Arouca – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Alvarenga: wycieczka po moście 516 Arouca i chodniku Paiva

1. Z Alvarenga: wycieczka po moście 516 Arouca i chodniku Paiva

Odkryj most wiszący 516 Arouca i chodniki Paiva podczas wycieczki z Alvarenga. Odkryj z przewodnikiem jeden z najpiękniejszych dzikich przełomów rzek w północnej Portugalii. Rozpocznij swoją wycieczkę w Alvarenga, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, odbędziesz odprawę na temat bezpieczeństwa i uzyskasz informacje na temat geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniesz wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Kiedy dotrzesz na most, przeprawa odbędzie się w wyjątkowym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym otaczającym krajobrazie. Jeśli nie chcesz przechodzić przez most pieszo, możesz bezpłatnie przewieźć go na drugą stronę samochodem 4x4. Po przejściu przez most idź wzdłuż chodników Paiva. Twój przewodnik pokaże Ci świetne miejsca na zdjęcia, podkreślając jednocześnie słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniesz na plaży Vau River. Można tam podziwiać krajobraz i regenerować siły tradycyjnymi przekąskami, sokami i świeżymi owocami. W upalny dzień można zażyć orzeźwiającej kąpieli w rzece, dlatego warto zabrać ze sobą kostium kąpielowy. Stąd do końca drewniany chodnik zbliża się do rzeki. Dzięki temu możemy poczuć siłę bystrzy na najlepszym w Portugalii torze spływu rzeką. Chodniki Paiva Paiva Walkways to drewniany chodnik o długości 8,7 km, który został zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Znajduje się na terenie Światowego Geoparku UNESCO Arouca, który znajduje się na północy Portugalii, 75 km na południowy wschód od Porto. Ta niesamowita atrakcja, ze względu na swoje imponujące piękno, została 10-krotnie nagrodzona w konkursie World Travel Awards. Most wiszący 516 Arouca Jest to jeden z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości. Zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim most wiszący 516 Arouca był dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Ta niesamowita konstrukcja łączy oba brzegi wąwozu rzeki Paiva nad pięknym wodospadem Aguieiras.

Z Porto: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem Arouca 516 i Paiva Walkways

2. Z Porto: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem Arouca 516 i Paiva Walkways

Odkryj piękno rzeki Paiva i płyń dalej, wędrując chodnikami Paiva i przeżyj dreszczyk emocji podczas przekraczania wiszącego mostu 516 Arouca podczas tej wycieczki z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu w Porto. Rozkoszuj się lokalnymi potrawami z wliczonym w cenę lunchem w restauracji. Począwszy od Porto, zostaniesz odebrany w klimatyzowanej furgonetce i zrelaksujesz się podczas jazdy przez portugalską wieś. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę kupić przekąskę w tym mieście znanym ze słodyczy. Dotrzyj do Areinho, wejdź na chodniki Paiva i rozpocznij swoją podróż, wspinając się po schodach liczących około 300 stopni i dotrzyj do niesamowitego mostu 516 Arouca, który znajduje się na wysokości około 175 metrów nad rzeką Paiva. Dowiedz się o lokalnej kulturze od swojego przewodnika po drodze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj swoją podróż podążając ścieżką Paiva Walkways, podążając wzdłuż rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny „Arouquesa” DPO (dostępne są inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień komfortową przejażdżką powrotną do hotelu w Porto.

Z Porto: wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca i chodnikach Paiva

3. Z Porto: wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca i chodnikach Paiva

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do mostu wiszącego 516 Arouca i chodników Paiva z Porto. Odkryj jeden z najbardziej imponujących przełomów dzikich rzek na północy Portugalii. Dołącz do certyfikowanego lokalnego przewodnika podczas przekraczania mostu wiszącego 516 Arouca, 175 metrów nad rzeką Paiva. Rozpocznij swoją przygodę z Porto od wygodnego transportu do Światowego Geoparku Arouca UNESCO i odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Wyrusz na Paiva Walkways, drewniany chodnik o długości 8,7 km zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Rozpocznij wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami. Następnie przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na moście wiszącym 516 Arouca, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie. Zawiesz się na stalowych linach w stylu tybetańskim, 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanych wrażeń, przenieś się na drugą stronę mostu samochodem 4x4. Idąc dalej, wzdłuż chodników Paiva, zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Zobacz słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie wycieczki zrób sobie przerwę na plaży Vau River i zregeneruj siły, delektując się tradycyjnymi przekąskami, sokiem i świeżymi owocami. W upalne dni warto popływać w rzece. Stąd do końca szlaku zbliżamy się do rzeki. Poczuj siłę bystrzy poprzez ich ryczące dźwięki. Po wędrówce udaj się do górskiego obszaru Arouca. Na koniec zapraszamy na tradycyjną pieczoną cielęcinę Arouquesa w typowej restauracji (w ramach opcji „Z lunchem”). Na deser skosztuj starożytnego ciasta konwentualnego, znajdującego się obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria de Arouca.

