Dodaj daty

Auschwitz
wycieczki

wycieczki

Nasze najbardziej polecane Auschwitz wycieczki

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

2. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki z przewodnikiem z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się miejscem wiecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, zamordowanych w komorach gazowych. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei”, aby wejść do Auschwitz I, gdzie Twój przewodnik oprowadzi Cię po zachowanym obszarze i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie odwiedź drugi obóz w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy w ramach nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

3. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z licencjonowanym przewodnikiem

4. Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z licencjonowanym przewodnikiem

Cofnij się w czasie, odwiedzając Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wysłuchaj przewodnika opowiadającego o tragicznych faktach dotyczących największego kompleksu obozów koncentracyjnych. Skorzystaj z komfortowej opcji odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie. Wyrusz w 1,5-godzinną podróż do kompleksu obozów Auschwitz-Birkenau – historycznego miejsca pamięci ofiar Holokaustu.  Zwiedź muzeum znajdujące się na obrzeżach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po obiekcie i przybliży Ci jego mroczną historię. Dowiedz się, dlaczego obóz Auschwitz-Birkenau stał się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki podczas pełnego szacunku zwiedzania w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po zachowanych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie spędź około godziny w drugim obozie – Birkenau, gdzie dokonywano masowych mordów w ramach nazistowskiego planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Po zakończeniu zwiedzania udaj się w pełną refleksji podróż powrotną do Krakowa. 

Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz Birkenau z transportem

5. Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz Birkenau z transportem

Odwiedź Auschwitz Birkenau z przewodnikiem. Zobacz największy obóz zbudowany na ziemiach polskich przez nazistów, który służył jako obóz koncentracyjny i obóz zagłady. Odbierz w jednym z trzech miejsc spotkań w Krakowie i udaj się do Muzeum Auschwitz. Po przybyciu do muzeum odbierz bilet wstępu z pomocą pilota. Następnie rozpocznij zwiedzanie z wypożyczonym przewodnikiem. Korzystaj ze swobody wycieczki we własnym tempie i wybranej przez siebie trasie Po zwiedzeniu muzeum udaj się dalej do drugiego obozu w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy. Skorzystaj z pomocy asystenta wycieczki, który będzie do Twojej dyspozycji od momentu odbioru do transportu

Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

6. Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

Poznaj szczegółowo historię Holokaustu oraz nazistowskich obozów koncentracyjnych podczas wycieczki po obozie Auschwitz-Birkenau z Krakowa. Anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z ustalonego wcześniej miejsca zbiórki w Krakowie i zawiezie Cię komfortowym pojazdem do Oświęcimia. Gdy dotrzesz do Auschwitz, spotkasz się ze swoim przewodnikiem lub otrzymasz broszurę informacyjną w wybranym przez siebie języku, w zależności od wybranej opcji. Odwiedź zarówno Auschwitz, jak i Birkenau i poznaj symbolikę tych ważnych miejsc oraz ich rolę w Holokauście i nazistowskich zbrodniach. Zwiedź pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i krematoria, a także zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau. Zwiedzanie Auschwitz z przewodnikiem potrwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 45 minut. Następnie zaplanowano 10-minutową przerwę, po której pojedziesz do Birkenau na ok. 1-godzinne zwiedzanie.

Auschwitz-Birkenau: bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

7. Auschwitz-Birkenau: bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Obóz Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez niemiecką partię nazistowską, by po latach stać się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki. Poznaj historię największego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej z profesjonalnym licencjonowanym przewodnikiem muzeum Auschwitz-Birkenau. Spotkaj się z osobą witającą zwiedzających przy wejściu do muzeum, a następnie przejdź kontrolę bezpieczeństwa i wejdź do środka. Pierwsza część zwiedzania trwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 50 minut. Między pierwszą a drugą częścią odbędzie się trwająca 10–15 minut przerwa, kiedy będzie można zjeść lunch. Po przerwie wsiądź do autobusu i wyrusz na drugą część zwiedzania: wizytę w Auschwitz II Birkenau, gdzie spędzisz około godziny z tym samym przewodnikiem.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz z odbiorem i opcjonalnym lunchem

8. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz z odbiorem i opcjonalnym lunchem

