Arouca
Zwiedzanie dzielnic

Zwiedzanie dzielnic
Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Arouca: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::
Arouca

Arouca

Nasze najbardziej polecane Arouca Zwiedzanie dzielnic

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Podczas tej wycieczki poziom trudności spaceru jest łatwy/średni! Przejdziesz tylko 5 km w dół rzeki! Wyruszamy z Porto w kierunku miasta Arouca, gdzie wkrótce zatrzymamy się na łazienki i kawę. Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez Suspension Bridge! Rozpościera się on na długości 516 metrów w poprzek doliny i wisi 175 metrów nad rzeką Paiva! Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Masz możliwość pominięcia go. Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 5 km po drewnianej promenadzie zygzakującej wzdłuż lewego brzegu rzeki. Szlak Areinho-Vau. Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! (dostępne są również opcje rybne i wegetariańskie) Po drzemce w furgonetce dotrzemy do Costa Nova! Costa Nova to jedna z największych atrakcji Portugalii - piękna wioska rybacka znana z kolorowych domów w paski! Czas cieszyć się Aveiro, znanym również jako "portugalska Wenecja"! Odkryj centrum miasta podczas krótkiego spaceru, ciesz się wolnym czasem i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią, aby zobaczyć urocze miasto kanałami! Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Odkryj piękno rzeki Paiva i wąwozu podczas wędrówki ścieżkami Paiva Walkways i przeżyj dreszczyk emocji, przekraczając wiszący most 516 Arouca podczas tej wycieczki z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu w Porto. Rozkoszuj się lokalnymi potrawami podczas wliczonego w cenę lunchu w restauracji. Począwszy od Porto, zostaniesz odebrany z hotelu klimatyzowaną furgonetką i zrelaksujesz się podczas jazdy przez portugalską wieś. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Dotrzyj do Areinho, wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij podróż, wspinając się po schodach liczących około 300 stopni i dotrzyj do niesamowitego mostu 516 Arouca, który znajduje się na wysokości około 175 metrów nad rzeką Paiva. Po drodze dowiesz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj podróż ścieżką Paiva Walkways, która podąża za nurtem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do 516 Arouca Suspension Bridge i Paiva Walkways z Porto. Odkryj jeden z najbardziej imponujących dzikich wąwozów rzecznych na północy Portugalii. Dołącz do certyfikowanego lokalnego przewodnika i przejdź przez most wiszący 516 Arouca 175 metrów nad rzeką Paiva. Twoja wycieczka rozpoczyna się w centrum Porto.... Rozpocznij swoją przygodę z Porto od wygodnego transportu do Globalnego Geoparku Arouca UNESCO. Będziesz prowadzony przez profesjonalnego, uprzejmego i kompetentnego kierowcę przez około 1 godzinę i 15 minut, z czego połowę na wysokich drogach. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z przewodnikiem i przygotuj się na przeprawę przez most... Po powitaniu i odprawie dotyczącej bezpieczeństwa przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na 516 Arouca Suspension Bridge, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie. Bądź zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim na niebie, 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś spacerował w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Pamiętaj, że przejście przez most nie jest obowiązkowe. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanego doświadczenia, możesz zostać przetransportowany na drugą stronę mostu przez 4x4, aby spotkać się tam z resztą grupy. Wyrusz na Paiva Walkways, 8-kilometrowy drewniany chodnik zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva... Poruszając się wzdłuż Paiva Walkways, zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Zobacz słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie drogi zrób sobie przerwę na plaży Vau River i odzyskaj energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. Od tego miejsca do końca szlaku zbliż się do rzeki. Poczuj siłę rwących potoków poprzez ich ryczące dźwięki. Po wędrówce odpocznij i zrelaksuj się na pięknej plaży nad rzeką Paiva... Naszą wędrówkę zakończymy w Espiunca, malowniczej nadrzecznej wiosce z niesamowitą rzeczną plażą. Tutaj będziesz miał okazję napić się zimnego napoju i zjeść przekąskę w panoramicznym barze z tarasem nad rzeką, zanurzyć się w czystych wodach rzeki Paiva lub po prostu cieszyć się spokojem i krajobrazem tego miejsca. Będziesz głodny, a my mamy dla Ciebie coś specjalnego! Jeśli zarezerwujesz wycieczkę z lunchem wliczonym w cenę, zaserwujemy Ci deskę typowych portugalskich wędlin i serów (lub tylko serów, jeśli wolisz) oraz napój na życzenie (wino wliczone w cenę). Następnie możesz wybrać pomiędzy Arouquesa Steak Sandwish lub Arouquesa Beef Hamburger, Veggie Burger lub Tuna Sandwich, a wszystko to w towarzystwie chrupiących frytek. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, które pochodzi z klasztoru Santa Maria w Arouca.

