Dodaj daty

AuschwitzDla podróżujących w pojedynkę

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Dla podróżujących w pojedynkę

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas zwiedzania z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się on miejscem ostatecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Po przybyciu na miejsce możesz odwiedzić muzeum i miejsce pamięci na przedmieściach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Następnie, około 1 godziny i 15 minut później, spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszyć podczas dogłębnego odkrywania tego miejsca. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po autentycznych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca.  Następnie odwiedź obóz Birkenau, w którym miała miejsce masowa zagłada w ramach „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Będzie to ostatnia godzina zwiedzania, a następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem z biletem Fast Track

3. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem z biletem Fast Track

Skorzystaj z biletów szybkiego wstępu do Auschwitz i poznaj historię oraz zyskaj głębsze zrozumienie Holokaustu i nazistowskich obozów koncentracyjnych. Po przybyciu na miejsce zbiórki anglojęzyczny gospodarz wręczy Ci bilety. Po wejściu do muzeum lokalny przewodnik zostanie dostarczony w oparciu o żądany język zwiedzania. Odwiedź zarówno Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau, aby poznać miejsce, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni przeciwko Polakom, Romom i innym grupom. Zdobądź więcej wiedzy na temat wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedzając pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i budynki krematoriów. Zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau, którą mieli być transportowani więźniowie.

Kraków: Muzeum Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i odbiorem

4. Kraków: Muzeum Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i odbiorem

Osoby urodzone po II wojnie światowej nie są w stanie wyobrazić sobie, co działo się w trakcie Holokaustu. Wizyta w Auschwitz-Birkenau pomoże Ci zrozumieć ogrom największej tragedii w historii ludzkości. Nazistowski obóz w Auschwitz powstał 1941 r., kiedy przywieziono tu pociągiem pierwszych więźniów. W ciągu 4 lat obóz w Auschwitz był rozbudowywany, aż powstał obóz Auschwitz II Birkenau z komorami gazowymi, a następnie obóz pracy Auschwitz III. W 1945 roku wyzwolono tysiące ludzi maltretowanych fizycznie i psychicznie. Funkcjonariusze SS pośpiesznie zniszczyli większość dowodów zbrodni i testów przeprowadzanych na tutejszych więźniach. Twoja wycieczka do Auschwitz rozpoczyna się w hotelu, spod którego ruszysz minivanem w towarzystwie przewodnika mówiącego po angielsku. Auschwitz-Birkenau położone jest około 65 kilometrów od Krakowa, na miejsce dotrzesz zatem w około 1,5 godziny. Wycieczka obejmuje wizytę w obu obozach: Auschwitz I i Auschwitz II Birkenau. Zobaczysz pozostałości po barakach, wieżach strażniczych, rampach kolejowych, komorach gazowych i krematoriach. Zwiedzanie trwa około 3,5 godziny.

Całodniowa wycieczka z Krakowa i bilet do Auschwitz

5. Całodniowa wycieczka z Krakowa i bilet do Auschwitz

Zwiedź obóz koncentracyjny Auschwitz podczas całodniowej wycieczki i zapoznaj się z bogatymi w informacje wystawami w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po wejściu na teren Auschwitz I, czyli tej części obozu, która służyła za centrum administracyjne całego kompleksu obozowego, spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem. Obejrzyj film dokumentalny o historii obozów koncentracyjnych zbudowanych na terenie Polski, a następnie udaj się wraz z przewodnikiem do Auschwitz II-Birkenau. Ta część kompleksu, położona w odległości około 2 kilometrów od głównych zabudowań, była wykorzystywana wyłącznie jako obóz zagłady. To właśnie tam znajdują się komory gazowe i krematoria. Po zakończeniu zwiedzania z przewodnikiem skorzystaj z transportu powrotnego do Krakowa. Powrót do hotelu przewidziany jest około godziny 16.00.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i transportem