Wyjedź z Krakowa i udaj się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, aby zwiedzić największy obóz koncentracyjny w Polsce zbudowany przez nazistów. Skorzystaj z usług profesjonalnego przewodnika podczas przejmującej wycieczki po obozach pracy Auschwitz I i Auschwitz II. Po przyjeździe zrób sobie krótką przerwę na lunch, a następnie udaj się na zwiedzanie Auschwitz I. Zobacz owiany złą sławą napis „Arbeit macht frei” oraz niektóre z budynków administracyjnych, w których planowano okrucieństwa. Zajrzyj do wnętrza komory gazowej – w której naziści dokonali ohydnego ludobójstwa – i zobacz rzeczy osobiste należące do więźniów podczas oglądania wystaw poświęconych ich pamięci. Przed rozpoczęciem 1-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po obozie Birkenau skorzystaj z 15-minutowej przerwy. Zobacz miejsce, w którym więźniowie wchodzili do obozu oraz drewniane baraki, w których zmuszeni byli żyć. Wróć do Krakowa z głową pełną przemyśleń i skorzystaj z transportu do wybranego przez siebie miejsca na Starym Mieście lub dawnej dzielnicy żydowskiej.

Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z transportem

9. Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z transportem

Wyjedź z Krakowa na jeden dzień, aby odwiedzić Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Ciesz się wygodą niezależnej wycieczki i skorzystaj z transportu z Krakowa. Zwiedź na własną rękę zabytki Auschwitz i Birkenau i poczuj ciężar tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w tych miejscach. Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę od miejsca zbiórki znajdującego się w centrum Krakowa i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Wypożycz broszury informacyjne, które są dostępne w Twoim języku i uzyskaj wszystkie ważne informacje dotyczące Twojej wizyty. Udaj się do muzeum, aby odwiedzić liczne wystawy stałe, których celem jest przedstawienie okropności tego obozu. Zobacz pozostałości baraków więźniarskich i osławione komory gazowe. Dokończ wycieczkę i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Krakowa, mijając po drodze różne punkty orientacyjne.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau z transportem

10. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau z transportem

Zastanów się nad przeszłością podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau. To jedno z najważniejszych i najbardziej tragicznych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć dowody okropności, jakie jeden człowiek może wyrządzić drugiemu. Z anglojęzycznym kierowcą odbierz się z wybranej lokalizacji i skorzystaj z komfortowego autobusu do miasta Oświęcim, gdzie znajdował się obóz zagłady Auschwitz 1. Po przyjeździe powita Cię osoba witająca, która przedstawi Ci miejsce i przekaże do oficjalnego przewodnika po muzeum. Twoja wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej bramie Arbeit Mach Frei. Miejsce, w którym więźniowie wykonywali morderczą i niszczycielską pracę. Trasa zwiedzania prowadzi przez wszystkie najważniejsze baraki, które poświęcone są konkretnym tematom, takim jak życie codzienne, praca, selekcja i eksterminacja. W każdym z baraków znajduje się oryginalna ekspozycja. Oryginalne i skradzione rzeczy więźniów, takie jak walizki, okulary i zabawki dla dzieci, w połączeniu z historią przewodnika przywołują obraz tragicznych okoliczności i wydarzeń, których nie wolno nam zapomnieć. Zakończ wycieczkę w najbardziej dramatycznym miejscu na trasie Auschwitz 1, w komorze gazowej i krematorze, w którym palono zwłoki więźniów. Po zwiedzeniu pierwszej części obozu (Auschwitz 1) nastąpi krótka przerwa. Wsiądź do autobusu i udaj się do drugiej części obozu o nazwie Auschwitz II (Birkenau). Przejazd trwa 10 minut, a na miejscu dołączysz do tego samego przewodnika, którego już znasz. Zwiedzanie drugiej części obozu zajmie około 1 godziny. Auschwitz II Birkenau to otwarta przestrzeń, która ukazuje skalę zbrodni, jakie tam miały miejsce. Zastanów się, jak myślisz o tysiącach ludzi zamordowanych tutaj. Zobacz miejsce, w którym dokonano selekcji, tzw. rampę. To tu zapadła decyzja o życiu lub śmierci.

Liczba znalezionych atrakcji: 104
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Auschwitz

Auschwitz

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

Wycieczka była świetnie zorganizowana. Proces został wyjaśniony dzień przed trasą. Zostaliśmy odebrani na czas. Nasz przewodnik już czekał na miejscu. Podróż powrotna również udała się doskonale.

To nebyl výlet. Opravdu je velmi důležité, aby památníky zvěrstvev lidí na lidech zůstaly tady navždy. Organizačně výborné, výklad paní průvodkyně neměl chyb. Vřele doporučuji

Doskonała Pani Przewodnik...pełen szacunek dla Niej za opowiedzenie tak pięknie, tej smutnej historii... Kierowca bardzo uczynny i bardzo miły...

Bardzo polecam panią przewodnik Panią Elzbiete super opowiada ciepła osoba .

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.