Dodaj daty

AuschwitzDobre dla grup

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Dobre dla grup

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas zwiedzania z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się on miejscem ostatecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Po przybyciu na miejsce możesz odwiedzić muzeum i miejsce pamięci na przedmieściach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Następnie, około 1 godziny i 15 minut później, spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszyć podczas dogłębnego odkrywania tego miejsca. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po autentycznych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca.  Następnie odwiedź obóz Birkenau, w którym miała miejsce masowa zagłada w ramach „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Będzie to ostatnia godzina zwiedzania, a następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

3. Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

Poznaj szczegółowo historię Holokaustu oraz nazistowskich obozów koncentracyjnych podczas wycieczki po obozie Auschwitz-Birkenau z Krakowa. Anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z ustalonego wcześniej miejsca zbiórki w Krakowie i zawiezie Cię komfortowym pojazdem do Oświęcimia. Gdy dotrzesz do Auschwitz, spotkasz się ze swoim przewodnikiem lub otrzymasz broszurę informacyjną w wybranym przez siebie języku, w zależności od wybranej opcji. Odwiedź zarówno Auschwitz, jak i Birkenau i poznaj symbolikę tych ważnych miejsc oraz ich rolę w Holokauście i nazistowskich zbrodniach. Zwiedź pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i krematoria, a także zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau. Zwiedzanie Auschwitz z przewodnikiem potrwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 45 minut. Następnie zaplanowano 10-minutową przerwę, po której pojedziesz do Birkenau na ok. 1-godzinne zwiedzanie.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

4. Kraków: Auschwitz-Birkenau i/lub Wieliczka z przewodnikiem

Poznaj historię Auschwitz-Birkenau i dowiedz się o nieludzkich warunkach życia podczas II wojny światowej w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem. Odwiedź kopalnię soli w Wieliczce i zobacz jej niesamowite solne rzeźby. Zrelaksuj się i podziwiaj polski krajobraz, jadąc z Krakowa do Auschwitz-Birkenau, gdzie czeka Cię dzień pełen historii. Auschwitz-Birkenau jest największym obozem śmierci w historii ludzkości, miejscem masowej eksterminacji i ludobójstwa, którego dokonano na kontynencie europejskim podczas II wojny światowej. Obóz został zbudowany przez hitlerowców w 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Całkowitą liczbę zgonów i egzekucji mających miejsce na terenie obozu szacuje się na ponad 1,5 miliona ofiar będących przedstawicielami 28 narodowości. Prawie 90% z tych osób to Żydzi. Wizyta w byłym obozie koncentracyjnym bez wątpienia wywrze na Tobie ogromne wrażenie, między innymi dlatego, że będziesz mieć wówczas okazję wyobrażenia sobie skali Holokaustu. W 1979 roku miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udaj się do Kopalni Soli „Wieliczka” – jednego z największych zabytków w polskiej kulturze. Ponad milion turystów z całego świata co roku odwiedza tę kopalnię, aby zobaczyć wyjątkowe rzeźby oraz płaskorzeźby. W 1978 roku to wyjątkowe miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co również przyczynia się do tego, że Kopalna Soli „Wieliczka” jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów. Pracujący w kopalni górnicy wykuli niegdyś w soli dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb, które przetrwały wiele dekad.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem z biletem Fast Track

5. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem z biletem Fast Track

Skorzystaj z biletów szybkiego wstępu do Auschwitz i poznaj historię oraz zyskaj głębsze zrozumienie Holokaustu i nazistowskich obozów koncentracyjnych. Po przybyciu na miejsce zbiórki anglojęzyczny gospodarz wręczy Ci bilety. Po wejściu do muzeum lokalny przewodnik zostanie dostarczony w oparciu o żądany język zwiedzania. Odwiedź zarówno Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau, aby poznać miejsce, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni przeciwko Polakom, Romom i innym grupom. Zdobądź więcej wiedzy na temat wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedzając pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i budynki krematoriów. Zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau, którą mieli być transportowani więźniowie.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

6. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

Odwiedź Auschwitz-Birkenau podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Krakowa i cofnij się do jednego z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy. Dowiedz się więcej o nieludzkich warunkach, jakie panowały w obozie. Auschwitz było obozem zagłady podczas okupacji hitlerowskiej. W trakcie zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem zobaczysz ogrodzenia z drutu kolczastego, wieże strażnicze, szubienice, baraki i komory gazowe. Zwiedzanie trwa 2 godziny, wliczając w to 20-minutową przerwę.  Następnie udasz się do oddalonego o 5 minut jazdy obozu Birkenau. Składa się on z 300 budynków, w tym latryn, wież strażniczych i komór gazowych. Spróbuj wyobrazić sobie życie więzionych tu ludzi i oddaj cześć tym, którzy zginęli. Zwiedzaj przez około 1,5 godziny, po czym udaj się w trwającą 80 minut podróż powrotną do Krakowa.