6. Kraków: Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i transportem

Zastanów się nad przeszłością podczas całodniowej wycieczki z Krakowa do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jest to jedno z najważniejszych i najtragiczniejszych miejsc na świecie. Możesz tam zobaczyć dowody okrucieństwa, jakie jeden człowiek może wyrządzić drugiemu. Skorzystaj z odbioru przez anglojęzycznego kierowcę z wybranej przez siebie lokalizacji i dotrzyj komfortowym autobusem do Oświęcimia, gdzie mieścił się obóz zagłady Auschwitz I. Po przybyciu na miejsce spotkasz się z opiekunem wycieczki, który opowie Ci o muzeum i zaprowadzi Cię do oficjalnego przewodnika. Wycieczkę rozpoczniesz przy legendarnej bramie z napisem „Arbeit macht frei”. Po przekroczeniu bramy więźniowie zmuszani byli do wykonywania morderczych i wyniszczających prac. Trasa wycieczki prowadzi przez wszystkie najważniejsze baraki, które poświęcone są konkretnym tematom, takim jak życie codzienne, praca, selekcja czy eksterminacja. W każdym baraku prezentowane są oryginalne wystawy. Obejmują one skradzione rzeczy więźniów, w tym walizki, okulary czy dziecięce zabawki, które w połączeniu z opowieściami przewodnika przywołują obraz tragicznych okoliczności i wydarzeń, o których nigdy nie możemy zapomnieć. Ostatnim, ale najbardziej dramatycznym punktem na trasie zwiedzania Auschwitz I jest komora gazowa oraz krematorium, gdzie palono zwłoki więźniów. Po zakończeniu zwiedzania pierwszej części obozu (Auschwitz I) zaplanowano krótką przerwę. Następnie wsiądziesz do autobusu, którym udasz się do drugiej części obozu – Auschwitz II-Birkenau. Przejazd trwa 10 minut. Po dotarciu na miejsce dołączysz do przewodnika, który oprowadzał Cię po pierwszej części obozu. Zwiedzanie drugiego kompleksu zajmuje około godziny. Auschwitz II-Birkenau to otwarta przestrzeń, której ogrom pokazuje skalę zbrodni, jakich dokonano w tym miejscu. Pomyśl o tysiącach zamordowanych tutaj ludzi. Zobaczysz także miejsce, gdzie przeprowadzano selekcję – tzw. rampę. To tutaj rozstrzygano o życiu lub śmierci więźniów. W Birkenau pokonasz trasę liczącą około 1 kilometra, dlatego załóż wygodne buty. Po wycieczce z przewodnikiem i krótkiej przerwie wróć do autobusu i wyrusz do Krakowa.

Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

7. Auschwitz i Kopalnia Soli Wieliczka: cały dzień i lunch

Wyrusz wczesnym rankiem na tę 11-godzinną wycieczkę, podczas której najpierw odwiedzisz kompleks obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau, a następnie zwiedzisz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Pierwszym przystankiem na trasie jest obóz Auschwitz I. Weź udział w 2,5-godzinnym zwiedzaniu tego Miejsca Pamięci w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika autoryzowanego przez Muzeum. Potem odwiedź obóz Auschwitz II-Birkenau oddalony o mniej więcej 2 km od Auschwitz I. Spędź około godziny, zwiedzając to miejsce z tym samym przewodnikiem i poznając historię obozu. W drugiej części wycieczki udaj się do kopalni soli w Wieliczce, która jest jedną z najstarszych funkcjonujących kopalni soli na świecie. Sól kuchenna wydobywana jest tam od ponad 700 lat! Zjedz przepyszny lunch w formie gotowego zestawu (o godz. 14.30) złożony z najlepszych polskich produktów. Zwiedzanie kopalni z anglojęzycznym przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16.00 lub 17.00 (w zależności od natężenia ruchu drogowego). Udaj się 140 metrów pod powierzchnię Ziemi i zwiedzaj Kopalnię Soli „Wieliczka” przez 2,5 godziny, podążając ponad 2,5-kilometrową trasą turystyczną. Zobacz wspaniale zdobione pomieszczenia i rzeźby, a wszystko to wykute w soli. Powrót do hotelu nastąpi najpóźniej o godz. 19.30.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

8. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli

Dołącz do wycieczki grupowej po Auschwitz-Birkenau, największym byłym obozie koncentracyjnym, i poznaj jego niezapomnianą historię, zanim udasz się na drugą wycieczkę po podziemnym muzeum w Kopalni Soli „Wieliczka” z wejściem bez kolejki. Po odebraniu z Krakowa dołącz do swojej grupy i przewodnika po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau na pierwszą wycieczkę tego dnia. Odwiedź oryginalne budynki największego obozu koncentracyjnego nazistowskich Niemiec i zastanów się nad historią tego miejsca. Zobacz ruiny krematoriów, komór gazowych i innych elementów, dowiadując się więcej o życiu w obozie. Udaj się obok wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”. Podążaj za swoim przewodnikiem przez dwie mile tuneli i poznaj historię kopalni, oglądając niesamowite komory, kaplice i autentyczne miejsca pracy górników.

Auschwitz-Birkenau: szybki wstęp i wycieczka z przewodnikiem

9. Auschwitz-Birkenau: szybki wstęp i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj jeden z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy XX wieku podczas wycieczki z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau . Udaj się do Muzeum Auschwitz-Birkenau własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej (autobusem lub pociągiem). Podróż z Krakowa trwa około 1,5 godziny. Po przyjeździe spotkasz się z opiekunem, który wręczy Ci bilet i przedstawi grupie. Omiń kolejkę dzięki wcześniejszej rezerwacji wstępu, przejdź kontrolę bezpieczeństwa podobną do kontroli lotniskowej i wejdź do muzeum. W Auschwitz I udasz się na pieszą wycieczkę z certyfikowanym przewodnikiem. Będzie ona trwała ok. 1,5–2 godziny. Następnie przejedziesz do miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau II na 1-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem. Później możesz wybrać się na samodzielny spacer i spędzić dowolną ilość czasu na terenie Auschwitz II-Birkenau. Powróć samodzielnie do hotelu samochodem, autobusem lub pociągiem (transport nie jest wliczony w cenę). Pamiętaj, że przerwa na lunch trwa jedynie 10 minut, dlatego zaleca się zabranie ze sobą jedzenia.