Z Porto: Aveiro, szlak wzdłuż rzeki Paiva i most pieszy Arouca 516

4. Z Porto: Aveiro, szlak wzdłuż rzeki Paiva i most pieszy Arouca 516

Pokonaj pieszy most wiszący Arouca 516 – drugą pod względem długości tego typu konstrukcję na świecie, a także 7-kilometrowy szlak wiodący wzdłuż rzeki Paiva, który uznaje się za jeden z najpiękniejszych szlaków na świecie. Odzyskaj energię, odwiedzając typowo portugalską restaurację, gdzie zjesz wyśmienity tradycyjny lunch. Zobacz słynną okolicę Costa Nova. Zwiedź urokliwą wioskę rybacką, którą wyróżniają drewniane, pasiaste domki w jasnych kolorach. Spędź relaksujące popołudnie, biorąc udział w rejsie łodzią po kanałach Aveiro . Przespaceruj się po starej części miasta, gdzie warto zwrócić uwagę na najważniejsze budynki w stylu secesyjnym i targ rybny. Zatrzymaj się, by skosztować ovos moles de Aveiro– jednego z miejskich specjałów. Po zakończeniu wycieczki powrócisz do Porto.

Z Porto: chodniki Paiva i kładka Arouca 516

5. Z Porto: chodniki Paiva i kładka Arouca 516

Po spotkaniu w centrum Porto wyrusz w stronę Paiva Walkways, gdzie miniesz najdłuższą na świecie wiszącą kładkę dla pieszych, Arouca 516. Później idź malowniczym szlakiem Paiva Walkways (w dół), zjedz lunch w lokalnej restauracji, i odwiedź miasto Arouca. Kładka Arouca 516 rozciąga się na długość 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva. Pomost spacerowy wykonany jest z przezroczystej metalowej siatki o otwartej siatce, co gwarantuje dodanie adrenaliny do Twoich wrażeń. Pobliskie szlaki Paiva Walkways oferują jeden z najpiękniejszych szlaków spacerowych na świecie i są zwycięzcami World Travel Awards. Wybierz się na spacer 7-kilometrową promenadą, zygzakiem w dół lewego brzegu rzeki Paiva w Światowym Geoparku Arouca UNESCO. Następnie skosztuj pysznej cielęciny pieczonej w glinianych garnkach w tradycyjnej restauracji (dostępne opcje rybne i wegetariańskie). Po obiedzie odkryj Arouca i poznaj jej kulturę i historię podczas degustacji słodyczy klasztornych związanych z klasztorem Arouca.

Spływ kajakowy na rzece Paiva

6. Spływ kajakowy na rzece Paiva

Zejdź w dół odcinka rzeki Paiva, między wioską Paradinha a plażą nad rzeką Areínho, z szacowanym czasem trwania 3 godzin. Zapewnia wprowadzenie do raftingu, przechodząc przez bystrza rzeki Paiva. Zejście jest również poprzedzone wycieczką jeepem do tradycyjnej wioski, z przystankami w niektórych z najbardziej charakterystycznych geostanowisk Doliny Paiva, takich jak wąwóz Paiva.

