Wycieczka całodniowa

Z Aten: całodniowa wycieczka do Myken i Epidauros

Organizator atrakcji: Key Tours

Z Aten: całodniowa wycieczka do Myken i Epidauros

Organizator atrakcji: Key Tours
Zaoszczędź nawet 20%

Od 469,34 zł 375,47 zł za osobę

Wybierz się na wycieczkę z Aten i odkryj pozostałości starożytnych Myken, centrum greckiej cywilizacji pomiędzy 1600 a 1100 r p.n.e. Odwiedź małą wioskę Epidauros, która słynie z imponującego greckiego teatru, a po drodze zatrzymaj się w Nauplionie.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać. Dowiedz się więcej
Czas trwania 10 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Przewodnik
hiszpański, angielski
Odbiór wliczony w cenę
Odbiór jest dostępny z większości hoteli w centrum Aten i ma miejsce około godziny przed rozpoczęciem wycieczki. Możesz również stawić się w biurze organizatora na 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Skontaktuj się z Key Tours, aby poznać dokładne miejsce i godzinę odbioru.
Prywatna grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj starożytne ruiny Myken, miejsce prac Homera
 • Podziwiaj cud inżynierii Kanału Korynckiego
 • Zapraszamy na krótki postój w porcie morskim Nauplion
 • Odwiedź starożytny teatr w Epidauros, który jest nadal w użyciu
Pełny opis

Wyrusz w całodniową wycieczkę z przewodnikiem po starożytnych ruinach Myken z Aten. Spaceruj po niegdyś tętniącym życiem centrum starożytnej Grecji i odwiedź miejsca, w tym Epidauros i port morski Nauplion.

W późnej epoce brązu miasto Mykeny odgrywało ważną rolę w starożytnej Grecji. Ta całodniowa wycieczka z Aten daje możliwość poznania tego skarbu starożytnego świata. Podróżując klimatyzowanym autobusem, zatrzymasz się na krótko przy Kanale Korynckim, 3,9-kilometrowym cudzie inżynieryjnym łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim. Mykeny są historyczną scenerią dla większości starożytnej literatury greckiej, w tym dzieł poety Homera. Zwiedź stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się Brama Lwicy i grobowiec króla Agamemnona. Po relaksującym obiedzie będziesz kontynuować jazdę, robiąc krótki postój w Nauplia, pierwszej stolicy współczesnej Grecji i domu fortecy Palamidi. Ostatnim przystankiem wycieczki jest miasto Epidauros, w którym znajduje się starożytny teatr wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa i uważany przez starożytnych Greków za miejsce narodzin syna Apolla, Asklepiosa. Teatr w Epidauros jest prawdopodobnie najlepiej zachowanym teatrem starożytnej Grecji i jest nadal używany ze względu na niesamowitą akustykę.

Wliczone w cenę
 • Wstęp na stanowisko archeologiczne Myken, Grobowiec Agamemnona i Teatr Epidauros (jeśli wybrano taką opcję)
 • Przewodnik na żywo
 • Transfer luksusowym, klimatyzowanym autobusem
 • krótki postój w Nauplia
 • bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w autobusie
 • 3-daniowy lunch (jeśli wybrano opcję)
 • Wydatki osobiste
 • Napoje
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Wygodne obuwie

Co trzeba wiedzieć

 • Ta wycieczka może być czasami prowadzona przez dwujęzycznego przewodnika
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 /5

na podstawie 301 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,6/5
 • Transport
  4,6/5
 • Jakość/cena
  4,2/5
 • Bezpieczeństwo
  4,7/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Bylo bardzo fajnie. Przewodnik dużo wiedział i potrafił wszystko wyjaśnić i odpowiedzieć na każde pytanie. Autobus też był świetny i zostaliśmy odebrani naprawdę blisko naszego hotelu. Jednak po przybyciu na miejsce pierwszego przystanku dowiedzieliśmy się, że w rzeczywistości są darmowe bilety wstępu dla obywateli UE poniżej 25 roku życia, o których ani GetYourGuide, ani oficjalna firma turystyczna nigdy nie wspomniały. Zapłaciliśmy pełną cenę 100 €, która obejmowała dwie opłaty za wstęp po 12 €. Gdybyśmy wiedzieli, że wstęp jest dla nas bezpłatny, nigdy nie zarezerwowalibyśmy tej drogiej wycieczki i nie znaleźlibyśmy innego sposobu na dotarcie do tych atrakcji. GetYourGuide powinien zawierać funkcję, w której klienci mogą dodać swój wiek i narodowość, a następnie dostosować do tego cenę, ponieważ zapłaciłem teraz 48 €, co nie byłoby konieczne, gdybym wiedział o bezpłatnych wstępach.

Czytaj dalej

23 września 2021

wycieczka przebiegła zgodnie z harmonogramem, centrum rozrywki po lewej stronie o 8.30 Miałem 20 minut w miejscu zdjęcia kanału na Koryncie, 20 minut na Epidarus, 1 godzinę w Mykenach, 1 godzinę lunchu w drogiej restauracji, ale restauracja była pusta poza nami, więc właściciel był bardzo miły, żebym mógł tam mieć własne pakowane jedzenie. 20 minut w fabryce sztuki solo na zakup pamiątek (garncarstwo, repliki, biżuteria). poleciłbym, aby odwiedzić wiele miejsc w krótkim dniu, przewodnik był bardzo kompetentny, jednak czas spędzony w miejscach bardzo krótkich, o wiele więcej, aby móc zwiedzić, jeśli jedziesz samochodem. jeśli wybierasz się w grudniu, może być bardzo wietrznie, więc bądź dobrze przygotowany z dodatkowymi warstwami, ponieważ cała moja grupa zamarzała w połowie czasu. autobus był bardzo czysty i ciepły.

Czytaj dalej

28 grudnia 2019

Lunch w restauracji to porażka

Sama organizacja wycieczki i atrakcje na wysokim poziomie. Jedyny minus to lunch. Osobiście nie skorzystaliśmy z formy wykupu lunchu, licząc na to, że i tak znajdziemy jakąś knajpkę i zamówimy to na co my mamy ochotę. Niestety...grupa zatrzymała się w restauracji, która była jedyną w okolicy, w związku z tym byliśmy "zmuszenia" z niej skorzystać i zamówić paskudne jedzenie, w bardzo nieadekwatnej do jakości cenie :(:(.Wycieczkę polecamy, ale lunch i tą jedyną restauracje omijajcie z daleka.

Czytaj dalej

25 lutego 2019

Numer identyfikacyjny produktu: 693