Dodaj daty

AuschwitzAtrakcje letnie

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Atrakcje letnie

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

1. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

Pomiń kolejki i zaoszczędź czas podczas wizyty w Auschwitz-Birkenau dzięki biletom wstępu priorytetowego. Lokalny opiekun wycieczki będzie na Ciebie czekać w Muzeum Auschwitz I. Odprowadzi Cię on do muzeum i udzieli porad, jak najlepiej zaplanować wizytę w tym miejscu. Przejdź przez przerażającą bramę z napisem „Arbeit macht frei” („Praca czyni wolnym”) i podążaj za autoryzowanym oficjalnym przewodnikiem przez Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, aby poczuć pełną emocji atmosferę obozu i poznać ponurą historię tego miejsca. Wycieczka potrwa około 3,5 godzin. Spędzisz 90–120 minut w Auschwitz I oraz 60–75 minut w Auschwitz II-Birkenau.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem – bez kolejki

2. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem – bez kolejki

Obóz Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez niemiecką partię nazistowską, by po latach stać się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki. Poznaj historię największego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej z profesjonalnym licencjonowanym przewodnikiem muzeum Auschwitz-Birkenau. Spotkaj się z osobą witającą zwiedzających przy wejściu do muzeum, a następnie przejdź kontrolę bezpieczeństwa i wejdź do środka. Pierwsza część zwiedzania trwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 50 minut. Między pierwszą a drugą częścią odbędzie się trwająca 10–15 minut przerwa, kiedy będzie można zjeść lunch. Po przerwie wsiądź do autobusu i wyrusz na drugą część zwiedzania: wizytę w Auschwitz II Birkenau, gdzie spędzisz około godziny z tym samym przewodnikiem.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem – bez kolejki

3. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem – bez kolejki

Pomiń kolejki i zaoszczędź czas podczas wizyty w Auschwitz-Birkenau dzięki biletom wstępu bez kolejki. Lokalny opiekun wycieczki będzie na Ciebie czekać w Muzeum Auschwitz I. Odprowadzi Cię on do muzeum i udzieli wskazówek, jak najlepiej zaplanować wizytę w tym miejscu. Podążaj za autoryzowanym przewodnikiem muzeum, który oprowadzi Cię po obozach Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Wycieczka odbywa się w maksymalnie 30-osobowej grupie. Doświadcz pełnej emocji atmosfery tego miejsca i dowiedz się więcej o jego ponurej historii. Wycieczka potrwa około 3,5 godziny. Spędzisz 90–120 minut w Auschwitz I i 60–75 minut w Auschwitz II-Birkenau.

Auschwitz-Birkenau: Bilet szybkiego wstępu i wycieczka z przewodnikiem

4. Auschwitz-Birkenau: Bilet szybkiego wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki z przewodnikiem z ekspertem ds. II wojny światowej. Poznaj historię tego niesławnego kompleksu i poznaj tragiczne wydarzenia, które miały w nim miejsce. Zobacz oryginalne baraki, w których przetrzymywano więźniów, aby w pełni zrozumieć ich sytuację. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu wejścia do muzeum, odbierz bilet wstępu i przejdź przez kontrolę bezpieczeństwa, aby dołączyć do grupy. Przejdź przez słynną bramę „Arbeit macht frei”, aby wejść do Auschwitz I, gdzie Twój przewodnik oprowadzi Cię po oryginalnie zachowanym miejscu i wyjaśni jego wzruszającą historię. Po krótkiej przerwie odwiedź drugi obóz w Birkenau, w którym dokonano masowych mordów w ramach nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania problemu żydowskiego”.

