Wycieczka całodniowa

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau z odbiorem i lunchem

Organizator atrakcji: SuperCracow.com

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau z odbiorem i lunchem

Organizator atrakcji: SuperCracow.com
Zaoszczędź nawet 40%

Od 179 zł 107,40 zł za osobę

Zwiedź obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau z profesjonalnym przewodnikiem i posłuchaj opowieści o nieludzkiej historii tego miejsca. Spędź dzień w tym niezwykłym miejscu, aby poznać los milionów ofiar Holokaustu.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Czas trwania 7 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Przewodnik
włoski, niemiecki, hiszpański, francuski, angielski, polski
Usługa odbioru jest opcjonalna
Poczekaj przed hotelowym lobby 10 minut przed planowanym czasem odbioru.
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Udaj się do największego obozu koncentracyjnego nazistowskiego holokaustu
 • Poznaj mroczną historię od profesjonalnego przewodnika
 • Idź do oryginalnych baraków i zobacz, gdzie byli przetrzymywani więźniowie
 • Stań pod główną bramą do Auschwitz
 • Zrób sobie przerwę z lunchem w zestawie
Pełny opis

Poznaj historię Polski i odwiedź były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa z transferami do hotelu i lunchem. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby lepiej zrozumieć to miejsce i okrucieństwa, które miały tam miejsce podczas II wojny światowej.

Wyjedź z Krakowa klimatyzowanym autobusem na dzień refleksji w kompleksie obozowym Auschwitz-Birkenau, uroczystym miejscu, które pozostawia niezatarte wrażenie na wszystkich odwiedzających i jest ważnym pomnikiem ofiar Holokaustu.

 

Odwiedź muzeum i pomnik na przedmieściach Oświęcimia, około 60 kilometrów na zachód od Krakowa. Po przyjeździe spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po miejscu i opowie o jego mrocznej historii. Otrzymaj pudełko na lunch, aby zrobić sobie przerwę podczas wycieczki.

 

Odkryj tragiczną historię największego obozu koncentracyjnego Holokaustu, ufundowanego przez partię nazistowską w 1940 r., Auschwitz-Birkenau stał się zarówno symbolem ludzkiego cierpienia, jak i świadkiem fizycznego i emocjonalnego wyczerpania. Dowiedz się, jak stało się miejscem ostatniego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów, skazanych na śmierć w ohydnych komorach gazowych.

 

Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” (praca uwalnia), aby wejść do Auschwitz I, gdzie Twój przewodnik oprowadzi Cię po zachowanym obszarze i wyjaśni historię tego miejsca.

 

Jedź dalej do drugiego obozu w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe zabójstwa w ramach nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”, zanim spotkasz się z kierowcą w drodze powrotnej do Krakowa.

Wliczone w cenę
 • Odbiór i dowóz do hotelu (jeśli wybrano opcję)
 • Transport klimatyzowanym autobusem (jeśli wybrano opcję)
 • Bilet wstępu bez kolejki do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (jeśli wybrano taką opcję)
 • Licencjonowany przewodnik
 • Lunchbox (w zależności od wybranej opcji)
 • Porady
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Proszę czekać na parkingu przed hotelem Radisson Blu.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Paszport lub dowód osobisty

Niedozwolone

 • Zwierzęta
 • Broń i ostre przedmioty
 • Palenie tytoniu
 • Bagaż lub duże torby
 • Bezrękawniki
 • Alkohol i narkotyki

Co trzeba wiedzieć

 • W ramach rezerwacji wszyscy uczestnicy zobowiązani są do podania imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych. Wjazdu można odmówić, jeśli nazwisko podane w rezerwacji nie jest identyczne z nazwiskiem podanym w dowodzie wjazdu
 • Prosimy o poinformowanie, czy potrzebujesz fotelika dla dziecka podczas rezerwacji
 • Proszę doradzić, czy lunch box ma być mięsny czy wegetariański.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 /5

na podstawie 1007 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,7/5
 • Transport
  4,5/5
 • Jakość/cena
  4,6/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Bardzo dobra organizacja, sms-y z informacją o godzinie i miejscu spotkania otrzymaliśmy dzień wcześniej. Miejsce spotkania znajdowało się bardzo blisko hotelu. Czekał na nas przewodnik, który udzielił nam wszystkich potrzebnych informacji na dany dzień. Była bardzo dostępna. Kierowca bardzo przyjazny, a przewodnik bardzo profesjonalny. Wizyta przebiegła bardzo dobrze, wszystko zaplanowane. Polecam bez wahania

Czytaj dalej

17 listopada 2022

Doskonała opcja na przeżycie tak szczególnie emocjonalnej wizyty. Absolutna dokładność i profesjonalizm w harmonogramach. Nienaganna życzliwość i świetna komunikacja, komfort i obsługa ze strony firmy, kierowcy i przewodnika terenowego, Magdaleny, Polki z wielką wiedzą i doskonałym zarządzaniem grupami, która nienagannie przeprowadziła nas przez całą trasę w szczegółach, mówiąc doskonale po hiszpańsku. 500% zalecane!

Czytaj dalej

5 listopada 2022

Poinformowano o godzinie odbioru poprzedniego dnia i odebraniu na czas. Nasz przewodnik autobusowy wyjaśnił plan dnia i podkreślił nam wszelkie punkty do zapamiętania - toalety, z których należy / nie należy korzystać itp. Lunch był cudowny. Bardzo ładne bułki z szynką, jabłko, woda i tabliczka czekolady. Nie masz dużo czasu, żeby go zjeść, więc zjedz obfite śniadanie! Część udało nam się zjeść w porze lunchu, resztę około 3. Sama wycieczka była bolesna, ale bardzo pouczająca. Nasz przewodnik po Auschwitz był naprawdę dobry. Bardzo dobrze nadała ton i przekazała odpowiedni poziom informacji, a także wiedziała, kiedy nic nie mówić i pozwoliła, aby otoczenie powiedziało wszystko. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się teraz na Ukrainie, było to jeszcze bardziej niepokojące. Ludzie muszą wiedzieć, co się tam działo nie tak dawno temu. Mieliśmy szczęście z pogodą, ale jeśli jest mokro, często przebywasz na zewnątrz, więc ubierz się odpowiednio.

Czytaj dalej

28 września 2022

Numer identyfikacyjny produktu: 405676