Dodaj daty

Ashmolean Museum

Ashmolean Museum

Ashmolean Museum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Londynu: Wycieczka 1-dniowa do Oksfordu i wiosek Cotswolds

1. Z Londynu: Wycieczka 1-dniowa do Oksfordu i wiosek Cotswolds

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z Londynu i odpocznij od ruchliwego miasta. Poznaj uniwersyteckie miasto Oxford i 2 urocze miasteczka Cotswolds, Burford i Bibury. Spotkaj się w centrum Londynu i udaj się na północny zachód od miasta, przejeżdżając przez obszar Chiltern Hills Area of Outstanding Natural Beauty. Ciesz się widokami malowniczej okolicy, która zainspirowała takie programy telewizyjne jak Morderstwa w Midsomer i Wikary z Dibley. Zatrzymaj się najpierw w mieście uniwersyteckim Oxford, gdzie będziesz mieć czas na zwiedzanie wielu kolegiów. Wspinaj się na punkty widokowe, aby podziwiać panoramę miasta, lub zdecyduj się zobaczyć kolekcje sztuki i antyków w Muzeum Ashmolean. Kontynuuj podróż do Burford, znanego jako "Brama do Cotswolds". Poświęć trochę czasu na zwiedzanie tego małego miasteczka z typowymi domami szeregowymi wzdłuż uroczej High Street. Przejedź dalej w niewielkiej odległości do Bibury, często uważanej za jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Przespaceruj się obok bajkowego Arlington Row, z rzędem rozpadających się domków z 1300 roku. Po całym dniu zwiedzania Oksfordu i wiosek Cotswolds zrelaksuj się w drodze powrotnej do Londynu. *W niektórych przypadkach trasa może zostać odwrócona.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

2. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Z Bristolu: Oxford i wycieczka całodniowa do Cotswolds

3. Z Bristolu: Oxford i wycieczka całodniowa do Cotswolds

Twoja podróż zaczyna się, gdy wyjeżdżasz z Bristolu i wkraczasz w sen. North Wessex Downs to obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, będący skarbem dla całego kraju. Jadąc przez krajobraz łąk i dolin, wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się i chłonąć to wszystko. Twoim pierwszym przystankiem jest Oksford, gdzie masz czas na zwiedzanie wielu kolegiów, wspinanie się na punkty widokowe, aby podziwiać panoramę miasta lub zobaczyć kolekcje sztuki i antyków w Muzeum Ashmolean. Iglice wznoszą się ku niebu, gdy wędrujesz po eleganckich salach rodem z Harry'ego Pottera. Następnie zatrzymaj się w Burford, "Bramie do Cotswolds"... niektórzy twierdzą, że to lepsze niż wejście do Narnii przez jakąś szafę. Zaufaj nam. To małe miasteczko przepełnione jest charakterem i głębią. Główna ulica jest wyłożona tymi wszystkimi osobliwymi nieruchomościami, o których marzyłeś. Masz tu czas, aby poczuć lokalny urok i gościnność; a jeśli jesteś głodny, możesz spróbować tradycyjnej angielskiej "popołudniowej herbaty". Następnie udasz się w krótką podróż do Bibury. Możesz potrzebować chwili, aby to wszystko zrozumieć. Miejsce to zostało opisane przez Williama Morrisa jako najładniejsza wioska w Anglii, a Henry Ford chciał ją rozebrać i wysłać z powrotem do USA. Masz tutaj czas na spacer do słynnego i bajkowego Arlington Row. Jeśli będziesz wędrować wzdłuż rzeki Coln, pomachaj do pływających obok pstrągów. Po całym dniu zwiedzania Oksfordu i wiosek Cotswolds wyruszysz w wygodną podróż powrotną do Bristolu. W niektórych przypadkach trasa może zostać odwrócona.

Oxford: Oficjalna wycieczka duchów „Nawiedzony Oxford”

4. Oxford: Oficjalna wycieczka duchów „Nawiedzony Oxford”

Odkryj wszystkie kluczowe nawiedzone miejsca w Oksfordzie i okolicach podczas nocnej pieszej wycieczki luźno opartej na książce „Nawiedzony Oksford” autorstwa lokalnego autora Roba Waltersa, tylko jednego z doświadczonych i utalentowanych przewodników. Przeżyj najlepszy sposób, aby „zobaczyć” duchy Oksfordu na trasie, która zabierze Cię w serce środkowego Oksfordu i jego uniwersytetu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i daj się porwać nocy, zaczynając na rogu Turl Street i Broad Street, które niegdyś były rowem miejskim i miejscem straszliwych morderstw i prześladowań religijnych. Poznaj historię Oksfordu i posłuchaj wielu przerażających historii z czasów duńskich Wikingów. Przejdź obok Oxford University, Radcliffe Square i zajrzyj do Old Schools Quadrangle - słynnego Harry'ego Pottera. Podziwiaj wspaniałą i imponującą architekturę Oksfordu i poczuj historię w murach, które są dobrze zachowane i reprezentują każdy okres architektury od średniowiecznej przez klasyczną po współczesną. Spójrz na Most Westchnień, tak zwany, ponieważ przypomina ten w Wenecji, który prowadził więźniów na zagładę. Zjedź starożytną, otoczoną murami uliczką do New College, zbudowanego pod koniec XIII wieku i zobacz jego ciemne bramy na tle mroku.

