Augsburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Augsburg: piesza wycieczka z wejściem do Fuggerei i Golden Hall

1. Augsburg: piesza wycieczka z wejściem do Fuggerei i Golden Hall

Poznaj bogatą historię Augsburga podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po jego głównych atrakcjach. Odwiedź Złotą Salę w ratuszu i Fuggerei — najstarszą na świecie osadę społeczną — i zatrzymaj się przy wielu obiektach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaj znane osobistości miasta, w tym Mozarta i Brechta. Spaceruj po centrum miasta i urokliwymi uliczkami starego miasta. Przejdź obok kilku obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak kanały Lecha i wspaniałe fontanny, w tym ozdobna XVI-wieczna Fontanna Augusta. Poznaj miasto i ślady jego słynnych osobistości, takich jak rodzina Fuggerów — niemiecka rodzina z wyższych sfer, która historycznie była prominentna grupa europejskich bankierów – a także Mozart, którego ojciec urodził się w Augsburgu, i Brecht.

Gospodarka wodna w Augsburgu — piesza wycieczka po mieście

2. Gospodarka wodna w Augsburgu — piesza wycieczka po mieście

Poznaj skomplikowany system zarządzania wodą w Augsburgu, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się o dawnych fontannach, kanałach Lecha i wodociągach od lokalnego przewodnika. Rozpocznij swoją wycieczkę w sercu miasta i wyrusz na spacer, aby odkryć kilka z 22 elementów systemu zarządzania wodą w Augsburgu. Podziwiaj wspaniałe fontanny, w tym fontannę Augusta, fontannę Merkur i fontannę Herkulesa. Spaceruj po uroczej dzielnicy Lech z małymi kanałami, domami z czerwonymi dachami i brukowanymi uliczkami. Następnie udaj się do wodociągów przy imponującej Rotes Tor, gdzie odkryjesz najstarsze istniejące wodociągi w Europie Środkowej.

Augsburg: wieczorna piesza wycieczka z przewodnikiem po oświetleniu

3. Augsburg: wieczorna piesza wycieczka z przewodnikiem po oświetleniu

Odkryj niektóre z najbardziej znanych miejsc w Augsburgu oświetlone w nocy podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz z przewodnikiem miejskie fontanny, tradycyjne budynki i kościoły. Ciesz się oświetlonym ratuszem, katedrą, bazyliką św. Ulryka i Afry oraz trzema wspaniałymi fontannami. Podczas spaceru posłuchaj ciekawych faktów i historii ze swojego przewodnika. Spaceruj wzdłuż Imperial Mile na Maximilianstraße, najpiękniejszej promenadzie Augsberga. Zobacz domy Fuggerów i inne pałace renesansu, baroku i rokoko.

Augsburg: angielska piesza wycieczka ze Złotą Salą i Fuggerei

4. Augsburg: angielska piesza wycieczka ze Złotą Salą i Fuggerei

Wybierz się na wciągającą pieszą wycieczkę z przewodnikiem, zagłębiając się w historyczne skarby Augsburga. Odkryj kultowe atrakcje, takie jak słynna Złota Sala ratusza i Fuggerei, najstarsza na świecie osada towarzyska. Odkryj ślady znanych postaci, takich jak Mozart i Brecht. Przemierzaj urokliwe uliczki starego miasta, zanurzając się w bogatym dziedzictwie miasta. Przejedź obok licznych obiektów znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym malowniczych kanałów Lecha i wspaniałych fontann, takich jak bogato zdobiona XVI-wieczna Fontanna Augusta. Zanurz się w opowieści o historii Augsburga, od wpływowej rodziny Fuggerów, znanych europejskich bankierów, po rodzinne więzi Mozarta, którego ojciec pochodził z Augsburga. Poznaj miasto i jego powiązania z tymi wybitnymi osobistościami.