Autobus wahadłowy: Kraków-Muzeum Auschwitz-Birkenau-Kraków

10. Autobus wahadłowy: Kraków-Muzeum Auschwitz-Birkenau-Kraków

- Bezpłatny bilet wstępu: wstęp do muzeum jest bezpłatny, wystarczy pobrać w kasie darmowy bilet i zwiedzać muzeum we własnym zakresie. Na miejscu dostępne są przewodniki po książkach w różnych językach. Bezpłatne zwiedzanie muzeum bez edukatora możliwe jest w następujących terminach: Styczeń, listopad: od 13.00 Luty: od 14.00 Marzec, październik: od 15.00 kwiecień, maj, wrzesień: od 16.00 Czerwiec-sierpień: od 16.00 Grudzień: od 12.00 - Bilet wstępu - Zwiedzanie z przewodnikiem: Zwiedzanie jest dostępne w językach; Angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski, polski, czeski, słowacki i rosyjski. Bilet na zwiedzanie z przewodnikiem można kupić w kasie muzeum. Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest w następujących terminach: Styczeń, listopad: od 7.30 do 13.00 Luty: od 7.30 do 14.00 Marzec, październik: od 7.30 do 15.00 Kwiecień, maj, wrzesień: od 7.30 do 16.00 Czerwiec-sierpień: od 7.30 do 16.00 Grudzień: od 7.30 do 12.00 Zwiedzanie odbywa się według następującego harmonogramu: Styczeń • Polski: 8:30, 9.00 - 13.00 co godzinę • Angielski: 8.30 - 12.30 co godzinę • Rosyjski: 9:45 • Francuski: 11:45 • Niemiecki: 10:15 • Hiszpański: 10:45 • Włoski: 11:15 Luty • Polski: 8:15, 9:00 – 13:00 co godzinę • Angielski: 8:30 – 13:30 co godzinę • Rosyjski: 10:15 • Francuski: 11:15 • Niemiecki: 10:45 • Hiszpański: 12:15 • Włoski: 11:45 Marsz • Polski: 8:15, 9:00 – 14:00 co godzinę • Angielski: 8:30 - 14:30 co godzinę • Rosyjski: 11:45 • Francuski: 10:15, 1:45 • Niemiecki: 9:45, 14:15 • Hiszpański: 10:45, 14:45 • Włoski: 11:15, 13:15 Kwiecień maj czerwiec • Polski: 08:15 - 15:15 co 30 minut. • Angielski: 08:30 -15:30 co 30 minut. • Rosyjski: 9:15, 11:45, 15:15 • Francuski: 10:15, 12:45, 13:15 • Niemiecki: 9:45, 12:00, 14:45 • Hiszpański: 10:45, 12:15, 13:45 • Włoski: 11:15, 12:45, 14:15 Lipiec sierpień • Polski: 8.15, 8:45, 9:15, 9:45 i co 15 minut od 10:15 do 15:45, 16:15, 16:45 • Angielski: 8:30, 9:00 i co 15 minut od 09:30 do 15:30, 16:00, 16:30 • Czeski: 10:15, 14:15 • Słowacki: 9:45, 1:45 • rosyjski: 9:15, 11:45, 15:15, • Francuski: 10:15, 12:45, 14:15 • Niemiecki: 9:45, 12:00, 14:45 • Hiszpański: 10:45, 12:15, 14:45 • Włoski: 11:15, 12:45, 14:15 Wrzesień • Polski: 08:15 - 15:15 co 30 minut. • Angielski: 08:30 -15:30 co 30 minut. • Rosyjski: 9:15, 11:45, 15:15 • Francuski: 10:15, 12:45, 13:15 • Niemiecki: 9:45, 12:00, 14:45 • Hiszpański: 10:45, 12:15, 13:45 • Włoski: 11:15, 12:45, 14:15 Październik • Polski: 8:15, 9.00 - 14.00 co godzinę • Angielski: 8:30 - 14:30 co godzinę • Rosyjski: 11:45 • Francuski: 10:15, 1:45 • Niemiecki: 9:45, 14:15 • Hiszpański: 10:45, 14:45 • Włoski: 11:15, 13:15 Listopad • Polski: 8:15, 9.00 - 14.00 co godzinę • Angielski: 8.30 - 12.30 co godzinę • Rosyjski: 10:15 • Francuski: 11:45 • Niemiecki: 10:45 • Hiszpański: 12:15 • Włoski : 11:15 Grudzień • Polski: 8:15, 9.00 - 12.00 co godzinę • Angielski: 8.30 - 11.30 co godzinę • Rosyjski: 9:45 • Francuski: 11:45 • Niemiecki: 10:15 • Hiszpański: 10:45 • Włoski : 11:15

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla podróżujących w pojedynkę w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Dla podróżujących w pojedynkę jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Dla podróżujących w pojedynkę w: Auschwitz obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

The pick up time had to changed from the original due to limits at museum but this was communicated to us promptly with apologies, however, everything went smoothly.

From start to finish the initial booking, follow up emails, pick up from hotel and the trip was second to none, the guide was very knowledgeable.

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.

great trip, super organized and very knowledgeable guide.

Pickup was on time. Both driver and guide were fabulous.