Dodaj daty

Aurora Reykjavík

Aurora Reykjavík – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Reykjaviku: wycieczka autobusowa śladami zorzy polarnej

1. Z Reykjaviku: wycieczka autobusowa śladami zorzy polarnej

Weź udział w wieczornej wycieczce w poszukiwaniu zorzy polarnej. Posłuchaj fascynujących informacji na jej temat od swoich przewodników, odwiedź muzeum Aurora i spróbuj wypatrzeć to zjawisko na niebie. Wybierz się na wycieczkę poza mocno oświetlony Reykjavik i daj sobie szansę, żeby zobaczyć tańczące światła zorzy polarnej – najbardziej widowiskowy spektakl świateł w okresie zimowym. Pojedź w miejsca, w których według meteorologów pokaz świateł będzie najbardziej spektakularny. Aby zobaczyć zorzę, należy patrzeć na te części nieba, gdzie brak jest sztucznego oświetlenia. Dowiedz się od przewodnika, jak gazowe cząsteczki w ziemskiej atmosferze zderzają się z naładowanymi cząsteczkami uwolnionymi z atmosfery słońca, w wyniki czego powstają zorze polarne. Skorzystaj z planu podróży, który obejmuje przystanki na robienie zdjęć na zewnątrz. Miejsca, w których będzie najlepsza widoczność, zmieniają się z dnia na dzień, a wycieczka zawsze kierowana jest w okolice, gdzie prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy jest największe. Dlatego też, jeżeli nie uda się obejrzeć magicznego pokazu świateł podczas wyprawy, będziesz mieć okazję do skorzystania z kolejnej wycieczki bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.  Obejrzyj zorzę polarną w muzeum Aurora. Ta wycieczka obejmuje bezpłatny bilet na samodzielne zwiedzanie muzeum w Reykjaviku. Bezpłatny wstęp obowiązuje tylko w dniu wycieczki.

Z Reykjavíku: zorza na wycieczce premium w małej grupie

2. Z Reykjavíku: zorza na wycieczce premium w małej grupie

Wybierz się z Reykjavíku na poszukiwanie jednego z najbardziej spektakularnych zjawisk przyrody. Zachwyć się tym zapierającym dech w piersiach widowiskiem, obserwując kolorowe światła zorzy polarnej tańczące po nocnym niebie i rozświetlające nieboskłon. Weź udział w 4-godzinnej wycieczce odbywającej się od września do kwietnia i zapoluj na aurorę borealis pośród ciemności islandzkiej wsi. Jeśli zorza nie pojawi się na niebie w tym dniu, bezpłatnie przenieś wycieczkę na inną datę! Skorzystaj z kameralnej atmosfery i możliwości dopasowania wycieczki dzięki małemu rozmiarowi grupy: maksimum 15 osób. Miej więcej czasu na niespodziewane odkrycia i przygody w porównaniu z wycieczką w dużej grupie. Rezerwując tę wycieczkę z obserwacją zorzy, otrzymaj również bezpłatny bilet do muzeum Aurora w Reykjavíku. Bezpłatny wstęp obowiązuje tylko w dniu wycieczki od momentu ogłoszenia odbycia się wycieczki (w wiadomości e-mail lub na stronie internetowej). 

Reykjavik: wycieczka fotograficzna do zorzy polarnej i bilet do Aurora Center

3. Reykjavik: wycieczka fotograficzna do zorzy polarnej i bilet do Aurora Center

Szukaj zorzy polarnej w najbardziej malowniczych miejscach w Reykjaviku. Odwiedź Aurora Center, aby zapoznać się ze szczegółowym wprowadzeniem do tego wyjątkowego zjawiska i dowiedzieć się, jak najlepiej uchwycić światła aparatem od fachowo przeszkolonych przewodników. Rozpocznij wycieczkę od ekskluzywnej wizyty w Aurora Centre Reykjavik, aby poznać smak tego, co ma nadejść późnym wieczorem. Za pomocą interaktywnych i informacyjnych wyświetlaczy zapoznaj się z nauką, mitologią i historią za światłami. Ustaw aparaty na nadchodzącą podróż i udaj się do najbardziej ekskluzywnych miejsc, aby uzyskać doskonałe zdjęcia zorzy polarnej. Zespół będzie ciężko pracował w ciągu dnia, aby znaleźć idealne miejsca na podstawie danych pogodowych na ten wieczór. Podczas wycieczki uzyskaj pomoc i wskazówki podczas fotografowania zorzy polarnej, aby mieć pewność, że nie przegapisz ani jednej chwili, aby jak najlepiej uchwycić światła zorzy polarnej. Ponadto Twój przewodnik zrobi zdjęcia, aby podzielić się nimi z grupą. Rozgrzej się gorącą czekoladą i ciesz się wspaniałym zimowym tłem niezwykłych miejsc na trasie podczas tej niezapomnianej fotograficznej przygody. Skorzystaj z wycieczki w małej grupie, z maksymalnie 18 pasażerami, zapewniając intymne wrażenia i że Twój przewodnik będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby pomóc wszystkim.