Oxford: Ashmolean Museum Bruegel to Rubens Bilet na wystawę

5. Oxford: Ashmolean Museum Bruegel to Rubens Bilet na wystawę

Udaj się do Ashmolean Museum o wybranej godzinie i przygotuj się na zwiedzanie 120 najwybitniejszych flamandzkich rysunków z XVI i XVII wieku, z których ponad 30 zostanie wystawionych po raz pierwszy. Poznaj tę wyjątkową kolekcję rysunków, obrazów, grafik i innych obiektów, które zostały zebrane razem po raz pierwszy, i zobacz jedne z najwspanialszych rysunków przechowywanych w kolekcjach w Antwerpii i Oksfordzie. Podziwiaj dzieła stworzone przez słynnych artystów, takich jak Pieter Bruegel, Peter Paul Rubens, Anthony van Dyck i Jacques Jordaens, i spędź tyle czasu, ile chcesz, zwiedzając wystawę aż do zamknięcia muzeum. Po zakończeniu zwiedzania wystawy specjalnej, nie krępuj się sprawdzić stałych galerii Ashmolean, z kolekcjami od egipskich mumii po sztukę współczesną. Na miejscu znajduje się również kawiarnia oferująca przekąski i sklep muzealny, w którym możesz kupić prezenty i książki inspirowane aktualną wystawą.

Z Bath: Cotswolds i całodniowa wycieczka do Oxfordu

6. Z Bath: Cotswolds i całodniowa wycieczka do Oxfordu

Wszyscy wiemy, że kąpiel jest piękna, ale nie musisz się martwić, że dziś rano zostawiasz ją za sobą. Dlaczego? Ponieważ miejsce, do którego zmierzasz, jest równie oszałamiające, z bogatą historią i niesamowitą architekturą. Po przejechaniu przez North Wessex Downs, obszar o wyjątkowym naturalnym pięknie, dotrzesz do Oksfordu. To stare miasto, założone w IX wieku. Ale to właśnie jej wiek czyni ją piękną. Drogi i budynki noszą w sobie wiele wspomnień. Czy wiesz, że był on w dużej mierze chroniony podczas II wojny światowej? Hitler chciał uczynić Oxford stolicą Anglii po jej pokonaniu. Jeśli to nie mówi Ci, jak uderzające jest to miasto, to nie wiemy, co powie. Tutaj masz czas na zwiedzanie wielu kolegiów, wspinanie się na punkty widokowe, aby podziwiać panoramę miasta lub zobaczyć kolekcje sztuki i antyków w Muzeum Ashmolean. Następnie zatrzymaj się w Burford, "Bramie do Cotswolds". To dumne małe miasteczko targowe. Główna ulica jest wyłożona tymi wszystkimi osobliwymi nieruchomościami, o których posiadaniu marzyłeś. Masz tu czas, aby poczuć lokalny urok i gościnność; a jeśli jesteś głodny, możesz spróbować tradycyjnej angielskiej "popołudniowej herbaty". Następnie udasz się w krótką podróż do Bibury. Miejsce to zostało opisane przez Williama Morrisa jako najładniejsza wioska w Anglii, a Henry Ford chciał ją rozebrać i wysłać z powrotem do USA. Masz tu czas na spacer do słynnego i bajkowego Arlington Row. Po całym dniu zwiedzania Oksfordu i wiosek Cotswolds wyruszysz w wygodną podróż powrotną do Bath. W niektórych przypadkach trasa może zostać odwrócona.

Oxford: Prywatna wycieczka po mieście i historyczne atrakcje uniwersytetu

7. Oxford: Prywatna wycieczka po mieście i historyczne atrakcje uniwersytetu

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed słynnym Muzeum Ashmolean w Oksfordzie z jego wspaniałymi kolekcjami dzieł sztuki i artefaktów i rozpocznij pieszą wycieczkę. Przejdź obok Pomnika Męczenników, poświęconego Męczennikom z Oksfordu, i przespaceruj się po Broad Street, w pobliżu miejsca, gdzie kiedyś znajdowały się stare mury miejskie. Od tego momentu zaczynasz poszerzać swoją wiedzę o historii Uniwersytetu. Zdobądź szansę odwiedzenia typowego kolegium uniwersyteckiego z jego osobliwymi czworobokami i zobacz, jak żyją i pracują studenci. Kontynuuj wycieczkę i przejdź obok Teatru Sheldonian, uniwersyteckiej sali ceremonialnej, a następnie udaj się do osobliwego Mostu Westchnień. Poświęć trochę czasu na zdjęcie przed mostem i przed odwiedzeniem czworoboku Old Schools w Bodleian Library, gdzie kręcono Harry'ego Pottera. Zatrzymaj się na uroczym placu Radcliffe Square z brukowanymi kamieniami i wspaniałą kamerą Radcliffe Camera. Zobacz kilka szkół wyższych w tej okolicy przed kontynuowaniem wycieczki do Christ Church Meadows. Podziwiaj lokalizację Christ Church College, gdzie zainspirowano Alicję w Krainie Czarów i gdzie kręcono Harry'ego Pottera. Idź z powrotem w kierunku Carfax Crossroads, samego centrum miasta i miej szansę na zakupy w sklepie podczas spaceru po Victorian Covered Market w Oksfordzie. Twoja wycieczka kończy się na Cornmarket, dając ci możliwość zjedzenia lunchu w jednym z oksfordzkich pubów, kawiarni lub restauracji lub zwiedzania sklepów na Covered Market lub nowoczesnym Westgate Centre.

