Dodaj daty

Ateny
Wycieczki piesze

Wycieczki piesze
Liczba znalezionych atrakcji: 243
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Ateny Wycieczki piesze

Ateny: Bilet łączony na Akropol i 6 stanowisk archeologicznych

1. Ateny: Bilet łączony na Akropol i 6 stanowisk archeologicznych

Zaoszczędź czas i pieniądze podczas pobytu w Atenach dzięki zarezerwowanemu wcześniej biletowi łączonemu, który umożliwia wstęp do 7 najważniejszych zabytków archeologicznych w Atenach. Zaoszczędź nawet 50% i unikaj długich kolejek turystów na Akropolu, starożytnej agorze, rzymskiej agorze, w świątyni Zeusa, szkole Arystotelesa, bibliotece Hadriana oraz na starożytnym cmentarzu Keramejkos. Wzbogać tę atrakcję o samodzielną wycieczkę z audioprzewodnikiem i udaj się na spacer w swoim tempie. Podziwiaj stojący na Akropolu Partenon, który wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zanurz się w tej imponującej budowli o bogatej historii liczącej 2500 lat. Będąc na miejscu, warto również odwiedzić starożytną agorę na południowo-zachodnim stoku Akropolu. Dowiedz się więcej na temat tego dawnego centrum artystycznego, duchowego i handlowego. Na północ od Akropolu znajduje się rzymska agora, która stanowiła niegdyś centrum życia publicznego w Atenach. Skorzystaj ze wstępu do słynnej biblioteki Hadriana i świątyni Zeusa Olimpijskiego, jak również na teren starożytnego cmentarza Keramejkos, który rozciąga się do brzegów rzeki Eridan i pobliskiego lykeionu.

Ateny: Bilet wstępu na Akropol z opcjonalnym audioprzewodnikiem

2. Ateny: Bilet wstępu na Akropol z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Odwiedź Akropol, prawdopodobnie najważniejszy punkt orientacyjny Grecji i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Zarezerwuj ten bilet, aby uniknąć kolejek w kasie biletowej. Skorzystaj z opcjonalnego audioprzewodnika w telefonie i odkryj historię miasta. Odbierz swój bilet elektroniczny pocztą e-mail i sprawdź voucher, aby uzyskać instrukcje dotyczące pobierania przewodnika audio. Następnie, z telefonem i słuchawkami w ręku, udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, w pobliżu stacji metra Akropol, i zeskanuj swój bilet w automatach do walidacji biletów. Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz. Przejdź się do Teatru Dionizosa, a następnie zobacz wpisaną na listę UNESCO świątynię Partenon, która jest poświęcona Atenie, bogini mądrości i wojny. Odwiedź Propyleje, świątynię Ateny Nike, Erechtejon i zobacz Odeon Herodesa Atticusa. Wędruj po wszystkich stronach wzgórza i podziwiaj wspaniałe widoki na stolicę Grecji. Zobacz otaczające góry i błękitne morze Egejskie, które otacza Ateny.

Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

3. Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

Spacer po Atenach bez stresu! Zdobądź bilety elektroniczne na Wzgórze Akropolu i olśniewające Muzeum Akropolu. Ulepsz swoje wrażenia dzięki opcjonalnym biletom łączonym, oferującym dostęp do najważniejszych atrakcji archeologicznych i muzeów, takich jak Starożytna Agora, Forum Romanum, Kerameikos, Świątynia Zeusa czy Narodowe Muzeum Archeologiczne. Wybierz przedział czasowy (tylko) na Wzgórze Akropolu i otrzymuj bilety elektroniczne e-mailem. Pobierz bilety i wycieczki za pomocą podanego linku i zanurz się w starożytnych opowieściach przy każdej atrakcji. Ciesz się Atenami i ich pięknem dzięki profesjonalnym opowiadaniom i wglądom historycznym. Należy pamiętać, że żadne bilety nie podlegają zwrotowi i choć mogą się tutaj pojawić przedziały czasowe, konieczne jest dokonanie wiążącego wyboru Wzgórza Akropolu na „Mojej stronie rezerwacji” Clio Muse Tours, aby zapewnić płynną i bezstresową podróż.

