Dodaj daty

AuschwitzAtrakcje edukacyjne

Nasze najbardziej polecane Auschwitz Atrakcje edukacyjne

Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

1. Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas zwiedzania z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się on miejscem ostatecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Po przybyciu na miejsce możesz odwiedzić muzeum i miejsce pamięci na przedmieściach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Następnie, około 1 godziny i 15 minut później, spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszyć podczas dogłębnego odkrywania tego miejsca. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po autentycznych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca.  Następnie odwiedź obóz Birkenau, w którym miała miejsce masowa zagłada w ramach „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Będzie to ostatnia godzina zwiedzania, a następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

3. Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

Wyjedź z Krakowa i udaj się do Oświęcimia, aby zwiedzić największy na świecie kompleks nazistowskich obozów koncentracyjnych z okresu II wojny światowej. Poznaj tragiczną historię ponad 1,3 miliona ofiar, które straciły życie w obozach Auschwitz i Birkenau. Najpierw weź udział w 2-godzinnym zwiedzaniu obozu Auschwitz I i zobacz wystawę stałą obejmującą baraki przeznaczone niegdyś dla więźniów obozu. Następnie spędź godzinę w obozie Auschwitz II-Birkenau – największym z ponad 40 obozów i podobozów kompleksu Auschwitz. Zobacz pozostałości krematoriów, rampę kolejową służącą do rozładunku transportów, ocalałe baraki oraz miejsce pamięci przy zbiorowej mogile ostatnich ofiar obozu.

Z Krakowa: wycieczka całodniowa po Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

4. Z Krakowa: wycieczka całodniowa po Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Weź udział w całodniowej wycieczce historycznej do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau, gdzie niegdyś działały owiane złą sławą obozy koncentracyjne z czasów II wojny światowej. Poznaj tę część historii świata z licencjonowanym przewodnikiem, który wyjaśni Ci znaczenie tego miejsca. Wyrusz z Krakowa wygodnym, klimatyzowanym minivanem. Na początek odwiedź KL Auschwitz 1. Przejdź przez słynną bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”). Zobacz 22 murowane baraki, w których przebywały setki tysięcy ofiar Holokaustu. Następnie udaj się do bloku 11, nazywanego „więzieniem w więzieniu”. W bloku 11 znajdowały się specjalne cele tortur, w których więźniom wymierzano rozmaite kary. Pierwszą próbę eksterminacji przy użyciu cyklonu B przeprowadzono właśnie w tym bloku. Jedyne wciąż zachowane krematorium oraz komory gazowe znajdują się na obrzeżach obozu.  Po zakończeniu zwiedzania KL Auschwitz I udaj się minivanem do KL Auschwitz II-Birkenau. Ta część obozu jest 25 razy większa od Auschwitz I. Był to największy z obozów koncentracyjnych. Ponad milion osób poniosło w tym miejscu śmierć.  Na zakończenie wizyty oddaj hołd ofiarom Holokaustu i wróć do Krakowa.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i opcjami odbioru/lunchu

5. Kraków: Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i opcjami odbioru/lunchu

Podczas tej trwającej 3,5 godziny wycieczki zgłębisz historię obozu koncentracyjnego, który pochłonął ponad milion ofiar. Kompleks obejmuje 3 główne obozy: Auschwitz I był centrum administracyjnym, Auschwitz II (znany również jako Birkenau) był miejscem eksterminacji, a Auschwitz III (zwany Monowitz) był obozem pracy. Obóz Auschwitz-Birkenau powstał w 1940 roku i był największym nazistowskim obozem koncentracyjnym. Przed wyzwoleniem Auschwitz 27 stycznia 1945 roku żołnierze SS podjęli próbę zniszczenia obozu i spalenia archiwów. Polski rząd zrekonstruował Auschwitz-Birkenau jako poruszający pomnik upamiętniający ofiary. Po przejściu przez główną bramę wejściową do obozu, zobaczysz oryginalne budynki obozowe w głównej części kompleksu. Odwiedzisz muzeum i jego wystawę stałą, aby poznać prawdziwe historie więźniów i zobaczyć ich rzeczy osobiste. Na koniec udasz się na teren obozu zagłady Birkenau, gdzie zobaczysz krematoria i komory gazowe. Czas trwania wizyty w Auschwitz I to 2 godziny, a wizyta w Auschwitz II potrwa godzinę. Planowane są trzy przerwy w czasie wycieczki: pierwsza (10–20 minut) po przyjeździe z Krakowa; druga przerwa (10–15 minut) przewidziana jest przed udaniem się do Auschwitz II-Birkenau; ostatnia przerwa (10–20 minut) przed wyjazdem z powrotem do Krakowa.

Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem z biletem Fast Track

6. Auschwitz-Birkenau: wycieczka z przewodnikiem z biletem Fast Track

Skorzystaj z biletów szybkiego wstępu do Auschwitz i poznaj historię oraz zyskaj głębsze zrozumienie Holokaustu i nazistowskich obozów koncentracyjnych. Po przybyciu na miejsce zbiórki anglojęzyczny gospodarz wręczy Ci bilety. Po wejściu do muzeum lokalny przewodnik zostanie dostarczony w oparciu o żądany język zwiedzania. Odwiedź zarówno Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau, aby poznać miejsce, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni przeciwko Polakom, Romom i innym grupom. Zdobądź więcej wiedzy na temat wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedzając pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i budynki krematoriów. Zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau, którą mieli być transportowani więźniowie.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

7. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau w małej grupie z odbiorem

Odwiedź Auschwitz-Birkenau podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Krakowa i cofnij się do jednego z najmroczniejszych rozdziałów w historii Europy. Dowiedz się więcej o nieludzkich warunkach, jakie panowały w obozie. Auschwitz było obozem zagłady podczas okupacji hitlerowskiej. W trakcie zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem zobaczysz ogrodzenia z drutu kolczastego, wieże strażnicze, szubienice, baraki i komory gazowe. Zwiedzanie trwa 2 godziny, wliczając w to 20-minutową przerwę.  Następnie udasz się do oddalonego o 5 minut jazdy obozu Birkenau. Składa się on z 300 budynków, w tym latryn, wież strażniczych i komór gazowych. Spróbuj wyobrazić sobie życie więzionych tu ludzi i oddaj cześć tym, którzy zginęli. Zwiedzaj przez około 1,5 godziny, po czym udaj się w trwającą 80 minut podróż powrotną do Krakowa.

