Dodaj daty

AuschwitzWycieczki prywatne

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Wycieczki prywatne

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Z Krakowa: Transport i wstęp do Auschwitz-Birkenau

2. Z Krakowa: Transport i wstęp do Auschwitz-Birkenau

Opuść Kraków na jeden dzień, aby odwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ciesz się komfortem, jaki zapewnia wcześniej zarezerwowany bilet wstępu i skorzystaj z transportu z Krakowa. Zwiedź na własną rękę historyczne zabudowania Auschwitz-Birkenau i poczuj ciężar tragicznych wydarzeń, które się tam rozegrały Rozpocznij tę całodniową wycieczkę w miejscu zbiórki położonym w centrum Krakowa, skąd wyruszysz do Oświęcimia klimatyzowanym pojazdem. Odbierz zwrotne przewodniki, które są dostępne w Twoim języku. Znajdziesz w nich wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojej wizyty. Udaj się do muzeum, aby zwiedzić liczne wystawy stałe mające na celu zilustrowanie okrucieństwa, które rozegrało się w obozie. Zobacz pozostałości baraków więziennych oraz owianych złą sławą komór gazowych. Po zakończeniu zwiedzania zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Krakowa. Po drodze podziwiaj rozmaite zabytki.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

3. Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

Poznaj historię Auschwitz-Birkenau i dowiedz się o nieludzkich warunkach życia podczas II wojny światowej w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem. Odwiedź kopalnię soli w Wieliczce i zobacz jej niesamowite solne rzeźby. Zrelaksuj się i podziwiaj polski krajobraz, jadąc z Krakowa do Auschwitz-Birkenau, gdzie czeka Cię dzień pełen historii. Auschwitz-Birkenau jest największym obozem śmierci w historii ludzkości, miejscem masowej eksterminacji i ludobójstwa, którego dokonano na kontynencie europejskim podczas II wojny światowej. Obóz został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Całkowitą liczbę zgonów i egzekucji mających miejsce na terenie obozu szacuje się na ponad 1,5 miliona ofiar będących przedstawicielami 28 narodowości. Prawie 90% z tych osób to Żydzi. Wizyta w byłym obozie koncentracyjnym bez wątpienia wywrze na Tobie ogromne wrażenie, między innymi dlatego, że będziesz mieć wówczas okazję wyobrażenia sobie skali Holokaustu. W 1979 roku miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udaj się do Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z największych zabytków w polskiej kulturze. Ponad milion turystów z całego świata co roku odwiedza tę kopalnię, aby zobaczyć wyjątkowe rzeźby oraz płaskorzeźby. W 1978 roku to wyjątkowe miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co również przyczynia się do tego, że Kopalna Soli „Wieliczka” jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów. Pracujący w kopalni górnicy wykuli niegdyś w soli dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb, które przetrwały wiele dekad.

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z opcją odbioru

4. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z opcją odbioru

Odwiedź dawny nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau w ramach 7-godzinnej wycieczki z Krakowa. Do czerwca 1940 roku do Auschwitz wtrącono ponad 700 przestępców politycznych oraz Żydów. Wtedy też rozpoczęły się okrucieństwa. Obóz Birkenau został zbudowany przez więźniów Auschwitz, a od 1941 roku był używany jako obóz eksterminacyjny. Szacuje się, że w obozie straciło życie 1-1,5 miliona ludzi. Około 90% tej liczby stanowili Żydzi. W styczniu 1945 roku, przed wyzwoleniem Auschwitz, żołnierze SS podjęli próbę zniszczenia obozu i spalenia archiwów. Jednak udało im się to tylko częściowo, a rząd Polski zrekonstruował obóz jako poruszający pomnik upamiętniający ofiary.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

5. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

Odwiedź Auschwitz-Birkenau podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Krakowa i cofnij się do jednego z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy. Dowiedz się więcej o nieludzkich warunkach, jakie panowały w obozie. Auschwitz było obozem zagłady podczas okupacji hitlerowskiej. W trakcie zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem zobaczysz ogrodzenia z drutu kolczastego, wieże strażnicze, szubienice, baraki i komory gazowe. Zwiedzanie trwa 2 godziny, wliczając w to 20-minutową przerwę.  Następnie udasz się do oddalonego o 5 minut jazdy obozu Birkenau. Składa się on z 300 budynków, w tym latryn, wież strażniczych i komór gazowych. Spróbuj wyobrazić sobie życie więzionych tu ludzi i oddaj cześć tym, którzy zginęli. Zwiedzaj przez około 1,5 godziny, po czym udaj się w trwającą 80 minut podróż powrotną do Krakowa.