3-godzinna prywatna piesza wycieczka po Oksfordzie

8. 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po Oksfordzie

Wybierz się na prywatną wycieczkę z przewodnikiem po malowniczym mieście uniwersyteckim Oksford. Ciesz się prywatną pieszą wycieczką po mieście, jego uczelniach i muzeach. Twoja 3-godzinna wycieczka rozpoczyna się, gdy przewodnik spotka się z Tobą w uzgodnionym punkcie odbioru, na przykład na dworcu kolejowym w Oksfordzie. Wycieczka przedstawia najsłynniejsze uczelnie i opisuje życie studenckie, tradycje studenckie, znane postacie literackie, naukowe i polityczne oraz historię Anglii w Oksfordzie. Postępuj zgodnie z przewodnikiem po mieście, odwiedzając słynne zabytki i poznając historię Oksfordu. Wykorzystaj w pełni swoją podróż do Oksfordu podczas tej wycieczki - tę wycieczkę można zaplanować tak, aby odpowiadała Twoim wymaganiom i zainteresowaniom. Ta wycieczka jest idealna dla małych grup, szkół językowych lub organizacji biznesowych. Temat wycieczki, tempo, wejścia na studia będą zależeć od preferowanych okoliczności. Wybierz się na prywatną pieszą wycieczkę, aby odwiedzić słynne kolegia i dziedzińce Oksfordu. Będziesz także podziwiać niektóre z wielu kościołów w tym mieście, które jest pełne przykładów wspaniałej architektury. Zobacz słynną Bodleian Library i Ashmolean Museum.

Oxford: Wycieczka piesza po mieście i uniwersytetach

9. Oxford: Wycieczka piesza po mieście i uniwersytetach

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Bilet obejmuje dwie różne wycieczki piesze, do których można dołączyć tego samego dnia lub w różne dni. Odkryj kultową Bibliotekę Bodleiańską i Muzeum Ashmolean, najstarsze muzeum publiczne na świecie. Posłuchaj opowieści o Uniwersytecie Oksfordzkim i jego 38 kolegiach, podziwiaj ich oszałamiającą architekturę gotycką i barokową oraz poznaj słynnych absolwentów, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały Koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oxford: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

10. Oxford: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Poznaj Oxford we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej w stylu scavenger hunt, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Oksfordu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią Oksfordzie najpierw odwiedzisz piękny zamek i więzienie w Oksfordzie. Następnie unikalny kryty rynek, a następnie niezastąpione Muzeum Ashmolean. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Muzeum Historii Nauki. Jako piąty przystanek znajdziesz Uniwersytet Oksfordzki. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Bibliotekę Bodlejańską. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Radcliffe Camera. Ponadto będziesz także podziwiać Muzeum Historii. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Christ Church. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Christ Church Meadow. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Ashmolean Museum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ashmolean Museum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ashmolean Museum? Kliknij tutaj.

Ashmolean Museum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(601 recenzji)

Samuel był fantastyczny! Podzielił się wieloma wspaniałymi faktami i miał niesamowite poczucie humoru. Jego osobowość natchnęła go w sposób, który sprawił, że poczułeś się, jakby przyjaciel oprowadzał cię po trasie, co doceniliśmy. Jazda była na najwyższym poziomie, lista odtwarzania była świetna, a furgonetka Mercedesa była czysta i wygodna. Świetnie się bawiliśmy, dzięki!

Fantastyczna podróż! Nasz kierowca był bardzo kompetentny i przedstawił szczegółowe (i zwięzłe) informacje na temat każdej odwiedzanej przez nas lokalizacji. Wskazał także miejsca, które trzeba zobaczyć w każdej lokalizacji, a także gdzie znaleźć najlepsze jedzenie i toalety. Sprawił, że ta jednodniowa wycieczka była wyjątkowa.

Bardzo fajna wycieczka. Jednak miejsce spotkania przy odjeździe na dworcu autobusowym Greenline było bardzo trudne do znalezienia. Przydałby się drogowskaz.

Wszystko na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Byłoby dobrze, gdyby zrobili tę wycieczkę z przewodnikiem po hiszpańsku. wszystko było bardzo dobre

Sam był doskonałym przewodnikiem. Bardzo pouczające i wspaniałe poczucie humoru. Wysoce polecany