Reykjavik: bilet wstępu do Aurora Reykjavik

4. Reykjavik: bilet wstępu do Aurora Reykjavik

Odkryj Centrum Zorzy Polarnej w Aurora Reykjavík oraz centrum edukacyjne i inspirujące, w którym magiczna zorza polarna jest zawsze widoczna. Najpierw obejrzyj wystawy, na których możesz poczytać o zorzy polarnej poprzez historie i legendy z całego świata, poznać naukę stojącą za tym niesamowitym zjawiskiem i obejrzeć spektakularne zdjęcia zorzy polarnej wykonane przez najlepszych islandzkich fotografów. Następnie udaj się do kina, gdzie możesz obejrzeć fantastyczny film poklatkowy 4K przedstawiający zorzę polarną. Wyświetlany na 7-metrowym ekranie, możesz usiąść wygodnie w pufach lub nawet położyć się na dużym wełnianym dywanie, ciesząc się tym 30-minutowym filmem. Podziwiaj olśniewające pokazy aktywności zorzy polarnej uchwycone na całej Islandii, przy akompaniamencie relaksującej muzyki. Następnie załóż gogle rzeczywistości wirtualnej i obejrzyj pierwszy na świecie film 360° przedstawiający zorze polarne uchwycone w najbardziej ekscytujących miejscach Islandii, takich jak szczyt lodowca Langjökull lub skraj Goðafoss, wodospadu bogów. Aurora Reykjavík to świetna alternatywa, jeśli podczas pobytu na Islandii nie widać zorzy polarnej. Zdecydowanie zaleca się również odwiedzenie Centrum, aby przygotować się na własną przygodę z zorzą polarną. Cały zespół entuzjastów zorzy polarnej wita Cię codziennie od 9:00 do 21:00, dzieląc się poradami ekspertów na temat najlepszych miejsc do odwiedzenia i prognozą pogody. Jest nawet specjalnie wyposażona fotobudka, w której możesz nauczyć się dostosowywać ustawienia aparatu, jeśli chcesz spróbować swoich sił w samodzielnym uchwyceniu zorzy polarnej. Przed wyjazdem koniecznie weź darmową filiżankę kawy w sklepie z pamiątkami Northern Lights Center.

Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

5. Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

Poznaj Reykjavik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, po prostu pobierz aplikację turystyczną na swój telefon i zacznij zwiedzać Reykjavik we własnym tempie (pobierz instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji). Ciesz się swobodą i elastycznością, aby rozpocząć wycieczkę w dowolnym miejscu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Użyj aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w całym mieście. Podczas eksploracji rozwiąż zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokuj następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Pracuj jako zespół lub zapewnij sobie dodatkową zabawę, ucząc się w grupach. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i umiejętności rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze zatrzymaj się na kawę, lunch lub zrób sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się więcej o Harpie, atrakcji, którą co roku odwiedza wielu turystów. Poznaj historię Ingólfura Arnarsona, założyciela Reykjavíku, oglądając piękny pomnik na jego cześć i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najwspanialszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zachwyci Cię swoim spokojnym pięknem. Odwiedź Parlament House z jego eleganckim wyglądem. Następnie czeka na Ciebie ratusz w Reykjavíku, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą trójwymiarową mapą Islandii! Następnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa ze swoimi wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechnij się na tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavík: gra i wycieczka po mieście

6. Reykjavík: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Reykjaviku na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się więcej o Harpie, atrakcji, którą co roku odwiedza wielu turystów. Poznaj historię Ingólfura Arnarsona, założyciela Reykjavíku, oglądając piękny pomnik na jego cześć i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najwspanialszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zachwyci Cię swoim spokojnym pięknem. Odwiedź Parlament House z jego eleganckim wyglądem. Następnie czeka na Ciebie ratusz w Reykjavíku, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą trójwymiarową mapą Islandii! Następnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa ze swoimi wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechnij się na tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Aurora Reykjavík: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aurora Reykjavík? Kliknij tutaj.

Aurora Reykjavík: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 3390 opinii

To było jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu! Miałem szczęście, że zarezerwowałem dzień, w którym od DŁUGO czasu miało miejsce niezwykle rzadkie wydarzenie, w którym światła były wszędzie, a nawet niektóre fioletowe! Nasz przewodnik (Odysseas) był entuzjastyczną osobą pełną energii! Wszystko wyjaśnił, pomógł nam, poczęstował czekoladą; ale przede wszystkim sprawiły, że poczuliśmy się częścią grupy odkrywców. Dziękuję nigdy tego nie zapomnę!

Nie moglibyśmy mieć więcej szczęścia, światła pojawiły się zaledwie 15 minut przed naszą podróżą, przewodnik zatrzymał się i zrobiliśmy zdjęcia itp. Na wypadek, gdyby nie kręcili się w pobliżu. Następnie zabrano nas do parku narodowego, gdzie naprawdę dali nam przedstawienie, wykonując wszystkie swoje tańce itp. Naprawdę nie mogłem być szczęśliwszy.

The tour was amazing. We were lucky with the weather and so we saw them quite clear. Meanwhile during the performance we received a hot chocolate and cookie from our guide. She was very nice and helpful in many ways.

W trakcie wycieczki zatrzymywaliśmy się w kilku miejscach 'łapiąc' zorzę :-)

Przewodnik wprowadził miła atmosferę ciekawie opowiadal