Dodaj daty

AuschwitzKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Kultura i historia

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas zwiedzania z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się on miejscem ostatecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Po przybyciu na miejsce możesz odwiedzić muzeum i miejsce pamięci na przedmieściach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Następnie, około 1 godziny i 15 minut później, spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszyć podczas dogłębnego odkrywania tego miejsca. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po autentycznych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca.  Następnie odwiedź obóz Birkenau, w którym miała miejsce masowa zagłada w ramach „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Będzie to ostatnia godzina zwiedzania, a następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

3. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

4. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

Pomiń kolejki i zaoszczędź czas podczas wizyty w Auschwitz-Birkenau dzięki biletom wstępu priorytetowego. Lokalny opiekun wycieczki będzie na Ciebie czekać w Muzeum Auschwitz I. Odprowadzi Cię on do muzeum i udzieli porad, jak najlepiej zaplanować wizytę w tym miejscu. Przejdź przez przerażającą bramę z napisem „Arbeit macht frei” („Praca czyni wolnym”) i podążaj za autoryzowanym oficjalnym przewodnikiem przez Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, aby poczuć pełną emocji atmosferę obozu i poznać ponurą historię tego miejsca. Wycieczka potrwa około 3,5 godzin. Spędzisz 90–120 minut w Auschwitz I oraz 60–75 minut w Auschwitz II-Birkenau.

Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

5. Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

Zwiedź Auschwitz Birkenau z przewodnikiem książkowym. Zobacz zespół dawnych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozu zagłady – największy z obozów, jakie na ziemiach polskich zbudowali naziści. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego hotelu w Krakowie i udaj się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po dotarciu na miejsce rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem. Posiadając bilety wstępu, ominiesz długie kolejki. Przewodnik przybliży Ci historię polskich Żydów i realia panujące w czasie II wojny światowej. Możesz też zarezerwować opcjonalny suchy prowiant na lunch w postaci kanapek z szynką, serem lub hummusem, aby uzupełnić siły przed wyruszeniem do Birkenau. Po zakończeniu zwiedzania muzeum udaj się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy. Spędź dzień w miejscu pamięci o osobach, które straciły życie w czasie II wojny światowej.

Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

6. Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

Wyjedź z Krakowa i udaj się do Oświęcimia, aby zwiedzić największy na świecie kompleks nazistowskich obozów koncentracyjnych z okresu II wojny światowej. Poznaj tragiczną historię ponad 1,3 miliona ofiar, które straciły życie w obozach Auschwitz i Birkenau. Najpierw weź udział w 2-godzinnym zwiedzaniu obozu Auschwitz I i zobacz wystawę stałą obejmującą baraki przeznaczone niegdyś dla więźniów obozu. Następnie spędź godzinę w obozie Auschwitz II-Birkenau – największym z ponad 40 obozów i podobozów kompleksu Auschwitz. Zobacz pozostałości krematoriów, rampę kolejową służącą do rozładunku transportów, ocalałe baraki oraz miejsce pamięci przy zbiorowej mogile ostatnich ofiar obozu.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” z odbiorem

7. Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli „Wieliczka” z odbiorem

Rozpocznij wycieczkę wczesnym rankiem – około godz. 8.00 (zimą odbiór może mieć miejsce nieco wcześniej). Na początek zwiedzisz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ramach 1. części, która trwa około 1,5 godziny, zwiedzisz Auschwitz I (Oświęcim) w towarzystwie certyfikowanego przewodnika (zapewnia go muzeum). Dowiedz się więcej o tragicznej historii największego spośród działających w Europie obozów koncentracyjnych. Po krótkiej przerwie zostaniesz przewieziony(-a) do obozu Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka), który zwiedzisz z tym samym przewodnikiem w ciągu około 1 godziny. W ramach 2. połowy tej całodniowej wycieczki udasz się do Kopalni Soli „Wieliczka”, która należy do najstarszych działających kopalni soli na świecie. Przed wejściem do kopalni soli zaplanowano 1-godzinną przerwę na lunch. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (zależnie od natężenia ruchu ulicznego). Udaj się pod ziemię na głębokość 140 metrów. Zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione, wykute w soli komory i rzeźby. Powrót do Krakowa przewidziano około godz. 19.30.

