narodowości. Prawie 90% tych osób stanowili Żydzi. Po wizycie w Auschwitz-Birkenau udaj się do kopalni soli w Wieliczce, jednego z najcenniejszych zabytków w polskiej historii kultury. Rocznie odwiedza go ponad milion turystów z całego świata. To wyjątkowe miejsce zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Górnicy pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb wyciętych z soli, dzięki czemu ich dzieło przetrwało jeszcze wiele lat. Do pokonania jest 800 stopni, z czego 350 na początku prowadzi w dół do kopalni. Na końcu trasy znajduje się winda na szczyt kopalni.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

9. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

Dołącz do wycieczki grupowej po Auschwitz-Birkenau, największym byłym obozie koncentracyjnym, i poznaj jego niezapomnianą historię, zanim udasz się na drugą wycieczkę po podziemnym muzeum w Kopalni Soli „Wieliczka” z wejściem bez kolejki. Po odebraniu z Krakowa dołącz do swojej grupy i przewodnika po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau na pierwszą wycieczkę tego dnia. Odwiedź oryginalne budynki największego obozu koncentracyjnego nazistowskich Niemiec i zastanów się nad historią tego miejsca. Zobacz ruiny krematoriów, komór gazowych i innych elementów, dowiadując się więcej o życiu w obozie. Udaj się obok wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”. Podążaj za swoim przewodnikiem przez dwie mile tuneli i poznaj historię kopalni, oglądając niesamowite komory, kaplice i autentyczne miejsca pracy górników.

Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Auschwitz i Kopalni Soli w Wieliczce

10. Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Auschwitz i Kopalni Soli w Wieliczce

Muzeum Auschwitz Birkenau to z pewnością jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Europie, jeśli nie na świecie. Były obóz nazistowski jest prawdziwym dowodem ludzkiego okrucieństwa. Będzie to całodniowa wycieczka (7-8 godzin), zwiedzanie dobrze utrzymanego obozu Auschwitz, który stał się muzeum pamięci z intrygującymi ekspozycjami. Nasz anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z wybranego miejsca spotkania w centrum Krakowa. Komfortowym, klimatyzowanym busem pojedziesz do Oświęcimia. Przejazd zajmie około 1,5 godziny. Pierwsze kroki zaczynają się przy dobrze znanej bramie z napisem „Arbeit Macht Frei”. Miejsce to w przeszłości było obozem pracy, a więźniowie byli zmuszani do wykonywania wyniszczającej pracy. Trasa prowadzi przez ważne miejsca, które pokazują codzienne życie więźniów, pracę, selekcję i zagładę. Każdy barak to oryginalna wystawa złożona z rzeczy pozostawionych przez więźniów Połączenie tych przedmiotów z przerażającymi opowieściami przewodnika pozwala zobaczyć na własne oczy, co tu się naprawdę wydarzyło i dlaczego nie możemy pozostać obojętni wobec tego miejsca. Po zwiedzeniu pierwszego muzeum dostaniesz krótką przerwę. Kolejnym miejscem jest Auschwitz II Birkenau, rozległy obóz na otwartej przestrzeni, który pokazuje skalę dokonanego tam mordu. Zobaczysz pole z wieloma barakami, komorami gazowymi i krematoriami, ogrodzone drutem kolczastym. W tym miejscu zamordowano tysiące ludzi. Noś wygodne buty, przechodząc około 1 km wokół obozu. Po zakończeniu wycieczki nasz kierowca będzie czekał na Ciebie na parkingu, w tym samym miejscu, w którym przyjechałeś. Będziesz mieć krótką przerwę, a następnie wyruszysz do centrum Krakowa. Będziesz mieć około 1 godziny wolnego czasu między wycieczkami. Idealny do porządnego posiłku lub filiżanki kawy. Twój kierowca odbierze Cię z miejsca spotkania przed hotelem Maltańskim (ul. Straszewskiego 14) i pojedziesz do Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka” jest jednym z zabytków UNESCO i pozyskuje sól od ponad 700 lat. To jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie. Całe zwiedzanie powinno zająć około 2,5 godziny. Po przybyciu na parking spotkacie naszego przewodnika i tak zaczyna się przygoda. Czas wejść głęboko! Będziemy musieli zejść drewnianymi schodami na głębokość 65 metrów. Nasz przewodnik wyjaśni zasady funkcjonowania kopalni soli, a także różne legendy i opowieści o przeszłości kopalni. Zwiedzanie odbywa się w podziemnych korytarzach i komorach, dobrze przygotowanych dla zwiedzających. Niektóre punkty na trasie są poświęcone znanym osobom, które w przeszłości zdecydowały się odwiedzić Kopalnię Soli, na przykład Chopinowi czy Goethemu. Nie zabraknie opowieści o górnictwie i postępie prac na przestrzeni lat. Po wycieczce warto wrócić na parking, gdzie będzie czekał kierowca, który zabierze Cię do Krakowa.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

Odebrano nas w wyznaczonym czasie, a trasa była doskonała od początku do końca. Jedynym minusem było to, że pierwsza zarezerwowana przez nas podróż została anulowana i musieliśmy zmienić rezerwację, musieliśmy wydać kolejne 122 funtów z naszych wakacyjnych pieniędzy, dopóki pierwsza podróż nie została zwrócona 3 dni później: nie jest to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem

Świetna wycieczka, wspaniali przewodnicy, bardzo pouczający. Delikatny charakter wycieczki po Auschwitz został potraktowany wyjątkowo dobrze i momentami bardzo emocjonalny.

Odebrał nas na czas! Wycieczki były wspaniałe, a przewodnicy mówili doskonale po angielsku.

Zwykle nie zostawiam recenzji… ta trasa była niesamowita. Zarezerwuj to!

Długi, ale dobry dzień i wszystko dobrze zorganizowane. Z miłym obiadem.