Auschwitz-Birkenau: Wycieczka z Krakowa z przewodnikiem

6. Auschwitz-Birkenau: Wycieczka z Krakowa z przewodnikiem

Wybierz się z Krakowa na 7-godzinną wycieczkę do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zwiedź największy obóz koncentracyjny w historii ludzkości i miejsce haniebnego ludobójstwa w czasach II wojny światowej. Auschwitz-Birkenau to symbol największego okrucieństwa w historii. Obóz został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Całkowitą liczbę zgonów na terenie obozu szacuje się na ponad 1,5 miliona ofiar będących przedstawicielami 28 narodowości. Żydzi stanowią niemal 90% ofiar. Wizyta w tym dawnym obozie zagłady na pewno zapadnie w pamięci, ponieważ pozwala wyobrazić sobie skalę Holokaustu. W 1979 roku miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kraków: Wycieczka do Auschwitz-Birkenau z Kazimierzem/Schindlerem

7. Kraków: Wycieczka do Auschwitz-Birkenau z Kazimierzem/Schindlerem

Odkryj Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau podczas prywatnej lub wspólnej wycieczki z Krakowa. Zdobądź nowe spojrzenie na Holokaust, zwiedzając dawny obóz koncentracyjny z lokalnym przewodnikiem. Ciesz się wycieczką po dzielnicy żydowskiej i getcie lub Fabryce Schindlera z opcją prywatnej wycieczki. Po odebraniu prywatnym pojazdem poznaj historię tego miejsca w drodze do Auschwitz. Po przyjeździe idź za przewodnikiem do głównego budynku, aby spotkać się z przedstawicielem muzeum, który przeprowadzi Cię przez witrynę. Spaceruj po byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz I i obozie zagłady Auschwitz II podczas około 3,5-godzinnej wycieczki. Zobacz oryginalne elementy, takie jak drewniane wieże strażnicze i ogrodzenia, baraki mieszkalne, komorę gazową i krematorium. Wewnątrz budynków zobacz ocalałe zdjęcia, dokumenty i rzeczy osobiste ofiar nazistowskich zbrodni. Po wycieczce możesz zostać tak długo, jak chcesz w obozie Auschwitz II-Birkenau. Twój lokalny przewodnik będzie tam, aby pokazać Ci więcej, jeśli będziesz kontynuować pobyt. Jeśli nie zarezerwowałeś opcjonalnych wizyt w krakowskiej dzielnicy żydowskiej i krakowskim getcie lub Fabryce Oskara Schindlera (możesz je wybrać, jeśli rezerwujesz opcję prywatnej wycieczki), Twoja wycieczka kończy się tutaj transferem powrotnym do miejsca odbioru w Krakowie. Jeśli wybrałeś jedną z opcjonalnych wizyt z opcją prywatnej wycieczki, po powrocie do Krakowa i przerwie obiadowej (jeśli to konieczne), udaj się do dzielnicy żydowskiej i getta lub fabryki, aby kontynuować wycieczkę z Twój prywatny przewodnik. Fabryka Oskara Schindlera: Przyjedź do dawnej fabryki Oskara Schindlera i zobacz główną wystawę, która odnosi się do czasów okupacji Krakowa przez nazistów, ukazaną przez pryzmat Polaków, Żydów i Niemców mieszkających w tym czasie w Krakowie. p> Posłuchaj, jak Twój prywatny przewodnik daje lepszą perspektywę tego, co wydarzyło się w Krakowie i Polsce od września 1939 r. Poznaj Oskara Schindlera i jego historię od środka. Dzielnica żydowska i krakowskie getto: Udaj się najpierw do dawnej dzielnicy żydowskiej, gdzie Twój prywatny przewodnik pokaże Ci jedną z najważniejszych części Krakowa, pełną intrygujących zakamarków, wypełnioną wspomnieniami z przeszłości. Wiki temu dzielnica znana była jako Kazimierz, osobne, tętniące życiem miasto, w którym współżyła kultura polska i żydowska. Przed końcem wycieczki i powrotem do miejsca odbioru, skosztuj słynnego polskiego jedzenia ulicznego.