Z Katowic: wycieczka z przewodnikiem bez kolejki do Auschwitz-Birkenau

5. Z Katowic: wycieczka z przewodnikiem bez kolejki do Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau był największym z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Znajduje się w okupowanej przez Niemców południowej Polsce, wzięła swoją nazwę od pobliskiego miasta Oświęcim, położonego około 25 kilometrów (15,5 mil) od Katowic. Kompleks składał się z trzech głównych obozów: Auschwitz I — centrum administracyjne; Auschwitz II (Birkenau) — obóz zagłady; i Auschwitz III (Monowitz) — obóz pracy. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Auschwitz II-Birkenau odkryj przerażające, ale wzruszające miejsce, w którym zginęło co najmniej 1,1 miliona ludzi, w tym 90% Żydów z niemal wszystkich krajów europejskich. Zobacz komory gazowe, w których zdecydowana większość została zamordowana przy użyciu Cyklonu B, i dowiedz się więcej o Holokauście ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem. Posłuchaj o najważniejszych oryginalnych przedmiotach w Birkenau i odwiedź stałą ekspozycję oraz oryginalne budynki na terenie obozu macierzystego (Auschwitz). Złóż wyrazy szacunku i poświęć chwilę na refleksję w miejscu pełnym historycznych horrorów. Ta wycieczka obejmuje zarówno bilety wstępu bez kolejki, jak i odbiór i dowóz do hotelu w Katowicach. Jeśli jednak zatrzymujesz się w hostelu, Airbnb lub innej prywatnej rezydencji, aby rozpocząć wycieczkę, musisz udać się do miejsca zbiórki w biurze lokalnego partnera w centrum miasta .

Auschwitz: wycieczka z przewodnikiem i biletem wstępu

6. Auschwitz: wycieczka z przewodnikiem i biletem wstępu

Odwiedź Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, korzystając z biletu wstępu bez kolejki, i zwiedź je z przewodnikiem. Poznaj dawny nazistowski obóz koncentracyjny, zachowany w nienaruszonym stanie jako przypomnienie popełnionych zbrodni przeciwko ludzkości. Rozpocznij zwiedzanie w Auschwitz I, dawnym obozie macierzystym i głównej siedzibie administracyjnej kompleksu obozowego. Zobacz liczne zdjęcia i przedmioty należące do więźniów. Odkryj miejsce, w którym Rudolf Hess – najdłużej urzędujący komendant obozu – został stracony w 1947 roku jako zbrodniarz wojenny. Po krótkiej przerwie udaj się do Auschwitz II, miejsca, w którym znajdował się obóz koncentracyjny. Zobacz ruiny krematoriów, komór gazowych, peronu kolejowego oraz innych budynków. Dowiedz się więcej na temat historii II wojny światowej i Holokaustu dzięki swojemu przewodnikowi.

Auschwitz-Birkenau: bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

7. Auschwitz-Birkenau: bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO), korzystając z własnego środka transportu. Udaj się do wejścia ze swoimi biletami na zwiedzanie z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem i przejdź do Auschwitz I, aby przejść po terenie dawnego obozu, zbudowanego w 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia. Korzystaj z dołączonego zestawu słuchawkowego, który pozwoli Ci słyszeć przewodnika bez względu na odległość i wielkość grupy. Dowiedz się więcej o życiu więźniów, oglądając wystawy w barakach, w których mieszkali. Całkowitą liczbę zgonów na terenie obozu szacuje się na ponad 1,5 miliona ofiar będących przedstawicielami 28 narodowości. Blisko 90% z nich stanowili Żydzi. Po zakończeniu pierwszej części zwiedzania wsiądź do dostępnego na miejscu autobusu i udaj się w kilkuminutową podróż do Auschwitz II-Birkenau, gdzie czeka Cie kolejny etap zwiedzania z przewodnikiem. Przejdź wzdłuż torów kolejowych, które ułatwiały transport do innej części obozu. Zobacz pozostałości po komorach gazowych, w których masowo „znikali” ludzie. Możesz przyczynić się do zachowania pamięci o popełnionych tam okrucieństwach, przyjeżdżając na miejsce i pogłębiając swoją wiedzę.

Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

8. Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

Wyrusz wczesnym rankiem na tę 11-godzinną wycieczkę, podczas której najpierw odwiedzisz kompleks obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau, a następnie zwiedzisz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Pierwszym przystankiem na trasie jest obóz Auschwitz I. Weź udział w 2,5-godzinnym zwiedzaniu tego Miejsca Pamięci w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika autoryzowanego przez Muzeum. Potem odwiedź obóz Auschwitz II-Birkenau oddalony o mniej więcej 2 km od Auschwitz I. Spędź około godziny, zwiedzając to miejsce z tym samym przewodnikiem i poznając historię obozu. W drugiej części wycieczki udaj się do kopalni soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych funkcjonujących kopalni soli na świecie. Sól kuchenna wydobywana jest tam od ponad 700 lat! Zjedz przepyszny lunch w formie gotowego zestawu (o godz. 14.30) złożony z najlepszych polskich produktów. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (w zależności od natężenia ruchu drogowego). Udaj się 140 metrów pod powierzchnię Ziemi i zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione pomieszczenia i rzeźby, a wszystko to wykute w soli. Powrót do hotelu nastąpi najpóźniej o godz. 19.30.

Auschwitz-Birkenau: Bilet wstępu do Miejsca Pamięci i wycieczka z przewodnikiem

9. Auschwitz-Birkenau: Bilet wstępu do Miejsca Pamięci i wycieczka z przewodnikiem

Przyjedź do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (wpisanego na listę UNESCO jako obiekt dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego) własnym środkiem transportu. Ciesz się, że masz już ze sobą bilety na wycieczkę z przewodnikiem i idź do wejścia. Spotkaj się ze swoim autoryzowanym przewodnikiem na żywo na miejscu i podążaj za nim do Auschwitz I, gdzie będziesz miał okazję spacerować po terenie byłego obozu, wybudowanego w 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Użyj dostarczonego zestawu słuchawkowego, aby usłyszeć słowa przewodnika bez względu na odległość lub wielkość grupy. Poznaj życie ludzi, którzy przebywali w tym miejscu, oglądając wystawy prezentowane w barakach, w których mieszkali. Całkowitą liczbę zgonów szacuje się na ponad 1,5 mln osób, reprezentujących 28 narodowości. Prawie 90% z nich stanowili Żydzi. Po zakończeniu pierwszej części wycieczki wsiądź do autobusu dostępnego na miejscu i jedź kilka minut do Auschwitz II-Birkenau, gdzie kontynuowana jest wizyta z przewodnikiem. Idź wzdłuż torów kolejowych, które ułatwiały transporty do innej części obozu. Zobacz ruiny komór gazowych, w których ludzie masowo „znikali”. Możesz przyczynić się do zachowania pamięci o popełnionych tam okrucieństwach, przyjeżdżając tam i dowiadując się o nich więcej.

Auschwitz-Birkenau: szybki wstęp i wycieczka z przewodnikiem

10. Auschwitz-Birkenau: szybki wstęp i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj jeden z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy XX wieku podczas wycieczki z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau . Udaj się do Muzeum Auschwitz-Birkenau własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej (autobusem lub pociągiem). Podróż z Krakowa trwa około 1,5 godziny. Po przyjeździe spotkasz się z opiekunem, który wręczy Ci bilet i przedstawi grupie. Omiń kolejkę dzięki wcześniejszej rezerwacji wstępu, przejdź kontrolę bezpieczeństwa podobną do kontroli lotniskowej i wejdź do muzeum. W Auschwitz I udasz się na pieszą wycieczkę z certyfikowanym przewodnikiem. Będzie ona trwała ok. 1,5–2 godziny. Następnie przejedziesz do miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau II na 1-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem. Później możesz wybrać się na samodzielny spacer i spędzić dowolną ilość czasu na terenie Auschwitz II-Birkenau. Powróć samodzielnie do hotelu samochodem, autobusem lub pociągiem (transport nie jest wliczony w cenę). Pamiętaj, że przerwa na lunch trwa jedynie 10 minut, dlatego zaleca się zabranie ze sobą jedzenia.

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

To nebyl výlet. Opravdu je velmi důležité, aby památníky zvěrstvev lidí na lidech zůstaly tady navždy. Organizačně výborné, výklad paní průvodkyně neměl chyb. Vřele doporučuji

An important history lesson. The guide showed us around the camp perfectly and gave us many historical facts. Worth seeing.

Tour was very interesting. Unfortunately the museum was a little bit overcrowded.

Bardzo polecam panią przewodnik Panią Elzbiete super opowiada ciepła osoba .

The guide was great, she was very emotional about this horrible place.