Stare miasto w Augsburgu: wycieczka krajoznawcza w poszukiwaniu smartfonów

5. Stare miasto w Augsburgu: wycieczka krajoznawcza w poszukiwaniu smartfonów

Przeglądaj Augsburg w swoim czasie dzięki tej wycieczce na poszukiwanie śmieci. Spaceruj po mieście, poznając lokalną historię i zobacz budynek wodociągów i nie tylko. Posłuchaj faktów o mieście i otrzymuj wskazówki dotyczące miejsc do odwiedzenia podczas pobytu. Zacznij od pobrania poszukiwań na padlinożerców na urządzenie mobilne (instrukcje zostaną podane po dokonaniu rezerwacji) i rozpocznij spacer po Augsburgu. Rozwiąż wskazówki na drodze do odblokowania następnego celu. Trasa poprowadzi Cię przez najpiękniejsze obszary Augsburga, szczegółowo opisując historię. Stań przed historycznymi budynkami, takimi jak ratusz w Augsburgu i dzwonnica Perlachturm. Dowiedz się o budowie tych ozdobnych budynków i posłuchaj dzwonów na wieży podczas pobytu w mieście. Uzyskaj szczegółowy opis zrównoważonego systemu wodnego miasta, z wieloma kanałami i budynkami wodociągowymi, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdź się wzdłuż kanałów i zobacz najstarszy budynek wodociągów w Niemczech. Podróżuj we własnym tempie przez całą trasę, robiąc przystanki w różnych miejscach. Zostań ekspertem od Augsburga pod koniec wycieczki i zapoznaj się z ulicami, aby w pełni cieszyć się pobytem w mieście.

Augsburg: samodzielna gra ewakuacyjna na świeżym powietrzu

6. Augsburg: samodzielna gra ewakuacyjna na świeżym powietrzu

Przeżyj wyjątkową grę ewakuacyjną na świeżym powietrzu bezpośrednio na swoim smartfonie. Wciel się w rolę profilera, który cofa się w czasie, aby rozwiązać trudną sprawę. W tej przygodzie czekają na Ciebie złożone wyzwania, które poprowadzą Cię coraz głębiej w bagno przestępczości zorganizowanej. Zagadki są niezależne od lokalizacji, więc możesz spodziewać się trudnych i ekscytujących zadań. Ale po każdym poziomie dowiesz się ciekawych faktów na temat otaczającego Cię środowiska. Rozwiązując zagadki tej ekscytującej sprawy, będziesz wędrować po najbardziej fascynujących zabytkach Augsburga. Chwyć za smartfony i udaj się do punktu startowego, aby rozpocząć. Niezależnie od tego, czy pracujesz razem jako zespół, czy dzielisz się na mniejsze grupy i zespoły, możesz spodziewać się ekscytującego spaceru z zapierającymi dech w piersiach widokami i relaksującymi przerwami. Rozwiązuj podchwytliwe łamigłówki, łącz wskazówki, odkrywaj zaskakujące fakty dotyczące każdego miejsca i ciesz się swobodą poruszania się we własnym tempie. Ta gra jest idealna dla entuzjastów gier ewakuacyjnych i fanów puzzli, którzy szukają wyzwań dla swojej grupy i nie chcą przegapić ciekawych miejsc w mieście.

Straszna wycieczka z aktorami - Katami, Dziwkami i Czarownicami

7. Straszna wycieczka z aktorami - Katami, Dziwkami i Czarownicami

Dokładnie zbadane fakty i zabawne historie zostaną odtworzone przez profesjonalnych aktorów. Zabierają gości w podróż do dawno zapomnianego świata pełnego żyć i losów. Podczas tej wycieczki historia miasta staje się żywa i namacalna. Katy, dziwki i czarownice – co łączyło te trzy „zawody” w Monachium? Cóż, kaci nie tylko zajmowali się salami tortur czy na kopcu szubienicy, ale byli też alfonsami! Ta popularna wycieczka piesza koncentruje się wokół polowań na czarownice, prostytucji, tortur i egzekucji. Dlaczego na przykład czarownice latają na miotłach? Dlaczego miejsce egzekucji znajdowało się poza miastem? I dlaczego prostytucja nie istnieje już w historycznym centrum od lat 70.? Ta piesza wycieczka rozpoczyna się przy Neuhauser Tor, gdzie przestępcy byli prowadzeni na egzekucję poza miasto. Przechodząc przez zabytkową Salzstraße docieramy do dawnej szkoły jezuickiej z czasów polowań na czarownice. Spór między księżną Renatą a jezuitą księdzem Ignacym przenosi nas z powrotem w mroczny XVI wiek: Kiedy podczas budowy kościoła św. ”. Ale stracono nie tylko czarownice: w Schöner Turm usłyszysz smutną historię nieszczęsnego złotnika. Silny podmuch wiatru zaprowadzi Cię do symbolu Monachium, Frauenkirche, gdzie spotkasz samego Księcia Ciemności: Dowiesz się, dlaczego diabeł pomógł mistrzowi budowniczemu wznieść kościół i dlaczego jest tu tak wietrznie, a także transcendentalne pytanie o rozmiar buta diabła. Po drodze usłyszysz opowieści o czarownicach o eliksirach, przejażdżkach na miotłach, językach ropuch i dłoniach dzieci, aż dotrzesz do wspaniałego ratusza, gdzie czeka na nas alchemik Marco Bragadino. Rzekomy złotnik próbuje nas rozgrzać swoją sztuką. W kościele św. Piotra poznajemy codzienne życie kata, jak wyglądał, dlaczego najlepiej go unikać czy jak zdobyć powroz szubienicy. Będziemy także świadkami ucieczki pięknej kobiety przed pewną śmiercią. Pod starym ratuszem przejdziemy przez dawną salę tortur, słuchając makabrycznych opowieści. Platzl był domem monachijskiej dzielnicy czerwonych latarni aż do Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. To, o czym Spider Murphy Gang śpiewał w „Skandal im Sperrbezirk”, to historia Monachium: w czystym, przyzwoitym „kosmopolitycznym mieście z sercem” nie było miejsca już dla Rosi i jej kolegów.