Kraków: całodniowa wycieczka do Auschwitz-Birkenau

8. Kraków: całodniowa wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Wyjedź z Krakowa i spędź dzień pełen refleksji podczas wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Obozy to miejsca wyjątkowe, które pozostawiają niezatarte wrażenie na wszystkich odwiedzających. Stanowią również ważny pomnik ofiar Holokaustu. Obóz Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez niemiecką partię nazistowską, by po latach stać się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki. Ten największy nazistowski obóz koncentracyjny stał się miejscem ostatniego spoczynku dla milionów ludzi, głównie Żydów, którzy stracili życie w przerażających komorach gazowych. Po dotarciu do muzeum odbierz z pomocą lidera wycieczki bezpłatny bilet wstępu oraz broszurę informacyjną. Spędź ok. 2 godzin w muzeum Auschwitz I, zwiedzając je na własną rękę. Zrób krótką przerwę, a następnie udaj się na 1-godzinne zwiedzanie muzeum Auschwitz-Birkenau II. Po spędzeniu łącznie 3 godzin w obu muzeach spotkaj się z liderem wycieczki czekającym w tym samym miejscu na parkingu i wyrusz w podróż powrotną do Krakowa.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz Birkenau

9. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz Birkenau

Twoje doświadczenie zaczyna się w miejscu spotkania ulicy Straszewskiego 14. Z Krakowa pojedziesz bezpośrednio do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Twój lokalny przewodnik będzie Cię interesował przez 3,5 godziny podczas wizyty w obu obozach koncentracyjnych. Zwiedzisz także ekspozycje znajdujące się w pozostałych blokach więziennych, a także sale więźniarskie, ścianę śmierci, komory gazowe, budynki krematoriów, ocalałe baraki, rampę kolejową w Birkenau i wiele innych oryginalnych obiektów przedstawiających codzienność obozową i traktowanie osób uwięzionych. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Muzeum Auschwitz i Birkenau znajdują się w Oświęcimiu i są dwoma najważniejszymi miejscami w Europie. Miejsce to jest symbolem Holokaustu, jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości w historii świata. Po zakończeniu swojego doświadczenia wrócisz do miejsca zakwaterowania w Krakowie.

Kraków: Muzeum Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i odbiorem

10. Kraków: Muzeum Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i odbiorem

Osoby urodzone po II wojnie światowej nie są w stanie wyobrazić sobie, co działo się w trakcie Holokaustu. Wizyta w Auschwitz-Birkenau pomoże Ci zrozumieć ogrom największej tragedii w historii ludzkości. Nazistowski obóz w Auschwitz powstał 1941 r., kiedy przywieziono tu pociągiem pierwszych więźniów. W ciągu 4 lat obóz w Auschwitz był rozbudowywany, aż powstał obóz Auschwitz II Birkenau z komorami gazowymi, a następnie obóz pracy Auschwitz III. W 1945 roku wyzwolono tysiące ludzi maltretowanych fizycznie i psychicznie. Funkcjonariusze SS pośpiesznie zniszczyli większość dowodów zbrodni i testów przeprowadzanych na tutejszych więźniach. Twoja wycieczka do Auschwitz rozpoczyna się w hotelu, spod którego ruszysz minivanem w towarzystwie przewodnika mówiącego po angielsku. Auschwitz-Birkenau położone jest około 65 kilometrów od Krakowa, na miejsce dotrzesz zatem w około 1,5 godziny. Wycieczka obejmuje wizytę w obu obozach: Auschwitz I i Auschwitz II Birkenau. Zobaczysz pozostałości po barakach, wieżach strażniczych, rampach kolejowych, komorach gazowych i krematoriach. Zwiedzanie trwa około 3,5 godziny.

Liczba znalezionych atrakcji: 24
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje edukacyjne w: Auschwitz

Oprócz atrakcji typu Atrakcje edukacyjne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Auschwitz?

W: Auschwitz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Auschwitz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Auschwitz? Kliknij tutaj.

Auschwitz: Co mówią inni?

Organizacja na najwyższym poziomie. Kierowca przyjechał o wcześnie potwierdzonej godzinie. Dobrze wytłumaczył cały plan wycieczki i regulamin zwiedzania muzeum. Bez większych przeszkód przeszliśmy kontrole bezpieczeństwa. Przewodnik posiadał niesamowita wiedzę, była to bardzo dobra lekcja historii. Po zakończeniu zwiedzania mieliśmy krótka przerwę i wróciliśmy do centrum Krakowa. Dziękujemy za ten dzień.

Polecam tą firmę wszystkim którzy chcą wybrać się na wycieczkę do Auschwitz! Znakomite i profesjonalne podejście do klienta. Nasz kierowca był bardzo sympatyczny i pomocny dla każdego.

The pick up time had to changed from the original due to limits at museum but this was communicated to us promptly with apologies, however, everything went smoothly.

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.

Pickup was on time. Both driver and guide were fabulous.