Dodaj daty

AuschwitzPodziemia, katakumby i cmentarze

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Podziemia, katakumby i cmentarze

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

1. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” z odbiorem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” z odbiorem

Rozpocznij wycieczkę wczesnym rankiem – około godz. 8.00 (zimą odbiór może mieć miejsce nieco wcześniej). Na początek zwiedzisz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ramach 1. części, która trwa około 1,5 godziny, zwiedzisz Auschwitz I (Oświęcim) w towarzystwie certyfikowanego przewodnika (zapewnia go muzeum). Dowiedz się więcej o tragicznej historii największego spośród działających w Europie obozów koncentracyjnych. Po krótkiej przerwie zostaniesz przewieziony(-a) do obozu Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), który zwiedzisz z tym samym przewodnikiem w ciągu około 1 godziny. W ramach 2. połowy tej całodniowej wycieczki udasz się do Kopalni Soli „Wieliczka”, która należy do najstarszych działających kopalni soli na świecie. Przed wejściem do kopalni soli zaplanowano 1-godzinną przerwę na lunch. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (zależnie od natężenia ruchu ulicznego). Udaj się pod ziemię na głębokość 140 metrów. Zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione, wykute w soli komory i rzeźby. Powrót do Krakowa przewidziano około godz. 19.30.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

3. Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

Poznaj historię Auschwitz-Birkenau i dowiedz się o nieludzkich warunkach życia podczas II wojny światowej w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem. Odwiedź kopalnię soli w Wieliczce i zobacz jej niesamowite solne rzeźby. Zrelaksuj się i podziwiaj polski krajobraz, jadąc z Krakowa do Auschwitz-Birkenau, gdzie czeka Cię dzień pełen historii. Auschwitz-Birkenau jest największym obozem śmierci w historii ludzkości, miejscem masowej eksterminacji i ludobójstwa, którego dokonano na kontynencie europejskim podczas II wojny światowej. Obóz został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Całkowitą liczbę zgonów i egzekucji mających miejsce na terenie obozu szacuje się na ponad 1,5 miliona ofiar będących przedstawicielami 28 narodowości. Prawie 90% z tych osób to Żydzi. Wizyta w byłym obozie koncentracyjnym bez wątpienia wywrze na Tobie ogromne wrażenie, między innymi dlatego, że będziesz mieć wówczas okazję wyobrażenia sobie skali Holokaustu. W 1979 roku miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udaj się do Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z największych zabytków w polskiej kulturze. Ponad milion turystów z całego świata co roku odwiedza tę kopalnię, aby zobaczyć wyjątkowe rzeźby oraz płaskorzeźby. W 1978 roku to wyjątkowe miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co również przyczynia się do tego, że Kopalna Soli „Wieliczka” jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów. Pracujący w kopalni górnicy wykuli niegdyś w soli dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb, które przetrwały wiele dekad.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

4. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

Odwiedź Auschwitz-Birkenau podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Krakowa i cofnij się do jednego z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy. Dowiedz się więcej o nieludzkich warunkach, jakie panowały w obozie. Auschwitz było obozem zagłady podczas okupacji hitlerowskiej. W trakcie zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem zobaczysz ogrodzenia z drutu kolczastego, wieże strażnicze, szubienice, baraki i komory gazowe. Zwiedzanie trwa 2 godziny, wliczając w to 20-minutową przerwę.  Następnie udasz się do oddalonego o 5 minut jazdy obozu Birkenau. Składa się on z 300 budynków, w tym latryn, wież strażniczych i komór gazowych. Spróbuj wyobrazić sobie życie więzionych tu ludzi i oddaj cześć tym, którzy zginęli. Zwiedzaj przez około 1,5 godziny, po czym udaj się w trwającą 80 minut podróż powrotną do Krakowa.

Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Auschwitz i Wieliczki

5. Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Auschwitz i Wieliczki

Wybierz się na wycieczkę całodniową z Krakowa, aby zwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kopalnię Soli w Wieliczce. Odwiedź wstrząsające Miejsce Pamięci na terenie byłych obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau, a następnie spaceruj w podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka". Odwiedź Auschwitz-Birkenau w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Dowiedz się, jak funkcjonowały nazistowskie obozy koncentracyjne i eksterminacyjne. Wyciągnij wnioski z historii, odkrywając jeden z najmroczniejszych rozdziałów XX wieku. Zejdź do Kopalni Soli „Wieliczka" i podziwiaj dzieła sztuki oraz różne konstrukcje solne wykonane głęboko pod ziemią. Odkrywaj poziomy, ściany i korytarze kopalni oraz dowiedz się więcej o historii górnictwa.

Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

6. Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

Wyrusz wczesnym rankiem na tę 11-godzinną wycieczkę, podczas której najpierw odwiedzisz kompleks obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau, a następnie zwiedzisz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Pierwszym przystankiem na trasie jest obóz Auschwitz I. Weź udział w 2,5-godzinnym zwiedzaniu tego Miejsca Pamięci w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika autoryzowanego przez Muzeum. Potem odwiedź obóz Auschwitz II-Birkenau oddalony o mniej więcej 2 km od Auschwitz I. Spędź około godziny, zwiedzając to miejsce z tym samym przewodnikiem i poznając historię obozu. W drugiej części wycieczki udaj się do kopalni soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych funkcjonujących kopalni soli na świecie. Sól kuchenna wydobywana jest tam od ponad 700 lat! Zjedz przepyszny lunch w formie gotowego zestawu (o godz. 14.30) złożony z najlepszych polskich produktów. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (w zależności od natężenia ruchu drogowego). Udaj się 140 metrów pod powierzchnię Ziemi i zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione pomieszczenia i rzeźby, a wszystko to wykute w soli. Powrót do hotelu nastąpi najpóźniej o godz. 19.30.

Kraków: Kopalnia Soli Auschwitz-Birkenau i Wieliczka z obiadem

7. Kraków: Kopalnia Soli Auschwitz-Birkenau i Wieliczka z obiadem

Zwiedź Auschwitz-Birkenau i Kopalnię Soli w Wieliczce podczas wycieczki z biletami wstępu, biletami wstępu bez kolejki, licencjonowanym przewodnikiem, transportem z Krakowa i opcjonalnym lunchem. Zbadaj artefakty obozu koncentracyjnego przed wyruszeniem 700 schodów pod ziemię w kopalni. Przyjedź do Muzeum Auschwitz na około 3,5-godzinną wizytę. Wycieczka podzielona jest na dwie części: Auschwitz I (2 godziny) i Birkenau (1 godzina), z transportem między obozami włącznie. Zobacz główną bramę z napisem Arbeit Macht Frei (praca czyni wolnym), gdy wejdziesz do środka. Przyjrzyj się ceglanym barakom, artefaktom więźniów, fotografiom, rekonstrukcjom kompleksu oraz pozostałym komorom gazowym i krematoriom. Kontynuuj do Birkenau, aby zobaczyć drewniane bloki i ruiny komór i krematoriów, poznając historię nazistowskich Niemiec. Zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” potrwa około 3 godzin. Podziemna podróż obejmuje zejście po 700 stopniach i obejmuje dystans 3 km. Znana jako jedna z najpiękniejszych kopalni na świecie, w kopalni znajdują się dwa jeziora i kaplica Błogosławionej Świętej Kingi. Wysłuchaj wyjaśnień, historii i mitów związanych z kopalniami, aby uzyskać pełne zrozumienie jednej z najstarszych czynnych kopalni na świecie. Pod koniec wycieczki wysiądź w jednym z wyznaczonych miejsc.