Z Porto: 516 Arouca Bridge and Paiva Walkways Wycieczka z przewodnikiem

Z Porto: 516 Arouca Bridge and Paiva Walkways Wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do 516 Arouca Suspension Bridge i Paiva Walkways z Porto. Poczuj przypływ adrenaliny, przekraczając most wiszący 516 Arouca 175 metrów nad rzeką Paiva z lokalnym certyfikowanym przewodnikiem. Następnie odkryj ścieżki Paiva Walkways i zjedz opcjonalny lunch. Rozpocznij wycieczkę w miejscu zbiórki lub w miejscu zakwaterowania w centrum Porto, w zależności od wybranej opcji. Następnie udaj się z kierowcą do Globalnego Geoparku Arouca UNESCO. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i przygotuj się na przeprawę przez most. Po powitaniu i odprawie dotyczącej bezpieczeństwa przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na 516 Arouca Suspension Bridge, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, zawieszonym na stalowych linach w stylu tybetańskim 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś spacerował w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanego doświadczenia, możesz zostać przeniesiony na drugą stronę mostu w 4x4, aby spotkać się tam z resztą grupy. Po drugiej stronie mostu wyrusz na Paiva Walkways, 8-kilometrowy drewniany chodnik zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Po drodze zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia i zobaczyć słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie drogi zrób sobie przerwę na plaży Vau River i odzyskaj energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. Od tego miejsca do końca szlaku zbliż się do rzeki i poczuj siłę bystrzy poprzez ich ryk. Po wędrówce odpocznij i zrelaksuj się na pięknej plaży nad rzeką Paiva w Espiunca, malowniczej wiosce nad rzeką. Skorzystaj z okazji, aby napić się zimnego napoju i zjeść przekąskę w Panoramic Riverside Terrace Bar (na własny koszt), zanurzyć się w czystych wodach rzeki Paiva lub po prostu podziwiać spokojny krajobraz. Będziesz głodny, więc dostępne są opcje wycieczek z wliczonym w cenę lunchem. Jeśli wybierzesz opcję lunchu, delektuj się deską typowych portugalskich wędlin i serów (lub tylko serów, jeśli wolisz) oraz wybranym napojem (w tym winem) na początek posiłku. Następnie na danie główne wybierz kanapkę ze stekiem Arouquesa, burgera wołowego Arouquesa, burgera wegetariańskiego lub kanapkę z tuńczykiem, a wszystko to w towarzystwie chrupiących frytek. Na deser skosztuj starożytnego ciasta konwentualnego obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria w Arouca, i napij się kawy. Później wróć do punktu wyjścia, aby opuścić miasto.

Z Porto: Ścieżki spacerowe i most wiszący Paiva - pełna trasa

Z Porto: Ścieżki spacerowe i most wiszący Paiva - pełna trasa

Poziom trudności tej wycieczki pieszej jest średni/trudny! Przejdziesz 8 km, ale w dół rzeki! Wyruszamy z Porto o 8 rano w kierunku miasta Arouca, gdzie zatrzymamy się na krótko, aby skorzystać z łazienki i napić się kawy. Przygotuj się na przygodę! Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie - 516 Arouca! Rozpościera się on na długości 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva! Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Możesz go pominąć. Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 8 km po drewnianej promenadzie zygzakującej w dół wzdłuż lewego brzegu rzeki. Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! Zasłużysz na pyszny posiłek, który odbędzie się w pięknej, typowej restauracji! Dostępne opcje mięsne, rybne lub wegetariańskie. Po obiedzie odkryjemy Arouca, aby rzucić okiem na lokalną kulturę i historię, w tym degustację słodyczy klasztornych związanych z klasztorem Arouca. Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