Z Krakowa: Transport i wstęp do Auschwitz-Birkenau

8. Z Krakowa: Transport i wstęp do Auschwitz-Birkenau

Opuść Kraków na jeden dzień, aby odwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ciesz się komfortem, jaki zapewnia wcześniej zarezerwowany bilet wstępu i skorzystaj z transportu z Krakowa. Zwiedź na własną rękę historyczne zabudowania Auschwitz-Birkenau i poczuj ciężar tragicznych wydarzeń, które się tam rozegrały Rozpocznij tę całodniową wycieczkę w miejscu zbiórki położonym w centrum Krakowa, skąd wyruszysz do Oświęcimia klimatyzowanym pojazdem. Odbierz zwrotne przewodniki, które są dostępne w Twoim języku. Znajdziesz w nich wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojej wizyty. Udaj się do muzeum, aby zwiedzić liczne wystawy stałe mające na celu zilustrowanie okrucieństwa, które rozegrało się w obozie. Zobacz pozostałości baraków więziennych oraz owianych złą sławą komór gazowych. Po zakończeniu zwiedzania zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Krakowa. Po drodze podziwiaj rozmaite zabytki.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem – bez kolejki

9. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem – bez kolejki

Obóz Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez niemiecką partię nazistowską, by po latach stać się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki. Poznaj historię największego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej z profesjonalnym licencjonowanym przewodnikiem muzeum Auschwitz-Birkenau. Spotkaj się z osobą witającą zwiedzających przy wejściu do muzeum, a następnie przejdź kontrolę bezpieczeństwa i wejdź do środka. Pierwsza część zwiedzania trwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 50 minut. Między pierwszą a drugą częścią odbędzie się trwająca 10–15 minut przerwa, kiedy będzie można zjeść lunch. Po przerwie wsiądź do autobusu i wyrusz na drugą część zwiedzania: wizytę w Auschwitz II Birkenau, gdzie spędzisz około godziny z tym samym przewodnikiem.

Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

10. Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

Poznaj szczegółowo historię Holokaustu oraz nazistowskich obozów koncentracyjnych podczas wycieczki po obozie Auschwitz-Birkenau z Krakowa. Anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z ustalonego wcześniej miejsca zbiórki w Krakowie i zawiezie Cię komfortowym pojazdem do Oświęcimia. Gdy dotrzesz do Auschwitz, spotkasz się ze swoim przewodnikiem lub otrzymasz broszurę informacyjną w wybranym przez siebie języku, w zależności od wybranej opcji. Odwiedź zarówno Auschwitz, jak i Birkenau i poznaj symbolikę tych ważnych miejsc oraz ich rolę w Holokauście i nazistowskich zbrodniach. Zwiedź pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i krematoria, a także zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau. Zwiedzanie Auschwitz z przewodnikiem potrwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 45 minut. Następnie zaplanowano 10-minutową przerwę, po której pojedziesz do Birkenau na ok. 1-godzinne zwiedzanie.

Liczba znalezionych atrakcji: 106
Sortuj wg::
Strona 1 z 7

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

Wycieczka była świetnie zorganizowana. Proces został wyjaśniony dzień przed trasą. Zostaliśmy odebrani na czas. Nasz przewodnik już czekał na miejscu. Podróż powrotna również udała się doskonale.

To nebyl výlet. Opravdu je velmi důležité, aby památníky zvěrstvev lidí na lidech zůstaly tady navždy. Organizačně výborné, výklad paní průvodkyně neměl chyb. Vřele doporučuji

Doskonała Pani Przewodnik...pełen szacunek dla Niej za opowiedzenie tak pięknie, tej smutnej historii... Kierowca bardzo uczynny i bardzo miły...

Bardzo polecam panią przewodnik Panią Elzbiete super opowiada ciepła osoba .

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.