Wycieczka całodniowa

Mykeny i Epidauros: całodniowa wycieczka z Aten

Mykeny i Epidauros: całodniowa wycieczka z Aten

Od 401,02 zł za osobę

Wybierz się na wycieczkę z Aten i odkryj pozostałości starożytnych Myken, centrum greckiej cywilizacji pomiędzy 1600 a 1100 r p.n.e. Odwiedź małą wioskę Epidauros, która słynie z imponującego greckiego teatru, a po drodze zatrzymaj się w Nauplionie.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 10 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski, hiszpański
Odbiór wliczony w cenę
Odbiór jest dostępny z większości hoteli w centrum Aten i ma miejsce około godziny przed rozpoczęciem wycieczki. Skontaktuj się z Key Tours, aby poznać dokładne miejsce i godzinę odbioru.
Prywatna lub mała grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odkryj ruiny starożytnego miasta Mykeny, które stanowiło tło dla dzieł Homera
 • Podziwiaj Kanał Koryncki, nazywany cudem inżynierii
 • Poznaj techniki garncarskie wykorzystywane przez starożytnych Greków
 • Odwiedź starożytny teatr w Epidauros, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję
Pełny opis
Pod koniec epoki brązu Mykeny odgrywały w starożytnej Grecji ważną rolę. Ta całodniowa wycieczka z Aten to znakomita okazja, by poznać ten skarb antycznego świata. Podróżuj klimatyzowanym autobusem i zatrzymaj się nad Kanałem Korynckim. Kanał ten uznawany jest za niezwykłe osiągnięcie inżynierii: ma on długość około 6 km i łączy Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim. Miasto Mykeny stanowi tło dla wielu dzieł antycznej literatury greckiej, w tym dzieł Homera. Zwiedź stanowiska archeologiczne, mieszczące Bramę Lwic i grób Agamemnona. Przed lunchem możesz odwiedzić fabrykę ceramiki i zobaczyć, jakimi technikami posługiwali się starożytni Grecy przy wytwarzaniu pięknych waz i glinianych naczyń. Po lunchu kontynuuj wycieczkę, zatrzymując się na chwilę w Nauplionie, pierwszej stolicy nowoczesnej Grecji i miejsca, w którym znajduje się forteca Palamidi. Ostatnim przystankiem na trasie tej wycieczki jest miasto Epidauros. Znajduje się tu starożytny teatr wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, uważany przez starożytnych Greków za miejsce narodzin syna Apollina, Asklepiosa. Teatr w Epidauros to najlepiej zachowany starożytny teatr, a z uwagi na niesamowitą akustykę korzysta się z niego również obecnie.
Wliczone w cenę
 • Wstęp do stanowiska archeologicznego w Mykenach, grobu Agamemnona i teatru Epidauros
 • Profesjonalny przewodnik
 • Transport nowym, luksusowym i klimatyzowanym autokarem dla niepalących
 • Krótki postój w Nauplionie
 • Darmowa sieć Wi-Fi na pokładzie autobusu
 • 3-daniowy lunch (jeśli wybrano taką opcję)
 • Wydatki osobiste
 • Napoje
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Wygodne obuwie

Co trzeba wiedzieć

 •  Uwaga! W niektórych przypadkach ta wycieczka może być prowadzona przez przewodnika mówiącego w 2 językach.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 /5

na podstawie 271 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,6/5
 • Transport
  4,6/5
 • Jakość/cena
  4,2/5
 • Bezpieczeństwo
  4,7/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Bylo bardzo fajnie. Przewodnik dużo wiedział i potrafił wszystko wyjaśnić i odpowiedzieć na każde pytanie. Autobus też był świetny i zostaliśmy odebrani naprawdę blisko naszego hotelu. Jednak po przybyciu na miejsce pierwszego przystanku dowiedzieliśmy się, że w rzeczywistości są darmowe bilety wstępu dla obywateli UE poniżej 25 roku życia, o których ani GetYourGuide, ani oficjalna firma turystyczna nigdy nie wspomniały. Zapłaciliśmy pełną cenę 100 €, która obejmowała dwie opłaty za wstęp po 12 €. Gdybyśmy wiedzieli, że wstęp jest dla nas bezpłatny, nigdy nie zarezerwowalibyśmy tej drogiej wycieczki i nie znaleźlibyśmy innego sposobu na dotarcie do tych atrakcji. GetYourGuide powinien zawierać funkcję, w której klienci mogą dodać swój wiek i narodowość, a następnie dostosować do tego cenę, ponieważ zapłaciłem teraz 48 €, co nie byłoby konieczne, gdybym wiedział o bezpłatnych wstępach.

Czytaj dalej

23 września 2021

wycieczka przebiegła zgodnie z harmonogramem, centrum rozrywki po lewej stronie o 8.30 Miałem 20 minut w miejscu zdjęcia kanału na Koryncie, 20 minut na Epidarus, 1 godzinę w Mykenach, 1 godzinę lunchu w drogiej restauracji, ale restauracja była pusta poza nami, więc właściciel był bardzo miły, żebym mógł tam mieć własne pakowane jedzenie. 20 minut w fabryce sztuki solo na zakup pamiątek (garncarstwo, repliki, biżuteria). poleciłbym, aby odwiedzić wiele miejsc w krótkim dniu, przewodnik był bardzo kompetentny, jednak czas spędzony w miejscach bardzo krótkich, o wiele więcej, aby móc zwiedzić, jeśli jedziesz samochodem. jeśli wybierasz się w grudniu, może być bardzo wietrznie, więc bądź dobrze przygotowany z dodatkowymi warstwami, ponieważ cała moja grupa zamarzała w połowie czasu. autobus był bardzo czysty i ciepły.

Czytaj dalej

28 grudnia 2019

Lunch w restauracji to porażka

Sama organizacja wycieczki i atrakcje na wysokim poziomie. Jedyny minus to lunch. Osobiście nie skorzystaliśmy z formy wykupu lunchu, licząc na to, że i tak znajdziemy jakąś knajpkę i zamówimy to na co my mamy ochotę. Niestety...grupa zatrzymała się w restauracji, która była jedyną w okolicy, w związku z tym byliśmy "zmuszenia" z niej skorzystać i zamówić paskudne jedzenie, w bardzo nieadekwatnej do jakości cenie :(:(.Wycieczkę polecamy, ale lunch i tą jedyną restauracje omijajcie z daleka.

Czytaj dalej

25 lutego 2019

Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 693