Ateny: Akropol i Partenon - wycieczka z przewodnikiem

4. Ateny: Akropol i Partenon - wycieczka z przewodnikiem

Podziwiaj starożytne cuda Aten. Przejdź wysadzanymi drzewami ulicami do podnóża Akropolu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednego z najbardziej odkrywczych stanowisk archeologicznych na świecie. Pokonaj tłumy i udaj się na południowe zbocze Akropolu, aby odebrać bilety wstępu bez kolejki i wejść do środka, aby zobaczyć czekające starożytne skarby. Zatrzymaj się w Sanktuarium Dionizosa, poświęconym greckiemu bogu wina i płodności. Po wejściu na Akropol zbliż się do ważnych zabytków, takich jak brama Propyleje, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike i Partenon. Poznaj historię tych fascynujących ruin ze swojego przewodnika. Będąc na szczycie świętego wzgórza, podziwiaj rozległe panoramy Aten. Dowiedz się o wykopaliskach i uzyskaj wgląd w ruiny cytadeli. Posłuchaj o okolicznych zabytkach, w tym Wzgórzu Marsowym i Odeonie Heroda Attyka. Zakończ swoją wycieczkę na szczycie Akropolu, pozostawiając ci swobodę dalszego zwiedzania witryny we własnym tempie. Wybierz między poranną, poranną lub popołudniową wycieczką z przewodnikiem. Dostęp do kolejki bez biletu Z przyjemnością oferujemy wszystkim naszym gościom wygodną usługę ominięcia kolejki po bilety. Dbamy o to i kupujemy z wyprzedzeniem bilety wstępu do każdego stanowiska archeologicznego i muzeum odwiedzanego podczas wycieczki, oszczędzając Ci kłopotów z kupowaniem ich online lub staniem w kolejce do kas biletowych. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku korzystania z usługi ominięcia kolejki do kontroli bezpieczeństwa może być wymagany pewien czas oczekiwania. Wynika to z faktu, że liczba odwiedzających może zmieniać się w nieprzewidywalny sposób w ciągu dnia. Typowy czas oczekiwania mieści się w przedziale od 0 do 10 lub 30 minut, choć w rzadkich przypadkach może być dłuższy.

Ateny: Akropol, Partenon i Muzeum Akropolu - wycieczka z przewodnikiem

5. Ateny: Akropol, Partenon i Muzeum Akropolu - wycieczka z przewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas pouczającej i zabawnej wycieczki po Akropolu w Atenach. Prowadzony przez eksperta terenowego i licencjonowanego przewodnika, odkryj miejsce światowego dziedzictwa UNESCO poprzez podróż do historii, mitologii i opowieści. Kontynuuj zwiedzanie Muzeum Akropolu, które zostało uznane za jedno z najlepszych muzeów na świecie. Wszystkie oryginalne zachowane arcydzieła ze świątyń Akropolu są wyświetlane przy użyciu naturalnego światła. Wykopaliska są również widoczne pod szklanymi podłogami i chodnikami. Odwiedź wzgórze Akropolu. Zobacz Teatr Dionizosa, w którym po raz pierwszy wystawiono słynne starożytne dramaty i tragedie. Spaceruj wokół oszałamiającego Odeonu Herodesa Atticusa i sanktuarium uzdrawiającego boga Asklepiosa. Na szczycie wzgórza odwiedź świątynię Nike w Propylejach i świątynię Erechtejon. Zobacz Partenon, który jest symbolem demokracji i zachodniej cywilizacji. Pochodzące z V wieku zabytki są świadectwem wspaniałych starożytnych Aten i złotego wieku Peryklesa. Wejdź do współczesnego cudu, jakim jest Nowe Muzeum Akropolu, położone zaledwie kilka minut spacerem od Akropolu. Stworzony przez architektów Fotiadisa i Shumina, ten architektoniczny klejnot kryje w swoich szklanych objęciach skarby starożytnej Grecji. Od wciągających spojrzeń na codzienne życie na parterze, przez urzekające oryginalne kariatydy na pierwszym piętrze (pięć mieszka tutaj, szósta w British Museum), a kończąc na najwyższym piętrze z niezwykłym fryzem Partenonu i odtworzeniem Partenonu, obok zapierającego dech w piersiach widoku na Akropol. Każdy krok jest uderzeniem historii, zapraszającym Cię w ponadczasową podróż przez dziedzictwo Aten wśród architektonicznej wielkości. Odkryj urok klasycznej starożytności w Nowym Muzeum Akropolu.