Auschwitz i Kopalnia Soli „Wieliczka”: wycieczka z Krakowa

8. Auschwitz i Kopalnia Soli „Wieliczka”: wycieczka z Krakowa

Opuść Kraków i pojedź klimatyzowanym minivanem lub mikrobusem do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Obejrzyj po drodze krótki film dokumentalny pt. „Wyzwolenie Auschwitz”, aby dowiedzieć się więcej o obozie. Po przybyciu na miejsce weź udział w zwiedzaniu z przewodnikiem i poznaj fakty na temat jednego z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy. Spędź około 3,5 godziny w kompleksie obozów Auschwitz-Birkenau, a następnie pojedź do Kopalni Soli „Wieliczka” i weź udział w 2,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po tym wpisanym na listę UNESCO miejscu. Podziwiaj pomieszczenia, kaplice i rzeźby wykute w soli przez pracujących tam niegdyś górników.

Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w jeden dzień z Krakowa

9. Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w jeden dzień z Krakowa

Odwiedź Auschwitz-Birkenau i Kopalnię Soli podczas jednodniowej wycieczki. Auschwitz-Birkenau to największy obóz zagłady w historii ludzkości. Obecnie obóz jest synonimem najokrutniejszego na świecie terroru, ludobójstwa i okrucieństwa. Został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku w Oświęcimiu. Łączną liczbę zgonów i egzekucji szacuje się na ponad 1,5 miliona osób z 28 narodowości. Prawie 90% tych osób stanowili Żydzi. Po wizycie w Auschwitz-Birkenau udaj się do kopalni soli w Wieliczce, jednego z najcenniejszych zabytków w polskiej historii kultury. Rocznie odwiedza go ponad milion turystów z całego świata. To wyjątkowe miejsce zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Górnicy pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb wyciętych z soli, dzięki czemu ich dzieło przetrwało jeszcze wiele lat. Do pokonania jest 800 stopni, z czego 350 na początku prowadzi w dół do kopalni. Na końcu trasy znajduje się winda na szczyt kopalni.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

10. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

Dołącz do wycieczki grupowej po Auschwitz-Birkenau, największym byłym obozie koncentracyjnym, i poznaj jego niezapomnianą historię, zanim udasz się na drugą wycieczkę po podziemnym muzeum w Kopalni Soli „Wieliczka” z wejściem bez kolejki. Po odebraniu z Krakowa dołącz do swojej grupy i przewodnika po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau na pierwszą wycieczkę tego dnia. Odwiedź oryginalne budynki największego obozu koncentracyjnego nazistowskich Niemiec i zastanów się nad historią tego miejsca. Zobacz ruiny krematoriów, komór gazowych i innych elementów, dowiadując się więcej o życiu w obozie. Udaj się obok wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”. Podążaj za swoim przewodnikiem przez dwie mile tuneli i poznaj historię kopalni, oglądając niesamowite komory, kaplice i autentyczne miejsca pracy górników.

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Podziemia, katakumby i cmentarze w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Podziemia, katakumby i cmentarze jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

Odebrano nas w wyznaczonym czasie, a trasa była doskonała od początku do końca. Jedynym minusem było to, że pierwsza zarezerwowana przez nas podróż została anulowana i musieliśmy zmienić rezerwację, musieliśmy wydać kolejne 122 funtów z naszych wakacyjnych pieniędzy, dopóki pierwsza podróż nie została zwrócona 3 dni później: nie jest to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem

Świetna wycieczka, wspaniali przewodnicy, bardzo pouczający. Delikatny charakter wycieczki po Auschwitz został potraktowany wyjątkowo dobrze i momentami bardzo emocjonalny.

Odebrał nas na czas! Wycieczki były wspaniałe, a przewodnicy mówili doskonale po angielsku.

Zwykle nie zostawiam recenzji… ta trasa była niesamowita. Zarezerwuj to!

Długi, ale dobry dzień i wszystko dobrze zorganizowane. Z miłym obiadem.