Odkryj most wiszący 516 Arouca i ścieżki spacerowe Paiva podczas wycieczki z Alvarenga. Poznaj jeden z najpiękniejszych dzikich wąwozów rzecznych w północnej Portugalii z przewodnikiem. Rozpocznij wycieczkę w Alvarenga, gdzie spotkasz się z przewodnikiem i odbędziesz odprawę dotyczącą bezpieczeństwa oraz uzyskasz informacje na temat geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniesz wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego Arouca 516. Kiedy dotrzesz do mostu, twoja przeprawa odbędzie się w ekskluzywnym czasie, tylko z twoimi towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym otaczającym krajobrazie. Jeśli nie chcesz przechodzić przez most pieszo, możesz zostać bezpłatnie przetransportowany na drugą stronę w 4x4. Po przejściu przez most idź wzdłuż Paiva Walkways. Twój przewodnik pokaże Ci kilka świetnych miejsc na zdjęcia, podkreślając słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniesz przez chwilę na plaży Vau River. Tam możesz podziwiać krajobraz, a jednocześnie odzyskać energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. W upalny dzień możesz wziąć orzeźwiającą kąpiel w rzece, więc upewnij się, że masz ze sobą strój kąpielowy. Po przystanku udaj się drewnianym chodnikiem wzdłuż rzeki z powrotem do punktu końcowego. Po wędrówce odpocznij i zrelaksuj się na pięknej plaży nad rzeką Paiva... Naszą wędrówkę zakończymy w Espiunca, malowniczej nadrzecznej wiosce z niesamowitą rzeczną plażą. Tutaj będziesz miał okazję napić się zimnego napoju i zjeść przekąskę w panoramicznym barze z tarasem nad rzeką, zanurzyć się w czystych wodach rzeki Paiva lub po prostu cieszyć się spokojem i krajobrazem tego miejsca. Będziesz głodny, a my mamy dla Ciebie coś specjalnego! Jeśli zarezerwujesz wycieczkę z lunchem wliczonym w cenę, zaserwujemy Ci deskę typowych portugalskich wędlin i serów (lub tylko serów, jeśli wolisz) oraz napój na życzenie (wino wliczone w cenę). Następnie możesz wybrać pomiędzy Arouquesa Steak Sandwish lub Arouquesa Beef Hamburger, Veggie Burger lub Tuna Sandwich, a wszystko to w towarzystwie chrupiących frytek.

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Trasa piesza przez 8 km, które składają się na nagradzane chodniki Paiva, uzupełniona pełnym przygód krzyżem największego wiszącego mostu dla pieszych na świecie, 516 Arouca. Most 516 Arouca jest największym wiszącym mostem dla pieszych na świecie i znajduje się w Arouca, w dzielnicy Aveiro w Portugalii. Ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości i łączy brzegi rzeki Paiva. Przechodząc przez most, będziesz miał zapierający dech w piersiach widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba miejsca na terytorium Geoparku Arouca UNESCO. Most 516 Arouca znajduje się w Arouca, obok słynnego Passadiços do Paiva. Po drodze będziesz mógł zinterpretować główne punkty geologiczne, takie jak wąwóz Paiva, wodospad Aguieiras, piękna plaża nad rzeką Vau, Gola do Salto lub uskok Espiunca, nie zapominając o aspektach różnorodności biologicznej. W tym drugim przypadku, miejmy nadzieję, możesz nawet zobaczyć wydry.

Z Porto: Most Arouca - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Porto: Most Arouca - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Przeżyj dreszczyk emocji, spacerując po 516-metrowym moście Arouca podczas tej jednodniowej wycieczki, która obejmuje transport do i z Porto. Odkryj drewnianą ścieżkę w wpisanym na listę UNESCO geoparku Arouca podczas wędrówki z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem rano i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki do Geoparku Arouca. Nie spiesz się i podziwiaj widoki na bujną zieleń i skaliste krajobrazy podczas wędrówki 8-kilometrową drewnianą ścieżką. Przejdź przez most Arouca na wysokości 175 metrów, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na kanion Paiva i wodospad Aguieiras, oba geo miejsca na terenie geoparku UNESCO Arouca. W tym czerwonym obszarze Natura 2000 wypatruj orła przedniego i małego motyla truskawkowego. Na lunch zalecamy zabranie ze sobą prowiantu na zasłużony piknik w połowie tej wędrówki w niesamowitym miejscu przy rzecznej plaży. Pod koniec tej wędrówki zatrzymamy się w restauracji tuż nad rzeką, gdzie możesz zjeść lunch (nie wliczony w cenę) lub po prostu napić się świeżego drinka i zrelaksować się przed powrotem do Porto.

Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z hotelu, a następnie 1,5-godzinnej jazdy na początek tego wspaniałego szlaku. Twój osobisty przewodnik udzieli Ci wspaniałych informacji na temat życia w Portugalii oraz sposobów i tradycji, dzięki którym droga do Paiva Walkway minie w mgnieniu oka. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Wędrówka wzdłuż rzeki będzie wypełniona ciekawostkami geologicznymi, przyrodniczymi i archeologicznymi zlokalizowanymi w najpiękniejszych miejscach. Dotrzyj do Areinho i wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij swoją podróż wspinając się po schodach liczących około 300 stopni, a po drodze dowiedz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj swoją podróż, podążając ścieżką Paiva Walkways, która podąża za biegiem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: Przygodowy spływ kajakowy rzeką Paiva

Z Porto: Przygodowy spływ kajakowy rzeką Paiva

Odkryj rzekę Paiva podczas spływu kajakiem. Skorzystaj z tej 2- lub 3-osobowej nadmuchiwanej łodzi, aby poruszać się po wielu bystrzach rzeki Paiva, które zapewnią Ci wystarczającą ilość adrenaliny i zabawy na cały dzień. Pomiędzy bystrzami znajdziesz czas na relaks w otaczającej Cię naturze i wyzwanie w postaci opcjonalnych skoków do wody. To zabawne doświadczenie przyrodnicze jest idealne na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi! Rzeka Paiva Rzeka Paiva jest jedną z najbardziej dzikich rzek Portugalii. Położona w północnej Portugalii, niedaleko Porto, wśród gór i głębokich dolin, prezentuje się jako rzeka o krystalicznie czystych wodach z odpowiednią ilością przygód dzięki licznym bystrzom! Wspaniały krajobraz tej rzeki, wśród rodzimych lasów i wysokich klifów, daje miejsce na idealny scenariusz na ekscytującą przygodę w dziewiczej przyrodzie. Wycieczka przygodowa Ta wycieczka rozpocznie się w Porto, gdzie spotkasz profesjonalnego kierowcę, który zabierze Cię wysoko w góry w Geoparku Arouca Unesco prosto do miejsca zbiórki z przewodnikiem. Po krótkim wyjaśnieniu, jak będzie przebiegać aktywność, otrzymasz cały potrzebny sprzęt i udasz się prosto nad rzekę w pobliżu wioski Paradinha, typowej wioski łupkowej, w 4x4. Po przybyciu nad rzekę, po krótkiej, ale ważnej odprawie dotyczącej bezpieczeństwa, przeżyjesz przygodę na bystrzach, które sprawiają, że rzeka Paiva jest tak ekscytująca! Po drodze znajdziesz czas na relaks, czas na wyzwanie i czas na dobrą zabawę z towarzyszami wycieczki. Transfer z Porto Będziesz prowadzony przez profesjonalnego kierowcę, w nowoczesnej i wygodnej furgonetce, z centrum Porto do górskiego obszaru Arouca. Przejazd zajmie Ci łącznie około 1 godziny, z czego połowę stanowić będą wysokie drogi. Po aktywności odpocznij i zrelaksuj się na pięknej plaży nad rzeką Paiva... Zakończymy naszą aktywność w Espiunca, malowniczej wiosce nadrzecznej z niesamowitą plażą rzeczną. Tutaj będziesz miał okazję napić się zimnego napoju i zjeść przekąskę w panoramicznym barze z tarasem nad rzeką, zanurzyć się w czystych wodach rzeki Paiva lub po prostu cieszyć się spokojem i krajobrazem tego miejsca. W tej wiosce będziesz mieć również dostęp do gorącego prysznica. Będziesz głodny, a my mamy dla Ciebie coś specjalnego! Jeśli zarezerwujesz wycieczkę z lunchem wliczonym w cenę, zaserwujemy Ci deskę typowych portugalskich wędlin i serów (lub tylko serów, jeśli wolisz) oraz napój (wino wliczone w cenę). Następnie możesz wybrać pomiędzy Arouquesa Steak Sandwish lub Arouquesa Beef Hamburger, Veggie Burger lub Tuna Sandwich, a wszystko to w towarzystwie chrupiących frytek. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, które pochodzi z klasztoru Santa Maria w Arouca.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie dzielnic w: Arouca

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie dzielnic jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Arouca?

W: Arouca są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Arouca: Najciekawsze atrakcje

Arouca: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Arouca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Arouca? Kliknij tutaj.