Ateny: Sunion i świątynia Posejdona o zachodzie słońca

6. Ateny: Sunion i świątynia Posejdona o zachodzie słońca

Przeżyj podróż w czasie dzięki wycieczce z przewodnikiem z Aten na przylądek Sunion. Odkryj świątynię Posejdona na przylądku Sunion i podziwiaj fantastyczną scenerię okolicy. Wyjedź komfortowym autobusem ze stacji metra Halandri i zrelaksuj się, poznając mitologię i historię okolicy. Zatrzymaj się przy starożytnym teatrze Thorikos, najstarszym zachowanym teatrze na świecie, i podziwiaj historyczne kopalnie srebra w regionie. Delektuj się pyszną kawą w lokalnej restauracji. Następnie dotrzesz do przylądka Sunion, gdzie będziesz mieć około 2 godzin na zwiedzanie zapierającej dech w piersiach świątyni Posejdona. Wybierz się na spokojny spacer wokół świątyni i podziwiaj wspaniałe widoki na Morze Egejskie wraz z zachodzącym słońcem rzucającym złotą poświatę na krystalicznie czyste wody. Zachwyć się malowniczymi krajobrazami przylądka Sunion w tym magicznym czasie i zobacz piękno świątyni skąpanej w złotym świetle. Zanim wyruszysz w drogę powrotną do Aten, podziwiaj wspaniałe krajobrazy i ciesz się spokojem w świątyni. Wróć do Aten na stację metra Syntagma, znajdującą się na placu Syntagma. Weź udział w tej urzekającej wycieczce i poznaj piękno i historię starożytnych zabytków Grecji.

Ateny, Pireus i wybrzeże: niebieski autobus Hop-On Hop-Off

7. Ateny, Pireus i wybrzeże: niebieski autobus Hop-On Hop-Off

Odkrywaj Ateny, port w Pireusie i wybrzeże Riwiery Ateńskiej we własnym tempie dzięki biletowi autobusowemu na wsiadanie i wysiadanie. Skorzystaj z łatwego transportu do kluczowych atrakcji, takich jak Stadion Panathenaic i Partenon na Akropolu. Podróżuj 4 liniami przez 1 dzień, w tym Ateny (linia pomarańczowa), Pireus (linia niebieska), Glyfada (linia żółta) i Vouliagmeni (linia zielona). Poznaj najpiękniejsze miejsca greckiej stolicy i wzbogać swój rejs lub wakacje. Nagrane komentarze w 16 językach dostarczą informacji historycznych, kulturowych i społecznych o jednej z najstarszych stolic świata. Niebieska linia – Pireus Idealnie, jeśli właśnie przybyłeś na rejs, możesz wskoczyć na niebieską linię w jednym z terminali statków wycieczkowych w porcie w Pireusie, zaledwie rzut kamieniem od statku wycieczkowego. Zobacz atrakcje, takie jak przystań jachtowa w Pasalimani i starożytny port Mikrolimano. Nie przegap imponującego nowego Muzeum Akropolu i wejdź na wzgórze, aby podziwiać Partenon na szczycie. Autobus dowozi pasażerów bezpośrednio do najwspanialszych zabytków Aten i Grecji. Linia pomarańczowa – Ateny Linia Pomarańczowa wędruje obok najpiękniejszych atrakcji położonych dalej w centrum miasta od Akropolu i Partenonu. Poznaj zabytkową dzielnicę Plaka i odkryj najbardziej tradycyjną część Aten. Odwiedź bramę rzymskiego cesarza Hadriana. Zobacz Świątynię Zeusa Olimpijskiego i podziwiaj największą świątynię w Grecji z czasów rzymskich. Udaj się do greckiego parlamentu na placu Syntagma i spójrz na jego imponujących strażników. Spaceruj po Ermou, aby zobaczyć najbardziej ruchliwą ulicę handlową w Atenach. Odwiedź Stadion Panathenaic, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Udaj się do Biblioteki Narodowej, aby podziwiać wyjątkowy budynek o wielkiej wartości historycznej. Wpadnij do Narodowego Muzeum Archeologicznego lub przespaceruj się po malowniczej okolicy Monastiraki i pchlim targu. Wybierz się na spacer po uroczej dzielnicy Thission. Żółta linia – Glifada Ciesz się wycieczką po Riwierze Ateńskiej, zaczynając od przystanku Planetarium Niebieskiej Linii. Dowiedz się, jak oszałamiająca pustynia z początku XX wieku przekształciła się w jeden z najbardziej kosmopolitycznych obszarów Grecji. Od Fundacji Niarchos po Marina Alimou, Yellow Line łączy historię z nowoczesnością. Oglądaj zachód słońca z Marina Flisvou lub pływaj i opalaj się w Agios Kosmas. Z terminalu Glyfada można spacerować po najbardziej kosmopolitycznych przedmieściach stolicy i robić zakupy w luksusowych domach towarowych. Zrelaksuj się w pięknej kawiarni i nie przegap baru na plaży, gdzie możesz napić się koktajlu nad morzem. Zielona linia − Vouliagmeni Vouliagmeni może być lepiej kojarzone ze swoimi plażami, ale obszar ten jest także lekcją historii samą w sobie. Od Cmentarza Sił Sprzymierzonych po Muzeum Bizantyjskie, Vouliagmeni jest z pewnością warte odwiedzenia. Zrelaksuj się na pięknej plaży Kavouri Oceanis, jednej z najpopularniejszych plaż w Atenach. Udaj się nad jezioro Vouliagmeni, aby odkryć jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście. Nie przegap kąpielisk termalnych i podziwiaj zapierające dech w piersiach otoczenie.

