Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Aszdod

Aszdod

Aszdod – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

1. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Izrael: plan mobilnego roamingu danych eSIM

2. Izrael: plan mobilnego roamingu danych eSIM

Uczyń swoją podróż do Izraela bezproblemową dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Izraelu i opcji dodatkowego zasięgu w Mongolii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Izrael: Pelephone Mongolia: Unitel

Z portu Ashdod: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Masadzie i Morzu Martwym

3. Z portu Ashdod: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Masadzie i Morzu Martwym

Gdy tylko zejdziesz ze statku wycieczkowego w porcie w Aszdodzie, znajdziesz się w dobrych rękach profesjonalnego przewodnika. Dzień zaczyna się od jazdy na południe przez ciągle zmieniające się krajobrazy, aż dotrzesz do Gór Judzkich. Następnie poczuj dreszczyk emocji na krętej drodze, która zabierze Cię poniżej poziomu morza do najniższego punktu na Ziemi. Zatrzymujemy się na chwilę, aby nacieszyć się widokiem i zrobić zdjęcie znaku informującego, że schodzimy teraz pod poziom morza. Naszym pierwszym przystankiem jest Masada, masywna skała o wysokości 434 m (1424 stóp). Wjedź kolejką linową na płaski szczyt Masady, skąd roztacza się niesamowity widok na pustynię i Morze Martwe poniżej. Twój przewodnik oprowadzi Cię po pozostałych budowlach pałacu-fortecy króla Heroda. Dowiedz się o historii Masady i o tym, jak służyła jako nietykalne schronienie dla Heroda, a później dla żydowskich rebeliantów. Dowiedz się, jak król Herod zbudował ten kompleks pałacowy w latach 37-31 pne i zobacz mozaiki i pozostałości archeologiczne rzymskiej łaźni, magazynów, wartowni, pałaców i nie tylko. Na koniec wycieczki po Masadzie można spędzić czas w Muzeum Masady znajdującym się u podnóża góry. W muzeum znajduje się ponad 500 artefaktów odkrytych w Masadzie, a także film informacyjny o historii Masady. Kontynuujemy podróż z Masady do Ein Bokek, hotelu i kurortu nad brzegiem Morza Martwego. Tutaj możesz cieszyć się plażą Ein Bokek. Wycieczka zatrzyma się na przerwę obiadową w restauracji u podnóża Masady lub na plaży. Spędź pozostały czas relaksując się na plaży i ciesząc się wyjątkowym środowiskiem Morza Martwego. Spróbuj zanurzyć skórę w bogatym w minerały czarnym błocie z Morza Martwego lub pływać w hipersoli. Woda jest tak gęsta od soli, że nie można utonąć! Wiadomo, że woda z Morza Martwego, błoto, a nawet słońce Morza Martwego są lecznicze dla ciała i duszy. Po satysfakcjonującym dniu pełnym nowych wrażeń jedziemy przez miasto Arad z powrotem na Twój statek wycieczkowy w porcie Ashdod.

Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

4. Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

Ta wycieczka starego miasta Jerozolimy jest całkowicie elastyczny i może obejmować wszystkie miejsca, które chcesz zobaczyć. Jeśli chcesz odwiedzić miejsca o szczególnym znaczeniu dla chrześcijaństwa, będzie towarzyszyć eksperta prowadzącego we wszystkich właściwych miejscach. Na tej całodniowej wycieczki będzie można odkryć Bazylika Grobu Świętego, Via Dolorosa, Getsemani, pokój z Ostatniej Wieczerzy, i wiele innych. Jeśli wolisz wycieczkę żydowskiej koncentruje twoim przewodnikiem będzie ekspertem na stronach takich jak Ściana Płaczu, Górę Oliwną, kwartałów żydowskich, synagog i innych. Można również odwiedzić Betlejem i kościół Narodzenia, złożyć wizytę w Muzeum Holokaustu w Yad Vashem, lub spędzić więcej czasu w nowym mieście Jerozolimie. Może wolisz zawierać krótką wizytę do Morza Martwego na popołudniową pływaka w najniższej miejsce na ziemi! Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, trzeba cały dzień podróży i zwiedzania poprzez Ziemi Świętej, dostosowane do własnych preferencji.