Kraków: Prywatna usługa szoferska Auschwitz-Birkenau

8. Kraków: Prywatna usługa szoferska Auschwitz-Birkenau

Rozpocznij dzień od odbioru z Krakowa i przejedź około 1 godziny i 15 minut, aby dotrzeć do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Bilety do miejsca pamięci można kupić z wyprzedzeniem przed przyjazdem lub po przybyciu na miejsce pamięci. Dowiedz się, jakie znaczenie miał ten kompleks i jak był wykorzystywany jako miejsce zagłady podczas II wojny światowej. W 1947 r., niemal natychmiast po zakończeniu wojny, obozy przekształcono w muzeum. Od tego czasu odwiedzający mogą zobaczyć warunki, w jakich ludzie zostali zmuszeni do życia i poznania ogromu okrucieństw, które zostały tutaj popełnione. Po zakończeniu zwiedzania witryny wybierz się na prywatną przejażdżkę z szoferem z powrotem do Krakowa.

Z Warszawy: jednodniowa wycieczka do Auschwitz prywatnym samochodem z lunchem

9. Z Warszawy: jednodniowa wycieczka do Auschwitz prywatnym samochodem z lunchem

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie i udaj się do wsi Oświęcim, gdzie znajduje się Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie dowiesz się o obozie koncentracyjnym z czasów II wojny światowej. Zobacz bramę „Arbeit Macht Frei” i dowiedz się, jak wyglądało życie więźniów. Odwiedź różne miejsca, takie jak rampy kolejowe, wieże strażnicze i inne pamiątki po strasznych wydarzeniach. Wybierz się w przejmującą podróż przez historię i zobacz zdjęcia z epoki i osobiste artefakty, które ożywiają przeszłość. Zjedz lunch w lokalnej restauracji, zanim zostaniesz wysadzony w miejscu zakwaterowania.

Transport z Balic do Auschwitz, Wieliczki lub Zakopanego

10. Transport z Balic do Auschwitz, Wieliczki lub Zakopanego

Uniknij czekania w kolejce na taksówkę na lotnisku Kraków-Balice lub konieczności rezerwowania prywatnego transportu z centrum Krakowa w ostatniej chwili. Zamiast tego zarezerwuj z wyprzedzeniem transport vanem lub minibusem do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, Kopalni Soli „Wieliczka” lub Zakopanego.  Skorzystaj z dostępnej na życzenie opcji odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania lub z innej lokalizacji w centrum Krakowa i dotrzyj bezpośrednio do miejsca docelowego. Wycieczka do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz powrót do Krakowa zajmuje około 6-7 godzin, do Kopalni Soli „Wieliczka” około 4 godzin, do Zakopanego około 8 godzin, a do Energylandii około 6 godzin.  

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki prywatne w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Wycieczki prywatne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

Organizacja na najwyższym poziomie. Kierowca przyjechał o wcześnie potwierdzonej godzinie. Dobrze wytłumaczył cały plan wycieczki i regulamin zwiedzania muzeum. Bez większych przeszkód przeszliśmy kontrole bezpieczeństwa. Przewodnik posiadał niesamowita wiedzę, była to bardzo dobra lekcja historii. Po zakończeniu zwiedzania mieliśmy krótka przerwę i wróciliśmy do centrum Krakowa. Dziękujemy za ten dzień.

super przewoźnik super opieka pełna profeska dziękuję za opiekę i pełna wyczerpująca rozmowę podczas podróży polecam wszystkim tą firmę i pozdrawiam Pana z którym podrozowalismy

Pan Paweł świetny, super nam wszystko tłumaczył, opowiadał, prowadził, polecam wszystkim! Jesteśmy zachwycone

Jako osoba interesującą się tematem obozów koncentracyjnych wrażenia niedoopisania

Bardzo ciekawy i miły przewodnik. Bardzo pomocne, jeśli masz pytanie.