Ateny: Bilety na Akropol i do muzeów z opcjonalnym audioprzewodnikiem

8. Ateny: Bilety na Akropol i do muzeów z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Odwiedź zapierający dech w piersiach Akropol z wcześniej zarezerwowanym biletem wstępu na wybrany dzień i godzinę. Odkryj jeden z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków świata starożytnego. Wybierz się na spacer do wpisanego na listę UNESCO miejsca, które służyło za starożytną cytadelę, i odkrywaj budynki we własnym tempie. Otrzymaj bilet na swój e-mail wraz z instrukcją pobrania audioprzewodnicy i udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, niedaleko stacji metra Acropolis. Zeskanuj swój bilet w kasownikach, załóż słuchawki i posłuchaj, jak nasi profesjonalni, licencjonowani przewodnicy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie wybrane historie. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Bilet wstępu obejmuje również wstęp do Propylasów, Świątyni Ateny Nike, Partenonu i Erechtejonu z Werandą Dziewic. Po zwiedzeniu ruin odwiedź Muzeum Akropolu, w którym znajdują się niektóre z ważnych dzieł współczesnej architektury i bezcenne znaleziska z zabytków Akropolu. Z audioprzewodnikiem zobacz główne atrakcje, takie jak wota, artefakty życia codziennego, posągi z okresu archaicznego, kariatydy i oczywiście majestatyczną salę Partenon z metopami, frontonami i fryzem.

Z Aten: Hydra, Poros i Egina - jednodniowy rejs z lunchem

9. Z Aten: Hydra, Poros i Egina - jednodniowy rejs z lunchem

Wyrusz na całodniową wycieczkę z Aten. Zobacz wyspy Hydra, Poros i Egina należące do archipelagu Wysp Sarońskich. Pływaj po lazurowych wodach Morza Śródziemnego. Korzystaj z czasu wolnego na każdej z wysp. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany podczas rejsu. Po porannym przyjeździe autobusem z Aten do portu wsiądź na pokład statku wycieczkowego i udaj się na jeden z przestronnych otwartych pokładów. Z pokładu będzie doskonale widać greckie wybrzeże. Pierwszy przystanek to Poros – najmniejsza z 3 wysp, które zwiedzisz. Jest ona oddzielona od Peloponezu wąską cieśniną. Będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie wyspy, a po powrocie na pokład obsługa zaserwuje Ci pyszny lunch. W tym czasie statek popłynie w kierunku Hydry. Wpływając do portu na Hydrze, podziwiaj wspaniałe widoki. Zobacz zatoczkę, która niegdyś służyła jako kryjówka piratów. Odkryte pokłady zapewnią Ci doskonałe widoki na wspaniałe krajobrazy wyspy. Na wyspie przewidziano czas na zwiedzanie wąskich, kamiennych uliczek pieszo lub na grzbiecie osła, który jest tutaj tradycyjną formą transportu. Decydując się na pieszą wędrówkę, możesz pospacerować po starej nadmorskiej promenadzie, zatrzymując się przy okazji w małych sklepikach. Gdy wrócisz na statek, kapitan rozpocznie podróż na Eginę, największą z 3 wysp na trasie wycieczki. Poza pięknym portem wyspa kryje wiele ciekawych zakątków, które możesz zwiedzić na własną rękę. Możesz również, za dodatkową opłatą, dołączyć do wycieczki udającej się do świątyni Afai. Wróć na statek i udaj się w godzinny rejs powrotny do portu. Zejdź z pokładu i zakończ wycieczkę (jeśli wybrano odpowiednią opcję) w Atenach.