Z Porto: most Arouca 516 i chodniki Paiva — wycieczka z przewodnikiem

7. Z Porto: most Arouca 516 i chodniki Paiva — wycieczka z przewodnikiem

Wycieczka z przewodnikiem do wiszącego mostu 516 Arouca i chodników Paiva pozwoli Ci odkryć jeden z najbardziej imponujących i najpiękniejszych dzikich wąwozów rzecznych na północy Portugalii. Ponieważ jesteśmy certyfikowanym lokalnym operatorem, przejście przez most wiszący 516 Arouca odbędzie się w ekskluzywnym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Wzdłuż wędrówki Paiva Walkways lokalny przewodnik zwróci Twoją uwagę na specjalne ciekawostki i wyjaśni je. Chodniki Paiva Paiva Walkways to drewniany chodnik o długości 8,7 km, który został zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Znajduje się w Globalnym Geoparku UNESCO Arouca, który znajduje się na północy Portugalii, 75 km na południowy wschód od Porto. Ta niezwykła atrakcja, ze względu na imponującą urodę, została nagrodzona już 10 razy w konkursie World Travel Awards. Most wiszący 516 Arouca Jest to jeden z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości. Zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim most wiszący 516 Arouca był dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Ta niesamowita konstrukcja łączy oba brzegi wąwozu rzeki Paiva nad pięknym wodospadem Aguieiras. Wycieczka z przewodnikiem Wycieczka z przewodnikiem 516 Arouca Suspension Bridge & Paiva Walkways rozpocznie się w Alvarenga, gdzie spotkasz swojego przewodnika i odprawę bezpieczeństwa oraz kontekstualizację geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczynamy wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku wiszącego mostu 516 Arouca. Przejście przez most to magiczna chwila. Będziesz miał wrażenie chodzenia w powietrzu, a także zanurzenia się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody! Ale jeśli nie jesteś w swoich najodważniejszych dniach, nie martw się! Przewieziemy Cię na drugą stronę mostu samochodem 4x4 gratis! Idąc dalej wzdłuż chodników Paiva, pokażemy Ci najlepsze scenariusze do Twoich zdjęć. Podkreślenie słynnych zygzakowatych schodów, lasów łęgowych, idyllicznych wodospadów i imponujących klifów wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniemy na chwilę na plaży Vau River Beach, kontemplując krajobraz, podczas gdy Ty będziesz mógł odzyskać energię przy tradycyjnych przekąskach, soku i świeżych owocach. W upalne dni rzeka zaprasza na orzeźwiającą kąpiel, więc zabierz ze sobą strój kąpielowy! Stąd do końca drewniany chodnik zbliża się do rzeki. Dzięki temu możemy poczuć siłę bystrza na najlepszym torze White Water Rafting w Portugalii. Transfer z Porto Będziesz prowadzony przez profesjonalnego kierowcę nowoczesną i wygodną furgonetką z centrum Porto do górskiego obszaru Arouca. Ta jazda zajmuje łącznie około 1 godziny, z czego połowę w wysokich drogach. Typowy lunch - świetna gastronomia Arouca! Po wędrówce zachwyci Cię tradycyjna „Pieczona Cielęcina Arouquesa” w typowej restauracji. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria w Arouca.

Z Porto: spływ kajakowy rzeką Paiva

8. Z Porto: spływ kajakowy rzeką Paiva

Odkryj rzekę Paiva na tratwie kajakowej. Użyj tego pontonu z 2 lub 3 miejscami, aby żeglować po wielu bystrzach rzeki Paiva, co zapewni Ci wystarczającą ilość adrenaliny i zabawy na cały dzień. Pomiędzy bystrzami znajdziesz czas na relaks na łonie natury i wyzwanie sobie w opcjonalnych skokach do wody. To zabawne przeżycie na łonie natury jest idealne na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi! Rzeka Paiva Rzeka Paiva jest jedną z najbardziej dzikich rzek Portugalii. Położona na północy Portugalii, niedaleko Porto, wśród gór i głębokich dolin, prezentuje się jako rzeka o krystalicznie czystej wodzie, oferująca odpowiednią ilość przygód dzięki licznym bystom! Wspaniały krajobraz tej rzeki, wśród rodzimych lasów i wysokich klifów, stwarza idealny scenariusz na ekscytującą przygodę wśród dziewiczej przyrody. Wycieczka przygodowa Ta wycieczka rozpocznie się w Porto, gdzie spotkasz swojego zawodowego kierowcę, który zabierze Cię wysoko w góry w Geoparku Arouca Unesco prosto do miejsca spotkania z przewodnikiem po atrakcjach. Po krótkim wyjaśnieniu, jak będzie przebiegać ta czynność, otrzymasz cały potrzebny sprzęt i udasz się samochodem 4x4 prosto do rzeki w pobliżu wioski Paradinha, typowej wioski łupkowej. Po dotarciu do rzeki, po krótkiej, ale ważnej odprawie na temat bezpieczeństwa, przeżyjesz przygodę na bystrzach, które sprawiają, że rzeka Paiva jest tak ekscytująca! Po drodze znajdziesz czas na relaks, czas na wyzwanie i czas na zabawę z towarzyszami wycieczki. Pod koniec Twojej przygody kierowca będzie tam, aby Cię odebrać i zaprowadzić do Arouca Center, gdzie będziesz miał okazję spróbować jednego z najlepszych dań Arouca, zanim zawiezie Cię do Porto. Transfer z Porto Będziesz prowadzony przez profesjonalnego kierowcę, nowoczesną i wygodną furgonetką, z centrum Porto do górskiego obszaru Arouca. Przejażdżka zajmuje w sumie około 1 godziny, z czego połowa w przypadku dużych tras. Typowy lunch - Arouca Świetna gastronomia! Po wędrówce będziesz delektować się tradycyjną „pieczoną cielęciną Arouquesa” w typowej restauracji (w ramach opcji „Z lunchem”). Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, znajdującego się obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria w Arouca.