Wycieczka do Jerozolimy i Betlejem z portu w Aszdodzie. Prywatna wycieczka

5. Wycieczka do Jerozolimy i Betlejem z portu w Aszdodzie. Prywatna wycieczka

Dzień zaczynamy na Górze Oliwnej, skąd roztacza się spektakularny widok na Jerozolimę. Stąd udamy się bizantyjską Cardo, historyczną drogą przecinającą dzielnicę żydowską Starego Miasta w Jerozolimie. Po drodze odwiedzamy Ścianę Płaczu (Kotel), jedyną pozostałość po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej i jedno z najświętszych miejsc w kulturze żydowskiej. Płacz to opis odgłosów modlących się Żydów, sporządzony przez Brytyjczyków. Idąc dalej podążamy świętą drogą, którą Jezus niósł krzyż wzdłuż Drogi Bolesnej w drodze na swoje ukrzyżowanie. Następnie dotrzemy do Bazyliki Grobu Świętego, miejsca ukrzyżowania Jezusa i jego grobowca. Kontynuujemy naszą podróż zwiedzając bazary dzielnicy chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Nasz pierwszy cel zaczyna się na Górze Oliwnej, skąd roztacza się widok na starożytny cmentarz żydowski, na którym wielu wierzy, że nastąpi zmartwychwstanie Mesjasza. (Za 14:4). Patrząc stąd w dół, mamy wspaniały widok na Stare Miasto aż do Wzgórza Świątynnego, gdzie pierwotnie istniała Święta Świątynia Żydowska. *Punkt ten można zastąpić innym punktem widokowym, gdyż jest to uzależnione od natężenia ruchu i ewentualnych korków. Następnie udamy się w stronę Bramy Syjonu, mijając Ogród Getsemane, Kościół Wszystkich Narodów i Dolinę Cedronu. Możemy tu obejrzeć żydowskie grobowce Absaloma, syna króla Dawida, Jehoszafata i rodziny Hezirów. Po wyjściu z Bramy Syjonu docieramy do Starego Miasta w Jerozolimie i kontynuujemy podróż przez dzielnicę ormiańską. Następnie dotrzemy do piętnastoletniej odkopanej bizantyjskiej drogi Cardo, starożytnej drogi, obecnie odrestaurowanej. Mijamy dzielnicę żydowską w kierunku Ściany Płaczu, fragmentu zewnętrznej ściany świątyni żydowskiej, która niegdyś stała na Wzgórzu Świątynnym prawie 2000 lat temu. Będziemy podążać drogą, którą wielu pielgrzymów przemierzało na przestrzeni dziejów, zatrzymując się w miejscach, w których Jezus zatrzymywał się w drodze niosąc swój krzyż na Golgotę (Kalwarię). Naszym ostatecznym celem jest Bazylika Grobu Świętego, miejsce ukrzyżowania i grobu Jezusa z Nazaretu. Wreszcie będziemy mieli czas na przemierzanie tradycyjnych rynków Bliskiego Wschodu przed naszym kolejnym celem – Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus. Betlejem, miejsce narodzin Jezusa z Nazaretu i dom Jessego, ojca króla Dawida. Z Placu Żłóbka wejdziemy do Kościoła Narodzenia Pańskiego z IV w., najstarszego miejsca nieprzerwanie użytkowanego jako miejsce kultu chrześcijańskiego, otwartego w 333 r. Poniżej kaplicy znajduje się Grota Narodzenia Pańskiego, w której znajduje się ołtarz na pamiątkę trzech mędrców oraz czternastoramienną gwiazdę wbitą w podłogę, która wskazuje dokładne miejsce narodzin Jezusa.

Cezarea, Hajfa, Akka, Prywatna jednodniowa wycieczka Rosz Hanikra

6. Cezarea, Hajfa, Akka, Prywatna jednodniowa wycieczka Rosz Hanikra

Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem w swoim hotelu lub wcześniej umówionym miejscu spotkania, a następnie udaj się na całodniową prywatną wycieczkę. Pierwszym przystankiem będzie Park Narodowy Cezarei, gdzie znajduje się starożytne miasto. Obecnie jest to jedno z najlepszych i najważniejszych stanowisk archeologicznych na izraelskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Tutaj zobaczysz dobrze zachowany teatr rzymski, ogromny hipodrom, starożytny port, mozaiki, kolumny i piękne widoki na morze. Następnie odkryjesz Hajfę i słynne na całym świecie ogrody Bahai. Będziesz spacerować po ogromnym ogrodzie położonym na zboczach Góry Karmel, która jest świętym miejscem dla Bahai. Podczas spaceru dowiesz się o nowej religii, którą Bahá'u'lláh ustanowił w XIX wieku w Iranie. Następnym przystankiem jest stare miasto Akka. Podczas spaceru po mieście przewodnik opowie Ci o najważniejszych wydarzeniach z historii najstarszego miasta Izraela. Dowiesz się o okresach Rzymian, Osmanów, Krzyżowców, Mameluków, Bizantyjczyków i Brytyjczyków, które ukształtowały Akkę. Trasa obejmuje rynek Starego Miasta w Akce, tunel templariuszy, turecką łaźnię turecką, synagogę Ramchal, meczet Al-Jazzar, kościół św. Jerzego i dom Bahai. Ostatnim punktem wycieczki jednodniowej jest Rosz Hanikra. Rosh HaNikra to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Izraelu, gdzie można podziwiać perłowobiałe klify, rozbijające się fale i niesamowite jaskinie oraz poznać historię II wojny światowej. Po wszystkim wrócisz na swoje miejsce.

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Aszdod: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aszdod? Kliknij tutaj.