Całodniowa wycieczka z Krakowa i bilet do Auschwitz

7. Całodniowa wycieczka z Krakowa i bilet do Auschwitz

Zwiedź obóz koncentracyjny Auschwitz podczas całodniowej wycieczki i zapoznaj się z bogatymi w informacje wystawami w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po wejściu na teren Auschwitz I, czyli tej części obozu, która służyła za centrum administracyjne całego kompleksu obozowego, spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem. Obejrzyj film dokumentalny o historii obozów koncentracyjnych zbudowanych na terenie Polski, a następnie udaj się wraz z przewodnikiem do Auschwitz II-Birkenau. Ta część kompleksu, położona w odległości około 2 kilometrów od głównych zabudowań, była wykorzystywana wyłącznie jako obóz zagłady. To właśnie tam znajdują się komory gazowe i krematoria. Po zakończeniu zwiedzania z przewodnikiem skorzystaj z transportu powrotnego do Krakowa. Powrót do hotelu przewidziany jest około godziny 16.00.

Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

8. Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

Wyrusz wczesnym rankiem na tę 11-godzinną wycieczkę, podczas której najpierw odwiedzisz kompleks obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau, a następnie zwiedzisz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Pierwszym przystankiem na trasie jest obóz Auschwitz I. Weź udział w 2,5-godzinnym zwiedzaniu tego Miejsca Pamięci w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika autoryzowanego przez Muzeum. Potem odwiedź obóz Auschwitz II-Birkenau oddalony o mniej więcej 2 km od Auschwitz I. Spędź około godziny, zwiedzając to miejsce z tym samym przewodnikiem i poznając historię obozu. W drugiej części wycieczki udaj się do kopalni soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych funkcjonujących kopalni soli na świecie. Sól kuchenna wydobywana jest tam od ponad 700 lat! Zjedz przepyszny lunch w formie gotowego zestawu (o godz. 14.30) złożony z najlepszych polskich produktów. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (w zależności od natężenia ruchu drogowego). Udaj się 140 metrów pod powierzchnię Ziemi i zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione pomieszczenia i rzeźby, a wszystko to wykute w soli. Powrót do hotelu nastąpi najpóźniej o godz. 19.30.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

9. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

Dołącz do wycieczki grupowej po Auschwitz-Birkenau, największym byłym obozie koncentracyjnym, i poznaj jego niezapomnianą historię, zanim udasz się na drugą wycieczkę po podziemnym muzeum w Kopalni Soli „Wieliczka” z wejściem bez kolejki. Po odebraniu z Krakowa dołącz do swojej grupy i przewodnika po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau na pierwszą wycieczkę tego dnia. Odwiedź oryginalne budynki największego obozu koncentracyjnego nazistowskich Niemiec i zastanów się nad historią tego miejsca. Zobacz ruiny krematoriów, komór gazowych i innych elementów, dowiadując się więcej o życiu w obozie. Udaj się obok wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”. Podążaj za swoim przewodnikiem przez dwie mile tuneli i poznaj historię kopalni, oglądając niesamowite komory, kaplice i autentyczne miejsca pracy górników.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau minivanem

10. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau minivanem

Twoja wycieczka rozpoczyna się odbiorem z hotelu w centrum Krakowa między 7:30 a 8:40 (godzina do potwierdzenia). Podróżuj 1 godzinę i 10 minut do Auschwitz. Po przyjeździe skorzystaj z przedpłaconych biletów wstępu bez kolejki i wejdź prosto do środka. Podążaj za przewodnikiem, który prowadzi Cię przez rozległy kompleks (cała wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz zajmie około 3 godzin) Zwiedzanie z przewodnikiem w języku angielskim zapewnia muzeum - maksymalna wielkość grupy to 30 osób. Zwiedzaj budynki obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, przechodząc pod szyldem „Arbeit Macht Frei” przy głównym wejściu. Zwiedź oryginalne drewniane baraki, łaźnię i wieżę strażniczą, a także zobacz krematorium, komorę gazową i Ściana Śmierci. Dowiedz się więcej o historii obozu i o tym, jak stał się jednym z najbardziej znanych obozów nazistowskiego reżimu. Posłuchaj o życiu w Polsce z czasów II wojny światowej i odwiedź znajdujące się na miejscu muzeum z poruszającą kolekcją fotografii, dokumentów i rzeczy osobistych należących do więźniów. Na koniec wizyty powrót do Krakowa, gdzie wycieczka kończy się z powrotem do hotelu między 15:00 a 16:00.

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dobre dla grup w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Dobre dla grup jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

The pick up time had to changed from the original due to limits at museum but this was communicated to us promptly with apologies, however, everything went smoothly.

Doskonała Pani Przewodnik...pełen szacunek dla Niej za opowiedzenie tak pięknie, tej smutnej historii... Kierowca bardzo uczynny i bardzo miły...

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.

great trip, super organized and very knowledgeable guide.

Pickup was on time. Both driver and guide were fabulous.