Ateny: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Wycieczka autobusowa hop-on hop-off

10. Ateny: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Wycieczka autobusowa hop-on hop-off

Weź udział w wycieczce autobusowej hop-on hop-off, która obejmuje 3 trasy, i zwiedź stolicę Grecji. Podróżując autobusem piętrowym z odkrytym dachem, dotrzesz do ważnych zabytków i atrakcji miasta. Prześledzisz historię i kulturę Aten z pomocą audioprzewodnika, od czasów starożytnych do współczesności. Oprócz niezliczonych zabytków, natkniesz się na trasie na wiele możliwości zrobienia zakupów. Odwiedź światowej sławy muzea i zobacz starożytne świątynie: Akropol i Partenon. Przystanki na trasie „Athens": Przystanek 1 – Plac Sindagma Przystanek 2 – Melina Merkouri, Plaka Przystanek 3 – Nowe Muzeum Akropolu Przystanek 4 – Nowe Muzeum Akropolu i Partenon (węzeł przesiadkowy: trasa do Pireusu) Przystanek 5 – Świątynia Zeusa Przystanek 6 – Parlament, Ogrody Narodowe Przystanek nr 7 – cztery muzea Przystanek 8 – Galeria Narodowa Przystanek 9– Starożytny Stadion Olimpijski Przystanek 9 – BParlament, Ogrody Narodowe Przystanek 10 – Biblioteka Narodowa Przystanek 11 – Narodowe Muzeum Archeologiczne Przystanek 12 – Plac Omonia Przystanek 13 – Plac Karaiskaki Przystanek 14 – Plac Monastiraki Stop 15 – plac Kotzia Przystanki trasy Pireus: Przystanek 1 – Uniwersytet Panteion Przystanek 2 – Fundacja Niarchos Przystanek 3 – Teatr Miejski Przystanek 4 – Terminal promowy A i B Przystanek 5 – Brama Lwa Przystanek 6 – Terminal promowy A i B Przystanek 7 – Muzeum Archeologiczne w Pireusie Przystanek 8 – Plaża Votsalakia Przystanek 9 – Port Mikrolimano Przystanek 10 – Planetarium Przystanek 11 – Athens Ledra i Intercontinental Przystanki na trasie „Beach & Riviera": Melina Merkouri/Plaka Uniwersytet Panteion Fundacja Niarchos Falire/Flisvas Edem Plaża Ag. Kesmas Bomo Palace Plaża Asteria Divani Apollon Oceanis Beach / Atrir Palace Jezioro Vouliagmeni Pigadakia Blazer Suites Miasto Glyfada Golf Ag. Kosmas Kalamaki Hotel Poseidon Marriot/Planetarium Grand Hyatt / Intercontinental Świątynia Zeusa

Ateny

Ateny

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki piesze w: Ateny

Oprócz atrakcji typu Wycieczki piesze jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Ateny?

W: Ateny są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Ateny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ateny? Kliknij tutaj.

Ateny: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 3947 opinii

Andrea była cudowna. Dowiedzieliśmy się mnóstwo i śmialiśmy się jeszcze więcej. Pokazując nam zabytki, utrzymywała dobre, łatwe tempo i dała nam odpowiednią ilość wolnego czasu na robienie zdjęć / włóczenie się po okolicy. Powiedziałbym, że muzeum można pominąć (połowa dobrych eksponatów to repliki prawdziwych eksponatów z British Museum), ale nie wpływa to negatywnie na jakość wycieczki. Poszliśmy o 9:00 i było już dość tłoczno, ale zanim opuściliśmy Akropol około 11:00, kolejki były znacznie dłuższe. Więc idź wcześnie, jeśli możesz!

Super przewodnik, który potrafił nawiązać bardzo szybko kontakt z kameralną 10-osobową grupą. Niestety nie pamiętam imienia ale ma azjatycką urodę, amerykański akcent i greckie obywatelstwo. Polecam tego przewodnika Z aplikacji jak zwykle jestem zadowolony i odkąd pamiętam polecam ją swoim znajomym

Doskonała aktywność. Nasz przewodnik był tak kompetentny i wspaniały. Poprowadziła nas przez całą historię Partenonu i wszystko, co można było zobaczyć z Akropolu, a także przez główne artefakty muzeum. Sprawił, że nasz dzień w Atenach był piękny i niezapomniany. Dziękuje bardzo.

Doskonałe doświadczenie, dzięki któremu nie zgubisz się wśród zabytków Akropolu i Muzeum Akropolu… Kristos z pasją poprowadził nas w przeszłość, aby pomóc nam ująć w ramy to, co widzieliśmy i wyobrazić sobie to, co pozostało tylko częściowo. Wysoce polecany