Monachium: wycieczka z przewodnikiem po Nowym Ratuszu

8. Monachium: wycieczka z przewodnikiem po Nowym Ratuszu

Odkryj Nowy Ratusz na Marienplatz i poznaj wyjątkową historię miasta i budynku podczas tej ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź neogotycki ratusz w Monachium, który oferuje znacznie więcej niż słynny na całym świecie Glockenspiel. Przejdź się po wielkich salach i udaj się na balkon budynku, na którym odbywają się uroczystości mistrzostw Bayernu Monachium. Przejdź się po czytelni w Bibliotece Prawniczej, w której kręcono takie filmy, jak „Kabaret” z Lizą Minelli i niemiecki film przygodowy „Bibi Blocksberg”. Podczas wycieczki poznaj historię ratusza i historie niektórych historycznych postaci miasta, które zdobią fasadę Neue Rathaus.

Augsburg: wycieczka piesza po mieście z przewodnikiem

9. Augsburg: wycieczka piesza po mieście z przewodnikiem

Ta wycieczka jest dostępna wyłącznie w języku niemieckim. Na tę przechadzkę po mieście, połączoną z wielką miłością do Augsburga, zebrano wiele ukrytych miejsc na uboczu, przeżyć i atrakcji z ekscytującymi informacjami i wieloma wskazówkami od poufnych osób, tworząc niezwykłą trasę. Głównym celem tej wycieczki są małe, lokalne sklepy, kawiarnie i stare firmy rzemieślnicze. Na przystankach znajdują się zabawne zadania i zabawne pytania do rozwiązania. Na przykład, kto wie, co można zrobić z odchodów słonia! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrycie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Augsburg. Spacer po mieście wzbogaci wiele anegdot. Zwiedzanie możesz rozpocząć w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet w zaciszu swojej sofy. Miłego pobytu w Augsburgu! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz e-mailem bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji. Jak wszędzie w Niemczech, w niedziele wszystkie sklepy w Augsburgu są zamknięte. Otwarte są jednak restauracje i kawiarnie, a czasami także niektóre zakłady rzemieślnicze.

Augsburg: 2-godzinny bilet wstępu do parku rozrywki BIG Jump

10. Augsburg: 2-godzinny bilet wstępu do parku rozrywki BIG Jump

Poznaj obszar o powierzchni 3500 m² wypełniony zabawnymi zajęciami dla całej rodziny w pomieszczeniach. Odwiedź BIG Jump Entertainment Park w Augsburgu, jeden z największych parków trampolin w południowych Niemczech. Wypróbuj trasę z 95 trampolinami i inne wyjątkowe zajęcia pełne akcji. Odkryj miejsce, w którym spotykają się i rywalizują skoczkowie z całego Monachium i Augsburga. Opanuj tor przeszkód, stocz szaloną bitwę na równoważni lub zagraj w zbijaka. Poczuj pęd latania w powietrzu na długiej tyrolce. Pracuj nad swoimi umiejętnościami tajnego agenta w ekscytującym labiryncie laserowym i graj w ponad 10 wirtualnych sportów na gigantycznym ekranie symulacji. Niezależnie od tego, czy masz coś do świętowania, czy po prostu szukasz czegoś niezwykłego, baw się dobrze i zabierz znajomych na przejażdżkę.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Augsburg

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Augsburg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Augsburg

Augsburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Augsburg? Kliknij tutaj.