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

9. Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Trasa piesza przez 8 km, które składają się na nagradzane chodniki Paiva, uzupełniona pełnym przygód krzyżem największego wiszącego mostu dla pieszych na świecie, 516 Arouca. Most 516 Arouca jest największym wiszącym mostem dla pieszych na świecie i znajduje się w Arouca, w dzielnicy Aveiro w Portugalii. Ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości i łączy brzegi rzeki Paiva. Przechodząc przez most, będziesz miał zapierający dech w piersiach widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba miejsca na terytorium Geoparku Arouca UNESCO. Most 516 Arouca znajduje się w Arouca, obok słynnego Passadiços do Paiva. Po drodze będziesz mógł zinterpretować główne punkty geologiczne, takie jak wąwóz Paiva, wodospad Aguieiras, piękna plaża nad rzeką Vau, Gola do Salto lub uskok Espiunca, nie zapominając o aspektach różnorodności biologicznej. W tym drugim przypadku, miejmy nadzieję, możesz nawet zobaczyć wydry.

Z Porto: Całodniowa wędrówka szlakiem Passadiços do Paiva

10. Z Porto: Całodniowa wędrówka szlakiem Passadiços do Paiva

Rozpocznij dzień, korzystając z komfortowej opcji odbioru ze swojego hotelu, a następnie wyrusz w 1,5-godzinną podróż do miejsca, w którym ten wspaniały szlak ma swój początek. Twój prywatny przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowie Ci o życiu w Portugalii oraz o miejscowych tradycjach, dzięki czemu droga do Passadiços do Paiva minie w mgnieniu oka. Wspinaczka szlakiem biegnącym wzdłuż rzeki jest bardzo interesująca pod względem geologicznym, przyrodniczym i archeologicznym z uwagi na swoje malownicze położenie.  Po 3-godzinnej wędrówce zapewne zechcesz zjeść dobry lunch, a odwiedzany przez Ciebie region jest do tego wprost idealny. Skosztuj najlepszego mięsa w Portugalii podczas pobytu w miejscowości Alvarenga słynącej z „posta arouquesa” – przepysznego kawałka grillowanej wołowiny, po zjedzeniu którego na pewno odzyskasz siły. Zakończ dzień, degustując tradycyjny lokalny trunek o nazwie „pinguça”. Poznaj najlepsze oblicze portugalskiej gastronomii.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Arouca

Najciekawsze atrakcje

Arouca: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Arouca: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Arouca

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Arouca?

Najlepsze atrakcje to:

Arouca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arouca? Kliknij tutaj.

Arouca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 119 opinii

10/10!!!! Spędziłem dzień z Fonzie i Karoliną. Miałem szczęście, że odbyłem solową trasę koncertową. Szczerze mówiąc był to najlepszy dzień. Schody są trudne, nie będą kłamać, ale widok jest tego wart, most jest cudowny. Jeśli boisz się wysokości, zrób to mimo wszystko. Fonzie było pełne ciekawych informacji o Portugalii io samej wędrówce, jak o rzece i historii. (Nie spodziewałem się tego, myślałem, że po prostu idziemy, nie, mój facet miał wiedzę, którą mógłby się podzielić). Potem poszliśmy do restauracji na posiłek. Bez wątpienia najlepsze jedzenie, które Iv jadł od dłuższego czasu. Znowu nie spodziewałem się 3-daniowego posiłku, ale była deska serów, wspaniały danie główne i pyszny deser. Cały ten dzień był 10/10 i muszę bardzo podziękować Fonzie i Karolinie, ponieważ naprawdę zrobili to sami. Więc dla mnie 10/10!

Doskonały przewodnik, mała grupa 8 osób, czuła się z nimi bardzo dobrze. :) Imponujący most, naprawdę piękny krajobraz. Bardzo polecam wycieczkę! Nie wspinaliśmy się po schodach Paiva, ponieważ jest to oczywiście bardzo męczące, ale w pewnym sensie chcielibyśmy zobaczyć je z dołu. (Chociaż nie ma złamania umowy…) W sumie wszystko było bardzo wygodne i dobrze zorganizowane. Tutaj nie możesz się pomylić. :) Dzięki za niesamowity dzień :)…

Norberto to bardzo miły i dobry przewodnik. Robi, co w jego mocy, abyś czuł się komfortowo. Tradycyjny lunch w małej autentycznej wiosce był bardzo smaczny i klimatyczny. Ta jednodniowa wycieczka jest wysoce zalecana?

Nasz przewodnik Phillipp był fantastycznym gospodarzem podczas naszej podróży. Zrobił wspaniały, wspaniały dzień z mnóstwem informacji, wspaniałym śmiechem w wielu językach. Naprawdę dobry dzień!

Nasza przewodniczka Sarah jest niesamowita! Plan podróży był doskonały! Lunch był dobry, a czas trwania wycieczki jest po prostu miły.